Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Plazma Keks



Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

UFF


misa-pei

A ti kao ne zna¹ koliko mo¾e da razvije?
Država je najveći neprijatelj naroda

Vlajko

Ne zajebavam se stvarno mi nije jasno.. pre neki dan gledam kod kom¹ije na zidu u neku repliku nekog na¹e sveca
I gleda me oko iz trougla i ne kapiram ¹ta æe tu kad stoji na dolaru i jo¹ ponegde  [ludak]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Lazic

Popularno masonsko svevideæe oko, neki ka¾u bo¾ije, mada ja tu ne bih uplitao dotiènog... :o

Nego ¹ta bi sa fotonskim pojasom...:P

mkt


Ivan1979

Citat: Vlajko poslato 04 Decembar, 2012, 23:09
Ne zajebavam se stvarno mi nije jasno.. pre neki dan gledam kod kom¹ije na zidu u neku repliku nekog na¹e sveca
I gleda me oko iz trougla i ne kapiram ¹ta æe tu kad stoji na dolaru i jo¹ ponegde  [ludak]

Obrati paznju , u skoro svim crkvama mozes videti oko i jos gomilu "stranih" nam obelezja na koja ne obracamo paznju jer su lepo upakovana u okolis .

Jedino je bitno da li znas sta vidis  ;)

Lazic

#1469
Koga zanima, crkva u Zemunu, negde izmeðu Prvomajske i Ugrinovaèke je prepuna raznorazne pagan¹tine, masonerije i verovali ili ne piratskih lobanja sa ukr¹tenim kostima... :o



edit:
namenjeno onome ko mi dade minus... [srednjiprst]

Ne la¾em, èasna titova pionirska, drugar se venèao u toj crkvi, postoji gomila punoletnih svedoka, a i ko ne veruje, neka pro¹eta pa neka vidi za sebe...  [hello]

jerej

Свевидеће око" у троуглу, који се често слика на нашим иконостасима изнад Царскох двери, а на месту где се обично налази мотив "Недремано око". Троугао, као символ броја три, који је био у поштовању и код Јевреја, служио је у раном хришћанству као символ Тројичног Бога, пре но што се развио данашњи мотив представљања Пресвете Тројице . Јасна и потпуна символика геометријског облика троугла, који је био омиљен у античкој грчкој архитектури и који поседује сваки антички забат, сигурно да води порекло од египатских пирамида, јер је тај облик у старом свету представљао небески град, дакле тежњу ка божанству. И касније, у хришћанском средњем веку, троугао се сусреће много често у црквеном градитељству и не само код звоника, који својом висином и обликом представљају везу између земље и неба. Знак троугла са Божјим оком у средини, често са јеврејским називом Бога - Јахве, био је одомаћен у иконографској тематици 17. и 18. века. Неке елементе ове представе узели су касније у своје обележје и слободни зидари, масони, што ничим не умањује значај хришаћанске иконографије. Уосталом, Луцифер значи "светлоносни" и пророк Исаија је назвао вавилонског цара Луцифер, што значи "звезда Даница" (Ис.14,12), јер је Венера добила име Даница, кад је јутарња звезда. Знатно касније је име Луцифер приписано Сатани, али из времена пре пада, дакле док је још био анђео.
Понекад ћеmo на том месту где би требало да стоји око видети руку, шаку Божју пружену из облака, према речима и Књиге премудрости Соломонове 3, 1. Једна од најлепших је она из Манастира Манасија, испод које је насликан цар Соломон, који и објашњава руку Господњу.
Многе ће бунити и насликана лобања испод распећа, а у ствари та лобања представља смрт. Пошто је распеће на крсту била срамна казна, родбина осуђеника обично није марила за њега због страха и стида, па га је остављала да виси на крсту и после смрти да би га лешинари разнели. Тако оглодане кости заједно са лобањом срушиле би се на земљу и ту остале да труну. Пошто је ово место и пре Христовог распећа служило за погубљење злочинаца, вероватно је на њему било много разбацаних костију и лобања, па је отуда ово место и названо „Голгота“ или „Лобања“.

Lazic

Citat: jerej poslato 05 Decembar, 2012, 10:31
Уосталом, Луцифер значи "светлоносни" и пророк Исаија је назвао вавилонског цара Луцифер, што значи "звезда Даница" (Ис.14,12), јер је Венера добила име Даница, кад је јутарња звезда. Знатно касније је име Луцифер приписано Сатани, али из времена пре пада, дакле док је још био анђео.

Takoðe luèono¹a, èesto se pojavljuje kao fini èika sa fenjerom u mraku... Jednom anðeo, uvek anðeo, lepo ja ka¾em da on i danas prima platu od tvof ¹efa...:P :-*

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 05 Decembar, 2012, 10:49
Citat: jerej poslato 05 Decembar, 2012, 10:31
Уосталом, Луцифер значи "светлоносни" и пророк Исаија је назвао вавилонског цара Луцифер, што значи "звезда Даница" (Ис.14,12), јер је Венера добила име Даница, кад је јутарња звезда. Знатно касније је име Луцифер приписано Сатани, али из времена пре пада, дакле док је још био анђео.

Takoðe luèono¹a, èesto se pojavljuje kao fini èika sa fenjerom u mraku... Jednom anðeo, uvek anðeo, lepo ja ka¾em da on i danas prima platu od tvof ¹efa...:P :-*

Super je prièa, al' Gospodar prstenova je ipak bolji! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


Taraba

Citat: Laziæ poslato 05 Decembar, 2012, 10:08
Koga zanima, crkva u Zemunu, negde izmeðu Prvomajske i Ugrinovaèke je prepuna raznorazne pagan¹tine, masonerije i verovali ili ne piratskih lobanja sa ukr¹tenim kostima... :o



edit:
namenjeno onome ko mi dade minus... [srednjiprst]

Ne la¾em, èasna titova pionirska, drugar se venèao u toj crkvi, postoji gomila punoletnih svedoka, a i ko ne veruje, neka pro¹eta pa neka vidi za sebe...  [hello]

Video i ja na kr¹tenju Svetine klinke... lobanje, svevideæe oko Saurona, golubovi sa deèijim glavama... some weird shit man.

http://11.media.tumblr.com/QFlX6LQ2zl9pjm0nSSNy4lFgo1_400.jpg
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Sad æe¹ da dobije¹ minus, sigurno la¾e¹...:P

Taraba

Od dogmatista i kvazi vernika vrlo moguæe [srednjiprst]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Vlajko

Hvala Jerej na iscrpnom tekstu..
samo ja sam do¹ao do nekih totalno drugaèijih odgovora..

A dose¾u od doba Drevnih...

Samo ipak neæu to stavljati ovde..  [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?