Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vlajko


mARKO014
03.08.2012.
08:09h

Nema od toga nista. Patrijarh ima svoj stan u Srpskoj Patrijarsiji. Srpski patrijarsi ne koriste vile niti zive u njima. German je imao sluzbeni auto i nije se vozio gradskim prevozom. Prvi i zadnji Patrijarh koji je koristio gradski prevoz bio je Pavle (Stojcevic). Vozni park vladika je precenjen u stampi i cine ga zvucni, ali zastareli modeli audija, skoda i citroena. Mislim da svaki politicar ima automobil koji vredi tri do cetiri vladicanska. Citao sam o C-5 koji vozi vladika backi Irinej, a kome su novinari procenili vrednost 20000 evra. Otisao pred patrijarsiju, video stanje i godiste: takav automobil se moze kupiti za 3 - 5000 evra na svakoj auto-pijaci (a nov zaista ima cenu i preko 20000). Prema tome ne treba preterivati.
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Lazic

Jel to sa bjb-a citat...?  [rofl] Stvarno, to nisam proèitao... [neampojma] Aaaa, jel to iz novina komentar na vest...?

CADILLAC

BMW BoxerClub Pancevo 666

Lazic

ma to je zbog va¹aka... U to vreme nije bilo higijene...

mrle

Citat: petar357 poslato 03 Avgust, 2012, 12:18

Citat: farbach poslato 02 Avgust, 2012, 20:33
...Ukidanjem Boga i zivot gubi smisao, i eto opravdanja. Nema ideala....


Iznenadjen sam da covek poznat po jasnoj i ostroj misli moze da napise ovakvu, moram reci, glupost.
"Ukidanjem boga i zivot gubi smisao..."

Zar nije imao smisao zivot mnogih velikih ljudi koji su kroz istoriju zaduzili covecanstvo raznim dostignucima i otkricima u raznim oblastima nauke, umetnosti, filozofiji itd. a pri tome su bili ateisti.
Zar veci smisao ima zivot nekog vernika koji je u ime boga i uz svestenicki blagoslov klao i ubijao. A toga je bilo podosta. Treba se setiti samo ustaskih zlocina, sve pod patronatom boga i vere (bog je tu isti samo je obred razlicit). Imai  kod nas primera u ovim poslednjim ratovima.

Pa onda kazes “manekeni ateizma kroz zivot idu gladni”.
A “vernicima” je dusa i srce puno, kad uz blagoslov pobiju 700.000 (po nekim podacima – po nekim manje, nebitno je) neduznih ljudi samo na jednom mestu?

Prema tome, vera i pripadnost crkvi je stvar licnog opredeljenja i dosta je prepotentno da neko objasnjava, ma sa koje strane bio, vernicke ili ateisticke, kako se u stvari jadno osecaju oni drugi, ali eto, on je tu da im otvori oci i objasni….

Ako bi tebi zivot bez boga izgubio smisao, sto cenim i postujem, uopste ne znaci da nema ljudi koji imaju intelektualnu sirinu da smisao zivota mogu da nadju i u drugim stvarima. Na primer u svojoj porodici, provisionalnom usavrsavanju i doprinosu zajednici na taj nacin, nekim svojim hobijima itd, itd...

A trpaju u "svoju guzicu" i te kako i oni koji se bas u boga zaklinju....



dogaðaje koje si naveo nemaju veze s apravoslavljem. A to ko je ¹ta èinio zarad druge vere, stvarno ne mogu ni da pravdam ni da osuðujem sa stanovi¹ta vere.

mrle


Vlajko

Evo malo ¹tiva kome se èita..

http://www.vaseljenska.com/misljenja/laz-koja-traje-vekovima/

kadilak.. izaziva¹ gnev kod ljudi takvim postovima..  [nono]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

CADILLAC

BMW BoxerClub Pancevo 666

mi¹ko_kolo

Citat: CADILLAC poslato 03 Avgust, 2012, 12:44
>:( [prebicute] [djavo]...more , suzu li im .... [rofl]

Ako bi bio ljubazan da mi odgovori¹, za¹to mator èovek ima toliki poriv da nekoga isprovocira?! Ali, u stvari ne mora¹, jer kad sam razmislio pitanje je bilo retorièko i vi¹e sam ga uputio sebi nego tebi. A tebi - na volju.

UFF

Citat: Vlajko poslato 03 Avgust, 2012, 12:47
kadilak.. izaziva¹ gnev kod ljudi takvim postovima..  [nono]

ma cini ti seeee
ne bi on to

mozda slucajno
tu i tamo mu ispadne po koja svastika, hitler, tenk, bombardovanje...

Gvozden

 [sutirakamen]
Au ljudi, malo vam treba da oslobodite svoje djavole...  [thumb_down]
Cemu ona slika, mislim da bi sad trebalo ovo zatvoriti da se ne pretvori u neshto stvarno ruzno.
Ko se maca laca od maca i gine, tako da te siledzijske primere ostavi za svoju avliju, gde si ti  [kralj]. NAletecesh na nekog pokajnika pa ce biti svasta....

Milomir27

a da ja vas pitam,jebete li vi sta ili samo svirate kurcu ?

Lazic


mi¹ko_kolo

Citat: Milomir27 poslato 03 Avgust, 2012, 13:13
a da ja vas pitam,jebete li vi sta ili samo svirate kurcu ?
Ja ne, jo¹ od 8. marta! >:(

Lazic


mi¹ko_kolo

Jeeeeel????!!!!   :P :P :P :P Uz to, ni motor vi¹e nemam!  [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid] [glavazid]

Lazic

 [facepalm] [doh] [glavazid] [slomljenzid] [yahoo] [cheers] [rofl] [rofl] [rofl]

biæe i riba i motora, ali ne i nas...:D

The One


ko ne veruje u sebe ne mo¾e ni u druge
ko ne voli sebe niko ga voleti neæe
danas je sutra juèe!
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

CADILLAC

Citat: mi¹ko_kolo poslato 03 Avgust, 2012, 12:56
Citat: CADILLAC poslato 03 Avgust, 2012, 12:44
>:( [prebicute] [djavo]...more , suzu li im .... [rofl]

Ako bi bio ljubazan da mi odgovori¹, za¹to mator èovek ima toliki poriv da nekoga isprovocira?! Ali, u stvari ne mora¹, jer kad sam razmislio pitanje je bilo retorièko i vi¹e sam ga uputio sebi nego tebi. A tebi - na volju.
...@mi¹ko_kolo , po¹tovanje ! -Nemam nikakav poriv da ama ba¹ nikoga isprovociram ,niti uvredim...daleko od toga...e ,sad ¹to pojedinci padaju u vatru , èitajuæi moje postove ,ja nisam kriv...lepo reèe jedan kolega...imate dugme "ignori¹i......" i milina....SVIMA na forumu ¾elim svako dobro ,BEZ izuzetka...! - [hello] [cheers]
BMW BoxerClub Pancevo 666