Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 13 Februar, 2013, 11:15
...i ja mu doðem neki vernik... samo moja vera jasno zabranjuje ubijanje i èinjenje zla...  [neampojma]


[thumb_up]

mareskin

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 13 Februar, 2013, 11:15
...i ja mu dođem neki vernik... samo moja vera jasno zabranjuje ubijanje i činjenje zla...  [neampojma]


Ja sam ateista i moja vera zabranjuje ubijanje i činjenje zla.

P.S. Osim ako neko baš zasluži ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Che

Citat: brm-brm poslato 13 Februar, 2013, 10:57
Priznao mi jedan strani plaæenik da su ih to uèili na obuci biv¹i agenti CIA-e

Cvorovicu ti li si? ;D

brm-brm

#1963
Ja nemam brkove. Evo, ovo me je slikao taj agent, sa svoje taèke gledi¹ta... taj sam ¹to ni¹ani.

Lazic

#1964
Citat: brm-brm poslato 13 Februar, 2013, 10:57
Svi koji su potro¹ili vreme na ovih 98 stranica da opletu po popovima, trebali su da potro¹e jo¹ 10min guglanja i pronaðu uputstvo kako se na takve situacije ¾aliti u nadle¾noj Eparhiji.

Nisam vernik, bio vi¹e godina, kr¹ten, roðen sam kao pravoslavni hri¹æanin od majke ateiste i oca ateiste, ti si mi simpatièan, ali samo æu ti reæi,  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Da se ¾alim nadle¾noj eparhiji... :o [ludak]

trying to give a fuck, trying, trying, trying, failed, no fucks given... [rofl] [rofl] [rofl]

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?


brm-brm

Citat: Laziæ poslato 13 Februar, 2013, 15:00
Citat: brm-brm poslato 13 Februar, 2013, 10:57
Svi koji su potro¹ili vreme na ovih 98 stranica da opletu po popovima, trebali su da potro¹e jo¹ 10min guglanja i pronaðu uputstvo kako se na takve situacije ¾aliti u nadle¾noj Eparhiji.

Nisam vernik, bio vi¹e godina, kr¹ten, roðen sam kao pravoslavni hri¹æanin od majke ateiste i oca ateiste, ti si mi simpatièan, ali samo æu ti reæi,  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Da se ¾alim nadle¾noj eparhiji... :o [ludak]

trying to give a fuck, trying, trying, trying, failed, no fucks given... [rofl] [rofl] [rofl]

Ма мени је мило да сам ја теби симпатичан. А што се тиче жалби надлежнима ... Ласта, СПЦ, било шта, ако имаш ген Паје Трошка ништа није тешко! Онај факометар тарабин би вероватно рикнуо кад би ми га везали за главу, ал то ми је у генима, ниш ја ту не могу. Ал пошто се ниси исписао из Цркве, мош и ти пробаш са епархијом ако те не мрзи. Ех, да ми је десет лудих ко што сам ја где би ми крај био! Нашао сам једном приликом још троје, ал то је била зла комбинација по земаљску власт, за роман.

Che

Citat: Laziæ poslato 13 Februar, 2013, 15:00
trying to give a fuck, trying, trying, trying, failed, no fucks given... [rofl] [rofl] [rofl]


CBRR1


Slaninar

Citat: brm-brm poslato 13 Februar, 2013, 10:57

A ti Slanine¹ko provociraj, provociraj, znam ja da mora¹ da podnese¹ raèun stranim nalogodavcima :) A ona dva prstiæa sto pokazujes, nemoj u nos da turi¹, ako prvo sedne¹ na njih dok ti ne utrnu rukice posle æe ti biti lepo - ko sa tuðim :) Priznao mi jedan strani plaæenik da su ih to uèili na obuci biv¹i agenti CIA-e

Vidim, ima vas Èvoroviæa...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

CBRR1

BRM-BRM poooolaaakoooo popices bananu i izgubiti zivce bzvz...vojnice mirnoooo..!

Lazic

Citat: brm-brm poslato 13 Februar, 2013, 15:15
Citat: Laziæ poslato 13 Februar, 2013, 15:00
Citat: brm-brm poslato 13 Februar, 2013, 10:57
Svi koji su potro¹ili vreme na ovih 98 stranica da opletu po popovima, trebali su da potro¹e jo¹ 10min guglanja i pronaðu uputstvo kako se na takve situacije ¾aliti u nadle¾noj Eparhiji.

Nisam vernik, bio vi¹e godina, kr¹ten, roðen sam kao pravoslavni hri¹æanin od majke ateiste i oca ateiste, ti si mi simpatièan, ali samo æu ti reæi,  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Da se ¾alim nadle¾noj eparhiji... :o [ludak]

trying to give a fuck, trying, trying, trying, failed, no fucks given... [rofl] [rofl] [rofl]

Ма мени је мило да сам ја теби симпатичан. А што се тиче жалби надлежнима ... Ласта, СПЦ, било шта, ако имаш ген Паје Трошка ништа није тешко! Онај факометар тарабин би вероватно рикнуо кад би ми га везали за главу, ал то ми је у генима, ниш ја ту не могу. Ал пошто се ниси исписао из Цркве, мош и ти пробаш са епархијом ако те не мрзи. Ех, да ми је десет лудих ко што сам ја где би ми крај био! Нашао сам једном приликом још троје, ал то је била зла комбинација по земаљску власт, за роман.


To ti prièam, neko se rodi kao manijak, a neko kao magarac... I ti vernik i ja nevernik spadamo u kategoriju manijaka, opet da odem na engleski:

In the words of my generation, UP YOUR'S... (c) by ko god da je pisao scenario za dan nezavisnosti, izgovorio Randy Quaid, pre nego ¹to je zakucao f18 u vanzemaljski svemirski brod... [rofl] :-* [cheers]

misa-pei

Ne znam, mene su uèili i iskreno i sad to mislim, da svako ko ne bi branio svoju zemlju i svoj narod, nego bi èinio ne¹to ¹to je protivno njenim interesima, neko kome je tuðe bolje, kome je tuðe taènije i ispravnije, ko svoj narod vidi kao lo¹, neko ko za svoju zemlju i svoj narod (samo nemojmo da tu pobrkamo vlast) ne bi ¾ivot dao, nego bi ¾iveo u uverenju da je neko sa strane u pravu i da njegova zemlja treba da se odrekne svega ¹to je do pojave te osobe bila, zove se izdajica.

Problem je ¹to je ta reè (izdajica), toliko profanisana i upotrebljavana i kad treba i posebno kad ne treba, da danas gubi svoj pravi smisao.

Turci su imali pravilo da one koji im pomognu da uðu u grad (znaèi, rade protiv svog naroda, u korist Turaka), èim osvoje grad, prve javno pogubie. Ako su izdali svoj narod, jo¹ æe lak¹e izdati nas- bilo je obrazlo¾enje.

Mi smo ovakvi i onakvi. Ni bolji ni gori od ostalih. Ali, svoj narod æu braniti ma kakav da je, ne mogu da budem neki drugi (narod). U svom narodu neæu da stalno tra¾im ono najgore, nego najbolje. Ponosiæu se onim ¹to mi je u genima, ¹to je moje. Ne mogu da mi tuðe vrednosti budu preèe i svetije od onih kojima sam zadojen. Od vrednosti zbog kojih su ginuli moji preci, vrednosti koje nisu ugro¾avale druge, nego su samo tra¾ile samopo¹tovanje i slobodu svog naroda.

Ko ne zna detaljno istoriju, veæ guta "digest" istoriju koju mu serviraju kojekakvi, oèekujem pona¹anje koje je protivno svakom nacionalnom biæu. Od takvih, umesto slepog verovanja u ono ¹to su ih uèili kao "jedinu istinu", oèekujem i nadam se, da æe umesto da propagiraju pojednostavljene istorijske dogaðaje sa iskrivljenim obja¹njenjem motiva, da malo detaljnije proèitaju istoriju koju su pisali srpski istorièari i pisci. Proèitajte Æoroviæa, proèitajte veoma kritiènog Turlakova, pa onda izvucite zakljuèak i tek onda mo¾emo da prièamo ako vidimo obe strane medalje.
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Kad sam bio mali, tata mi je rakao, sine istoriju pi¹u pobednici... Koga ili ¹ta smo mi koji kurac pobedili u poslednjih 70 godina...?

atomska bomba je za nas...

CBRR1

Citat: Laziæ poslato 13 Februar, 2013, 16:52
Kad sam bio mali, tata mi je rakao, sine istoriju pi¹u pobednici... Koga ili ¹ta smo mi koji kurac pobedili u poslednjih 70 godina...?

atomska bomba je za nas...
pobedili smo na slaninijadi u madjarskoj i beli bubrezi gulas takmicenje,sta hoces vise...

misa-pei

Ba¹ ni¹ta. Zato i treba proèitati ono ¹to je pisano sa "druge strane", a ne samo zvaniène verzije. Bar shvatimo za¹to nismo nismo pobedili. ;D
Država je najveći neprijatelj naroda

CBRR1

Citat: misa-pei poslato 13 Februar, 2013, 16:54
Ba¹ ni¹ta. Zato i treba proèitati ono ¹to je pisano sa "druge strane", a ne samo zvaniène verzije. Bar shvatimo za¹to nismo nismo pobedili. ;D
Miso dobro procitajte moj post,kako bre nista... :D :D :D

farbach

Miso istorija pocinje 1991, pre toga se nista znacajno nije dogodilo, a onda je talas fasizma iz Srbije preplavio SFRJ. Toliki talas da je i Brus Vilis hteo da intervenise.

The One

Historia magistra vitae est

Praeteria mutare non possumus

„Pro¹lost je istorija, buduænost je tajna, a sada¹njost je dar koji nam je poklonjen. Zato se sada¹nje vreme i zove prezent"

[rofl] [rofl] [rofl]
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet