Glavni meni

da covek ne poveruje na sta je sve crkva spremna

Započeo Gavrolini, 23 Februar, 2012, 01:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ranko poslato 02 Avgust, 2012, 17:20
Mog najboljeg ortaka ( brata mogu reci ) pojeo rak za nepunih godinu dana i to nakon jebitacnih nekoliko operacija i silnih hiljada jura datih hirurzima... nepune 23godine...

bio pravi Srbin, pravoslavac, cale mu slavio slavu, cesto isli u crkvu... ali ... nikako da ustanovimo datum da se okumimo da ga krstim ( jbg dosta nas iz BGD 80-81-82 godiste ostasmo nekrsteni do punoletstva )... i ode on bez sahrane kakva dolikuje pravom hriscaninu...

bio sam do jaja ljut na crkvu... moze arkan ne moze on... moze neki silovatelj ne moze on... ustvari...

bio sam ljut na sebe... i dalje sam...nema veze to sa crkvom...

PS. Revolution... daleko bilo... ali nadam se da ce ti trebati za jedno 50-60 godina ... trebao bi da se krstis... pusti popove, muftije, fratre ...

PPS. I do jaja je glupo sto se vodi rasprava na ovu temu... Cadilak malo sere a cbr malo preteruje... na kraju... Bog ce svima da nam sudi bar tako verujem... a mozda i nece ... ko veruje veruje ko ne... kakve veze to ima... nit ga manje nit vise volim...
Ja sa nadam da cu kad dodje vreme da mrem, moci da sednem na motor , zaletim se koliko moze pravo u skupstinu, izmedju onih konja, i ako bog da da se motor zapali i ja zajedno sa njim izgorim....ne trebe mene niko da prati ni da zali sto sam mrtav....vec treba da slave sta sam za sobom ostavio....meni crkvena sahrana ne treba....
Sto se krstenja tice, mozda se i krstim....ako nadjem popa kome verujem..... a ne verujem ni sebi otkad sam se uhvatio da lazem.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ranko


jerej

 Kako je samo glupo videti te silne mercedese a ne videti javne kuhinje, ne videti silne donacije i pomoci koje je crkva prikupila. Koliko je kreativnih radionica, centara za odvikavanje od narkomanije i ostalih zavisnosti, ali ne, to se nikada nece videti, vazno je kolika je popova tarifa i sta pop vozi, a sve ovo ostalo to niko i nece spomenuti. Uzeli vam cenu za ovo ili ono, a hajde iskreno vi pljuvaci, recite koliko puta ste isli u crkvu, davali priloge ili ostalu pomoc za crkvu, pa se sad bunite sto vas pop "odrao". Jadno je to sve i bedno, ali i za ocekivati jer sve ove stvari nam servira stampa i ostali mediji. nekada je crkva i njeni vernici gonjeni i muceni, a sad se to sve kulturnije radi ali preko medija...

pit

Citat: jerej poslato 02 Avgust, 2012, 19:17
Kako je samo glupo videti te silne mercedese a ne videti javne kuhinje, ne videti silne donacije i pomoci koje je crkva prikupila. Koliko je kreativnih radionica, centara za odvikavanje od narkomanije i ostalih zavisnosti, ali ne, to se nikada nece videti, vazno je kolika je popova tarifa i sta pop vozi, a sve ovo ostalo to niko i nece spomenuti. Uzeli vam cenu za ovo ili ono, a hajde iskreno vi pljuvaci, recite koliko puta ste isli u crkvu, davali priloge ili ostalu pomoc za crkvu, pa se sad bunite sto vas pop "odrao". Jadno je to sve i bedno, ali i za ocekivati jer sve ove stvari nam servira stampa i ostali mediji. nekada je crkva i njeni vernici gonjeni i muceni, a sad se to sve kulturnije radi ali preko medija...

               Ako ti mislis da nije problem da se popovi voze kolima od po 50 000 evara i skupljim a zavetovali su se na skromnost onda su tebi duze debelo narusena moralna nacela....za mene licno to je nedopustivo.I kraj price i nema vise ...dzaba sve sto urade kad ovim cinom pokazuju svoje licemerestvo.

UFF

Citat: mkt poslato 02 Avgust, 2012, 15:41
a ima i onih koji .......
pre 2 meseca kod palate albanije  :)

jel on to PROSI  :o  ???   :wtf:

Phoenix

Citat: jerej poslato 02 Avgust, 2012, 19:17
Kako je samo glupo videti te silne mercedese a ne videti javne kuhinje, ne videti silne donacije i pomoci koje je crkva prikupila. Koliko je kreativnih radionica, centara za odvikavanje od narkomanije i ostalih zavisnosti, ali ne, to se nikada nece videti, vazno je kolika je popova tarifa i sta pop vozi, a sve ovo ostalo to niko i nece spomenuti. Uzeli vam cenu za ovo ili ono, a hajde iskreno vi pljuvaci, recite koliko puta ste isli u crkvu, davali priloge ili ostalu pomoc za crkvu, pa se sad bunite sto vas pop "odrao". Jadno je to sve i bedno, ali i za ocekivati jer sve ove stvari nam servira stampa i ostali mediji. nekada je crkva i njeni vernici gonjeni i muceni, a sad se to sve kulturnije radi ali preko medija...

e pa pope ovako neshto od tebe nisam ochekivao!
nema ovde nishta veze sa shtampom koliko sa opshtim mishljenjem koje vlada!
jel to pokretne stanove od 50000e opravdavash shakom javnih kuhinja?
ako su sveshtena lica tu da budu uzor koju to onda poruku shalje?
po meni klasichno licemerije,propagiramo jedno a ponashamo se sasvim drugachije.
na kraju mozda je bolje da ne branish struku,plashim se da argumente za odbranu pojedinaca ipak nemash a nash si chovek pa da ne ispadnesh smeshan dzab dzaba!
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

pit

Citat: UFF poslato 02 Avgust, 2012, 19:51
Citat: mkt poslato 02 Avgust, 2012, 15:41
a ima i onih koji .......
pre 2 meseca kod palate albanije  :)

jel on to PROSI  :o  ???   :wtf:

            Moguce da prodaje nesto ..ali je sigurno da ga iza ugla ne ceka A -6 TURBO.

UFF

Pa gde sme da prodaje ili prosi u uniformi jbt?
zamisli pandur u uniformi sa opremom da prodaje nesto na ulici ili moli prolaznike za pare?


UFF

hahah ovaj lik je to ladno uradio sa predumisljajem koji  [kralj]

neobrazovan i radio na gradjevini pa je malo razmislio i dosao do odlicne ideje kako da zaradi vise a da radi manje (tj nista)
proveo par meseci u manastiru cekajuci prvi razlog koji ce da ga "izritira" i da zbog toga napusti manastir ali mantiju i dalje ne skida  [nono] i sad je bolestan pa ne moze vise na gradjevinu i jedino mu preostalo da prosi

genijalno  [klanjam_se]


ovog lika treba da odvedemo na  [cheers] da nas nauci neke zivotne fore

farbach

Rastocila se privreda, pa drzava, pa vojska, pa zdravstvo i skolstvo. Ima li ista logicnije nego da se zavrsi sa crkvom. Posle toga nema ni nas. Jer to sto sam nabrojao su atributi jedne drzave. Ukloni to i umesto drzave ostaje prostor. Ostaje gorak ukus da smo sve to dobrovoljno razbucali i da malo sta imamo zameriti drugima. Moja vera ne zavisi od debelog popa, ali trazi duhovnost i Milost Boziju,  koju nalazim u manastirima. Nema je kod ljudi koji me okruzuju i zato ne mogu da pljucnem na crkvu, jer to sto mi treba od nje i dobijam. Vi razmislite sta trazite od nje i sta ide u kontra pravcu, jer davanje je pola primanja. Zavrsicu sa starim postom, da se ne ponavljam, slicna je tema bila:

Ne postoji objektivna realnost, nego covek vidi svet u skladu sa sobom i svojim stanjima. Zapravo svet je vise neka vrsta ogledala u kom covek vidi svoj odraz. Sto manje filtera - cistija slika. Neko u Svetom prostoru manastira vidi dasak vecnosti, a neko debelog popa u dzipu. Sve u skladu sa vlastitim stanjima i potrebama. Da taj neko tezi vecnosti, dzip i pop bi bili  zblurani, na 80% transparency i jos black&white. Ovako je obrnuto. Moj odnos sa Bogom i Postojanjem je vecan i nepromenjljiv. Nista, niti ja niti bilo ko drugi moze uraditi, da se tu jedna jota promeni. Covek ciji zivot nema smisla je u velikom problemu ako ne nabedi i na svet oko sebe da nema smisla. Ukidanjem Boga i zivot gubi smisao, i eto opravdanja. Nema ideala, sem onog jednog, da u svoju guzicu nabijem sto vise mogu. Osim Boga ne postoje ni drugi ljudi, oni nisu moja sabraca, nego stepenice ka bogu Mamonu, koji ce me nahraniti. Medjutim taj bezdan ljudske duse ni Mamon ne moze da nahrani, pa manekeni ateizma kroz zivot idu gladni, stalno zeljni novih iskustava i saznanja, od kojih opet ostaju gladni i pusti u srcu. Bio sam na tom izvoru i neka hvala.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: jerej poslato 02 Avgust, 2012, 19:17
Kako je samo glupo videti te silne mercedese a ne videti javne kuhinje, ne videti silne donacije i pomoci koje je crkva prikupila. Koliko je kreativnih radionica, centara za odvikavanje od narkomanije i ostalih zavisnosti, ali ne, to se nikada nece videti, vazno je kolika je popova tarifa i sta pop vozi, a sve ovo ostalo to niko i nece spomenuti. Uzeli vam cenu za ovo ili ono, a hajde iskreno vi pljuvaci, recite koliko puta ste isli u crkvu, davali priloge ili ostalu pomoc za crkvu, pa se sad bunite sto vas pop "odrao". Jadno je to sve i bedno, ali i za ocekivati jer sve ove stvari nam servira stampa i ostali mediji. nekada je crkva i njeni vernici gonjeni i muceni, a sad se to sve kulturnije radi ali preko medija...
Ako bi popovi otvorili jos javnih kuhinja od para od prodaje dzipove, ako bi otvorili koje sirotiste od para od prodaje luksuznog namestaja, ako bi otvorili jos vrtica za decu od para skupljenih od donacija.....Zbog cega popu treba dzip....nije dosta normalan auto....nije dosta skoda oktavia, audi a6 ili mercedes e klase.....ne mora x6, mora GL,ml, mora q7.....
@jerej
Zabole mene koliko kome oni uzimaju, vec sta daju....a daju malo...prokleto malo....meni uteha ne treba, voditelj kroz zivot mi ne treba, posrednik u komunikaciji sa bogom mi ne treba.....kurcu mi ne treba pop.....ali ima ljudi kojima treba, a njima ne pomazu....a to sto veverice deru i ovce shishaju...to je u redu....ovce su za shishanje....
@ farbach
crkvu su razbucali popovi koji su ...kako si rekao....bez ideala, osim jednog, da u svoju guzicu nabiju sto vise mogu...
drzavu su razbucali politicari...sa istim idealima
priverdu su razbucali biznismeni sa istim idealima
sport su usrali menadzeri sa istim idealima...
pa posto su oni u vecini, a ja u manjini, a zivimo u demokratskom drustvu...ko me jebe kad ja mislim drugacije.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Milomir27

#332
Citat: jerej poslato 02 Avgust, 2012, 19:17
Kako je samo glupo videti te silne mercedese a ne videti javne kuhinje, ne videti silne donacije i pomoci koje je crkva prikupila. Koliko je kreativnih radionica, centara za odvikavanje od narkomanije i ostalih zavisnosti, ali ne, to se nikada nece videti, vazno je kolika je popova tarifa i sta pop vozi, a sve ovo ostalo to niko i nece spomenuti. Uzeli vam cenu za ovo ili ono, a hajde iskreno vi pljuvaci, recite koliko puta ste isli u crkvu, davali priloge ili ostalu pomoc za crkvu, pa se sad bunite sto vas pop "odrao". Jadno je to sve i bedno, ali i za ocekivati jer sve ove stvari nam servira stampa i ostali mediji. nekada je crkva i njeni vernici gonjeni i muceni, a sad se to sve kulturnije radi ali preko medija...
ubij coveka,cekaj pa nema veze dva si nahranio
sram da bude medije kako mogu samo o ubistvu da pisu a ne kako si dvoje nahranio
ali sta od popa da se ocekuje nego da brani svoje!

Lazic

#333
Citat: farbach poslato 02 Avgust, 2012, 20:33
Ukidanjem Boga i zivot gubi smisao, i eto opravdanja. Nema ideala, sem onog jednog, da u svoju guzicu nabijem sto vise mogu. Osim Boga ne postoje ni drugi ljudi, oni nisu moja sabraca, nego stepenice ka bogu Mamonu, koji ce me nahraniti. Medjutim taj bezdan ljudske duse ni Mamon ne moze da nahrani, pa manekeni ateizma kroz zivot idu gladni, stalno zeljni novih iskustava i saznanja, od kojih opet ostaju gladni i pusti u srcu. Bio sam na tom izvoru i neka hvala.

Marko, uz sve du¾no po¹tovanje koje oseæam prema tebi, ali kako bi bilo ¾alosno da ukidanjem Boga i ¾ivot izgubi smisao, a tek pomisao da nevernici ne mogu da ti budu sabraæa...  [facepalm]
®ivot dokazano postiji bar 3 milijarde godina pre nego ¹to je èovek izmislio Boga zbog svog neznanja i nerazumevanja prirode...
Okreni obrni, èini mi se da onaj bo¾ji èinovnik/desna ruka/neizbe¾ni pratilac ¹to se odaziva na raznorazna imena koja obièno nemaju veze sa istim vi¹e ceni ljude, nego njegov ¹ef... [cheers]

easy

zar nekome stvarno treba bog da u svoju guzicu ne nabije sto vise moze?

goranvojska

duboko ste zagazili u filozofiju teologiju i dr a u dusi ste obicni manijaci.batalite to i spremite sledecu turu za voznju.zasto cackati tamo gde ne poznajete ni delic toga o cemu pisete.MALO VISE VOZNJE I VETRA U KOSI.

pit

Citat: goranvojska poslato 02 Avgust, 2012, 22:57
duboko ste zagazili u filozofiju teologiju i dr a u dusi ste obicni manijaci.batalite to i spremite sledecu turu za voznju.zasto cackati tamo gde ne poznajete ni delic toga o cemu pisete.MALO VISE VOZNJE I VETRA U KOSI.

Uz duzno postovanje brate Gorane ali mi nismo pali sa Marsa a ovde se ne vode teoloske rasprave nego je tema otisla u pravcu zasto su popovi postali tako alavi na ovozemaljska zadovoljstva....pare,dobra kola

goranvojska

moj stav je da mi nismo tu da im sudimo jer ima ko to radi a svako odgovara za svoje postupke pred bogom i narodom i svako nosi svoje breme greha i dobrote na ledjima,pa pustimo to ima ko o tome brine.osedlajte motore ide vikend.

AndreyRR

Citat: revolution poslato 02 Avgust, 2012, 18:44
Citat: ranko poslato 02 Avgust, 2012, 17:20
Mog najboljeg ortaka ( brata mogu reci ) pojeo rak za nepunih godinu dana i to nakon jebitacnih nekoliko operacija i silnih hiljada jura datih hirurzima... nepune 23godine...

bio pravi Srbin, pravoslavac, cale mu slavio slavu, cesto isli u crkvu... ali ... nikako da ustanovimo datum da se okumimo da ga krstim ( jbg dosta nas iz BGD 80-81-82 godiste ostasmo nekrsteni do punoletstva )... i ode on bez sahrane kakva dolikuje pravom hriscaninu...

bio sam do jaja ljut na crkvu... moze arkan ne moze on... moze neki silovatelj ne moze on... ustvari...

bio sam ljut na sebe... i dalje sam...nema veze to sa crkvom...

PS. Revolution... daleko bilo... ali nadam se da ce ti trebati za jedno 50-60 godina ... trebao bi da se krstis... pusti popove, muftije, fratre ...

PPS. I do jaja je glupo sto se vodi rasprava na ovu temu... Cadilak malo sere a cbr malo preteruje... na kraju... Bog ce svima da nam sudi bar tako verujem... a mozda i nece ... ko veruje veruje ko ne... kakve veze to ima... nit ga manje nit vise volim...
Ja sa nadam da cu kad dodje vreme da mrem, moci da sednem na motor , zaletim se koliko moze pravo u skupstinu, izmedju onih konja, i ako bog da da se motor zapali i ja zajedno sa njim izgorim....ne trebe mene niko da prati ni da zali sto sam mrtav....vec treba da slave sta sam za sobom ostavio....meni crkvena sahrana ne treba....
Sto se krstenja tice, mozda se i krstim....ako nadjem popa kome verujem..... a ne verujem ni sebi otkad sam se uhvatio da lazem.

ne zaboravi i koju kilo exploziva da okacis na sebe  ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: AndreyRR poslato 02 Avgust, 2012, 23:18
Citat: revolution poslato 02 Avgust, 2012, 18:44
Citat: ranko poslato 02 Avgust, 2012, 17:20
Mog najboljeg ortaka ( brata mogu reci ) pojeo rak za nepunih godinu dana i to nakon jebitacnih nekoliko operacija i silnih hiljada jura datih hirurzima... nepune 23godine...

bio pravi Srbin, pravoslavac, cale mu slavio slavu, cesto isli u crkvu... ali ... nikako da ustanovimo datum da se okumimo da ga krstim ( jbg dosta nas iz BGD 80-81-82 godiste ostasmo nekrsteni do punoletstva )... i ode on bez sahrane kakva dolikuje pravom hriscaninu...

bio sam do jaja ljut na crkvu... moze arkan ne moze on... moze neki silovatelj ne moze on... ustvari...

bio sam ljut na sebe... i dalje sam...nema veze to sa crkvom...

PS. Revolution... daleko bilo... ali nadam se da ce ti trebati za jedno 50-60 godina ... trebao bi da se krstis... pusti popove, muftije, fratre ...

PPS. I do jaja je glupo sto se vodi rasprava na ovu temu... Cadilak malo sere a cbr malo preteruje... na kraju... Bog ce svima da nam sudi bar tako verujem... a mozda i nece ... ko veruje veruje ko ne... kakve veze to ima... nit ga manje nit vise volim...
Ja sa nadam da cu kad dodje vreme da mrem, moci da sednem na motor , zaletim se koliko moze pravo u skupstinu, izmedju onih konja, i ako bog da da se motor zapali i ja zajedno sa njim izgorim....ne trebe mene niko da prati ni da zali sto sam mrtav....vec treba da slave sta sam za sobom ostavio....meni crkvena sahrana ne treba....
Sto se krstenja tice, mozda se i krstim....ako nadjem popa kome verujem..... a ne verujem ni sebi otkad sam se uhvatio da lazem.

ne zaboravi i koju kilo exploziva da okacis na sebe  ;D
@andreyrr
A ne to je terorizam.... stradace nevini...


Citat: goranvojska poslato 02 Avgust, 2012, 23:05
moj stav je da mi nismo tu da im sudimo jer ima ko to radi a svako odgovara za svoje postupke pred bogom i narodom i svako nosi svoje breme greha i dobrote na ledjima,pa pustimo to ima ko o tome brine.osedlajte motore ide vikend.
kako mislis nije na nama....pa i mi smo narod.....ko ce da im sudi ako ne mi.....bog prasta, to mu u opisu radnog mesta, ja nemoram.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11