Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

¹tampar

Citat: Alex poslato 11 Avgust, 2012, 15:05
Ne mislim ni sad pozitivno, ali o crkvi mislim negativno, tako da mi oni dodju neutralni.

Da naravno...sigurno...neutralni....kad podlegne¹ njihovoj hipnozi poèeæe¹ da radi¹ za njih...a kuæu i imovinu æe¹ prepisati njima po¹to to tebi i tako ne treba,objasniæe ti oni...

Ne pu¹taj takve u kuæu i ne kontaktiraj s njima za tvoje dobro...

Alex

Pa, kako nemam imovinu, sigurno im nista necu ni prepisati... Malo su dosadni, ali za razliku od crkve oni te ne primoravaju da im das novac, a izazivaju te da razmisljas o bibliji i Bogu. Vredi isprobati, jer ako ih ne upoznam, ne mogu da ih kritikujem.

mkt

procitaj malo po netu o njima
ne treba ti to prile

farbach

Samo gas, slicno slicno trazi, a pravoslavna crkva ce se vec oporaviti od tvog negativnog misljenja o njoj.
Kada malo bolje razmislim, roditelji su krivi. Za moju generaciju je bilo nezamislivo da pametujemo o stvarima koje ne znamo. Svaki pokusaj se zavrsavao, u kuci samarom, a kod majstora gde sam ucio zanat - ponovnim zaduzivanje metle i cuskom. Sada samopouzdane junose pricaju o veri, a nevernici, o motorima, a nema ga  i ne zna da vozi, a ne da popravlja. Strucnjaci opste prakse, cuj Kopitara ubila pravoslavna crkva, zemljo otvori se.

CBRR1

Citat: Alex poslato 11 Avgust, 2012, 16:01
Pa, kako nemam imovinu, sigurno im nista necu ni prepisati... Malo su dosadni, ali za razliku od crkve oni te ne primoravaju da im das novac, a izazivaju te da razmisljas o bibliji i Bogu. Vredi isprobati, jer ako ih ne upoznam, ne mogu da ih kritikujem.
ti si bre zreo da odes da te Brana izlopata i to dobrooooooooooo... [ludak]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: cbrr1 poslato 11 Avgust, 2012, 16:18
Citat: Alex poslato 11 Avgust, 2012, 16:01
Pa, kako nemam imovinu, sigurno im nista necu ni prepisati... Malo su dosadni, ali za razliku od crkve oni te ne primoravaju da im das novac, a izazivaju te da razmisljas o bibliji i Bogu. Vredi isprobati, jer ako ih ne upoznam, ne mogu da ih kritikujem.
ti si bre zreo da odes da te Brana izlopata i to dobrooooooooooo... [ludak]
I ja mislim da se on drogira......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

WOLVERINE


mkt


noam chomsky

Ljudi od poverenja mi kazu da je on to stvarno celim srcem radio. Da je imao plemenitu misiju. Da je pokusao druge metode. Da je prihvatao sve "najgore" slucajeve. Da gomili ljudi nije ni naplaceno. Bio on otac Brana ili gosn. Brana, ja Boga ne bih mesao u ovu pricu. On je kao covek, kao humano ljudsko bice, pokusao nesto dobro da uradi za te ljude (narkomane) i njihove porodice. Radio je iskreno i najbolje sto je znao i kao sto to obicno biva posle nekog vremena desila se ozbiljna greska. Veeeelika greska i pod njegovim patronatom jedan covek je izgubio zivot. Kazniti ga treba sigurno, ali samo kao upravnika. Nikako kao ubicu. Treba ga kazniti ali treba tom Centru pomoci dok njega nema. Ja se samo bojim da ce od njega velikosrpski mucenici u vladi pokusati da naprave primer.

PS: ja se ne slazem sa njegovom Straho-terapijom, ali ne slazem se ni sa metadonskom terapijom. Ako verme pokaze da je nejgova terapija delovala i stvorila koliko-toliko funkcionalne ljude od tih narkomana, ja bih mu pomogao. Iako se sa metodom ne slazem. Bole mene kurac za metodu ako je bitan rezultat.
lepota prirode je refleksija lepote nauke

¹tampar

Citat: Alex poslato 11 Avgust, 2012, 16:01
Pa, kako nemam imovinu, sigurno im nista necu ni prepisati... Malo su dosadni, ali za razliku od crkve oni te ne primoravaju da im das novac, a izazivaju te da razmisljas o bibliji i Bogu. Vredi isprobati, jer ako ih ne upoznam, ne mogu da ih kritikujem.

Kad ih upozna¹ onda je kasno,onda si njihov èovek, iz te ma¹ine neæe¹ vi¹e nikad izaæi niti æe¹ imati svoju liènost.Neæe¹ im davati novac nego æe¹ raditi za njih,oni æe ti naæi i posao ako treba...ne igraj se sinko,video sam nedavno èoveka koga sam poznavao a koji je pao na njihove prièe...on je hipnotisan i ni¹ta mu vi¹e nije va¾no nego samo da udovolji njima..

sam u kuæi

ja sam pitao jednu, iz tih jehoviinih svedoka da mi da. Ona nije htela,  potpuno su nenormalni.

Boban_m

Mala uputa za sektase: ovo NIJE dobar momenat da se siri trziste, ma kako vam se cini. Ako ljudi ovde i kritikuju crkvu, ne znaci da time manje pripadaju pravoslavlju. To vam je drugovi sektasi, vise kao rasprava unutar porodice. Dzaba gurate nos...

Dukags

Da li se neko seca nedavnog slucaja kada je momak narkoman hteo da skoci sa Brankovog mosta?
Policija je zvala njegovu majku koja nije htela da dodje nego je odgovor bio "Ako hoce da skoci neka skoci..."?
U medjuvremenu ga od skakanja odvrati neka manekenka koja je tuda naisla, pa dobila i nagradu za humanost.
Nakon toga se po medijima takodje digla frka kao kakva je to majka, cudoviste a ne roditelj,..
Onda se javi majka i isprica sve, kako su ona i njena cerka, narkomanova sestra, poslednje dve godine spavale na smenu bojeci se da ih ne ubije, kako zu zivele zakljucane da bi sestra mogla da uci jer ih je ovaj napadao, kako je na sahrani svog oca iz sanduka maznuo ocu prsten sa ruke, kako je......
Pa mislim da sve i nije tako crno belo kako trenutno se predstavlja?

Slaninar

Citat: noam chomsky poslato 11 Avgust, 2012, 18:45
Ljudi od poverenja mi kazu da je on to stvarno celim srcem radio. Da je imao plemenitu misiju. Da je pokusao druge metode. Da je prihvatao sve "najgore" slucajeve. Da gomili ljudi nije ni naplaceno. Bio on otac Brana ili gosn. Brana, ja Boga ne bih mesao u ovu pricu. On je kao covek, kao humano ljudsko bice, pokusao nesto dobro da uradi za te ljude (narkomane) i njihove porodice. Radio je iskreno i najbolje sto je znao i kao sto to obicno biva posle nekog vremena desila se ozbiljna greska. Veeeelika greska i pod njegovim patronatom jedan covek je izgubio zivot. Kazniti ga treba sigurno, ali samo kao upravnika. Nikako kao ubicu. Treba ga kazniti ali treba tom Centru pomoci dok njega nema. Ja se samo bojim da ce od njega velikosrpski mucenici u vladi pokusati da naprave primer.

PS: ja se ne slazem sa njegovom Straho-terapijom, ali ne slazem se ni sa metadonskom terapijom. Ako verme pokaze da je nejgova terapija delovala i stvorila koliko-toliko funkcionalne ljude od tih narkomana, ja bih mu pomogao. Iako se sa metodom ne slazem. Bole mene kurac za metodu ako je bitan rezultat.

Nisam upuæen u detalje. Gledao sam intervju majke pokojnika. Ni jedna reè osude, ni izmeðu redova, za tog "batina¹a". Znam dobro ¹ta je heroinska zavisnost i mogu samo parafrazirati ispovest jednog izleèenog, po seæanju:
"Izleèenje je poèinjalo kad krenemo da radimo. Bolovi od krize su u¾asni. Le¾ao sam samo, nisam mogao ni¹ta. Posle udarca lopatom, kriza je nestala kao rukom odne¹ena. Kad krene¹ da radi¹, da se kreæe¹, onda ide bolje, polako..."  
Meni je ovo bilo i tu¾no i sme¹no slu¹ati.

Znam da su roditelji nosili kvotere sa sobom, pa dete dobije fiks kod BGa, pa sledeæi kad stignu bli¾e dole, inaèe neæe da ide. Znam i da su dosta njih izleèili.

Znam i da su licemerna govna ti ¹to neæe da legalizuju, pa te ljude guraju u kriminal. Ko hoæe da se ubije od droge, neka se ubije. Ovako upropa¹tavaju porodice, a i teraju ljude da rade kraðe, razbojni¹tva. Da im daju livadu da sade mak, otimali bi se, samo da imaju za fiks. Izvozili bismo mak na tone! :)

Znam i da se æomani èesto ugu¹e od svoje povraæke, ili od lo¹e droge stanu srce i pluæa. Pitanje koliko su same batine tu promenile stvar, jer koliko shvatam lik je do¹ao uraðen, nosio drogu. Meni lièno to sve smrdi na neku muvaèinu, a ovog èoveka ne bih, po onome ¹to znam o liku & delu, strpao u zatvor. Ima puno gorih kandidata. Pogotovo ¹to kod nas zakon ne va¾i isto za sve, pa ne vidim smisao nekog ka¾njavanja za primer.


P.S. O crkvi sve najgore.
O religiji: pa, lepo je verovati u deda mraza, iskreno zavidim vernicima. :)
Sekte: isti kurac kao crkva. Samo malo drugaèiji poslovni plan. Hri¹æanstvo je krenulo kao sekta. Sad se zove religijom. Kad d¾ehovini svedoci postanu brojniji, promeniæe status na fejsu u "religija" iz "sekta" i nastaviti. Ne vidim preteranu razliku, su¹tinsku.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen



WOLVERINE

 

  Dve stvari mi nisu jasne...  Zasto narkomanski olos nazivaju bolesnicima? A dijabeticare ne? Zivo me zanima koje to budala smislila da je dijabetes hormonski poremecaj a ne bolest, a narkomanija nije ne vaspitanje i obest, nego je na svrtavaju u bolest. E toj budali treba hebati mater... i sve ostalo.... Sto kaze Pavle - noam chomsky - i za mene cilj opravdava sredstva.. 

Koga to toliko boli ona stav da se bavi olosom kojeg roditelji nisu vaspitali i izveli na pravi put, posto ni oni nisu vaspitani. A o dijabetesu i dijabeticarima ni rec?


apu

Citat: serbduck poslato 11 Avgust, 2012, 13:09

  Jedan "dobar narkoman" dnevno potrosi 100 evrica na drogu. 

matori, gde si ti na¹ao u srbiji æomana koji tro¹i 100 ojra dnevno??? taj nije narkoman nego politièar ili "estradni umetnik"...

narkomani se bodu mi¹omorom od 2000 kinti zato i kradu ¹ta stignu a ne sa robom od 100 evra.

ne ka¾em, naravno da ih ima i takvih ali prosek je dnevno mnogo, mnogo manje sigurno. mislim, kad svaka ruka malo iseèe pa na kraju ne bude ni kurac... :D

pit


monsterbnt

E tako treba bre. Da se drogira da mu bude lepo a ne da bude narkoman.
Smrt SVIMA!!!!