Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gvozden

Jesam e nemoj me cimati za novce...
PLaca se i klupa u crkvi, pa kad umre neko ona se "proda " vec u par sati.....Postujem ja tebe ko coveka i kolegu bajkera. Duhovit , elokventan, nacitan ko i svako svesteno lice, ali nemoj o cenama i tarifama sa mnom .
Kod mene se cesnica pravile pre drugog a i posle drugog sv, rata... Morala baba da zakljuca kapiju da neko ne vidi i ne prijavi dedu.
Jel da ja tebe pitam onako iskreno.
Jel ti odolish iskusenjima!?
Onako kao covek, svakodnevnim....Znahs ja sam proso sito i reseto , i to mi je svaki dan u glavi ...i u potpisu je stih jedne pesme...
Odolish li pogledu u dekolteu, odolis li picu, odolis li lakom novcu...Mislish da je to dobro sto radish? Naravno da je dobro ako je tas savesti pomeren...Svaki dan smo u iskusenju....Dodash li gas, predjesh li punu liniju? Vozish li bez tablica...
NEmoj posle svih iskusenja da budesh TAJ koji sve zna, Taj koji ce da me savetuje.... Ja dobro znam da greshim, ali trudim se i bog mi je svedok da cinim sto bolje kako sebi tako i drugima.
Da, placam parohiju, da radim crkvi gravure, da radim slike u mermeru, da radim nacrte za kovano bravariju....a i dalje platim kao i onaj koji nema a kriv je sto je siroma....A pred bogom smo kao jednaki....
Idi Jerej , vozaj se, veru i mantiju ostavi gde joj je mesto ovde se druzi sa nama, daj nam te mrcne gume vidis da je iskusenje preveliko......

pit

Citat: jerej poslato 03 Avgust, 2012, 02:14
Citat: TroxX poslato 03 Avgust, 2012, 02:13
Moja baka placa parohijal vec 40 godina u Banatu,selo Crepaja pre 3 godine kad mi je umro deda pop je uzeo s zadovoljstvom 100 evra,komentar ?

na ovo nemam komentar..


          A tarife kolko vidim podrzavas.Vidi sad nisu tolko u pitanju pare mada negde i jesu kolko taj stav ''tolko ti je ,tolko mora da platis i to ti je....inflacija moj bato....ne moze 10 000 d nego mora 100 evra.E pap nije u redu  ako je kriza za sve ima i popovi da podnesu teret nemastine zajedno sa svojim narodom.
           I nisam te vredjao samo sam ti rekao sa duznim postovanjem da seres....jer mi nije jasan tvoj stav u vezi gore navedenog.

UFF

Citat: Gvozden poslato 03 Avgust, 2012, 02:16
Idi Jerej , vozaj se, veru i mantiju ostavi gde joj je mesto ovde se druzi sa nama

[clapp]



jebeno je kad ne mozes da razdvojis profesionalno od privatnog i kad svoj posao kuci nosis

Phoenix

Lepo ti rekoj da cesh ispasti smeshan,nastavio si a nisi mi verovao!
Josh si usput uspeo da izvredjash svakog ko sebe naziv Srbinom!
Znash shta ja sam Srbin,pravoslavac i verujem u Boga ali mi je vishe PUN KURAC kvazi kurta i murta,sledeci put kad mi pop udje u kucu a dace Bog da budem prisutan ja cu kulturno da mu objasnim shta kje cenovnik i kako se primenjuje,ko mu je shef i za koga radi,shta radi i u chije ime to radi!
Sram bilo svakoga ko se u Bozije ime odaziva i proziva za bilo shta!
Sad sam vec besan,jeste da sam popio koje pivo ali bre ovo vec ima lichnu konotaciju!
Govna koja u Bozije ime shire njegovu rech!! Alooooo bre shta bre shire???? Koji kurac oni propovedaju????
Jedina stvar koja moze da me izbaci iz ravnoteze je upravo to da se govna nedostojna pominjanja njegovog imena kriju pod skute njegove!!!!!
Chime me uchish svojim komentarima,da budem ateista????? Zavetovao si se jel tako? Pa tvoj posao ne traje jebeno do 4 popodne nego se prenosi i ovde na forum koliko ja znam!
Zato mani te glupe priche,stani jednom ispred ogledala i pogledaj sebe u ochi,reci sebi isto to shto si jebeno napisao i ako poverujesh DAJ JEBENI OTKAZ!!!
U ovoj zemlji sve dok imash manire poljskog misha svi zivi glume machku.E boli me kurac vishe da ikoga molim i da se ispred bilo koga tresem!
Udjem u bolnicu podignute glave i grmim,nisam jebeni mish,tad se uloge menjaju kvazi machke postaju mishevi!
Isti kurac i sa ostalima,vishe me ne chude naslovi u novinama!
Pobesneli ljudi,ne nije pun mesec vec PUN KURAC!

Sve zive i nezive jebene organizaci se pojedish da preuzmu zasluge za humanitarne akcije  (javne kuhinje i sl.) ja nechuh da se SPC pominje negde!!!
Neko je napravio jebenu statistiku i izrachunao da taj obrok koshta manje nego u studentskoj menzi,koliko je bre to obroka za 50000 evra???????
Dal stvarno mislish da nekoga od tih crkvenih velikodostojnika stvarno boli kurac a sirotinju?? Dal je on uradio bilo shta da pomogne svojoj zemlji i svom narodu ili samo svojoj sopstvenoj guzici??!!
Ja nisam nishta,nikoga nisam nahranio i nikome nisam pomogao al se ne busam u grudi da sam neki kurchevi dobrotvor i humanista!
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

CADILLAC

#364
...ide wikend.... [chopper]...- - - -...suzu li mu jebem... [rofl]
www.youtube.com/watch?v=O1IFiEB2nLY
BMW BoxerClub Pancevo 666

CADILLAC

Citat: pit poslato 02 Avgust, 2012, 15:17


           Jadni su i bedni oni koji pljuju po svojoj veri i po svojoj crkvi.Ne kazem da sam neki vernik ....ali sam svestan ko sam sta sam i koje sam vere.Nesto ne primecujem da katolici pljuju po svojoj crkvi a muslimane da i ne pominjem.
           Naravno da treba izdvojiti  zito od kukulja tj aktelnog vladiku za koga takodje mislim da je obicna lopina i pokojnog patrijarha Pavla koji je bio svetao primer kako treba da se ponasa svesteno lice.Crkva kao crkva je isto toliko kriva za svoje velikodostojnike koliko je i zemlja Srbija kriva sto je imala ovakve garniture vlasti kakve je imala do sada i koji su nas doveli dovde.
            Pomenuo bih vec cuvenu izjavu pokojnog Pavla kada je video besne limuzine parkirane ispred patrijarsije i na svoje pitanje dobio odgovor da su od raznih crkvenih glavesina.''Ko zna sta bi tek vozili da se nisu zavetovali na skromnost.''
             Znaci poenta je da svako odgovara za sebe i svoje postupke ...pa tako i popovi koji su se otudjili od naroda i gledaju da prigrabe sto vise za sebe.....ali ne treba kriviti pravoslavnu crkvu za to sto je neko alav.
            I jos nesto pop kad dodje kod mene da sveti vodicu na moje pitanje kolko sam duzan uvek kaze ...''kolko mislis da treba ti daj''.
           
...@pit...+1 ,jedino ON ¹to je valjao ,njemu skidam kapu , svako po¹tovanje ! -
BMW BoxerClub Pancevo 666

jerej

Ma bravo, najgora organizacija i najgori ljudi su u crkvi, odrase vas na svakom koraku. Udruzilo se svestenstvo protiv naroda i tera ga u propast. Nema ni jedne kuhinje pri crkvi, nikoga nije briga za sirotinju, samo gledamo svoja posla i stancamo devize. Jadni ste mi vi Srbi a ja jos jadniji sto se sa par nazovi "Srba" prepucavam o svemu ovome i ako znam da nije sve tako kao sto je napisano. Ostajte mi u zdravlju!

ЯЭВОЛУТИОН

Za ovo sto si napisao po forumu, bi te u nekoj ozbiljnoj crkvi izbaciji iz iste....pa ti si gresni miloje 2....mada polako pocinjem i njega da razumem....Sad ti mi krivi sto pare ne dajemo...malo ti...svaki pop koliko porodica drzi....koliki mu je reon.....mislim parohija.....jel upadate jedni drugima u reon ili je to zabranjeno....ajde da kazemo da svaki pop drzi 100 kuca i da mesecno od svake uzme 500 dinara....jel to 50000....to mu dodje kao dobra plata u srbiji....a tio ono bese i gajis krastavce za prodaju....tesko se zivi pope u Srbiji, tesko narodu pa bi valjalo malo i vama da bude tesko.
Svestena lica trabaju ljude da vode u veri da ih upucuju, da ih uce hriscanskim vrednostima...i treba da zive od necega.....ali da bi sve to mogli da rade kako valja, treba da budu u veri, da su upuceni, da se ponasaju kao hriscani.....ste zaboravili malo
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jerej

Citat: revolution poslato 03 Avgust, 2012, 09:43
Za ovo sto si napisao po forumu, bi te u nekoj ozbiljnoj crkvi izbaciji iz iste....pa ti si gresni miloje 2....mada polako pocinjem i njega da razumem....Sad ti mi krivi sto pare ne dajemo...malo ti...svaki pop koliko porodica drzi....koliki mu je reon.....mislim parohija.....jel upadate jedni drugima u reon ili je to zabranjeno....ajde da kazemo da svaki pop drzi 100 kuca i da mesecno od svake uzme 500 dinara....jel to 50000....to mu dodje kao dobra plata u srbiji....a tio ono bese i gajis krastavce za prodaju....tesko se zivi pope u Srbiji, tesko narodu pa bi valjalo malo i vama da bude tesko.
Svestena lica trabaju ljude da vode u veri da ih upucuju, da ih uce hriscanskim vrednostima...i treba da zive od necega.....ali da bi sve to mogli da rade kako valja, treba da budu u veri, da su upuceni, da se ponasaju kao hriscani.....ste zaboravili malo

a da li si igde procitao da trazim pare od vas?? zar je to sto branim crkvu i svestenstvo trazenje para?? ajde nemoj da lupas molim te i mani me tih fora oko izbacivanja! Evo Dzimiki cu dete da krstim na Preobrazenje. Pitaj ga koliko cu para da mu uzmem za krstenje, ili neka se Dzimika sam javi i kaze koliko sam mu trazio.

pit

Citat: jerej poslato 03 Avgust, 2012, 09:23
Ma bravo, najgora organizacija i najgori ljudi su u crkvi, odrase vas na svakom koraku. Udruzilo se svestenstvo protiv naroda i tera ga u propast. Nema ni jedne kuhinje pri crkvi, nikoga nije briga za sirotinju, samo gledamo svoja posla i stancamo devize. Jadni ste mi vi Srbi a ja jos jadniji sto se sa par nazovi "Srba" prepucavam o svemu ovome i ako znam da nije sve tako kao sto je napisano. Ostajte mi u zdravlju!

               Alo bre nemoj da se pravis pametnjakovic i generalizujes stvari ...pa ja sam se u ovu diskusiju ukljucio sa ''jadan je i bedan onaj koji pljuje po svojoj crkvi''.ZNACI NIKO NE PLJUJE CRKVU I PRAVOSLAVLJE I NE UMECI NAM NEISTINU U USTA.
               Ovde se radi o crkvenim poglavarima koji svoj polozaj koriste radi licnog bogacenja kao i o mnogobrojnim svestenstvom koje je izgubilo kompas pa odredjuje preskupe tarife narodu za svoje usluge.I nista vise ...ne znam sto si se ti nasao prozvan...osim ako i sam nisi zagovornoh tih tarifa...a po tvojoj prici kazes nisi....pa sto onda branis lopove.

jerej

Citat: pit poslato 03 Avgust, 2012, 10:19
Citat: jerej poslato 03 Avgust, 2012, 09:23
Ma bravo, najgora organizacija i najgori ljudi su u crkvi, odrase vas na svakom koraku. Udruzilo se svestenstvo protiv naroda i tera ga u propast. Nema ni jedne kuhinje pri crkvi, nikoga nije briga za sirotinju, samo gledamo svoja posla i stancamo devize. Jadni ste mi vi Srbi a ja jos jadniji sto se sa par nazovi "Srba" prepucavam o svemu ovome i ako znam da nije sve tako kao sto je napisano. Ostajte mi u zdravlju!

               Alo bre nemoj da se pravis pametnjakovic i generalizujes stvari ...pa ja sam se u ovu diskusiju ukljucio sa ''jadan je i bedan onaj koji pljuje po svojoj crkvi''.ZNACI NIKO NE PLJUJE CRKVU I PRAVOSLAVLJE I NE UMECI NAM NEISTINU U USTA.
               Ovde se radi o crkvenim poglavarima koji svoj polozaj koriste radi licnog bogacenja kao i o mnogobrojnim svestenstvom koje je izgubilo kompas pa odredjuje preskupe tarife narodu za svoje usluge.I nista vise ...ne znam sto si se ti nasao prozvan...osim ako i sam nisi zagovornoh tih tarifa...a po tvojoj prici kazes nisi....pa sto onda branis lopove.


Narodu se usta ne mogu zapusiti, a ja ti i pored toga evo kazem idi i mesi hleb a ko je kakav ostavi nekome drugome da sudi.

El Jefe

Na sve vase dileme ( i moje ) narod je davno odgovorio.Sto u kuci treba to se u crkvu ne nosi , i druga - Ne gledaj sta pop radi nego slusaj sta prica.
Друштво за заштиту од животиња

Vlajko

Pope, u manjini si i bolje bi ti bilo da se umiri¹ sa tastaturom!

Kolektivno ogorèenje vlada svuda,
a zamisli sada kada bi ovde JEDAN politièar branio svoju stranku..

i manijaci ga uvate u ma¹inu..
od njega mo¾e samo mleveno meso da ostane..  [djavo]

argumente nema¹, religija je kao i politika èista manipulacija neukim i neobrazovanim ljudima.. to je moje mi¹ljenje i neæe¹ ga promeniti, pogotovu ovako pi¹uæi..
samo se potvrðuju veæ poznati stavovi, na svetlo dana isplivavaju kojekakve budala¹tine..

a veru imam samo u sebe i svoje bli¾nje..
i dela koja su opipljiva a ne imaginarna.. [cheers]


Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

mrle

Hajde ovako: Proèitao sam sve postove. mogu da napravim i neki rezime iz mog ugla.
Kao prvo, ko je od vas poslednji put bio na liturgiji?
Sa kojim ste sve¹tenim licem prièali lièno, a da nije bio povod kolaè, venèanje , kr¹tenje?
Krstili ste svoju decu, ali ih niste nikad odveli na prièest. Za¹to ste ih krstili? ©ta znaèi za vas taj èin? Krkanje i peèeno prase nakon toga, samo to?
Kada bude nekog odgovora, mo¾emo da nastavimo.

Da ima tih tarifa, ima. Ali ih ima kao ¹to æe neko da ti proda i fal¹ ulje za motor, a hoæe u svakoj drugoj prodavnici.
Venèao sam se na Brdu, samo je cena za hor bila fiksna (uzgred, bio je odlièan). Za slavu, sveæenje vodice...koliko da¹.
Na NBG isto dolazio sve¹tenik, nije hteo da uzme ama ba¹ ni¹ta, dao sam pomoæniku 500 din.
Sina sam krstio u Feneku, pravo pravoslavno kr¹tenje. ©to se tièe plaæanja, ni¹ta. Ostavio ja i kum diskretno u kutiju pored mo¹tiju i ikone. Nakon toga nam monasi priredili zakusku u konaku. Zamislite, za d¾.

Veæina ljudi se obraæa crkvi i sve¹tenstvu ( pa i Bogu) samo kad im treba. ovozemaljskim samo kada je po obièaju red da se ne¹to tamo pri crkvi uradi jer je neko rekao da tako treba. Bogu se pomolimo kada je kraj i ba¹ neka frka.
Ko se od vas pomoli Bogu kada je sve ok? Ko od vas izgovori "Oèe na¹" onako, ujutru, ili pred spavanje , ili pred porodièni ruèak?
Dobro, neka ostane samo na pitanju: Ko se pomoli Bogu, a da nije do¹lo do kraja, dogorelo? Znaèi, kada nema problema.

©to se tièe "prosjaka", stanje u ra¹ko-prizrenskoj eparhiji je zategnuto. Veliki broj mona¹tva je krenuo za Artemijem, jer im je on po svimkanonima "nadreðeni", a smenjen je van svih crkvenih zakona. Sada tu nastaje nedoumica kod obiènog naroda. U svim medijima je prièano o silnim proneverama samog Artemija i ljudi oko  njega. Osnovno je bilo proterati ga sa Kosova sa sve lojalnim mona¹tvom. To se i uradilo, a da li je pokrenut neki krivièni postupak, da li je nako osuðen, NIJE. Samo su digli pra¹inu da bi uklonili kamen spoticanja, jedini nakon smrti Pavla, da mogu da ¹ire svoju politiku EU i ostavljanja i napu¹tanja Kosova.

Toliko je sve kompleksno da se ne mo¾e ispisati u nekoliko reèenica.
Sada, za¹to pomenuti monah "prosi", new znam, pitaæu ga. Inaèe u Ðurðevim stupovima je ostao samo otac Gerasim, sam, samo sa jednim ili dva isku¹enika. Za¹to je pomenuti monah tu gde jeste, a nije sa ostalima uz Artemija, to ne znam, moguæe je i da "vrda" na svoju ruku.

©to se obiènog sve¹tenstva tièe, a i samih ljudi: SVAKO NOSI SVOJ GREH.

Gvozden

Evo petak, aj batalite ovo.  Iznedrilo ovo jeda i cemera.
Smisli ti Jerej jednu voznju , al prvo nabavi tablicu. da se lepo obidju neke svetkovine.....Pa budi duhovni vodja i vodic umesto sto se busas i prepucavas u ime nekih koji nisu zasluzili da ih spominjemo....
Kad hoces da pokrenes i promenish stvari, prvo se krece od sebe.
NEmoj da te pamte po usranim gumama nego nek te pamte po tome sto si im decu krstio.... Sto si im rec utehe pruzio, obidji nekog od nas, njih,  ko je klonuo duhom i lezi mozda u krevetu povredjen...
Opet, jalova ova prica, ajmo negde u voznju.....

Phoenix

Citat: mrle poslato 03 Avgust, 2012, 10:57
Hajde ovako: Proèitao sam sve postove. mogu da napravim i neki rezime iz mog ugla.
Kao prvo, ko je od vas poslednji put bio na liturgiji?
Sa kojim ste sve¹tenim licem prièali lièno, a da nije bio povod kolaè, venèanje , kr¹tenje?
Krstili ste svoju decu, ali ih niste nikad odveli na prièest. Za¹to ste ih krstili? ©ta znaèi za vas taj èin? Krkanje i peèeno prase nakon toga, samo to?
Kada bude nekog odgovora, mo¾emo da nastavimo.

Da ima tih tarifa, ima. Ali ih ima kao ¹to æe neko da ti proda i fal¹ ulje za motor, a hoæe u svakoj drugoj prodavnici.
Venèao sam se na Brdu, samo je cena za hor bila fiksna (uzgred, bio je odlièan). Za slavu, sveæenje vodice...koliko da¹.
Na NBG isto dolazio sve¹tenik, nije hteo da uzme ama ba¹ ni¹ta, dao sam pomoæniku 500 din.
Sina sam krstio u Feneku, pravo pravoslavno kr¹tenje. ©to se tièe plaæanja, ni¹ta. Ostavio ja i kum diskretno u kutiju pored mo¹tiju i ikone. Nakon toga nam monasi priredili zakusku u konaku. Zamislite, za d¾.

Veæina ljudi se obraæa crkvi i sve¹tenstvu ( pa i Bogu) samo kad im treba. ovozemaljskim samo kada je po obièaju red da se ne¹to tamo pri crkvi uradi jer je neko rekao da tako treba. Bogu se pomolimo kada je kraj i ba¹ neka frka.
Ko se od vas pomoli Bogu kada je sve ok? Ko od vas izgovori "Oèe na¹" onako, ujutru, ili pred spavanje , ili pred porodièni ruèak?
Dobro, neka ostane samo na pitanju: Ko se pomoli Bogu, a da nije do¹lo do kraja, dogorelo? Znaèi, kada nema problema.

©to se tièe "prosjaka", stanje u ra¹ko-prizrenskoj eparhiji je zategnuto. Veliki broj mona¹tva je krenuo za Artemijem, jer im je on po svimkanonima "nadreðeni", a smenjen je van svih crkvenih zakona. Sada tu nastaje nedoumica kod obiènog naroda. U svim medijima je prièano o silnim proneverama samog Artemija i ljudi oko  njega. Osnovno je bilo proterati ga sa Kosova sa sve lojalnim mona¹tvom. To se i uradilo, a da li je pokrenut neki krivièni postupak, da li je nako osuðen, NIJE. Samo su digli pra¹inu da bi uklonili kamen spoticanja, jedini nakon smrti Pavla, da mogu da ¹ire svoju politiku EU i ostavljanja i napu¹tanja Kosova.

Toliko je sve kompleksno da se ne mo¾e ispisati u nekoliko reèenica.
Sada, za¹to pomenuti monah "prosi", new znam, pitaæu ga. Inaèe u Ðurðevim stupovima je ostao samo otac Gerasim, sam, samo sa jednim ili dva isku¹enika. Za¹to je pomenuti monah tu gde jeste, a nije sa ostalima uz Artemija, to ne znam, moguæe je i da "vrda" na svoju ruku.

©to se obiènog sve¹tenstva tièe, a i samih ljudi: SVAKO NOSI SVOJ GREH.

Lepo si ovo srochio ali...
svako ima svog popa a ja mog vidjam par puta godishnje. Chak i tad se ne trudi da sedne i porazgovara vec je konstantno u zurbi, Shvatam ja da tog dana ima i previshe posla ali ima dana kad nije toliko zauzet i shta tada shiri,koga i chemu poduchava?
Ovakvo mishljenje je direktna refleksija njihovog obavljanja posla!
Kriterijumi su se srozali svemu pa i samoj crkvi,i o5 ne napada ovde niko crkvu i Boga vec pojedince koju "bi trebalo" da su kukolj a nisu!
Shto nisu?
Zato shto je kukolj na chelu.
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

petar357


Citat: jerej poslato 02 Avgust, 2012, 13:50
rado cu ti odgovoriti na sve ovo samo kad se vratim iz Sapca.. ;)

Ti napisa juce, odmah ispod mog posta da ces odgovoriti kada se vratis iz Sapca….
I odgovaorio si nesto u vezi luksuznih automobile i dzipova, a sa druge strane kako se ne vide crkvena dobrocinstva, narodne kuhinje,  i slicno.
E, to je cista demagogija i zamena teza. Gde to i koliko crkva uicestvuje u tome?
Sto se tice narodnih kuhinja, crkva finansira od ukupnog broja manje od 1%.

A samo JEDAN A8 ili Q7 ili S ili ML klasa, koje vidjamo isred patrijarsije koji vrede i do 100.000 evra, dovoljan je za 200.000 i vise obroka, onakvih kakvi su u narodnoj kuhinji. Samo godisnje odrzavanje JEDNOG takvog auta dovoljno je za par hiljada takvih skromnih obroka.
Jedino opravdanje je da im je bog dosapnuo da tako treba.

Ali, iako si obecao da ces odgovoriti - nisi. Mada ja licno nisam ni zahtevao odgovor, sam si ga najavio.
Nisi odgovorio nista da li se i ti slazes da crkva ne treba da ima nikakvu spoljnu kontrolu od strane drzavnih institucija kada je u pitanju finansijsko poslovanje, tj. pronevere i malverzacije? Da ne treba, kao i  svi ostali, da placa PDV i ostale poreze na prihode?

Nisi odgovorio, sta mislis o ponasanju bahatog rasipnika vladike VASILIJA KACAVENDE.

Nisi odgovorio, bar u svoje ime ako nisi ovlascen da iznosis crkveni stav, sta mislis o silovatelju nekoliko decaka ucenika, pedofilu i perverznjaku “ocu” PAHOMIJU, i sramnoj ZASTARI njegovog izivljavanja nad decacima?
Da li si slucajno te odgovore preskocio, ili si precutao zato sto ga podrzavas?

petar357


Citat: farbach poslato 02 Avgust, 2012, 20:33
...Ukidanjem Boga i zivot gubi smisao, i eto opravdanja. Nema ideala....


Iznenadjen sam da covek poznat po jasnoj i ostroj misli moze da napise ovakvu, moram reci, glupost.
"Ukidanjem boga i zivot gubi smisao..."

Zar nije imao smisao zivot mnogih velikih ljudi koji su kroz istoriju zaduzili covecanstvo raznim dostignucima i otkricima u raznim oblastima nauke, umetnosti, filozofiji itd. a pri tome su bili ateisti.
Zar veci smisao ima zivot nekog vernika koji je u ime boga i uz svestenicki blagoslov klao i ubijao. A toga je bilo podosta. Treba se setiti samo ustaskih zlocina, sve pod patronatom boga i vere (bog je tu isti samo je obred razlicit). Imai  kod nas primera u ovim poslednjim ratovima.

Pa onda kazes “manekeni ateizma kroz zivot idu gladni”.
A “vernicima” je dusa i srce puno, kad uz blagoslov pobiju 700.000 (po nekim podacima – po nekim manje, nebitno je) neduznih ljudi samo na jednom mestu?

Prema tome, vera i pripadnost crkvi je stvar licnog opredeljenja i dosta je prepotentno da neko objasnjava, ma sa koje strane bio, vernicke ili ateisticke, kako se u stvari jadno osecaju oni drugi, ali eto, on je tu da im otvori oci i objasni….

Ako bi tebi zivot bez boga izgubio smisao, sto cenim i postujem, uopste ne znaci da nema ljudi koji imaju intelektualnu sirinu da smisao zivota mogu da nadju i u drugim stvarima. Na primer u svojoj porodici, provisionalnom usavrsavanju i doprinosu zajednici na taj nacin, nekim svojim hobijima itd, itd...

A trpaju u "svoju guzicu" i te kako i oni koji se bas u boga zaklinju....



Lazic

Ionako mi se ovaj novi "patrijarh" ne sviða ni malo, taèno se uklapa da hoæe da smesti dupe na èarobno brdo...:D