Glavni meni

Dvorci Vojvodine

Započeo Gašpar, 14 Mart, 2012, 17:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Previse je za jedan dan  :D

Vlajko

I dobro, u koji didemo od silnoponuðenih?  [watching]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Major

Ja pojma nisam imao da ih ima ovoliko!
Da imam dosta kesa ja bih sve to pokupovao i restaurirao i onda napravio neke atrakcije.

Ivan1979

Citat: Gaspar poslato 15 Mart, 2012, 02:05
Previse je za jedan dan  :D

Al zato za dva idealno,  od opreme poneti sator, beli lukac, glogov kolac i povesti Jereja za svaki slucaj  ;D

i?
Kad krecemo?

Gašpar

Citat: Vlajko poslato 15 Mart, 2012, 10:16
I dobro, u koji didemo od silnoponuðenih?  [watching]

Vladicin dvor u Vrscu vredi posetiti. I otvoren je za posete kada se najavi na vreme.
Kapetanovo znam da se restaurira i da je jako lep, ne znam da li je vec u funkciji.

Takodje cenim da ima clanova iz svih nabrojanih mesta, pa bi mogli da napisu u kakvom su stanju dvorci, da li se za nesto koriste i da li je moguce obici ih ako se najavi.

Tihi_ZR

Za Zobnaticu i Fantast znam da su otvoreni i da  moze da se ide. Kastel radi, moze da se ode i tamo na rucak ili kafu. Bio sam pre par godina u Bacu na onoj tvrdjavi, u raspadnom je stanju ali moze da se ode da se pogleda i to.

jevta

Dvorac u Temerinu je trenutno srednja ¹kola.
Tuga jedna pre par godina kao renovirali pa preko nekog ekstra mozaik parketa stavili laminat,upropastili stolariju...
Moja æerka i¹la tamo u ¹kolu kad god sam u¹o bilo mi ¾ao ¹to ga urni¹u.

Gašpar

Bruka i sramota.

Dvorac u Vlajkovcu je prodat vlasniku jednog restorana.
Dvorci u Velikom Sredistu su krajnje zapusteni.

U Vrscu ima dosta nemackih kuca koje su u upotrebi. Prelepe su. Ali imaju slican problem sa parketom - posle rata su parketi vadjeni i paljeni.

paja021

...A keramika u kupatilima razbijana da koze ne lome noge. Ru¹eni plafoni da dim od vatre koja se lo¾ila na sred sobe ima gde da izadje,po¹to su ru¹ili spomenike u sobi(kaljeve peæi)


Taraba

I ja hteo to da napi¹em al mi bilo glupo... ovo sve neke kuæice.
Moja baba na selu ima slièan dvorac kao ovi Ga¹ini. [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?


Phoenix

Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Vlajko

Citat: Gaspar poslato 15 Mart, 2012, 11:56
Citat: Vlajko poslato 15 Mart, 2012, 10:16
I dobro, u koji didemo od silnoponuðenih?  [watching]

Vladicin dvor u Vrscu vredi posetiti. I otvoren je za posete kada se najavi na vreme.
Kapetanovo znam da se restaurira i da je jako lep, ne znam da li je vec u funkciji.

Takodje cenim da ima clanova iz svih nabrojanih mesta, pa bi mogli da napisu u kakvom su stanju dvorci, da li se za nesto koriste i da li je moguce obici ih ako se najavi.

Jaoj.. manijaèenje u dvoru  [yahoo]  [yahoo]  [yahoo]

bolje bi bilo da bude napu¹ten  8)
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

nano

Ako cete da manijacite, posto verovatno niste citali :P dvorac u futogu pun klinki  [yahoo] naravno otvoren za posetioce

Tihi_ZR

Citat: nano poslato 16 Mart, 2012, 00:57
Ako cete da manijacite, posto verovatno niste citali :P dvorac u futogu pun klinki  [yahoo] naravno otvoren za posetioce
Srednja skola? Kad krecemo?

Gašpar

To mi je prirodno staniste. Dakle, Futog kazete? :D

Tihi_ZR

Dobrovoljno se prijavljujem da budem izvidnica da ne morate svi da se iscimvate do Futoga, ja cu otici da vidim kako je tamo.

nano

Meni je to 50m od kuce, pa redovno "izvidjam"  ;D

hpg

http://www.superodmor.rs/magazin/putopisi/197466/-dvorci-vojvodine

Sa EU ili bez, krajnje bi vreme bilo da Srbija postane ureðena zemlja, gde se zna èije je ¹ta i ko je za ¹ta zadu¾en. Jedino tako ova dr¾ava mo¾e iskoristiti sve svoje potencijale. Samo da ne bude prekasno, vidite da su neke stvari veæ nepovratno izgubljene, a neke propadaju.
 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D