Glavni meni

Yamasaki nece da sastavi

Započeo Bori¹a, 12 Januar, 2012, 19:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

Otpale su mi noge, ne mogu da stojim koliko sam gurao ono da upali, i neceeeee  :'( :'(
Sipao sam 4l goriva
Menjao sam svecice al na svaku baca varnicu... I malo je ovlazi....
Slavina na rezervoaru radi, i crevo od rezervoara do karburatora je cisto, prolazi benzin kroz crevce...
Cepao sam na kurblu - nece; Prespajao sam akumulator od auta - opet nece; Na gurku i svim brzinama - nece; Sa i bez sauha, sa punim gasom i bez istog - OPET NECE  [djavo]

Sta moze da mu bude? Inace, izbacuje vazduh na auspuh, kad se stavi ruka oseti se...

ЯЭВОЛУТИОН

nemas kompresiju......mislim da ide oko 2 litre u taj motor
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a

Ma daj, to sam stavio bezveze, samo da se zna da ima goriva ;D

Kengur

Nisi ga razumeo... Idi kupi 2L kompresije i sipaj. Pali sigurno iz prve...

Gašpar

Da, ali gledaj da ne uzmes kinesku kompresiju. Zbog toga nece ni da upali. Trebalo bi da upali sa japanskom kompresijom. Italijanska kompresija ne moze da se napakuje na Yamasakija

Bori¹a

Imam ja kompresor 3 cilindra veliki mozda moze sa njim? :D :D :D :D

Gašpar

Pa da, kompresorom dolivas kompresiju. Ali prvo moras da kupis kompresiju, da bi je dolio.

ЯЭВОЛУТИОН

Ali mora polako da se presipa, tako da kompresor moze, ali nemoj da palis elektromotor, nego rucno vrti kompresor...ako bude upalio motor od kompresora ima da ti kompresija izbije na semeringe pa nista nisi uradio..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kengur

Ne verujem da ima nastavak za kompresor koji se kaci na rupu od svecice...

Gašpar

Kako nema, zar se uz Yamasakija ne dobija onaj navoj za svecicu sa ventilom, uz motor?
Znas Kengure na sta mislism, onaj patrljak sto je isao u sve starije japance?

Kanarinac

To bre moze kod strugara da napravi. Samo nek odvrne svecicu da da zna koji korak navoja ide.

Bori¹a

Uz njega moze da se dobije samo sanduk i krst
Zato sto ce da te sahrani ili od guranja ili od nepaljenja ;D

A sad ozbiljno, dosta je bilo offovanja, imam zelju da ga upalim i da docekam sneg, spreman! ;D

Gašpar

Uz nov motor bi trebalo to da daju. Znam da su ovi sa Tenerama muku mucili da naprave to jer je nepristupacno, a strugar ne moze da postavi ventil pod uglom.


Ti si Borisa krajnje neozbiljan, ko offuje? Mi hocemo da ti pomognemo, a ti nas prozivas. Bolje idi i pogledaj u alatu od motora da li imas taj nastavak.

Bori¹a

Nema nastavak!
U alatu imam rezervnu svecicu, kljuc 13-17, kljuc za svecice i srafciger...

Kanarinac

Nastavak je dobio sigurno, ali ako je drugi ili treci vlasnik, to se sigurno negde zagubilo. Mozda ima na ebayu?

Bori¹a

Ja prvi vlasnik ;D
Nego, sta moze da mu bude pored tog nastavka ?

Gašpar

Ovako treba da izgleda. Ovaj gornji deo (navoj) se stavi na mesto svecice, a na drugoj strani ima standardan ventil, kao za gume. Ne vidi se lepo na slici i ovo je za japanca, konkretno ovaj je za Fazera 600. Za kineze ne znam kako tacno izgleda.

Kompresija je 100%, nema sta drugo da bude.
Jedino ako revolution ima neki drugi predlog u rukavu.

[attachment deleted by admin]

Bori¹a

I sta radim sa tim breeeeeeee :'(

Gašpar

Kupis set za nalivanje kompresije u motor, on sadrzi kanister koji ima ulaz i izlaz. Na ulaz navrnes kompresor, sa izlaza izvuces crevo na ovaj nastavak sa slike i samo upumpas. Posle bi trebalo na prvu kurblu da pali.

Kengur

navijes umesto svecice, a na drugi kraj kompresor.