Glavni meni

CB600F Hornet

Započeo davidoff, 22 Januar, 2012, 14:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

zato ja sa ktm-om jos tvrdje i bolje ogibljenje od korneta a opet zicana felna i mala tezina pa mi se jebe bas i za rupe i za lezece  ;) (a i rezervoar je ispod mene)


eto taraba me preduhitrio

dr32

Ripley ovo je odgovor koji sam cekao, ma da ne duzim u planovima sam za sledecu sezonu pa mi se i ovako nesto vrti po glavi, mozda bi ga neki osudili al se meni mnogo svidja.

[attachment deleted by admin]
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

®or¾ GTI

dobar je al bar da bude model sa usd viljuskom.

Ripley

pa nek okrene stapove naopako i ofarba u zlatno i to je to :)

lepo napravljen oklop, ali ako hoces nesto tako onda lepo kupi cbr600f

znao sam da cu isprovocirati KTM-ase i meni se svidja super moto klasa, jedino mi se ne svidja sediste koje ulazi izmedju guzova i direktno nadrazuje prostatu,nekako nije moj fazon :)

UFF

Citat: dr32 poslato 19 Septembar, 2012, 22:23
Ripley ovo je odgovor koji sam cekao, ma da ne duzim u planovima sam za sledecu sezonu pa mi se i ovako nesto vrti po glavi, mozda bi ga neki osudili al se meni mnogo svidja.

mogu da ga osudjuju koliko hoce ali cinjenica je da jebe kevu kako izgleda

samo obavezno zadnja vuljuska sa 600rr umesto ove letve sa gradilista

UFF

Citat: Ripley poslato 19 Septembar, 2012, 22:33
znao sam da cu isprovocirati KTM-ase i meni se svidja super moto klasa, jedino mi se ne svidja sediste koje ulazi izmedju guzova i direktno nadrazuje prostatu,nekako nije moj fazon :)

ma gde si nas isprovocirao druze pa nisam ja pit
imao horneta, imao dva fazera.. odlicni motori
kod fazera mi se vise svidja alu ram i moderan far i instrument tabla a kod horneta rep i mocan izgled masine

2 ubedljivo najbolja motora sto se tice cetvorocilindricne naked klase 600

ktm mi je bolji za grad, na cbr600f mi smeta ponekad polozaj ali opet sa druge strane kad posle cbr-a sednem na ktm i na islasku iz brze i digacke krivine zavrnem gas POPIZDIM sto se nista ne desava jer nema explozije snage

Kengur

Na ovo gore smao farovi od 600rr...

Ripley

isprovocirao pod navodnicima, nego sledeci put kad budes isao kod pit-a da trazis jednu masazu od njegove radnice Gage (samo æuti, nisam ti ja ovo rekao) :)

draz korneta i jeste sto naginje retro fazonu, meni se bas to i svidja. ceo uspeh je zaradio najvise zbog agregata koji nosi i koji je bio mnogo ispred svih u naked klasi 600 98 kad je izasao. Hteo sam da uzmem fazer-a 2002, jos kad sam vozio sv. Pa sv je bio raketa za njega, a kad sam probao korneta nikakvih nedoumica nisam imao da je to bas TO

UFF

Citat: Ripley poslato 19 Septembar, 2012, 22:49
ceo uspeh je zaradio najvise zbog agregata koji nosi i koji je bio mnogo ispred svih u naked klasi 600 98 kad je izasao.

a sta su onda cekali sa ubrizgavanjem sve do 2007me ako su prvi i vodeci?
fazer injection izasao jos 2004te   sramota
jebali ih karburatori

dr32

Ja kad sam seo sa svoje CBR Fsport na Horneta nesto mi nije bio po volji, mislim na menjac, nekako mi je bio previse mekan i ne mogu reci neprecizan, vec nego nekako cudan, jebem li ga. Vozio sam jedan malo duze i jos par njih probao i osecaj je uvek isti, kad mu uporedim menjac nesto mi ne lezi posle CBRa. A da budem iskren pre toga sam bio i vise nego odusevljen kornetom. Udoban, povozan stvarno za grad vrh. Jbg ne znam sta da kazem.
A za farove bi lako, ako bi se odlucio za takvo budzenje, mada su mi ovi tama, nisu previse napadni, po meni bas leze.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Ripley

Mene je menjac odusevio na kornetu, jedino pri ganjanju nekad iz prve u drugu ostane mi na N, nekako ga moras bas odalamiti na gore da budes siguran da si u 2. Nisam nikad vozio CBR, ako je bolji od kornetovog, onda alal im p...a tamo u Hondi.

dr32

Jeste provereno na 4 razlicita F-a, na 2 sporta i 2 obicne F4 i uvek isti lepi osecaj   [yahoo]
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

®or¾ GTI

imao horneta sad cbr f4i sport i bolji na cbr-u, priznajem al hornet je skroz dobar.

Ripley

Ne znam to za karburatore sto su ostali tvrdoglavi, ali nikad nisam cuo nikog da je imao problema sa njima.  Mozda im je polisa: Ako radi odlicno i isto tako se i prodaje, ne diraj. Ovo sto su napravili 2007 je, po meni, izgubilo smisao. Jedini naslednik kog prihvatam je cb1000r, nista drugo.

UFF

hornet je dosta upravljiviji, razlika u snazi i nije neka ali u maximalnoj brzi zbog oklopa je poprilicna


dobar je i novi kornet ne zajebavaj

®or¾ GTI


Ripley

Znaèi posle korneta se prelazi na cbr, nego sta cu ja sa ovih metar i 95. Ko cirkuski majmun na biciklici  [veryangry]

Moj ima jet kit, na 7k vuce konenormalan, a vec na 10k zakucava u momentu na 14k. Koliko puta mi se desilo da odem u crvenu u milisekundi. Hteo sam i da ga prodam, al nedam. Oglas stoji samo zbog zene kao opravdanje  ;D

Ripley

UFFe ma ja sam ti u nekom retro fazonu ili bem li ga kom vec. Sprco sam pare na jebenu Mantu. Umesto da kupim ko covek neki motor, a ne da se zajebavam sa skuterima, a vamo pizdim za motorom.

UFF

Citat: Ripley poslato 19 Septembar, 2012, 23:10
Moj ima jet kit, na 7k vuce konenormalan, a vec na 10k zakucava u momentu na 14k. Koliko puta mi se desilo da odem u crvenu u milisekundi.

stavi pozadi novu gumu  ;D

Ripley

Nove ba gume u mene, ne zezaj, nego tu je asvalt ko led uvek. Sledeci put kad se vidimo, probaj ga na boljoj podlozi. Ovde u Nisu imas par ulica gde ne smes ni da kocis. Ako ne znas unapred, najebo si ga. Na jednoj raskrsnici sam spinovao i prednjim i zadnjim i to sa 20 na sat.