Glavni meni

Æirilica VS latinica

Započeo sasafilipovic, 24 Februar, 2012, 20:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Kada pisem pisano onda Cirilicu a kada pisem stampano onda Latinicu. Na racunaru uvek Englesku Latinicu.
Potpis mi je Cirilicom napisan.

Major

Koristim i cirilicu i latinicu.

pit



                     Niko nije rekao da ne treba pisati cirilicu i niko je nije potcenio a opet su se nasli neki da je brane i neke da traze dlaku u jajetu i prave raspravu gde je nema.
                     Da li je neko veci patriota ako pise cirilicom a manji ako pise latinicom je smesno.
                     Pise ko je kako navikao  i kako mu je lakse.
                     Vrlo je glupo porediti cirilicu sa domacim proizvodima .Ja kupujem one prozivode koji mi se ucine kvalitetnijim i neka je 100 puta srpski proizvod i naziv neka je napisan cirilicom ako mi se ne svidja ja ga necu uzeti.

prpa_zr

Citat: borkos poslato 25 Februar, 2012, 14:34
Uvek latinica,sem kod potpisa...Navika jbg...

otpriike i ja ovako..

iz navike pi¹em latinicom ¹tampano, mada se potpisujem èirilièno .. a seæam da sam poèeo da forsiram latinicu ¹tampano negde u srednjoj ¹koli iz praktiènih razloga - mnogo èitkije pi¹em latinicom ¹tampano nego æirilicom pisanim slovima (koju sam do tada najvi¹e koristio prvenstveno u ¹koli)
mada kad su potrebna pisana slova (nekad na pismenim zadacima a danas uglavnom na èestitkama i  posvetama na poklonima) koristim æirilicu :D

lièno smatram da æirilicu treba negovati i veliki je hendikep da neko u Srbiji ne poznaje to pismo i drago mi je ¹to je zvanièno pismo u na¹oj zemlji jo¹ uvek æirilica

p.s. Ga¹o, mislim da sam negde veæ komentarisao ovu sivu pozadinu kao izuzetno pozitivnu jer ne ¹lja¹ti ekran kao sa belom.. ne diraj i ne menjaj :D

Nadalina

Au, al` su se neki nasli uvredjeni mojim postovima....

Gavro, nemoj da vredjas cobane - oni su posteni ljudi koji rade svoj posao.

[cheers]
Dzukela u podznaku

Gavrolini

i ja sam posten covek i radim svoj posao i cime sam ja to uvredio cobane?

Slaninar

Br¾e pi¹em latinicom. Èitam oba pisma, oba ih smatram "na¹im", ali sam nekako vi¹e navikao na latinicu. Kad sam ja i¹ao u ¹kolu, pisali smo jedan pismeni æirilicom, jedan latinicom. Oba pisma su se morala znati.

Ne volim ¹to se na dosta mesta forsira æirilica kao "zvanièno pismo", pa moram u æiriliènom tekstu da pi¹em strane struène izraze: deluje rogobatno. Takoðe, mislim da bi bilo dobro putokaze i imena ulica/gradova pisati latinicom - èisto zbog gostiju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Citat: Slaninar poslato 26 Februar, 2012, 00:05
Br¾e pi¹em latinicom. Èitam oba pisma, oba ih smatram "na¹im", ali sam nekako vi¹e navikao na latinicu. Kad sam ja i¹ao u ¹kolu, pisali smo jedan pismeni æirilicom, jedan latinicom. Oba pisma su se morala znati.

Ne volim ¹to se na dosta mesta forsira æirilica kao "zvanièno pismo", pa moram u æiriliènom tekstu da pi¹em strane struène izraze: deluje rogobatno. Takoðe, mislim da bi bilo dobro putokaze i imena ulica/gradova pisati latinicom - èisto zbog gostiju.
Predlazem da se u Evropi uvedu putokazi i nazivi ulica na cirilici.Cisto da se gosti ne osete uvredjeno
Друштво за заштиту од животиња

borkos

Citat: Slaninar poslato 26 Februar, 2012, 00:05
Br¾e pi¹em latinicom. Èitam oba pisma, oba ih smatram "na¹im", ali sam nekako vi¹e navikao na latinicu. Kad sam ja i¹ao u ¹kolu, pisali smo jedan pismeni æirilicom, jedan latinicom. Oba pisma su se morala znati.

Ne volim ¹to se na dosta mesta forsira æirilica kao "zvanièno pismo", pa moram u æiriliènom tekstu da pi¹em strane struène izraze: deluje rogobatno. Takoðe, mislim da bi bilo dobro putokaze i imena ulica/gradova pisati latinicom - èisto zbog gostiju.

Mani se budalastine...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

DaChaS

Citat: Gavrolini poslato 25 Februar, 2012, 20:38
i ja sam posten covek i radim svoj posao i cime sam ja to uvredio cobane?

Pa kad si reko da nisi choban ti si ih uvredio zato sto nisi hteo da se svrstas u njihovu medjunarodnu zajednicu ...a Nadalina posto je na liniji Beograd - Medjunarodna chobanska zajednica je primila vest Od Njihovog P.R da su uvredjeni

evo ga i P.R
http://www.i-love-dogs.com/images/breeds/Old-English-Sheepdog.jpg

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 26 Februar, 2012, 01:13
Predlazem da se u Evropi uvedu putokazi i nazivi ulica na cirilici.Cisto da se gosti ne osete uvredjeno

Klasièan primer: ¹ta vredi ovom strancu ¹to zna 5 jezika kad ne zna srpski? ©to bih onda ja uèio strane?! Tako smo daleko dogurali...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SSZGO

pa ako cemo da izbacujemo nesto iz upotrebe to treba da bude cirilica

koji ce mi Q

niko je ne koristi sem nas
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

stefgi

Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 10:35
pa ako cemo da izbacujemo nesto iz upotrebe to treba da bude cirilica

koji ce mi Q

niko je ne koristi sem nas

i 200 miliona rusa i nekadasnjih ruskih drzavica...


Upravo smo otvorili Pandorinu kutiju ovom temom!

S druge strane, cela situacija je izuzetno prosta......  
Zvanicno pismo je cirilica. Nase pismo je cirilica. Nas identitet je sadrzan, izmedju ostalog, u toj cirilici. A taj identitet se ne gubi samo time sto koristimo latinicu vec i sto koristimo sve vise stranih reci. Meni mnogo vise to smeta jer pogledajte bracu hrvate,njima se jezik(nas jezik) unistava neverovatnom brzinom. Zgadim se kad cujem da dolaze do mene cura i frendica i kako kasne pa me pitaju da l'  je to bed?!(mislim ne zbog toga sto dolaze curice  ;D)

Drugo, toliko nepismenih da je to strasno. I to me brine vise nego da li je cirilica ili latinica. Pa evo i kod nas na forumu  ima koliko hocete koji pisu dali zajedno, glagole sa negacijom,je l' jer....

Svakako treba koristiti oba pisma al jedno je nase! I nek svako koristi ono koje mu je lakse. Naravno da je tacno da ne mozes strucne izraze pisati cirilicom al to nije zbog naseg pisma,vez zbog toga sto imamo jedan od siromasnijih jezika na svetu i niko se ne trudi da ga obogati.
Svi natpisi u ovoj nasoj drzavi treba prvo da budu na cirilici pa tek onda na latinici.

Ja licno koristim skoro uvek cirilicu,pogotovo sto mi je pisana latinica odvratna. Kad sam na kompjuteru, koristim latinicu cisto iz prakticnih razloga.

Sa pocetka.....Otvorili ste Pandorinu kutiju!

p.s. i vozim juga :)

El Jefe

Ako ti sam ne postujes sebe - nemoj misliti da ce te postovati drugi.
Друштво за заштиту од животиња

SSZGO

sto se mene tice moje pismo, moj identitet sta god

je latinica...

svi natpisi treba da budu na latinici, cirilica treba da umre isto kao i glagoljica i egipatski simboli...
posluzili su svrsi u svoje vreme i sad im je vreme da se presele u istoriju... isto kao i dinosaurusi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

pit

Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 12:09
sto se mene tice moje pismo, moj identitet sta god

je latinica...

svi natpisi treba da budu na latinici, cirilica treba da umre isto kao i glagoljica i egipatski simboli...


  Ne seri bre

SSZGO

Citat: pit poslato 26 Februar, 2012, 12:12
Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 12:09
sto se mene tice moje pismo, moj identitet sta god

je latinica...

svi natpisi treba da budu na latinici, cirilica treba da umre isto kao i glagoljica i egipatski simboli...


 Ne seri bre

SEREM latinicom kako ti pises,
check, mate...

mozeste da pisete koliko god, ovo sto ja tvrdim se upravo desava i smao je pitanje trenutka kada vise niko nece znati sta je cirilica...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

pit

Pa u cemu je problem jer ti mrzis sto si Srbin ili sta.

SSZGO

#58
Citat: pit poslato 26 Februar, 2012, 12:14
Pa u cemu je problem jer ti mrzis sto si Srbin ili sta.

ja sam prvo covek, a za nacionalnost mi puca Q  

da imam mogucnost, promenio bih je odmah u recimo NEMACKU ili ENGLESKu ili AMERICKU jer ce to da mi omoguci bolje opcije u zivotu...

kad ti u papirima pise SRBIJA svuda te gledaju i tretiraju ko govedo
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

stefgi

Citat: SSZGO poslato 26 Februar, 2012, 12:16
Citat: pit poslato 26 Februar, 2012, 12:14
Pa u cemu je problem jer ti mrzis sto si Srbin ili sta.

ja sam prvo covek, a za nacionalnost mi puca Q 

da imam mogucnost, promenio bih je odmah u recimo NEMACKU ili ENGLESKu ili AMERICKU jer ce to da mi omoguci bolje opcije u zivotu...
E tu je problem.....