Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

...jebale vas pihtije, kako bi sada ubio kilo-dve, bez leba

Lazic

@Mrle:
Generalno ne podnosim sve religije, neke vi¹e, neke manje, a ipak ceo ¾ivot po¹tujem vernike svih religija koji nisu agresivni ni prema nevernicima ni prema vernicima bilo koje druge religije i koji dr¾e do morala i pravde. Zato volim i tebe i Mi¹ka i gomilu drugih vernika koji su ljudi, taèka.
Nema to veze ni sa komunistima ni sa zapadom ni sa pi¹anjem po precima, istoriji ili pravoslavlju, moji preci su ljudi, Zemljani, imam ih pravoslavnih i katolika i jevreja i muslimana.
Ima veze iskljuèivo i jedino sa licemerjem...


@zVuk:
Da stvarno, sad treba pagani da krenu da kukaju... ;D

Peki

Citat: mrle poslato 06 Mart, 2017, 09:37
ne ka¾em da nije istina, istina je, sve je to rekao Irinej. Ali se izostavlja jedan deo prièe, bar po meni, bitan deo.

Citat: mrle poslato 06 Mart, 2017, 09:18
Ovi su tra¾ili blagoslov!!! I da osve¹taju kolaè itd...

"Tra¾iti blagoslov od crkve" u prevodu znaèi plati popu kolko tra¾i.

Srbija je sekularna dr¾ava i crkva je odvojena od dr¾ave i da smo mi ureðeno dru¹tvo, bradonja bi mogao da popije prijavu komunalnoj
policiji za zvonjavu u doba popodnevnog odmora



mrle

Dru¾e, su¹tina je izvrtanja svake vesti koja se pojavi. Ja sam samo napisao za¹to je od¹lo do toga, a to malo se ne pominje nigde.

SrpskiDzedaj011

Citat: Biker-Boy poslato 10 Septembar, 2015, 20:04
Citat: UFF poslato 10 Septembar, 2015, 18:56
Citat: monsterbnt poslato 09 Septembar, 2015, 01:00
Onako kako je to zamisljeno da se radi u drajzerovoj..... dugom i mukotrpnom terapijom od strane kvalitetnih lekara, ne lopatom i stanglom niti kurcoboljom i kljukanjem lekovima.... To sto se tebi oni ne svidjaju ne daje ti pravo da ih ubijes.... Ako neko ne voli bajkere znaci li to da ima pravo sve da nas pobije?

pa nije on ni rekao da ima pravo to da uradi vec da bi voleo da uradi :D

Citat: Biker-Boy poslato 09 Septembar, 2015, 01:19
Tu su najveci problem ljudi koji proizvode i rasturaju drogu,  njih treba tamaniti, smrtna kazna i samo cepaj, i kad njih ne bude, nece biti ni droge.

sto su oni problem?
da nema kupaca ne bi bilo ni prodavaca a na kraju ni robe
sto da zabrane drogu a ne alkohol ili cigarete, kafu kad vec kazu da ne postoje jake i slabe droge?


problem je u tome sto ima ljudi koji su vrlo labilni, i lak su plen za opijate, nemaju dovoljno jak psihicki sklop da kazu sebi "necu to sranje" , i takvom kad ponudis shit, taj ce da uzme, ili ce sam da nadje da uzima kad upadne u neki zivotni problem koji nije sposoban da resi, zato bi sve to bilo lakse kad droge nebi ni bilo

Продавао дрогу?! Под мач бато.
I have to return some video tapes....

Lazic

Citat: mrle poslato 06 Mart, 2017, 13:38
Dru¾e, su¹tina je izvrtanja svake vesti koja se pojavi. Ja sam samo napisao za¹to je od¹lo do toga, a to malo se ne pominje nigde.
Ali koliko god da su je izvrnuli, su¹tina je tu... Agresivno nametanje religioznih vrednosti delu stanovni¹tva koje ne veruje... Ja kao nevernik nemam problem da jedem posno na neèijoj slavi. Ba¹ iz po¹tovanja mi nikad ne bi palo na pamet da doðem kod nekoga na slavu, pa da tra¾im mesi¹te jer me sabla¾njava ¹to on posti... Iz istog po¹tovanja i idem na slave na prvom mestu...
Posne... Na mrsne idem rado... ;D


@Srpski d¾edaj:
Nemoj 'leba ti i ti sa tom spodobom, di¾e mi se kosa na glavi od njega... ;D

mrle

pa da li su ti isti i¹li u Crkvu i tra¾ili da osve¹taju kolaè i dobiju blagoslov za pihtijadu?
Jesu.
Pa ko je onda lud?

Lazic

Kako zna¹ da jesu? :D Ako jesu u sred posta tra¾ili blagoslov za pihtije, oèigledno ne poznaju svoju veru dovoljno, i skroz je ok da su im rekli, ne mo¾e... I to je to, ovo dalje je pizdarija...

E al' gledam poslednje dve strane, kakvo smo bipolarno dru¹tvo, plju¹te i plusevi i minusi, upi¹ah se od smeha... ;D

A od tolerancije ni mojega...

bucko

Ateisti vrlo brzo promene misljenje kad zapadnu u veliku nepriliku.

I da, vera zaista èini èuda.

mareskin

Citat: mrle poslato 06 Mart, 2017, 13:21
...
Lep primer su warriorsi iz Obenovca:  Lepo su odabrali da ba¹ u Velikom postu prave osve¹tavanje motora u njihovoj Crkvi, a na meniju je riblja èorba, i to na dan kada je i po strogim mona¹kim pravilima dozvoljena riba.
Nije tu u pitanju talibanizam ili neke zabrane, veæ po¹tovanje. Po¹tovanje prema delu naroda koje sebe smatra pravoslavcima, pa i drugim verama i zajednicama.
Moderno je podr¾ati "demokratiju", ljudske slobode, ne ugro¾avaj nikoga, kamo li nekog pedera, ali po svojim precima, istoriji, pravoslavljau,popi¹aj se kada god mo¾e¹, to je cool.


U¾ivajte u pihtijama.

Zavr¹io sam.


Onda po tome po¹tovanju prema drugim verama i nacijama ne bi smeli da jedemo svinjetinu zbog muslimana. Uvek nekome pada neki paznik.
Onaj ko hoæe da posti neka posti. Ko je pravi vernik svoje vere on se i drugih grehova kloni. A po mom saznanju nema ba¹ mnogo pravih vernika, èak ih je vrlo malo. A i tih nekoliko mi je sumnjivo.

Ne jedem pihtije. Nisam i¹ao ni na ro¹tiljadu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivicat

Citat: Peki poslato 06 Mart, 2017, 13:38
Citat: mrle poslato 06 Mart, 2017, 09:37
ne ka¾em da nije istina, istina je, sve je to rekao Irinej. Ali se izostavlja jedan deo prièe, bar po meni, bitan deo.

Citat: mrle poslato 06 Mart, 2017, 09:18
Ovi su tra¾ili blagoslov!!! I da osve¹taju kolaè itd...

"Tra¾iti blagoslov od crkve" u prevodu znaèi plati popu kolko tra¾i.

Srbija je sekularna dr¾ava i crkva je odvojena od dr¾ave i da smo mi ureðeno dru¹tvo, bradonja bi mogao da popije prijavu komunalnoj
policiji za zvonjavu u doba popodnevnog odmora

Zivi li neko u nekoj katolickoj zemlji Evrope? Ako moze da prenese svoja iskustva koliko cesto tamo zvone zvona na crkvama.

***

Zar je moguce da bi vecina vas (nas) srusila crkve i manastire, pretopila crkvena zvona i ukinula pravoslavlje? Zar smo se toliko promenili da nas ni rodjeni roditelji ne prepoznaju. Turci su stotinama godina bili tu i nisu uspeli nista od toga. Tv i mediji su to uspeli za 20 godina...

monsterbnt

Citat: mrle poslato 06 Mart, 2017, 13:21
Vidi se iz prilo¾enog, taliban si ako se svrsta¹ u pravoslavne Srbe.

Taliban si ako si ekstremista koji oce svima da nametne svoje vidjenje sveta i pogotovo religije. Budi pravoslavac, budi musliman, budi i pastafarijanac sto se mene tice, to je tvoja licna stvar. Cim pocinjes druge da teras na to i nameces drugima svoju veru postajes taliban.
Smrt SVIMA!!!!

mareskin

Citat: Ivicat poslato 06 Mart, 2017, 14:03
...
Zar je moguce da bi vecina vas (nas) srusila crkve i manastire, pretopila crkvena zvona i ukinula pravoslavlje? Zar smo se toliko promenili da nas ni rodjeni roditelji ne prepoznaju. Turci su stotinama godina bili tu i nisu uspeli nista od toga. Tv i mediji su to uspeli za 20 godina...

Tako si proizvoljno ovo napisao da te stvarno ne razumem. Ovo je toliko nisko da nemam reèi.
Ne verujem da bi veæina ru¹ila crkve i pretapala crkvena zvona.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

El Jefe

А шта су они који намећу неверовање него најгора врста талибана. Нарочито талибани из Блица и Бле 92. Наравно није питање у секуларизацији друштва него се тежи де христијанизацији човека и претварања у саможиву стоку. Отуда реклама Брини о себи (други нека цркну, претпостављам)
Друштво за заштиту од животиња

farbach

Evo vam patrijarha nove vere. Ne vidim da se neko buni protiv njega. Agresivan, iskljuciv i tolerantan prema sebi i svojim slabostima. Prava mera savremene srbadije. Nije vam valjao Sveti Sava, e ovaj ce vam valjati.

zVuk

Citat: Ivicat poslato 06 Mart, 2017, 14:03

Zar je moguce da bi vecina vas (nas) srusila crkve i manastire, pretopila crkvena zvona i ukinula pravoslavlje? Zar smo se toliko promenili da nas ni rodjeni roditelji ne prepoznaju. Turci su stotinama godina bili tu i nisu uspeli nista od toga. Tv i mediji su to uspeli za 20 godina...

...je ne bih rusio nista niti bih topio zvona....ali kao sto rekoh, srbi su postojali i pre pravoslavlja....a tadasnje obicaje i verovanja su upravo hriscani izbrisali...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Ivan1979


DebeliZmaj

Citat: Hurricane poslato 06 Mart, 2017, 13:34
...jebale vas pihtije, kako bi sada ubio kilo-dve, bez leba

tako moj matori ...
... caki sa pistacijima pravi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zVuk

Citat: farbach poslato 06 Mart, 2017, 14:14
Evo vam patrijarha nove vere. Ne vidim da se neko buni protiv njega. Agresivan, iskljuciv i tolerantan prema sebi i svojim slabostima. Prava mera savremene srbadije. Nije vam valjao Sveti Sava, e ovaj ce vam valjati.


tipican primer "hriscanskog talibana" kad nema odgovore na pitanja, odma napada sa necim sto niko ni pomenuo nije.....licno ne verujem da bi sveti sava pretio mrtvackim zvonima....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

farbach

Tesko da sam ja hriscanin. Nemam  volje da se bakcem sa preprodavcima vere. Samo vidim da ih napadaju gori od njih,  a posto sam odrastao na partizanskim filmovima, navijam za slabijeg.