Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

piliæi i sve¾e meso su svuda groblje u srbiji, osim u privatnom dvori¹tu. poenta je da neko spusti domaæe deriko¾e sa cenama, pa makar to bio i ¹vabuljara. i to je sramota da ¹vabuljara prodaje jevtinije od domaæih. to nam jasno govori kakvi smo.

mrle

Ba¹ tako, evo danas banane u maksiju 59din.

mareskin

Citat: kosta66 poslato 20 Oktobar, 2018, 17:54
pilići i sveže meso su svuda groblje u srbiji, osim u privatnom dvorištu. poenta je da neko spusti domaće derikože sa cenama, pa makar to bio i švabuljara. i to je sramota da švabuljara prodaje jevtinije od domaćih. to nam jasno govori kakvi smo.

Doduše stranim firmama radnike plaća država Srbija i još ima daje gomilu pratećih troškova džabe. Plus nešto džeparca da se nađe. I malo ne plaćaš porez na dobit. Pa ne plaćaš carine pošto proizvođači rade oplemenjivanje proizvoda za majka firmu itd.
Skoro sam vodio pregovore da vodimo poslovne knjige za nemačkog investitora pa znam šta sve dobijaju od države. Na taj način bi i ja voleo da započnem biznis u stranoj zemlji. Jebeš ga tako bi započeo biznis i u mojoj zemlji.

Jedna od obaveza stranog investitora je da plate moraju biti od 30% iznad minimalca.

Realno stranci za naše pare uništavaju našu proizvodnju. Nije pošteno, ali jebi ga.
Nemci izgubili dva rata, a realno su ispali pobednici.

Dosta robe koja se deli na tim akcijama otvaranja velikih marketa je u stvari "poklon" dobavljača. To im je cena ulaska u mega markete. Veliki trgovinski lanci dobijaju robu prvi posle uvoza, a zatim ono što oni ne uzmu ili vrate ide u veleprodaje i u dalju distribuciju. Vračaju i robu koja nije prodata i sada je od stajanja propala. Dobavljač prihvata tu robu da ne bi izgubio velikog kupca. Mnogo toga ima iza kulisa.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

MIGE

Citat: CBRR1 poslato 20 Oktobar, 2018, 14:07
kupujes po tezgama (mislim na konditorske proizvode), a komentarises i fasciniras se za Misterchok, ajd stvarno uzdravlje...
lidl...gmo..maxi...gmo.. sutini,sve je gmo

Kostić

mene sa mojim srpskim primanima jedino interesuje jeftina hrana. za one koji imaju para da jedu baba darin kajmak sa zlatibora me zabole patka. tamo gde je najjeftinije tamo æu da kupujem. i dr¾ava srbija ne postoji. postoji plemenska zajednica.

Kostić

i stranci ne uni¹tavaju ni¹ta mare. mi smo uni¹tili sve.

mareskin

Citat: kosta66 poslato 20 Oktobar, 2018, 19:31
i stranci ne uni¹tavaju ni¹ta mare. mi smo uni¹tili sve.

Da imamo i da smo imali pravu vlast koja radi u korist svog naroda stvari bi bile drugaèije.
Za procenat ukradenih i baèenih para je moglo da se oèuva mnogo toga.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

mare i plemenska vlast je prava vlast, al nije dr¾ava :)

Lazic

#25388
Citat: mareskin poslato 20 Oktobar, 2018, 18:43
Citat: kosta66 poslato 20 Oktobar, 2018, 17:54
piliæi i sve¾e meso su svuda groblje u srbiji, osim u privatnom dvori¹tu. poenta je da neko spusti domaæe deriko¾e sa cenama, pa makar to bio i ¹vabuljara. i to je sramota da ¹vabuljara prodaje jevtinije od domaæih. to nam jasno govori kakvi smo.

Dodu¹e stranim firmama radnike plaæa dr¾ava Srbija i jo¹ ima daje gomilu prateæih tro¹kova d¾abe. Plus ne¹to d¾eparca da se naðe. I malo ne plaæa¹ porez na dobit. Pa ne plaæa¹ carine po¹to proizvoðaèi rade oplemenjivanje proizvoda za majka firmu itd.
Skoro sam vodio pregovore da vodimo poslovne knjige za nemaèkog investitora pa znam ¹ta sve dobijaju od dr¾ave. Na taj naèin bi i ja voleo da zapoènem biznis u stranoj zemlji. Jebe¹ ga tako bi zapoèeo biznis i u mojoj zemlji.

Jedna od obaveza stranog investitora je da plate moraju biti od 30% iznad minimalca.

Realno stranci za na¹e pare uni¹tavaju na¹u proizvodnju. Nije po¹teno, ali jebi ga.
Nemci izgubili dva rata, a realno su ispali pobednici.

Dosta robe koja se deli na tim akcijama otvaranja velikih marketa je u stvari "poklon" dobavljaèa. To im je cena ulaska u mega markete. Veliki trgovinski lanci dobijaju robu prvi posle uvoza, a zatim ono ¹to oni ne uzmu ili vrate ide u veleprodaje i u dalju distribuciju. Vraèaju i robu koja nije prodata i sada je od stajanja propala. Dobavljaè prihvata tu robu da ne bi izgubio velikog kupca. Mnogo toga ima iza kulisa.

Jednom sam gledao ¹ta sve stranci dobijaju od dr¾ave, pa na¹a privreda bi procvetala kad bi domaæe firme imale takve pogodnosti...

Kostić

i mnogo gre¹ite kad god spomenete reèencu: svog, mog naroda. vlast nema svoj narod, onaj ¹to pika lopticu za penis nema svoj narod, niko nema svoj narod. ali narod ima svoju vlast.

Slaninar

Citat: mareskin poslato 20 Oktobar, 2018, 20:39
Citat: kosta66 poslato 20 Oktobar, 2018, 19:31
i stranci ne uni¹tavaju ni¹ta mare. mi smo uni¹tili sve.

Da imamo i da smo imali pravu vlast koja radi u korist svog naroda stvari bi bile drugaèije.
Za procenat ukradenih i baèenih para je moglo da se oèuva mnogo toga.

Imali smo takvu vlast, za vreme socijalizma. :)
Nije nam valjala. Sad imamo slobodu i demokratiju. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

megaidiot

Citat: mareskin poslato 20 Oktobar, 2018, 18:43
Realno stranci za na¹e pare uni¹tavaju na¹u proizvodnju. Nije po¹teno, ali jebi ga.
sami smo krivi, eno kod rumuna ista prica samo su par godina ispred nas pa mozemo da gledamo sta nas ceka.

CBRR1

Citat: ®or¾ poslato 20 Oktobar, 2018, 15:02
Citat: CBRR1 poslato 20 Oktobar, 2018, 14:07
kupujes po tezgama (mislim na konditorske proizvode), a komentarises i fasciniras se za Misterchok, ajd stvarno uzdravlje...
[rofl]  [rofl] Nekako sam iz tvojih dosada¹njih postova shvatio da ti razume¹ ¹alu,mo¾da sam i pogre¹io.Odakle ti ideja da kupujem po tezgama konditorske proizvode.Pominjanje tezge na pijaci je u kontekstu tvoje tezge na N Beogradu i poku¹aj da napravim( mo¾da lo¹u sprdnju)  [neampojma]Mene lièno ne bi bila sramota ni da ih kupujem na tezgama.Koga boli kurac gde ko i za¹to kupuje  [hello].Ukoliko sam te uvredio pominjanjem kurton robe iz lidla izvini,nije mi to bila namera.Isto tako,moja reakcija je bila samo iz jednog razloga.©ta ti to znaèi " probaj,proveri pa se javi" Vi¹e od pola ¾ivata sam proveo kao Hed ¹ef po ekskluzivnim restoranima po svetu.Ovo nisam nikada ni mislio da prijavljujem ali kada neko poku¹ava da mi objasni ¹ta je kvalitet nekog proizvoda,nekako osetim potrebu da prokomentari¹em.U moje reèi ¹to se kuhinje tièe imaæe te priliku vrlo brzo da se uverite u¾ivo.Nisam zaboravio da sam obeæao okupljanje kod mene za foruma¹e.Jo¹ jedamputa da ponovim Lidl slu¾i za kupovinu proizvoda koji ne mogu ni na jedan naèin da utièu na zdravlje,a niti su bolji niti jeftiniji od ostalih mega giga marketa u Srbiji kada je kvalitet u pitanju.Jedina razlika i pozitivna stvar oko Lidla je to da æe ovi dosada¹nji morati da spuste svoje nenormalne mar¾e!Kod mene nema zadnjih i kojekakvih negativnih misli ni prema jednom foruma¹u,pa ni prema tebi i rado æu vas sve zajedno doèekati.Izvinjavam se na op¹irnosti [cheers]


Sto je najgore, tek posle nekih dva sata mozak mi proradi , pa jbte covek se zajebava na kontu tezge, kralju upecao si me svaka ti cast ahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Izvini molim te, nije mi bila nikakva namera da te u bilo kom smeru uvredim...Srescemo se nekada na nekom okupljanju  [cheers] [cheers] [cheers]

Kostić

Citat: Slaninar poslato 20 Oktobar, 2018, 23:50
Citat: mareskin poslato 20 Oktobar, 2018, 20:39
Citat: kosta66 poslato 20 Oktobar, 2018, 19:31
i stranci ne uni¹tavaju ni¹ta mare. mi smo uni¹tili sve.

Da imamo i da smo imali pravu vlast koja radi u korist svog naroda stvari bi bile drugaèije.
Za procenat ukradenih i baèenih para je moglo da se oèuva mnogo toga.

Imali smo takvu vlast, za vreme socijalizma. :)
Nije nam valjala. Sad imamo slobodu i demokratiju. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ne seri, jel debeli zmaj reko da smo malo radili i ni¹ta nismo zaradili a dobili platu? sad opet malo radimo al nemamo platu. to je po¹tenije.


ka¾ete da dr¾ava daje povlastice nemcu a na¹e kolje. dr¾ava daje povlastice nemcu kao oèajnièki potez da prividno izgleda kao dr¾ava i plus se neko ogrebe za koj dinar pride. mi nemamo ni¹ta pa je koveli bolje da doðe nemad dulo¾i nego da sami stvaramo jer onda ba¹ mora da se zapne. ko radne akcije :)

Kostić

na¹ bata ðole je pola ¾ivota proveo po ekskluzivnim restoranima kao hedèif al nije sadio salatu i brao je pa nosio u kujnu  itime ne¹to stvorio nego je nadgledo dal æe kuvar dusoli kafu sluèajno. kakav je to kapitalizam? i sad i da otvori u srbiji ekskluzivni restoran opet neæe da sadi salatu nego æe da uveze iz kine jer je unas skupo da se sadi. ili æa da uzne njivu u zakup i da napravi bum sa domaæim zdravim prozvodom i povoljnim cenama al jebe¹ dobar zdrav proizvod ako niko nema para da ga kupi. onda æe da ga izveze al æe op op ako nije kvoliti pa da mu ga vrate


metafora, satira, pomalo sarkazam, da ne bude da ja¹emo na ðoleta. samo primer :)

Plazma Keks

Citat: kosta66 poslato 21 Oktobar, 2018, 10:17
Citat: Slaninar poslato 20 Oktobar, 2018, 23:50
Citat: mareskin poslato 20 Oktobar, 2018, 20:39
Citat: kosta66 poslato 20 Oktobar, 2018, 19:31
i stranci ne uni¹tavaju ni¹ta mare. mi smo uni¹tili sve.

Da imamo i da smo imali pravu vlast koja radi u korist svog naroda stvari bi bile drugaèije.
Za procenat ukradenih i baèenih para je moglo da se oèuva mnogo toga.

Imali smo takvu vlast, za vreme socijalizma. :)
Nije nam valjala. Sad imamo slobodu i demokratiju. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ne seri, jel debeli zmaj reko da smo malo radili i ni¹ta nismo zaradili a dobili platu? sad opet malo radimo al nemamo platu. to je po¹tenije.


ka¾ete da dr¾ava daje povlastice nemcu a na¹e kolje. dr¾ava daje povlastice nemcu kao oèajnièki potez da prividno izgleda kao dr¾ava i plus se neko ogrebe za koj dinar pride. mi nemamo ni¹ta pa je koveli bolje da doðe nemad dulo¾i nego da sami stvaramo jer onda ba¹ mora da se zapne. ko radne akcije :)
Cilj im je da privuku sto je moguce vise investitora. Nijedan nece tek tako uloziti ako ima neke go kurac uslove. Znam nepravedno je, ali, nisam iz te struke, tako da ne znam koje bi bilo bolje resenje.

mareskin


Investitor je neko ko donese novac, know-how i otvori radna mesta. Investitor nije neko kome dr¾ava daje besplatno poslovanje u 5 godina koliko ih vezuje ugovor i onda posle 5 godina ka¾e "e mi sad idemo, jer nam se ne isplati" onda dr¾ava ponovo da gomilu para da bi zadr¾ala "investitora". Upro¹æeno reèeno, ali su¹tinski je to to.

Vi¹e puta sam pominjao primer sela: svaka kuæa je imala bar jednu kravu, svinje, ovce, koko¹ke i vrt. Mnogi p¹enicu, kukuruz, krompir, malinu, ¹ljive.
To je znaèilo da svaka ta kuæa mo¾e da se hrani od svoje proizvodnje. Ima¹ hranu, ima¹ hleb. Kada treba da plati¹ struju ode¹ petkom na pijac sa ne¹to proizvoda, proda¹ i plati¹. Ili preda¹ u zemljoradnièku zadrugu. Rakija u buradima je bila kao u¹teðevina. Taèno se znalo koliko litara rakije je televizor, motokultivator...
Upro¹æeno reèeno, ali su¹tinski je to to.

Danas nema skoro ni¹ta od toga, a zatim nema ni ljudi. Nema pravih subvencija za male poljoprivrednike. I nema za¹tiæene otkupne cene. Sve napredne dr¾ave ozbiljno subvencioni¹u sopstvenu proizvodnju. Dotiraju da bi se isplatila proizvodnja. Onda taj "jeftin" proizvod plasira¹ u inostranstvo i pravi¹ devizni priliv.

Nije to toliko bitno za fabrike ili ljude u gradovima, ali je veliki deo stanovni¹tva imao naèin da ¾ivi od svog rada.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Imam dovoljno godina da se seæam 90ih kada je selo prehranilo mnoge. I pored sankcija imalo je hrane, jer smo imali svoju proizvodnju.
Mi smo sada u situaciji da, ako bi nam uveli sankcije ne bi imali èime da se prehranimo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Plazma Keks

Mozda racunaju na to da ima jos puno takvih zemalja kao nasih gde nema investitora pa zele da privuku?
Slazem se, nema puno domacih preduzetnika a nema ni dovoljno bogatijih porodica koje mogu da ulazu i stvaraju poput zapadnih porodica.
Kad pogledam, sve velike evropske kompanije su osnovane sredinom 19 veka, pa su imale vremena da stvore standard, poznanstva, okupe ljude oko sebe i sve resurse koji su potrebni da ta kompanija funkcionise. Kod nas je skoro svaka osnovana 80', 90'...

®or¾

 [rofl] CBRR1 opu¹teno brate,nisam se ni uvredio niti ¾elim da utièem na tvoj stav :-[ naravno da æe mo s videti i upoznati,a i proveravati kvalitete,raznoraznih ¾ivuljki [cheers]
Bata Kole ni¹ta od toga,¹to si naveo.Restoran zavr¹io jo¹ '93 ,nikad  ni poku¹ao da ga otvorim,bio glupav,vratio se u Srbiju,relativno mlad i nadrkan,slupo sve ¹to sam imao u jebene zidove i opremu i onda shvatio gde sam do¹ao.Eno prodaje se veæ vi¹e od deset godina,nedam zabadava,mnogo me ko¹tao,ne govorim o materijanim stvarima.Verovatno ga za ¾ivota neæu ni zavaliti ali boli me tuki,kad zveknem neka ga moja deca zavale za kikiriki,' ebe mi se.Sad radim Voænjak,peèem rakiju,pravim rumeno vino i  ne prodajem i boli me tuki ;D  :-[ ©to se salate tièe,pa nisam ja Bogoljub Kariæ,pa da se zajebavam sa salatom.Imam svake godine par redova luka i par redova paradajza,plus ljuta paprika i to samo da kada pravim krkanluke,gosti mogu sebi da uberu salatu koja ima ukus drugaèiji od plastike inaèe je i to neisplativa zajebancija [cheers]