Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Opet se mesa vera u boga sa verom u crkvu..... Zanima me da li crkvena prodavnica placa porez il su povlasceni kao i u svim drugim varijantama....

Elem....
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/406559/Vaistinu-ugodna-Pahomijeva-plata-210000-dinara
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Citat: jerej poslato 20 Septembar, 2013, 11:58
Citat: Laziæ poslato 20 Septembar, 2013, 02:10
Gde je sad onaj borèanac sa patrijar¹ijom...:o [facepalm] Jebe¹ mi sve ako im ne bacim molotovljev koktel kroz izlog tog sranja, mamu da im jebem lopovsku, pa na sred terazija, bre bando jedna odvratna, nikad ni kad smo bili najveæi vernici pre komunista nisu se tako pona¹ali...:o
Ova kap je prelila èa¹u, biæe kako se javlja Laziæ glupim Srbima, preko skajpa iz druge galaksije, zemljo otvori se...

Da sam do sad verovao u boga, prestao bih... Ako dotièni postoji sad je idealan trenutak da kazni ove, ne znam kako da ih nazovem a da ne uvredim neki obilk ¾ivota...

ha ha ha, velika je vera tvoja u Boga Lazicu brate moj..

Sla¾em se(mada ne bih priznao nikad), ali sa ovim njegovim ¹atro predstavnicima sam na ratnoj nozi odavno...:o Tebe ne raèunam u ¹atro predstavnike, sve dok ne pretera¹...:P :-*

Ovih dana mi je jo¹ samo preostalo da poverujem u boga, skroz sam oblajznuo...[rofl]

CBRR1

Jednostavno ja nisam neko ko ce da vam sudi i da vas ubedjuje u suprotno,ja verujem u Boga i volim svoju veru i isao bih mnogo dalje za nju nego kao pojedinci koji ne veruju u nista i olako odustaju za sve u zivotu,svaka individua odgovara za sebe tako ce i neko ko se ogresi na racun crkve i Boga,ja znam da sutra ne bih dao na crkvu i veru po ceni svega...toliko...

CBRR1

Ovom narodu odgovara ovako nesto,jer smo mi poznati po tome da prihvatimo ono sto je protiv nas a ne za nas,jednostavno ne mogu da se ubedjujem da li u novom pazaru moze da se cuje ovako nesto,pljuvanje po Bogu...svak im cast na tome,ja dole dok sam bio a i ovde video sam svasta u vezi crkve i Boga ali dole sam video od strane siptara a ovde od strane srba..! Alo bre ljudi ne dajte na veru svoju i boga sta vam znaci odma pljuvanje pa nema u tome nista,tako olako cete pljuvati na brata porodicu,ja se bre plasim takvog svetogrdja jbte...sto ne dodje kraljevina vladavina kod nas i da se skine sa kurca ova demokratije a koja nam pruza razne bolestine i samo nas unistava,ja imam pravo da neverujem u Boga pa sto ga onda uzimas u usta ako ne verujes u njega,ne pominji ga i odjebi!

Alchemist

Opet ste pome¹eli dve stvari koje ne treba da se me¹aju... Niko ovde Boga i veru ne dira... svako ima prava da izabere da li æe da veruje ili ne... ali jedno je vera u boga, a drugo je kori¹æenje bo¾jeg imena zarad liène dobiti.
Ja imam problem sa zaposlenima u crkvi (èast jako malom broju izuzetaka) koji bi kao Bo¾iji predstavnici na zemlji trebalo da ¾ive isposnièki i skroman ¾ivot, a ne da im auto vredi vi¹e nego moja kuæa i da im na raèun sirotinje i propovedanja u bo¾ije ime rastu kuæe i ostale nekretnine i da su zbog toga ¹to su u "slu¾bi Boga" van zakona i povla¹æeni i za¹tiæeni kao beli medvedi... a na raèunu imaju vi¹e para nego ¹to neki za ceo ¾ivot zarade radeæi svoj posao po¹teno i najbolje ¹to znaju. Nekada je za usluge bilo koliko da¹ i mo¾e¹, a danas neæe opelo da odr¾e ako nema¹ koliko cenovnik ka¾e.

Borèanac pominje¹ porodicu, evo ja lièno bi za svoju ubila bez problema i ne dozvoljavam nikome da mi za moje najbli¾e i jednu ru¾nu reè ka¾e, a kamoli ne¹to drugo, ali ¹to se tièe zaposelnih u crkvama... pa nisu ba¹ zaslu¾ili da o njima i¹ta lepo mislim ili ka¾em... svakom po zasluzi. Kad budu sami poèeli da se pridr¾avaju onoga ¹to propovedaju mo¾da ljudi i promene mi¹ljenje.
You're just jealous cause voices are talking to me

pit

Citat: monsterbnt poslato 20 Septembar, 2013, 12:37
Opet se mesa vera u boga sa verom u crkvu..... Zanima me da li crkvena prodavnica placa porez il su povlasceni kao i u svim drugim varijantama....

Elem....
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/406559/Vaistinu-ugodna-Pahomijeva-plata-210000-dinara

              Jedno je crkwa i wera u boga i nas prawoslawna istorija ...ali da owaj crkweni welidostojnik ima 210 000 din platu je wan swake pameti .
             @CBRR 1...ti znas da sam ja u podrzawao Jereja kad su ga owi antihristi i nekrsti napadali i uwek cu da mu dam podrsku jer on je na neki nacin crkwena radnicka klasa i uz swoj narod je kad treba .Napadi na njega su se desawali uprawo zbog welmoza crkwenih i njihowog bahacenja.
               

CBRR1

ponavljam milion puta,taj ko se gresi o racun crkve,on ce odgovarati kao individua...ko god da je pri crkvi ili oko nje,ali bre kanite se toga vise crkva i ljudi u njoj,i ja verujem u Boga i te fore a u ljude u crkvi ne...ja postujem popa Mladena kod mene npr on mi svesta vodicu on mi sece kolac,tako kakav bi ja bio covek ako bih pljuvao u ljude koji rade za crkvu,ne naprotiv postujem ga najbolje moguce taj covek me je vencao u crkvi,ali prosto nisam podlozan MEDIJIMA koji vam sortiraju sta oni hoce,a oni hoce da vam propagiraju nesto sto ce vas unistiti iznutra,a muftiju prate 5 x5ica novih svi u beloj boji pa ste culi muslimana bosnjaka da ga pljuju ne! Ma zato nam i treba ovako,odmah jbte prodavnica i pljuj,pa pogledajte po celom svetu kako je,ap npr indusi imaju zlatne krave po hramovima pa ih niko ne osudjuje ai to je raskos po vama i kradja sta vec...ma ajde bre...


monsterbnt

Opet mi se ljuti pile moje borcansko....najgori ste...
Smrt SVIMA!!!!

CBRR1

nije ovo ljutnja brat moj,nego razocarenje u neku ruku,gde god bre okrenes najgori smo,juce gledam basket srbija slovenija i gledam one gmizavce dragice majka pozarevac otac zvornik i oni se raduju i igraju za sloveniju za latine,pa bre najgori smo,u svakom ratu gubimo jer se prodajemo za saku para nema ni malo nicega u nama,ma bre na svadbi kada smo srbi se popiju pa gori smo bre od svih,aj sve to gnjide smo,ali bre crkvu da pljujemo to nam je vreme komunizna usadilo ali opet ne moze neko da ti usadi ako ti to neces...ali mi hocemo...gnjide smo bre...dok mi pljujemo po crkvi i skrecu vam paznju na to,ovi demokratski hostapleri lapaju i salju decu po Vijeni da se skoluju,a mi gladni kerovi cemo da se jedemo medjusobno jer nam je to neko rekao,umesto da kazemo ma neka i treba crkva da napreduje jaca a ne mi ne sviramo kurcu...JER TREBA DA ZABRANIMO DA SE CRKVE GRADE I TO JE INVESTICIJA KAO I OVA RADNJA,PA AKO JE 21VEK PA I RADNJA TREBA DA BUDE SHODNO NJEMU A NE DA BUDE RUGLO U SAMOM CENTRU GRADA IPAK JE OVO METROPOLA,ALI NE SRBIMA SVE SMETA DA JE RADNJA KO ONA U BULEVARU PREKO HRAMA SV.MARKA ONDA BI SRBI PLJUVALI EVO DOK ONI U CRKVI KRADU NIKO DA ULOZI U CRKVENU RADNJU RUZNI NAM METROPOLU,ALI TO SU TI BRE SRBI KAKAV NEBESKI NAROD KURAC OD OVCE SMO MI!

jerej

Ja necu nista pisati... mene samo zanima ko mi to tako slatko udara minuse? Ako ti vec smetam, evo napisi ovde ja taj i taj ti udaram minuse, a ne ovako iza ledja..

Aussweis

#2631
Citat: Alchemist poslato 20 Septembar, 2013, 16:48
Opet ste pome¹eli dve stvari koje ne treba da se me¹aju... Niko ovde Boga i veru ne dira... svako ima prava da izabere da li æe da veruje ili ne... ali jedno je vera u boga, a drugo je kori¹æenje bo¾jeg imena zarad liène dobiti.
Ja imam problem sa zaposlenima u crkvi (èast jako malom broju izuzetaka) koji bi kao Bo¾iji predstavnici na zemlji trebalo da ¾ive isposnièki i skroman ¾ivot, a ne da im auto vredi vi¹e nego moja kuæa i da im na raèun sirotinje i propovedanja u bo¾ije ime rastu kuæe i ostale nekretnine i da su zbog toga ¹to su u "slu¾bi Boga" van zakona i povla¹æeni i za¹tiæeni kao beli medvedi... a na raèunu imaju vi¹e para nego ¹to neki za ceo ¾ivot zarade radeæi svoj posao po¹teno i najbolje ¹to znaju. Nekada je za usluge bilo koliko da¹ i mo¾e¹, a danas neæe opelo da odr¾e ako nema¹ koliko cenovnik ka¾e.

Borèanac pominje¹ porodicu, evo ja lièno bi za svoju ubila bez problema i ne dozvoljavam nikome da mi za moje najbli¾e i jednu ru¾nu reè ka¾e, a kamoli ne¹to drugo, ali ¹to se tièe zaposelnih u crkvama... pa nisu ba¹ zaslu¾ili da o njima i¹ta lepo mislim ili ka¾em... svakom po zasluzi. Kad budu sami poèeli da se pridr¾avaju onoga ¹to propovedaju mo¾da ljudi i promene mi¹ljenje.

To su kljucne reci ili delovi recenice, bez mnogo trtomudanja i filozofiranja, jer nema tu neke preterane filozofije!!!

Treba da se grade crkve, voleo bih da ih je sto vise, ali da sluze narodu a narod Bogu, ovako se mozda neciji izlaz ili resenje za neku nepriliku politizuje ili pretvara u STR ili SZR.
Tesko je biti skroman, kao sto zaposleni u crkvi nisu skromni (stvarno cast jako malom broju izuzetaka), ne treba nama prodavnica od 200 m2 da bih verovao u Boga ili bio bolji vernik. Isto tako ne mogu da slusam popa koji mi prodaje pricu da je isposnik i veliki vernik koji se odrice svega i svacega a ima stomacinu kao da je Burgmana progutao!!!

Smeta mi to bahacenje i smatram da ne doprinosi tome da vise ljudi pocne da veruje u Boga ili da ce oni koji su prestali da idu u Crkvu ponovo krenuti jer je sad vise FENSI...  [ludak]

Moze da smeta kome hoce moj stav i neka mi udara minuse do sutra, nije mi bitno, ali da su preterali, preterali su..
Te su pare mogli da uloze u nesto bolje, recimo da daju za presadjivanje organa nekom detetu ili bilo kome drugom ko je u nevolji onda bi bar neko pomislio da ima tamo i ljudi sa zdravim razumom, JER SNASAO BI SE SVAKO OD NAS DA KUPI STA MU TREBA, IZ CRKVE, NE MORA DA IDE U PATRIJARSIJSKU PRODAVNICU..
Ono sto sam zapravo hteo da kazem je da nije bilo preko potrebno napraviti mini Delta city na Terazijama kako bi zaposlili jos ljudi iz crkve i dati im plate o kojima mnogi samo mogu da sanjaju!

@Jerej
druze nemam nista protiv tebe, niti sam ti ikada davao minuse za bilo sta, ako moze da se proveri, ti proveri, to kazem ako si na mene mozda mislio..
Sve ima cenu ili čast!

monsterbnt

Citat: CBRR1 poslato 20 Septembar, 2013, 17:55
nije ovo ljutnja brat moj,nego razocarenje u neku ruku,gde god bre okrenes najgori smo,juce gledam basket srbija slovenija i gledam one gmizavce dragice majka pozarevac otac zvornik i oni se raduju i igraju za sloveniju za latine,pa bre najgori smo,u svakom ratu gubimo jer se prodajemo za saku para nema ni malo nicega u nama,ma bre na svadbi kada smo srbi se popiju pa gori smo bre od svih,aj sve to gnjide smo,ali bre crkvu da pljujemo to nam je vreme komunizna usadilo ali opet ne moze neko da ti usadi ako ti to neces...ali mi hocemo...gnjide smo bre...dok mi pljujemo po crkvi i skrecu vam paznju na to,ovi demokratski hostapleri lapaju i salju decu po Vijeni da se skoluju,a mi gladni kerovi cemo da se jedemo medjusobno jer nam je to neko rekao,umesto da kazemo ma neka i treba crkva da napreduje jaca a ne mi ne sviramo kurcu...JER TREBA DA ZABRANIMO DA SE CRKVE GRADE I TO JE INVESTICIJA KAO I OVA RADNJA,PA AKO JE 21VEK PA I RADNJA TREBA DA BUDE SHODNO NJEMU A NE DA BUDE RUGLO U SAMOM CENTRU GRADA IPAK JE OVO METROPOLA,ALI NE SRBIMA SVE SMETA DA JE RADNJA KO ONA U BULEVARU PREKO HRAMA SV.MARKA ONDA BI SRBI PLJUVALI EVO DOK ONI U CRKVI KRADU NIKO DA ULOZI U CRKVENU RADNJU RUZNI NAM METROPOLU,ALI TO SU TI BRE SRBI KAKAV NEBESKI NAROD KURAC OD OVCE SMO MI!

Jbg.... narod je gladan i bedan.... kad vidi da neko ko ova pedofilcina koja se krije iza mantije ima mnogo vise nego sto zasluzuje nece mrzeti njega glavom i bradom, nego ce mrznju preneti na tu mantiju.... Sve privilegije koje imaju, sto zasluzeno, sto nezasluzeno imaju od vlasti, i mnogo njih zloupotrebljava to....
Smrt SVIMA!!!!

Alchemist

eto, ka¾e¹ lepo razoèarenje... eto i mene je jako "razoèaralo" to ¹to je pop u na¹oj borèanskoj crkvi mom bratu dva puta naplatio venèanje, prvo je uzeo novac od mojih roditelja, a onda je pri¹ao kumu i rekao da venèanje ko¹ta toliko i toliko i uzeo novac i od kuma... i umesto 6000 koliko je tada ko¹talo uzeo je 12000, ako to nije kr¹enje zapovesti ne kradi, ja ne znam ¹ta je... a daleko od toga da je to jedini primer

a sa druge strane druga zapovest koliko se meni èini glasi : ne pravi sebi idola niti kakva lika, nemoj im se klanjati niti im slu¾iti... po meni ta crkva i klanjanje raspeæu su upravo ono ¹to ne treba raditi, da se razumemo protiv crkava nemam ni¹ta, neke su èak jako lepe, divna arhitektura...
You're just jealous cause voices are talking to me

CBRR1

odoh da zapalim crkvu...

@monster
ovaj glupi narod ako je glada i besan nek udara na one koji im to otimaju ovu balafurdiju politicku,a ne na crkvu pa jel im crkva otima...

@ausvis

koje bre str szr...bru bruka!

CBRR1

o istoj crkvi pricamo alhemist ja nisam cak morao ni da platim ni crkvenu taksu koja je oko 25o din za vencanje,e toliko je vencanje ako nekome nije jasno..!nije duzan da plati a moja je volja i volim da ostavim u crkvi,ko daje i Bog mu daje...a ako neko da na uzitak duvanja za 1o dana toliko para koliko ce sam dati za vencanje i to ako hoce...zar je mnogo ili sistem ocenjivanja i vrednosti otisao u kurac...!

Aussweis

Citat: CBRR1 poslato 20 Septembar, 2013, 21:01
odoh da zapalim crkvu...

@monster
ovaj glupi narod ako je glada i besan nek udara na one koji im to otimaju ovu balafurdiju politicku,a ne na crkvu pa jel im crkva otima...

@ausvis

koje bre str szr...bru bruka!

Crkva kao gradjevina nije nista kriva i ne moze da bude, ljudi su govna..

..mislim na te prodavnice kao sto je ova patrijarsijska, str ce postati na kraju, ako ne budu zadovoljili prodaju ili bolje reci target, jasno je da su i oni targetirali trziste
lokacija sama kaze za sebe! Sto nisu srusili sve to i okolo i napravili crkvu na sred Terazija odma do Moskve!?  Jeste, ali onda obrt love nece tako brzo ici kao sa prodavnicom koja izgleda kao butik!

A ako treba, zbog poreza ili slicnog izbegavanja troskova, pocece i sa zanatskim radovima bas u prodavnici, pa se prebace na szr, mada ni to ne mora da bude preduslov...

To je njihova bruka!

Vera je jedno, crkva, manastir kao gradjevine i njihovo duhovno i versko znacenje su drugo, a slepci koji zloupotrebljavaju svoj polozaj su ono sto meni smeta! Klasicno ruganje i bahanalija!

Pored politicara koji nas jebu, treba sad i pedere, pahomija i slicne zlostavljace da tolerisem. Samo nesto tolerisemo a niko nista ne radi, niti se buni!

Lepo nam je Arcibald Rajs sve rekao i u svojoj knjizi objasnio ali nema ko da cita, jer kako on kaze, posle tolikih ratova koje preziveste, svi junaci i dobri ljudi poginuse a ostadose secikese, prevaranti i politicari! Ako, ko nas jebe onda!
Sve ima cenu ili čast!

Alchemist

@CBRR1
verovatno, crkva u staroj Borèi kod mostiæa, èak imaju i cenovnik i mo¾e¹ da dobije¹ i fiskalni raèun ako tra¾i¹, a i klima im lepo radi u letnjim mesecima... a popovi te jure po dvori¹tu ako sluèajno èuju da nisi kr¹ten ne bi li te krstili za naravno simboliènu nadoknadu od par hiljada dinara :D ...prosto èovek da po¾eli svaki dan da je tamo  [rofl]
You're just jealous cause voices are talking to me

CBRR1

u toj crkvi ja sam se vencavao i nista mi nije naplatio...ja sam mu ostavio u koverti pare ali to je moja volja...

Alchemist

You're just jealous cause voices are talking to me