Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat


El Jefe

Citat: Bojssa poslato 16 Avgust, 2013, 12:27
Nauka je nedavno navodno `dokazala` da su ateisti inteligentnije osobe u odnosu na vernike. E sad u cijoj sluzbi je ta nauka, i da li im ta inteligencija pomaze ili odmaze to je diskutabilno...
Znaci po toj teoriji je Isak Njutn inferiorniji u odnosu na bilo kog ateistu?
Друштво за заштиту од животиња

Hurricane

...Njutn je bio dileja... dokazano...
e sad dal je od pameti ili gluposti podilkanio, to se ne zna..

El Jefe

Onda da zanemarimo Isaka Njutna .
Znaci li to da je Nikola Tesla intelektualno inferiorniji u odnosu na bilo kog ateistu?
Друштво за заштиту од животиња

Hurricane

..um nad umovima.. nemoguæe je uop¹te to i dovesti u pitanje..
zapravo niko od nas ni ne zna koliki je to um bio..

ali kakve on ima veze sa verom?

Hurricane

..a izmeðu ostalog i kakva je to kategorija ateista..

Nisam ba¹ pametan da ovako ne¹to sastavim, pa moram da prepi¹pem:

„Заправо, „атеизам“ је реч која не би требало ни да постоји. Ником није никад потребно да се изјасни као „неастролог“ или „неалхемичар“. Немамо речи за људе који сумњају да је Елвис још увек жив или да су ванземаљци прешли галаксију само да би узнемиравали фармере и њихову стоку. Атеизам је ништа друго до бука коју разумни људе праве у присуству неоснованих религиозних веровања.“

To i ja mislim o ateistima, s tim ¹to bih ja jo¹ i dodao da oni samo veruju da ne veruju, jer se pla¹e..

farbach

ajde vi meni nadjite jednog pametnog ateistu. Ne dobar za kafanu, jer je kul lik, nego za covecanstvo. Ima onaj frik u kolicima i niko vise, da se ne mucite. A titini pioniri sa U-92 samo neka prave narucene ankete.

Hurricane

..ma ni on nije ateista, on se samo naljutio na Boga..

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

potpuno je nebitno da li verujes ili ne verujes, samo nemoj drugome prosipati pamet kako treba da bude ono sto nije ;)

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

mrle


Bojssa

Vest su prenele osim B92, i Kurir, smedia i mnogi drugi. Sto se tice samih `istrazivaca psihologa`, sta reci, americke jese...

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=08&dd=13&nav_id=742341

Slaninar

Citat: Bojssa poslato 16 Avgust, 2013, 15:40
Vest su prenele osim B92, i Kurir, smedia i mnogi drugi. Sto se tice samih `istrazivaca psihologa`, sta reci, americke jese...

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=08&dd=13&nav_id=742341

I kako sam tekst ka¾e:

"...nedostatak studije je to ¹to veæina od hiljada ispitanih pripada zapadnom dru¹tvu. ©tavi¹e, 87 odsto njih je iz SAD, Velike Britanije i Kanade, ¹to znaèi da je reè uglavnom o podruèjima delovanja protestanata, a ne Jevreja i katolika."

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

Citat: monsterbnt poslato 16 Avgust, 2013, 15:36
jedan od najvecih ateista....




ovaj rekao:

"ja ne ¾elim dokazati da Bog nije stvorio nama poznati svet, veæ samo ¾elim otkriti naèin na koji je On to uradio"

monsterbnt

Pristup nauci na pravi nacin zahteva dovodjenje u pitanje svega postojeceg, recenog i opsteprihvacenog. U to spada i religija....  Ukoliko prihvatis stvari zdravo za gotovo, ne mozes doci do neceg novog. Ne bi nikako reko da su ateisti inteligentniji od vernika, ali su svakako sirih shvatanja i slobodnijeg uma. Ajnstajn nije nikako bio vernik, cak je i stalno izazivao vernike da mu dokazu da su u pravu. Iz toga je i nastala ta recenica.
Smrt SVIMA!!!!

mrle

za Ajnstajna znamo ko mu je bio desna ruka, i ko je u stvari sve i dokazao ( dokazala).

mrle


monsterbnt

Pa to sto je neko rodjen u pravoslavnoj familiji ne znaci odma da je vernik. Jednostavno neces naci nijednog naucnika koji je fanaticni vernik. Ne ide jedno sa drugim nikako.
Smrt SVIMA!!!!

mrle