Glavni meni

Pravilna ishrana - preporuka

Započeo bucko, 04 Mart, 2012, 12:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Alchemist

Enzim ili u prevodu protein koji slu¾i kao katalizator za ubrzavanje/usporavanje/pospe¹ivanje biohemijskih reakcija, enzimi su biljnog, ¾ivotinjskog ili mikrobnog porekla (da ne pi¹em njihove nazive sad delovaæe jako stra¹no i zlo), e tako sad kad znamo ¹ta su enzimi ako se jo¹ neko zakaèi za iste napisaæu ovde spisak enzima koje mi imamo u svom organizmu u svakom moguæem trenutku nebitno ¹ta radili i kako se hranili i da ih nije ne bi bilo ni nas.

E 300 je vitamin C svrha antioksidans, E472 je emulgator po hemijskom sastavu siræetni estri glicerol siræetne kiseline
You're just jealous cause voices are talking to me

pit

Citat: Alchemist poslato 29 Avgust, 2013, 23:41
Enzim ili u prevodu protein koji slu¾i kao katalizator za ubrzavanje/usporavanje/pospe¹ivanje biohemijskih reakcija, enzimi su biljnog, ¾ivotinjskog ili mikrobnog porekla (da ne pi¹em njihove nazive sad delovaæe jako stra¹no i zlo), e tako sad kad znamo ¹ta su enzimi ako se jo¹ neko zakaèi za iste napisaæu ovde spisak enzima koje mi imamo u svom organizmu u svakom moguæem trenutku nebitno ¹ta radili i kako se hranili i da ih nije ne bi bilo ni nas.

E 300 je vitamin C svrha antioksidans, E472 je emulgator po hemijskom sastavu siræetni estri glicerol siræetne kiseline

  Da ali to u Wlakowim razrogacenim ocima  swi odreda jesu izaziwaci kancera...a recimo znam da se ponekad(kad je lose brasno) witamin c u tableti ubacuje da weze testo tj da mu cwrstinu da bi mogle kore da se bolje razwlace.

UFF


Lazic

Citat: pit poslato 29 Avgust, 2013, 23:27
i ¹aolin ga je jeo.

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]






Citat: Alchemist poslato 29 Avgust, 2013, 23:41
Enzim ili u prevodu protein koji slu¾i kao katalizator za ubrzavanje/usporavanje/pospe¹ivanje biohemijskih reakcija, enzimi su biljnog, ¾ivotinjskog ili mikrobnog porekla (da ne pi¹em njihove nazive sad delovaæe jako stra¹no i zlo), e tako sad kad znamo ¹ta su enzimi ako se jo¹ neko zakaèi za iste napisaæu ovde spisak enzima koje mi imamo u svom organizmu u svakom moguæem trenutku nebitno ¹ta radili i kako se hranili i da ih nije ne bi bilo ni nas.

E 300 je vitamin C svrha antioksidans, E472 je emulgator po hemijskom sastavu siræetni estri glicerol siræetne kiseline


glas razuma...:-* Uglavnom...:P

Slaninar

UPOZORENjE - HRANA! (1- dio)

UPOZORENjE - HRANA! (2- dio)


P.S. Uzrok svih bolesti je neredovno konzumiranje alkohola i seksa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Vlajko

#825
Ovo je Marko pisao:

E472e je aditiv koji muslimani, jevreji i vegeterijanci izbegavaju jer se nigde ne garantuje da masti od kojih se on pravi su biljnog porekla. Tako da na preporukama za muslimane i jevreje se kaze da se sve sto ovo sadrzi u principu izbegava (za muslimane rec je mushbooh, za jevreje nije koser osim ako rabin proizvod ne odobri). Ista je preporuka i za vegeterijance. A da ne pricam koj moj ce to u hlebu. Negativno deluje na jetru i bubrege.

E300 ili ti limunska kiselina. Limunska kiselina nije opasna, ali sta ce koji moj limunska kiselina u testu. Odgovor je prost, da se spreci oksidacija. Pa majku mu koliko to testo stoji ako mora oksidacija da se sprecava.

Dalje pise enzimi. Koji bre enzimi !!!???

Dalje suncokretovo ulje !!!!!????? pa od kad hleb nije namirnica koja moze se koristi kad se posti na vodi? Panja, lebac, bale, ... uvek se smatralo da moze se jede kad se posti na vodi, al u zadnje vreme cvrc.


Pite, uvatio si se za sadr¾aj na¹eg stola?! on ti je jako zanimljiv a ne zanima te ¹ta ide u "sme¹u aditiva" koju svaki dan stavlja¹ u testo? va¾no da je dr¾ava odobrila.. e pa odobrila je i proizvode koji nose naziv "organic" salata je kupljena u 44 bloku od proizvoðaæa Radosava.. i¹la mu je u goste i jedna tv ekipa i snimila prilog gde ¹ta i kako radi èovek sa svojom porodicom..



Ova etiketa se jako te¹ko dobija.. organski uzgajivaèi silne peripetije imaju da bi je dobili.. samo nekad mi ne treba ni to da bi video ¹ta je ne tretirano i gmo.. stare sorte, kr¾ljav izgled i naravno crv koga naðem.. iz kupusa koji sam tamo pazario iza¹la je gusenica.. izvadim iz fri¾idera..ona klopa pola lista i gleda me.. to je jedan od dokaza da nije tretirano..

Samo za¹to je sve to va¾no ¹ta ja jedem i ¹ta je tamo bilo na stolu? hleb uglavnom i ne jedem, ponekad ga sam napravim i znam od èega se sastoji..


Neko je napisao pa da je to tako svi bi bili odavno mrtvi.. e pa ljudi ovo je samo hleb i u njega se gura ono ¹to ne treba da bude tamo.. gluten je lepak i u belom hlebu nema ni¹ta dobro i hranljivo.. a opet je najprodavaniji hleb.. znaèi neinformisanost za ono ¹to se jede..

U smesu koju stavlja¹ ne obja¹njava se na sajtu ¹ta sadr¾i "Pob Digo, Pob Turbo, Pob Tajfun, Pob 500, Adut, Digo + i POB 2011 i 2012"

ali zato pi¹e ovo za prvi:

Olak¹ava obradu testa, pobolj¹ava svojstva testa, ojaèava lepak u testu, poveæava zapreminu hleba, omoguæuje veæe upijanja vode i produ¾ava sve¾inu i trajnost gotovog proizvoda.Daje proizvodu ravnomernu sredinu i tanku koricu.Pobolj¹ava boju korice. Namenjen je proizvodnji slobodno peèenog i kalupiranog hleba.


Tako redom mo¾emo za svaki proizvoid INDUSTRIJE da analiziramo do sutra.. sve ono ¹to sadr¾i puno tih E-ova, ve¹taèkih boja i aroma nije za svakodnevnu upotrebu.. koncentracija je tu mala da naravno niko neæe odmah umreti ali vi¹egodi¹nja konzumacija takvih i sliènih preraðevina zasigurno dovodi do stvaranja kante za otpatke u telu koja sve to skuplja negde.. a zove se tumor.. kad æe da se aktivira i poka¾e zavisi od niza faktora.. koliko uspemo da se isèistimo manje su i ¹anse da se kanta za ðubre formira.. tu se vraæamo na kiselost tj. Ph krvi.. svako mo¾e da kupi lakmus papir u apoteci i da izmeri svoju.. ako je u neutralan.. dobro je.. ako odstupa od normale potrebno je regulisati ishranu.. pisano je kako se obara kiselost organizma.. te¹ko da je ovde ko bazan..

Naprotiv, ako od mog prijatelja Mi¹e dobijem komentar da sam postao fanatik i da

Citat: misa-pei poslato 29 Avgust, 2013, 15:37
Ne ka¾em da u tvojoj prièi nema nièeg taènog, ne ka¾em da su sve od reda su¹te gluposti, ali svima koji ovo èitaju stra¹no smeta to ¹to si toliko uveren da samo TI zna¹ kako treba jesti i kako treba ¾iveti i ¹to to vrlo agresivno iznosi¹. Tvoj subjektivni oseæaj pobolj¹anja nije jedini merodavan. Prièe o Peri Periæu iz Ju¾ne Karoline i Sin ©u Èongu sa Tibeta su samo prièe, pogtotovu u dana¹nje vreme, gde i ja mogu da se predstavim kao neko od njih. Nema¹ relevantnost, nema¹ dokaz (mada ti i ne zna¹ ¹ta je pravi dokaz), nego prièa¹ prièe koje ne mogu da se provere, nema¹ iza sebe dovboljan broj struènih lica koji mogu da potvrde tvoje prièa. Ono ¹to ti pominje¹ od lekara, nutricionista, farmaceuta i ostalih "odmetnutih" struènjaka je zanemariv broj iz tih bran¹i kojim ti poku¹ava¹ da nam doka¾e¹ da si samo ti u pravu.

Èitava tvoja prièa i naèin na koji je prezentuje¹ je odavno viðen kroz istoriju. Samo ti fali sledaæa faza, pobiti sve koji ne misle kao ti. Tu mo¾e¹ da mi odgovori¹ da æe se i oni sami pobiti nezdravom ishranom :P.

Gledano u brojkama mase na bjb-u ima 4-5 ljudi koji su u raw fazonu..  mo¾da sa svojim ¾enama i 10.. na koliko èlanova?
Ovde nema ni jednog.. ima poneki vegetarijanac ali ne progovara o tome pla¹eæi se va¹ih reakcija..

Nekoliko ljudi se trenutno leèi ovako.. neke i vi poznajete.. samo oni æute.. idemo dalje, izleèenih ljudi ima veæ i hiljadama.. nemam taèan podatak.. za mnoge se i ne zna.. mediji tek od skora prenose po ne¹to.. zavisi koji su u pitanju.. ali èijem i da na tv-u poèinje da se govori o tome..
Da si bio tamo neku nedelju pre imao bi priliku da ih upozna¹ puno.. ®IVIH primera ovakvog naèina izleèenja.. sve sam to dokumentovao na bjb-u u temi koja ima ovoliko strana otprilike ali uglavnom mojih priloga i postova.. ime, prezime, fotografija.. ljudi su tu i mogu se kontatktirati..

Raw grupa na fb ima 3,500 èlanova.. sva¹ta se tu mo¾e proèitati.. i veæ ih dosta lièno poznajem, vrlo fini neki ljudi..

U fb grupi dr. Slaðane Velkov sada ima 13.670 èlanova.. e tamo ljudi svakodnevo iznose svoja iskustva.. tra¾e pomoæ oko raznih boljki.. puno toga je DOKUMENTOVANO zvaniènim nalazima iz bolnica i laboratorije PRE i POSLE tretmana samoizleèenja..

https://www.facebook.com/groups/159740454116642/

samo i tu mora da stoji ograda jer uslovi nisu kontrolisani i pitanje je koliko æe se ko pridr¾avati..zato i pi¹e da su saveti obrazovne prirode.. klinike koje sprovode ovakve metode leèenja su jako skupe..ali tamo su pod nadzorom 24h.. prva najbli¾a klinika koja sprovodi Gersonovu terapiju je u Maðarskoj i ko¹ta 5700e 2 nedelje.. organski sokovi za matorog su izlazili oko 50-60 e nedeljno.. moj æale je izdr¾ao 2 nedelje na sokovima i nije vi¹e mogao.. zapalio je u bolnicu na bolnièku kuvanu ranu.. niti je hteo da se klistira niti hoda bos i gleda u Sunce.. tako se i izleèio.. juèe je zavr¹ena operacija..odstranili su mu pola ¾eluca.. a nije moralo.. samo to je njegova odluka i cele porodice i tima lekara..kao i va¹a ¹ta æete jesti sad dok ste zdravi..

Ovolika hemija u svemu nije dobra i to ne mo¾e niko da ospori..  ako ni¹ta drugo nadam se da æete bar pogledati etiketu onoga ¹to kupujete u prodavnicama  

Ovaj 15-to minutni klipiæ obja¹njava ono ¹to ja trubim..

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2SX-F4Uc3B8#t=651


[hello]








Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

pit

Wlajko: '' E300 ili ti limunska kiselina. Limunska kiselina nije opasna, ali sta ce koji moj limunska kiselina u testu. Odgovor je prost, da se spreci oksidacija. Pa majku mu koliko to testo stoji ako mora oksidacija da se sprecava.''

              Wlajko opet rizikujes da swojim neznanem ispadnes smesan .Testo prilkom zamesa MORA da odstoji da bi sazrelo i da bi moglo da se obradjuje...u zawisnosti od proizwoda nekad i12 sati.Limunska kiselina sprecawa da testo propadne i ispadne gletawo.

pit

Wlajko: '' Olak¹ava obradu testa, pobolj¹ava svojstva testa, ojaèava lepak u testu, poveæava zapreminu hleba, omoguæuje veæe upijanja vode i produ¾ava sve¾inu i trajnost gotovog proizvoda.Daje proizvodu ravnomernu sredinu i tanku koricu.Pobolj¹ava boju korice. Namenjen je proizvodnji slobodno peèenog i kalupiranog hleba.''

            Opet pojasnjawas tendeciozno i senzacionalisticki.  Kazes ojacawa lepak u testu.Ko da je u pitanju TIGROW lepak a ne swojstwo testa da bude lepljiwo i samim tim lakse za obradu.Poboljsawa prirodnu boju korice a ne FARBA je kako ti pokusawasa da predstawis.
            Jednom recju mislim da ti nemas pojma o cemu pises barem sto se tice pekarstwa wec kacis senzacionalisticke tekstowe u zelji da impresioniras pucanstwo.
            I narawno i ja ne mislim da je beli leb  zdraw ...ali to je zbog belog brasna kome su oduzeti swi sastojci prilkom mlewenja .Nikako ne moze da bude toliko stetan zbog aditiwa koji su u stwari limuska i sircetna kiselina.

monsterbnt

Aman bre Vlajko niko ovde ne napada vegetarijence.... napada tebe jer ti napadas sve nas. Jedi sta hoces i batali vise tu agresivnu copy-paste kampanju.... Inace.... za tvoj info.... I monsato proizvodi organsku hranu.... Potpuno organska po svim vasim merilima.... Zasto bi ispustili toliki profit jer ista ta ''organska'' hrana kosta prilicno vise od ''obicne''.....

A generalno svi vi ''pametni'' poticete iz dobro situiranih sredina (ne kazem bogatih), koje imaju dovoljno sredstava za zivot da mogu da biraju i prave se pametni.

Ajde objasni ovoj deci i njihovim roditeljima da moraju da jedu samo ''organsku'' hranu....



I objasni im zasto je recimo greenpeace vodio surovu i agresivnu kampanju da se zabrani donacija psenice koja je ''modifikovana'' da raste u pustinji sa malo ili nimalo vode, i koja je mogla prilicno da umanji ako ne i spreci slike odozgo.... Btw... bez hibridnih vrsta koje daju vise, bez pesticida koji cuvaju te vrste od unistenja..... ovakve slike ce biti sve cesce jer na ''vas'' nacin NE MOZE DA SE PREHRANI 7+ milijardi ljudi. Ocete vi ''prosveceni'' da birate ko ce da zivi a ko da umre od gladi?
Smrt SVIMA!!!!

monsterbnt

Interesantan text na coveru stranice gorepomenute Dr. Sladjane Velkov.......

Smrt SVIMA!!!!

Vlajko

A za¹to misli¹ da mislim da neko napada vegetarijance.. ja ovde napadam INDUSTRISKE proizvode..

©ta æe¹ mi na to reæi..?! molim te ko boga pogledaj ceo ovaj filmèiæ pa da nastavimo konverzaciju

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2SX-F4Uc3B8#t=651

U tome je su¹tina.. da obratite pa¾nju ¹ta je sve oko vas i ¹ta unosite u sebe.. samim tim je naèinjen prvi korak.. sledeæi je izbacivanje onoga ¹to je ¹tetno.. pa ne mora da se ¾vaæe ¾vaka i pije kk.. za poèetak.. itd.. kupujmo domaæe


Napisah za tu ogradu.. pristi¾u optu¾be za nadrilekarstvo.. ¹to uo¹te ne iznenaðuje kad se zna ko stoji iza njih.. pa korporacije i industrija..

Ovde je dato kako se mo¾e èovek samoizleèiti.. ko hoæe da prati uputstva.. ko neæe nek ide kod doktora.. prosto i jednostavno.. moj æale nije ali hiljade drugih jeste i izleèilo se.. potra¾i te ispovesti..


Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

pit

Citat: Vlajko poslato 30 Avgust, 2013, 09:50
A za¹to misli¹ da mislim da neko napada vegetarijance.. ja ovde napadam INDUSTRISKE proizvode..

©ta æe¹ mi na to reæi..?! molim te ko boga pogledaj ceo ovaj filmèiæ pa da nastavimo konverzaciju

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2SX-F4Uc3B8#t=651

U tome je su¹tina.. da obratite pa¾nju ¹ta je sve oko vas i ¹ta unosite u sebe.. samim tim je naèinjen prvi korak.. sledeæi je izbacivanje onoga ¹to je ¹tetno.. pa ne mora da se ¾vaæe ¾vaka i pije kk.. za poèetak.. itd.. kupujmo domaæe






  Wlajko problem je sto si ti kontradiktoran...ti nama sawetuje sta da jedemo a i ti takodje jedes kontamnirane namirnice.Recimo pasulj koji ste swi kusali.....da li znas njegowo poreklo...i odakle znas da nije tretiran najzescescim pesticidima neposredno pred branje.
       Bademi koji su bili na stolu su takodje prosli prskanje i pesticide po propisu.Da ne pominjem slan suncokret.
       Imas ti mnogo da ucis da bi mogo nekome da delis sawete.
       Prawac kojim si krenuo nije los ali si prewise opcinjen celom tematikom da bi mogo da budes realan.
       I jos nesto ...siguran sam da bi umro gladan kada bi morao da uneseS swe 100% ISPRAWNE NAMIRNCE.Prosto
       jer takwi nema u Srbiji.Swe je prewara.

ЯЭВОЛУТИОН

Vlajko ja napokon shvatam sve tvoje napore, i zelim ti da se sto pre izlecis, pa da lepo okrenemo neko jagnje....ako ti bude trebao poznajem jednog dobrog psihijatra...ovo je izaso iz sfere savete i preslo u ozbijnu kampanju za zastitu jestivih zivotinja.....a pri tome nisu na spisku ugrozenih....evo ja obecavam da vise necu ni okusiti meso.....ugrozenih vrsta..pande vise necu ni da liznem, ne jedem vise ni snezne leoparde ni bele tigrove, a resio sam da vise ne koristim kitovu mast....
p.s.
a ako pojedem crvica u jabuci, jel to znaci da sam se ogresio o vegansku sektu....mislim kakve su sankcije...oce da me izopste...i jel ako ja predjem u vegane , jel i ja moram da trujem narod okolo ovakvim spikama.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Vlajko

Nisu jestive ¾ivotinje nego su:
[veryangry]
Opasni dodaci:

E102, E104, E110, E120, E122, E123, E124, E125, E126, E127, E128, E129, E131, E132, E133, E142, E150, E151,E153, E154; E171, E173, E210, E220, E221, E223, E224, E232, E249, E250, E284, E285, E310, E311, E312, E320, E321. E308, E407, E472, E473, E512, E553, E620, E621, E622, E626, E942, E950, E951, E952, E954, E1440

Zabranjeni:

E103, 105, 111, 121, 125, 126, 130

Sumnjivi dodaci:

E125, 141, 150, 153, 171, 172, 173, 180, 240, 241, 477.

Dodaci koji su ¹tetni za zdravlje:

   problemi s crevima: E220, 221, 232, 224
   problemi s varenjem: E338, 339, 340, 341, 45O, 461, 463,465, 466, u pakovanom sladoledu E407
   ko¾ne bolesti: E230,231,232,233
   uni¹tava vitamin B12: E220
   poveæava holesterol: E320,321
   nadra¾uje ¾ivce: E311, 312
   upala usne duplje: E330 (limunska kiselina) NAJOPASNIJI DODATAK (uzrukuje rak), nalazimo ga u Schweppesu od limuna, senfu, nekim bezalkoholnim piæima, konzerviranom mesu rakova, u nekim sirevima, nekim gljivama u konzervi….

Dodaci, koji uzrukuju rak:

E131, 142, 210, 211, 213, 214, 215, 216, 217, 239

Pa¾nja: E123 je vrlo otrovan te je zabranjen u SAD

Posebnu pa¾nju obratite na sledeæe proizvode:

E123 i E110 u gumenim bombonima, èokoladnim bombonama, posebno marke TREETS, SMARTIES, HARIBO – gumene bombone, puding sa ¹lagom u plastiènim èa¹icama, zaleðena riba marke IGLO, mleko za kuvanje Creme-Fraiche, topljeni sirevi za mazanje, puding od vanile, E102 i E110, u gotovim umacima raznih vrsta.

Konzervansi oznaèeni od E200 do E290, mogu uzrokovati ni¾e zdravstvene probleme odnosno negativne posledice:

   E210 – astma, neurolo¹ke teskoce, hiperaktivnost dece;
   E211 – astma;
   E216 – alergije
   E218 – ko¾ne alergije;
   E220 – astma, uni¹tava vitamin Bl;
   E235 – muènina, povraæanje, proliv, nadra¾aj ko¾e, anoreksija;
   E249 – potencialni kancerogen, poremeæaj prenosa kiseonika, glavobolje, pad koncentracije, pote¹koæe sa disanjem;
   E250 – potencialni kancerogen, u ¾eludcu stvara nitrozamine, hiperaktivnost dece;
   E251 – u organizmu se pretvara u nitrit;
   E252 – hiperaktivnost, potencialni kancerogen, slabokrvnost, ozlede bubrega, zabranjen u nekim zemljama;
   E261 – neka ga izbegavaju ljudi sa o¹teæenjem bubrega;
   E264 – muènina, povraæanje;
   E280 – uzrokuje migrene;
   E281 – uzrokuje migrene;
   E290 – poveæava uèinak alkohola.

Pa¾ljivi budite i sa  antioksidantima regulatora kiselosti koji su oznaèeni od E296 do E385.

Oksidativni procesi i promene pH ubrzavaju razgradnju hrane, te proizvoðaèi zbog toga dodaju prikladne hemijske stvari meðu kojima su posebno opasne sledeæe:

   E302 – uzrokuje stvaranje bubre¾nih kamenaca;
   E310 – nadra¾aj ¾eludca i ko¾e
   E319 – muènina, povraæanje, delirijum, smrtna doza je 5g.
   E320 – alergije, hiperaktivnost, kancerogeni i estrogeni uèinci;
   E325 – neka ga izbegavaju deca sa intolernacijom na laktozu;
   E339 – ru¹i ravnote¾u izmeðu kalcijuma i fosfora;
   E363 – zabranjen u nekim zemljama;
   E370 – zabranjen u nekim zemljama;
   E375 – povrede jetre, podi¾e nivo mokraæne kiseline, gastritis;
   E380 – povrede jetre i trbu¹ne sluznice;
   E385 – zabranjen u nekim zemljama;

I meðu stabilizatorima, stvarima za zgu¹njavanje i emulgatorima oznaèenim od E400 do E495, sa kojima se posti¾e primerena stabilna struktura i gustoæa namirnica, takoðe nalazimo i one koje su zdravlju ¹tetne:

   E407 – u vezi s etilen oksidom stvara etilenklorohidrin, koji je opasan kancerogen, uzrokuje èir;
   E412 – muènina, nadimanje i grèevi, sni¾ava holesterol;
   E413 – moguæi kontaktni alergen;
   E414 – nadra¾enje sluznice, alergen
   E416 – moguæi alergen;
   E420 – ozlede ¾eludca, nije dozvoljen za deèiju prehranu;
   E421 – proliv, muènina, povraæanje, ozlede bubrega;
   E432 – zabranjen u nekim zemljama;
   E450 – remeti odnos izmeðu kalcijuma i fosfora;
   E461 – nadimanje, obstrukcija tankog creva;
   E463 – zabranjen u nekim zemljama.

Sredstva protiv zgru¹avanja nalazimo pod oznakama od E500 do E585. Opreznost kod nabrojanih:

   E503 – nadra¾uje sluznice;
   E508 – pokreæe ulcerozna stanja ¾eludca.
   E510 – neka ga izbegavaju ljudi s bolesnim bubrezima i jetrom;
   E513 – zabranjen u nekim zemljama;
   E514 – remeti vodeni balans organizma;
   E553 – veza s rakom ¾eludca;
   E554 – te¹koæe s placentom kod trudnoæe, alchajmerova bolest.

Za promenu mirisa i ukusa su aditivi od E620 do E640 tj. ve¹taèke arome:

   E620 – neka ga izbegavaju deca;
   E621 – glavobolja, ¾edj, vrtoglavica, trbu¹ni grèevi, proliv, smetnje u otkucajima srca (aritmija), zabranjen za deèiju ishranu;
   E622 – muènina, povraæanje, proliv;
   E626 – mo¾e uzrokovati protin;
   E627 – mo¾e uzrokovati protin, zabranjen za deèiju ishranu;
   E629 – mo¾e uzrokovati protin;
   E631 – mo¾e uzrokovati protin;
   E633 – mo¾e uzorkovati protin;
   E635 – mo¾e pokrenuti promene ko¾e, zabranjen u mnogobrojnim zemljama.

Zasladjivaèi i glazure pod oznakom od E900 do E1520:

   E905 – moguæa veza s rakom prebavnih organa;
   E907 – zabranjen u nekim zemljama;
   E924 – mucnina, povracanje, proliv;
   E925 – kancerogen, unistava biolosku vrednost hrane;
   E927 – zabranjen u nekim zemljama;
   E950 – spada meðu najopasnije aditive, kancerogen za pokusne ¾ivotinje, smetnje stitne ¾lezde;
   E951 (aspartam) – mnogobrojni izuzetno opasni uèinci, alergije, migrene, vrtoglavica, smetnje vida, sluha i okusa, smetnje pamcenja, depresije, smetnje ponasanja, uzrocnik nekih degenerativnih bolesti (multipla skleroza, parkinsonova bolest), hormonske smetnje;
   E952 – migrene, potencialno kancerogen, zabranjen u SAD i Engleskoj;
   E954 – kancerogen kod pokusnih zivotinja;
   E967 – pokrece nastanak bubreznih kamenaca, diuretik, smetnje ponasanja kod pokusnih zivotinja;
   E1505 – u metabolizmu se mijenja u etanol;
   E1520 – veza s fatalnimi infarktniim stanjima (intravenozno), smetnje zivcanog sistema, dermatitis.Izvor informacija - CHEMTRAILS SRBIJA
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Vlajko

Slijedeæi proizvodi sadr¾e stanice i tkivo fetusa:

PEPSI PROIZVODI

- sva Pepsi lagana piæa

- Sierra Mist lagana piæa

- Mountain Dew lagana piæa

- Mug pivo iz korjena and other lagana piæa

- No Fear piæa

- Ocean Spray piæa

- Seattle’s Best kava

- Tazo piæa

- AMP Energy piæa

- Aquafina voda

- Aquafina voda sa okusom

- DoubleShot energy piæe

- Frappuccino piæe

- Lipton èaj i druga piæa

- Propel piæa

- SoBe piæa

- Gatorade piæa

- Fiesta Miranda piæa

- Tropicana juice i ostala piæa



NESTLE PROIZVODI

- Sve kremaste kave

- Maggi Brand instant juhe, bujon kocke, ketchup, sosevi, umaci za salate, instant njoke i knedle

KRAFT – CADBURY ADAMS PROIZVODI

- Black Jack ¾vakaæa guma

- Bubbaloo ¾vakaæa guma

- Bubblicious ¾vakaæa guma

- Chiclets

- Clorets

- Dentyne

- Freshen Up ¾vakaæa guma

- Sour Cherry ¾vakaæa guma (Limited)

- Sour Apple ¾vakaæa guma (Limited)

- Stride

- Trident

CADBURY ADAMS BOMBONI



- Sour Cherry Blasters

- Fruit Mania bomboni

- Bassett’s Liquorice sve vrste

- Maynards Wine ¾vakaæa guma

- Swedish Fish bomboni

- Swedish Berries bomboni

- Juicy Squirts bomboni

- Original Gummies

- Fuzzy Peach bomboni

- Sour Chillers bomboni

- Sour Patch Kids bomboni

- Mini Fruit ¾vakaæa guma

DRUGI CADBURY ADAMS PROIZVODI

- Certs bomboni za dah

- Halls bomboni za ka¹alj

NEOCUTIS PROIZVODI

Ova kompanija proizvodi kreme protiv bora koje sadr¾e stanice od 14 tjednih mu¹kih fetusa. Slijedeæa lista krema ne obuhvaæa sve kreme od Neocutis-a ali preporuèamo bojkot svih krema.

- Bio-Gel Prevedem Journee

- Bio-Serum Lumiere

- Bio Restorative Skin Cream

CJEPIVA

MMR II (Merck)

ProQuad (MMR + Chickenpox — Merck)

Varivax (Chickenpox — Merck)

Pentacel (Polio + DTaP + HiB — Sanofi Pasteur)

Vaqta (Hepatitis-A — Merck)

Havrix (Hepatitis-A — Glaxo SmithKline)

Twinrix (Hepatitis-A and B combo — Glaxo)

Zostavax (Shingles — Merck)

Imovax (Rabies — Sanofi Pasteur)

DRUGI LIJEKOVI:

Pulmozyme (Cystic Fibrosis — Genetech)

Enbrel (Rheumatoid Arthritis — Amgen)





2. dr Lorin Dej: Vaccines Antibiotics and Depopulation 2/6
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Hurricane

...ovo sve manje lièi na moto forum...   [veryangry]


monsterbnt

Citat: Vlajko poslato 30 Avgust, 2013, 09:20

Ovde nema ni jednog.. ima poneki vegetarijanac ali ne progovara o tome pla¹eæi se va¹ih reakcija..


Klasican fazon vas ''prosvecenih''... Kao vi ste hrabri pa ce da se suprotstavljate celom svetu u ime onih koji se ''plase''......

Taj filmic je budalastina kao i vecina onog sto pricas.... Blebetanje, i izvrtanje cinjenica radi dizanja panike.... Stajsko djubrivo takodje ispusta gomilu otrova ali ne cujem da o tome pricas.... Opet moram da pomenem tvoj omiljeni bullshit.... Ljudi su jednostavno mega trolcine... Al evo primer vaseg klasicnog spinovanja, i panicnog prikazivanja informacija koje su inace skroz ok..... aj da ne radim po novinama preko 15 godina pa da ne znam kako se od misa pravi medved....

Dihydrogenmonoxide

I da... ja jos nijedan odgovor nisam dobio od tebe...... Nemoj misliti da cu prestati da postavljam pitanja ako ih ti ignorises i nastavljas da duvas u praznu tikvu....

1. Cime nadoknadjujes kalcijum
2. Cime nadoknadjujes B12
3. Cime menjas morfijum koji je neophodan kod nekih zahvata
4. Cime menjas penicilin koji je smanji smrtnost ljudi od obicnih infekcija za 100%
5. Kako alternativnom medicinom i RAW hranom resavas dezintegrisane diskuse i napuko prsljen
6. Ko ce od ''vas'' da objasni roditeljima u recimo etiopiji da je bolje da njihovo dete umre od gladi nego da ima gorusicu
7. Zasto doktorka koju velicas, i koja drzi predavanja kako ce sirova hrana sve da nas spasi, u startu ogradjuje sebe od svega i savetuje ljudima da idu kod lekara

Aj da se zadrzimo samo na ovome, jer ne verujem da i ove informacije posedujes a kamoli da si sposoban cinjenicno dokazati sve sto tvrdis.... Ponavljanje jedne iste gluposti ne pravi od nje cinjenicu.... Hitler i Gebels su mrtvi a sa njima je umrla i ta teorija....



Citat: hurricane poslato 30 Avgust, 2013, 10:14
...ovo sve manje lièi na moto forum...   [veryangry]

Ne. Ovo lici na krstaski rat ''prosvecenih'' protiv nas ''divljaka''...
Smrt SVIMA!!!!

bokilic

ma sigurno glodje suve domace koske i cevape l nece da prizna :) vis da ima u zamrzivacu nego suvo meso :P
brmmmm

bokilic

Citat: monsterbnt poslato 30 Avgust, 2013, 09:42
Aman bre Vlajko niko ovde ne napada vegetarijence.... napada tebe jer ti napadas sve nas. Jedi sta hoces i batali vise tu agresivnu copy-paste kampanju.... Inace.... za tvoj info.... I monsato proizvodi organsku hranu.... Potpuno organska po svim vasim merilima.... Zasto bi ispustili toliki profit jer ista ta ''organska'' hrana kosta prilicno vise od ''obicne''.....

A generalno svi vi ''pametni'' poticete iz dobro situiranih sredina (ne kazem bogatih), koje imaju dovoljno sredstava za zivot da mogu da biraju i prave se pametni.

Ajde objasni ovoj deci i njihovim roditeljima da moraju da jedu samo ''organsku'' hranu....



I objasni im zasto je recimo greenpeace vodio surovu i agresivnu kampanju da se zabrani donacija psenice koja je ''modifikovana'' da raste u pustinji sa malo ili nimalo vode, i koja je mogla prilicno da umanji ako ne i spreci slike odozgo.... Btw... bez hibridnih vrsta koje daju vise, bez pesticida koji cuvaju te vrste od unistenja..... ovakve slike ce biti sve cesce jer na ''vas'' nacin NE MOZE DA SE PREHRANI 7+ milijardi ljudi. Ocete vi ''prosveceni'' da birate ko ce da zivi a ko da umre od gladi?
pa prosveceni i oce da prorede planetu..zavaadi pa vladaj...

a verujem da bi ovoj deci pljeskavica i kukuruz makar i gmo popravilo raspolozenje zdravlje..moze i nestle i ovo i ono...
vis kako drze dijetu vlajko i kako su gradjeni..jedu veganski sigurno...
brmmmm

Vlajko

Èomski je slièno postavljao na bjb-u.. samo ga nema veæ desetinu strana da progovori..

Mo¾da jednom ti u¾ivo vi¹e objasnim.. stvarno me mrzi vi¹e.. ipak je ovo moto forum a ja sam budala jer vam skreæem pa¾nju na kolièinu hemije u hrani..

A ustvari sam hitler fanatik u najavi  [rofl] i sekta¹ i strani plaæenik  [rofl]

Po¹to izvræem èinjenice onda sam ih dosta iznosio i izvrtao.. sad dalje mo¾ete sami..

Konstruktivne dijaloge mo¾æemo da vodimo.. ali sa ljudima koji stvarno hoæe da èuju i imaju neki problem.. ko neæe u svakom sluèaju se mo¾e obratiti svom lekaru za dozu tabletica.. uskore æe i da legalizuju gand¾u za leèenje.. pa æe i to doca moæi da vam prepi¹e..ako veæ niste prepisali sami sebi  :P
I to je jedna od stvari za koju se zala¾e ova doktorka.. kao i ukidanje obavezne vakcinacije i dozvoljavanje gmo hrane na tr¾i¹tu.. Nju niko ne finasira.. ne radi ni za jednu kompaniju.. putovanja po svetu i predavanja koja svuda dr¾i finansira njen mu¾..
Sve druge odgovore mo¾ete pronaæi sami.. bez da vam ja vadim..google pa èitaj.. samo ne odmah sve prvo ¹to izaðe.. nego malo dublje..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor