Glavni meni

Airbrush O2G

Započeo DISTRICT, 12 Januar, 2012, 23:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DISTRICT

Ja ni nenaplacujem farbanje a ni svoju opremu, vec rad, trud, kreativnu ideju i orginalnost i znam da na toj konkretno kacigi ima puno da se radi

Aj da se tetoviramo to je najbolje:-D

DISTRICT

Btw razmisli ovako..ako npr. napravis svoju originalnu muziku i tekst koja se i tebi jako svidi (znaci nesto sto bi i sam ti voleo da ti se nadje na nekom albumu) a koji se nekom drugom takodje jako dopadne i zeli da je otkupi, za koliko bi mu je ti prodao ;-)

UFF

district hoce kaze da on nije fizikalac vec umetnik

e pa znas koliko ima u srbiji ljudi koji cene, imaju tj mogu i zele da plate tu umetnost?

Kanarinac

Vidi mozda je cena i ok, da npr radi neki profesionalac koji se se bavi time godinama i ljudi znaju za njega. Ja koliko sam skapirao ti ovo tek pocinjes da radis. Zanima me koliko npr farbach naplacuje ovako nesto?

Ja ti kazem, ti se sad probijas, treba da se procuje za tebe, ja bi cak radio i dzabe prvih 10,15 kaciga cisto da bi uvezbao i dobio na iskustvu, ili bi naplatio samo materijal. A ti bup 220 evra.

Moj drugar koji se bavi tetoviranjem i koji je sad prilicno dobar je prvih 6 meseci skoro radio za dz drugarima i vezbao. razmisli o tome. A da ne pricamo da za ove pare moze kaciga da se kupi...

despic

Citat: DISTRICT poslato 17 Januar, 2012, 14:01
Btw razmisli ovako..ako npr. napravis svoju originalnu muziku i tekst koja se i tebi jako svidi (znaci nesto sto bi i sam ti voleo da ti se nadje na nekom albumu) a koji se nekom drugom takodje jako dopadne i zeli da je otkupi, za koliko bi mu je ti prodao
nije dobar primer...ako se meni svidja ne bih je prodao...al ajd, a ako mi bas frka, dao bih je za sicu naravno!jer mi je frka :)
klasican divljak

DISTRICT

Citat: despic poslato 17 Januar, 2012, 15:47
Citat: DISTRICT poslato 17 Januar, 2012, 14:01
Btw razmisli ovako..ako npr. napravis svoju originalnu muziku i tekst koja se i tebi jako svidi (znaci nesto sto bi i sam ti voleo da ti se nadje na nekom albumu) a koji se nekom drugom takodje jako dopadne i zeli da je otkupi, za koliko bi mu je ti prodao
nije dobar primer...ako se meni svidja ne bih je prodao...al ajd, a ako mi bas frka, dao bih je za sicu naravno!jer mi je frka :)

Prijatelju, motor koji sam radio govori valda nesto koliko sam ozbiljno neozbiljan..a ako placas ime ili brend onda je to druga kvalifikacija delA

DISTRICT

Citat: UFF poslato 17 Januar, 2012, 15:14
district hoce kaze da on nije fizikalac vec umetnik

e pa znas koliko ima u srbiji ljudi koji cene, imaju tj mogu i zele da plate tu umetnost?

Tu si upravu, jesam i to diplomirani :-D

Kengur

Moje misljenje je da samo treba da se prilagodis trzistu... Jer zivimo u Srbiji... Da bi rebnuo cenu za svoju umetnost moras da stvoris ime koje se gradi godinama, pa da ti ljudi salju sa svih strana stvari na rad, a da ti mozes da biras sta ces raditi...

Jer ako idemo tom logikom, svuda u svetu knjigovodje su ODLICNO placenje i pripadaju visokom stalezu... Moja keva kad je pocinjala s tim poslom imala je nenormalno  niske cene, i sada su mnogo nize od relanosti, ali ako hoces da radis moras da se prilagodis... Inace pusiona...


DISTRICT

Citat: Kanarinac poslato 17 Januar, 2012, 15:38
Vidi mozda je cena i ok, da npr radi neki profesionalac koji se se bavi time godinama i ljudi znaju za njega. Ja koliko sam skapirao ti ovo tek pocinjes da radis. Zanima me koliko npr farbach naplacuje ovako nesto?

Ja ti kazem, ti se sad probijas, treba da se procuje za tebe, ja bi cak radio i dzabe prvih 10,15 kaciga cisto da bi uvezbao i dobio na iskustvu, ili bi naplatio samo materijal. A ti bup 220 evra.

Moj drugar koji se bavi tetoviranjem i koji je sad prilicno dobar je prvih 6 meseci skoro radio za dz drugarima i vezbao. razmisli o tome. A da ne pricamo da za ove pare moze kaciga da se kupi...

Prvo. nov sam u airbrush tehnici i samo u toj tehnici. Drugo. Sa farbachem se ne bi usudio da poredim jer je covek doktor za ove stvari, ali s druge strane ne znam koliko naplacuje, a koliko vidim ne znas ni ti [neampojma] Trece, nemam potrebu da se dokazujem *mislim na umetnost*, jer sam tu ostvaren skroz, a motor koji sam radio mi nije bio zajebancija (niti je ispao na kraju tako, barem po meni), vec sam otpao dok ga nisam skockao. Osim toga, ako bi dobio rezulat skice i krajnji rezultat na kacigi, sto mislis da je manje vredan trud pocetnika od bilo cijeg drugog [neampojma]...pritom uzmi u obzir da raditi tetoviranje nije isto sto i farbati *ni ja ne bi trazio pare a da postoji mogucnost da to ne mogu da popravim / tj. osakatim nekog trajno i jos mu uzmem kesh ;)

A ako nadjes bilo gde kacigu kakvu ti zamislis u glavi, slazem se, kupi je, i ja bi da mogu da nadjem bas takve :)


DISTRICT

#109
Citat: Kengur poslato 17 Januar, 2012, 16:20
Moje misljenje je da samo treba da se prilagodis trzistu... Jer zivimo u Srbiji... Da bi rebnuo cenu za svoju umetnost moras da stvoris ime koje se gradi godinama, pa da ti ljudi salju sa svih strana stvari na rad, a da ti mozes da biras sta ces raditi...

Jer ako idemo tom logikom, svuda u svetu knjigovodje su ODLICNO placenje i pripadaju visokom stalezu... Moja keva kad je pocinjala s tim poslom imala je nenormalno  niske cene, i sada su mnogo nize od relanosti, ali ako hoces da radis moras da se prilagodis... Inace pusiona...



Citat: Kengur poslato 17 Januar, 2012, 16:20
Moje misljenje je da samo treba da se prilagodis trzistu... Jer zivimo u Srbiji... Da bi rebnuo cenu za svoju umetnost moras da stvoris ime koje se gradi godinama, pa da ti ljudi salju sa svih strana stvari na rad, a da ti mozes da biras sta ces raditi...

Jer ako idemo tom logikom, svuda u svetu knjigovodje su ODLICNO placenje i pripadaju visokom stalezu... Moja keva kad je pocinjala s tim poslom imala je nenormalno  niske cene, i sada su mnogo nize od relanosti, ali ako hoces da radis moras da se prilagodis... Inace pusiona...



[cheers] slazem se *pod uslovom da sam apsolutni laik*, ali i farbach nije farbach vec je doktor umetnosti  [klanjam_se] (iako se krije iza pseudonima tog zanata)

al evo i ja nesto da pitam, pomognete vi meni ja vama, zato i sluze forumi  ;D Koliko po vama bi bilo realno dati $$$ za gornju kacigu  :)


Ivan1979

Ja da znam da slikam kao ti trazio bi duplo vise para, pa kome je skupo ima raznih folija za 100 e i to za ceo motor. To sto si "pocetnik" se ne vidi na radovima, da si precutao ili slagao kako radis 10 godina u inostranstvu i kako si radio ovo i ono, opet bi se nasao neko ko i ne namerava da oslika motor ali daje sebi za pravo da ocenjuje tudje umece i rad.  

[cheers]

DISTRICT

Citat: despic poslato 17 Januar, 2012, 15:47
Citat: DISTRICT poslato 17 Januar, 2012, 14:01
Btw razmisli ovako..ako npr. napravis svoju originalnu muziku i tekst koja se i tebi jako svidi (znaci nesto sto bi i sam ti voleo da ti se nadje na nekom albumu) a koji se nekom drugom takodje jako dopadne i zeli da je otkupi, za koliko bi mu je ti prodao
nije dobar primer...ako se meni svidja ne bih je prodao...al ajd, a ako mi bas frka, dao bih je za sicu naravno!jer mi je frka :)

AJde onda daj mi jednu napravi molim te  [yahoo]

DISTRICT


Kengur

Ne moze tebi niko da odredi cenu u tvoje ime to je nezahvalno.

Ja recimo vodim neke firme za 150e a realno min 250/ da im naplacujem za svu moju jebadu, kamaru papira, i odgovora na milion i jedno glupo pitanje... E sad, imam izbor, ili nize  cene ili nemam posla... Ima mnogo njih koji mole za posao bilo kakav... Iovako imam muku sa naplatom... Ne zato sto nece ljudi da mi plate, nego sto i njima ne placaju...

Sve je stvar izbora... Odlicna je stvar kad umes da cenis svoje znanje i kad si karakter. Ja to podrzavam apsolutno stvarno. Ali jednostavno ovo je Laziceva(naopaka) drzava, pa mi kao sitna riba moramo da se prilagodjavamo... Pazi, radim po ceo dan bukvalno , i realno bi bilo da mlatim 1000e mesecno, a ja nisam bas blizu te cifre... Ali bolje da imam neku cifru, nego da sedim kuci, ili tipa vodim jednu firmu po punoj ceni...

Gavrolini

Solidno ti to radis ali kao sto si sam rekao ti si pocetnik i to se na radovima i vidi...nisu to sad bog zna koliko ni komplikovani ni vrhunskog kvaliteta radovi...ako zelis da se probijes na trziste treba ti kvalitet a posto zivis u srbiji moras konkurenciju pobediti i cenom...mislim da ni jedno ni drugo trenutno ne radis kako treba...skuplji si a losiji od mnogih...to je moje misljenje , bez uvrede,samo realno. Ja nisam umetnik nikakav, ne znam ni cica glisu da nacrtam ali sam odrastao pored akademskog slikara i umem da procenim kvalitet nekog rada.  Mislim da jos dugo treba da drzis taj pistolju ruci da bi uopste poceo da naplacujes.....Imas jedan ofarban motor i dve kacige i odmah mislis da si majstor i gadjas sa cenama....jos jednom kazem da je to moje misljenje i da je to savet ako mislis da radis taj posao malo duze i da zivis od njega. Sa farbachem se svakako ne mozes porediti jer je on posebna prica i po radu i po filozofiji zivota.

DISTRICT

#115
Citat: Gavrolini poslato 17 Januar, 2012, 17:10
Solidno ti to radis ali kao sto si sam rekao ti si pocetnik i to se na radovima i vidi...nisu to sad bog zna koliko ni komplikovani ni vrhunskog kvaliteta radovi...ako zelis da se probijes na trziste treba ti kvalitet a posto zivis u srbiji moras konkurenciju pobediti i cenom...mislim da ni jedno ni drugo trenutno ne radis kako treba...skuplji si a losiji od mnogih...to je moje misljenje , bez uvrede,samo realno. Ja nisam umetnik nikakav, ne znam ni cica glisu da nacrtam ali sam odrastao pored akademskog slikara i umem da procenim kvalitet nekog rada.  Mislim da jos dugo treba da drzis taj pistolju ruci da bi uopste poceo da naplacujes.....Imas jedan ofarban motor i dve kacige i odmah mislis da si majstor i gadjas sa cenama....jos jednom kazem da je to moje misljenje i da je to savet ako mislis da radis taj posao malo duze i da zivis od njega. Sa farbachem se svakako ne mozes porediti jer je on posebna prica i po radu i po filozofiji zivota.

Rekao bih ti da si u pravu da nisam i licno akademski slikar i da sam trazio $$$ za nesto sto mislim da ne mogu da uradim...(btw nisam ja pravio poredjenje sa farbachem ako si citao celu temu)

e samo mi objasni sta kvalifikuje kompikovan rad od manje komplikovanog? i gde pisu cene kod ostalih koji rade kacige (tarife)..tj vec sam pitao sve dobronamerno koliko bi po vama vredela kaciga, al stvarno me interesuje [neampojma]

DaChaS

Sve je stvar ponude i potraznje ako on ima ljude koji placaju te cifre onda samo napred ....opet ako posao bude isao slabo verujem da ce tek onda razmisljati o spustanju cena

DISTRICT

Citat: DaChaS poslato 17 Januar, 2012, 17:51
Sve je stvar ponude i potraznje ako on ima ljude koji placaju te cifre onda samo napred ....opet ako posao bude isao slabo verujem da ce tek onda razmisljati o spustanju cena

potpuno se slazem sa tobom!

DISTRICT

prihvatam svaku kritiku da me ne shvati neko pogresno, al mi nije jasno zasto oni koji misle da ne vredi kaciga $$$ toliko, se ne izjasne koliko vredi po njihovom misljenju realno..bez brige nisam lako uvredljive prirode   :-[

ЯЭВОЛУТИОН

Ako ne zivis od toga...udri cene, na kraju ces se kvalitetom izboriti za njih....Ako zivis, samo ce ti se kasti
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11