Glavni meni

Tema za Filmofile

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

bio skoro i na rts-u i na hrt-u bas sam pogledao oba puta :D

mareskin


Resident Evil: Retribution (2012)

Gledao sam gomilu filmova koji su te¹ko sranje. Nikakvi efekti, nikakva prièa, nikakva gluma. Ali ovaj film me je ba¹ iznervirao. Te¹ko je reæi ¹ta je gore u njemu.
Ko je ispratio prethodne delove mogao je da isprati koliko toliko linearnu prièu, dobre i napete scene borbi. U ovom je sve toliko iskarikirano, a nije snimljeno kao parodija.
Scene borbi u kojoj imamo neprijatelje koji nadiru i ginu kao debili, a "junaci" pogaðaju bez gre¹ke, a onda ginu kao kreteni. Scenario kao da je pisao neko na LO©IM drogama. Kao da je na svakih nekoliko strana menjao pravac u kome æe film da ide. Gluma je te¹ki oèaj. Scene borbi u kojima se ljudima polome kosti, a oni zatim ustanu i nastave da se bore ili kreæu kao da ni¹ta nije bilo itd.

Sve to ne bi bilo bitno da je ovo pravljeno kao parodija ili da prethodni delovi nisu imali logièniji scenario, bolje scene borbi i glumu.

Ima¹ fran¹izu, ima¹ temu filma/serijala, oèekivanja nisu prevelika. Svi oèekujemo da vidimo film u kome æe Alis da prebije gomilu neprijatelja u lepim scenama borbi i pucnjave i svi bi bili zadovoljni. Ceo film bi mogao da ima prièu od nekoliko reèenica da doprinese napetosti itd. Ni¹ta vi¹e od toga nije trebalo da se uradi.

U stvari ne mogu da verujem da je neko napravio ne¹to ovako lo¹e sa toliko mnogo novca i... Ma nije ni bitno, nego je sve toliko debilno da nema smisla.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

a sto si ti uopste gledao taj film kad je ovde odavno utvrdjeno ovo sto si ti rekao

Dragan_kineziolog

I ja sam prekinuo gledanje istog nakon pola sata.
A upravo sam odgledao Hobbit-a i nije mi se uopste svidio. Gospodar prstenova je nenadjebiv, a ovo....ma bezveze.
Tezak je zivot nas nindzi


mareskin

Citat: dzimika poslato 13 Januar, 2013, 23:24
a sto si ti uopste gledao taj film kad je ovde odavno utvrdjeno ovo sto si ti rekao

Mislio sam da neæe biti toliki shit i da æe biti tuèe, pucnjave i laganica iskuliranih sat i po. Ali ovo je stvarno previ¹e.

Idem da odgledam Djanga.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

Odgledao upravo The Impossible,
stvarno dobar film...
Taj cunami je zaista bio razaranje bibliskih razmera, ne mogu ni da zamislim kako je naæi se u takvoj situaciji... èovek nije ni svestan kolko je zapravo bespomoæan...

A Django je jedan od najboljih filmova koje sam odgledao u poslednje vreme, Tarantino je stvarno sve bolji i bolji! (ako izuzmemo Kill Bill...)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: mareskin poslato 14 Januar, 2013, 00:29
Citat: dzimika poslato 13 Januar, 2013, 23:24
a sto si ti uopste gledao taj film kad je ovde odavno utvrdjeno ovo sto si ti rekao

Mislio sam da neæe biti toliki shit i da æe biti tuèe, pucnjave i laganica iskuliranih sat i po. Ali ovo je stvarno previ¹e.

Idem da odgledam Djanga.

Nisam odgledao Djanga jer sam èuo da je Solomon Kane isto veliko sranje od filma. I dobro sam èuo :)
Nije mi se skoro desilo da odgledam dva oèajna filma u 24 sata. Opet besmislena prièa bez ikakve linearnosti, gluma na nivou Ðurièka koji poku¹ava da glumi sa naglaskom. Bar dva vrhunska glumca u oèajnim ulogama i izvedbi. Mislim ¹ta reæi kad ¾eni ubiju malog sina, velikog sina, mu¾a i otmu æerku, a ona glumi kao da èeka autobus pa joj dosadno.
Ovo ne mo¾e da proðe ni kao komedija.

Takve epske fantastike, vitezova, zmajeva i lepih filmova se snimilo, a ovaj film sve to pljuje po sred lica.

Nisam poèeo da gledam Djanga jer ga èuvam za bolje raspolo¾enje :) Bitno je da èovek ima svetlo na kraju tunela i da mo¾e da gleda krvav i nasilan film sa u¾ivanjem kako i dolikuje.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

Django unchained objasnio neke stvari. Nadam se da necete zameriti sto ostavljam link sa sve prevodom xD
A10 V9

http://www.milversite.net/djangova-osveta/django-unchained-2012-video_ce8abdcfe.html

SSZGO

django poceo dobro

pa ubrzo smorio

a  nebulozni kraj da ne spominjem



dva filma sam poceo da gledam, deluju zanimljivo


killing them softly

i

seven psychopaths
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

TEEfqd

au brate sszgo jebes jednu a druga ti pusi, kakav je to multitasking kad gledas dva u isto vreme :o

DaChaS

Meni se dopao Killing Them Softly ok prichica i nije smorio...

dzimika

Citat: mareskin poslato 14 Januar, 2013, 09:13
Citat: mareskin poslato 14 Januar, 2013, 00:29
Citat: dzimika poslato 13 Januar, 2013, 23:24
a sto si ti uopste gledao taj film kad je ovde odavno utvrdjeno ovo sto si ti rekao

Mislio sam da neæe biti toliki shit i da æe biti tuèe, pucnjave i laganica iskuliranih sat i po. Ali ovo je stvarno previ¹e.

Idem da odgledam Djanga.

Nisam odgledao Djanga jer sam èuo da je Solomon Kane isto veliko sranje od filma. I dobro sam èuo :)
Nije mi se skoro desilo da odgledam dva oèajna filma u 24 sata. Opet besmislena prièa bez ikakve linearnosti, gluma na nivou Ðurièka koji poku¹ava da glumi sa naglaskom. Bar dva vrhunska glumca u oèajnim ulogama i izvedbi. Mislim ¹ta reæi kad ¾eni ubiju malog sina, velikog sina, mu¾a i otmu æerku, a ona glumi kao da èeka autobus pa joj dosadno.
Ovo ne mo¾e da proðe ni kao komedija.

Takve epske fantastike, vitezova, zmajeva i lepih filmova se snimilo, a ovaj film sve to pljuje po sred lica.

Nisam poèeo da gledam Djanga jer ga èuvam za bolje raspolo¾enje :) Bitno je da èovek ima svetlo na kraju tunela i da mo¾e da gleda krvav i nasilan film sa u¾ivanjem kako i dolikuje.

a zar nije lakse da poverujes ljudima kad ti kazu da je film sranje i da ga ne vredi gledati i samim tim ga zaobidjes i uzmes da gledas ono sto valja?
a pritom u zadnjih par godina je lako cuti za neki film da je dobar jer u ovom moru idiotskih nastavaka i rimejkova samo originalne price se pokazu kao dobri filmovi

K0le

Killing them softly mi je malo spor. Prièa je fina i sve ok, samo kao da nedostaje maalo  dinamike.
Sla¾em se da je kraj u Django unchained mogao biti bolji, ali opet to je Tarantino, ako se svi ne poubijaju to nije to :D. Christopf Waltz me odu¹evio, sjajna uloga, odglumio svetski. Foxx pored njega ispao kao nu¾no zlo :D


Ne znam da li ga je neko do sad kaèio, ali evo malo vintage kvaliteta za  ubijanje zimske dosade  - Young Frankenstein (Gene Wilder, Marty Feldman ...) http://www.imdb.com/title/tt0072431/   ;D

DaChaS

Citat: dzimika poslato 14 Januar, 2013, 13:13
Citat: mareskin poslato 14 Januar, 2013, 09:13
Citat: mareskin poslato 14 Januar, 2013, 00:29
Citat: dzimika poslato 13 Januar, 2013, 23:24
a sto si ti uopste gledao taj film kad je ovde odavno utvrdjeno ovo sto si ti rekao

Mislio sam da neæe biti toliki shit i da æe biti tuèe, pucnjave i laganica iskuliranih sat i po. Ali ovo je stvarno previ¹e.

Idem da odgledam Djanga.

Nisam odgledao Djanga jer sam èuo da je Solomon Kane isto veliko sranje od filma. I dobro sam èuo :)
Nije mi se skoro desilo da odgledam dva oèajna filma u 24 sata. Opet besmislena prièa bez ikakve linearnosti, gluma na nivou Ðurièka koji poku¹ava da glumi sa naglaskom. Bar dva vrhunska glumca u oèajnim ulogama i izvedbi. Mislim ¹ta reæi kad ¾eni ubiju malog sina, velikog sina, mu¾a i otmu æerku, a ona glumi kao da èeka autobus pa joj dosadno.
Ovo ne mo¾e da proðe ni kao komedija.

Takve epske fantastike, vitezova, zmajeva i lepih filmova se snimilo, a ovaj film sve to pljuje po sred lica.

Nisam poèeo da gledam Djanga jer ga èuvam za bolje raspolo¾enje :) Bitno je da èovek ima svetlo na kraju tunela i da mo¾e da gleda krvav i nasilan film sa u¾ivanjem kako i dolikuje.

a zar nije lakse da poverujes ljudima kad ti kazu da je film sranje i da ga ne vredi gledati i samim tim ga zaobidjes i uzmes da gledas ono sto valja?
a pritom u zadnjih par godina je lako cuti za neki film da je dobar jer u ovom moru idiotskih nastavaka i rimejkova samo originalne price se pokazu kao dobri filmovi

Dok se sam ne uveris nije to to ...desavalo mi se neko da kaze za film da je sranje ili dobar a meni da bude suprotno ....osim za resident su svi rekli da je sranje ...ali opet sam pustio i ugasio posle 20 min

mareskin

Citat: dzimika poslato 14 Januar, 2013, 13:13
a zar nije lakse da poverujes ljudima kad ti kazu da je film sranje i da ga ne vredi gledati i samim tim ga zaobidjes i uzmes da gledas ono sto valja?
a pritom u zadnjih par godina je lako cuti za neki film da je dobar jer u ovom moru idiotskih nastavaka i rimejkova samo originalne price se pokazu kao dobri filmovi

Kao ¹to napisa DaChaS ukusi su razlièiti. Prosto nisam verovao da su toliko lo¹i filmovi :D

Nije velika ¹teta napravljena, samo sam iznena¹en koliko je to sve lo¹e ispalo. Imao sam oseæaj kao da gledam "Svemirci su krivi za sve" ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

ovo treba ovih dana da se pojavi u bioskopima
Gangster Squad - Official Trailer [HD]

jos uvek nema dobrog torenta da ne trazite bezveze :D

aleks89rd

Citat: dzimika poslato 14 Januar, 2013, 17:11
ovo treba ovih dana da se pojavi u bioskopima
Gangster Squad - Official Trailer [HD]

jos uvek nema dobrog torenta da ne trazite bezveze :D

http://isohunt.com/torrent_details/443708997?tab=summary

jesi gledao ovaj?

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

micko_13

Citat: dzimika poslato 14 Januar, 2013, 17:11
ovo treba ovih dana da se pojavi u bioskopima
Gangster Squad - Official Trailer [HD]

jos uvek nema dobrog torenta da ne trazite bezveze :D
cim se pojavi negde baci link za skidanje,jako je dobar film :)