Glavni meni

Tema za Filmofile

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

Citat: DebeliZmaj poslato 18 Oktobar, 2021, 04:22
Citat: stilgar poslato 18 Oktobar, 2021, 00:53
@DZ
volja i rec Muad`diba je morala da se prosiri na ceo poznati svemir :)

imasi miniseriju radjenu, verovatno je na nju mislio despasito ...bas taj time line ...
odgledo sam i mini seriju i veliku seriju i lincov film, al sve je to bledo naspram knjiga u kojima je sve lepo objasnjeno do sitnih crevca. Zadnje cetri knjige ne prate vise atreide i slobodnjake u meri kao u prvih 6. bozanski kralj dine je ujedno i kraj atreida i pad slobodnjaka al logican je nastavak na prvih 6. Mislim da je i Herbertov sin pokusao da nastavi serijal al nije mogao da zaseni prvih 6 delova tatinih. Po meni jedno od remek dela SF kao i Asimova trilogija Zaduzbina. Mada su kod Asimova sve knjige  povezane.

Slaninar

Citat: stilgar poslato 18 Oktobar, 2021, 04:49
Citat: DebeliZmaj poslato 18 Oktobar, 2021, 04:22
Citat: stilgar poslato 18 Oktobar, 2021, 00:53
@DZ
volja i rec Muad`diba je morala da se prosiri na ceo poznati svemir :)

imasi miniseriju radjenu, verovatno je na nju mislio despasito ...bas taj time line ...
odgledo sam i mini seriju i veliku seriju i lincov film, al sve je to bledo naspram knjiga u kojima je sve lepo objasnjeno do sitnih crevca. Zadnje cetri knjige ne prate vise atreide i slobodnjake u meri kao u prvih 6. bozanski kralj dine je ujedno i kraj atreida i pad slobodnjaka al logican je nastavak na prvih 6. Mislim da je i Herbertov sin pokusao da nastavi serijal al nije mogao da zaseni prvih 6 delova tatinih. Po meni jedno od remek dela SF kao i Asimova trilogija Zaduzbina. Mada su kod Asimova sve knjige  povezane.

Vaistinu povezane - i sla¾em se da su Herbert i Asimov napravili remek dela u SF ¾anru.

Spisak Asimove serije knjiga po hronolo¹kom redosledu, na engleskom dodu¹e (ne po redosledu pisanja i izdavanja, veæ po redosledu odvijanja radnji u knjigama).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Ocekivao sam rimejk djubre, prijatno sam iznenadjen, mada mi je i dalje directors cut originala neprejebiv
Smrt SVIMA!!!!

DebeliZmaj

Citat: monsterbnt poslato 18 Oktobar, 2021, 11:28
Ocekivao sam rimejk djubre, prijatno sam iznenadjen, mada mi je i dalje directors cut originala neprejebiv

nije sestedelo iskreno na filmu, bar ja nisam video fusharenje ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

stilgar

ovo je samo prva knjiga, znaci bice serijal ko star wars :) Odlicno uradjeno, jedva cekam nastavak.

mali_zmaj

jel iko gledao Bonda..,pa malko nisam zadovoljan,da ne ka¾em razoèaran..,¹ta vi mislite??
jin-jang

DebeliZmaj

izasla proistojna kopija ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

viper

Citat: mali_zmaj poslato 19 Oktobar, 2021, 17:41
jel iko gledao Bonda..,pa malko nisam zadovoljan,da ne ka¾em razoèaran..,¹ta vi mislite??
Shit.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

despic

Many Saints Of Newark - deluje zanimljivo
klasican divljak

milomir22

Dajte neki dobar film za ove ki¹ne dane. Mo¾e i ne¹to starije, samo da je kvalitetno.


Skoro ponovo odgledao https://www.imdb.com/title/tt0118771/ film iz moje mladosti, dr¾i pa¾nju ba¹ dobro, iako nije neki vrhunski kvalitet.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lone Wolf

Бонд није више шармер.
Добрих риба - нула.
Добрих фора, шала - нула.
и ево мало да кварим који нису гледали - 007 је жена и црнкиња а на крају филма Бонд....
Не може рај на земљи.

El Jefe

https://www.youtube.com/watch?v=W27WYWQVEWM#
Најбољи Спилбергов филм после  Искрцавања на Месец
Друштво за заштиту од животиња

monsterbnt

Citat: El Jefe poslato 09 Novembar, 2021, 21:32

Најбољи Спилбергов филм после  Искрцавања на Месец


Zar nije Kjubrik to radio? Aj dogovorite se vise....
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 10 Novembar, 2021, 03:52
Citat: El Jefe poslato 09 Novembar, 2021, 21:32

Најбољи Спилбергов филм после  Искрцавања на Месец


Zar nije Kjubrik to radio? Aj dogovorite se vise....

Jeste - Kjubrik.
Zbog realistiènosti (tada nisu imali tako dobre specijalne efekte), insistirao je da se ne snima u studiju, veæ na lokaciji.
:)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

У сваком случају НАСА је платила кредитном картицом трошкове
Друштво за заштиту од животиња

despic

jel ima neki tool sa kojim mogu da nadjem link do filma/animacije ako imam jedan kratak insert
klasican divljak

Slaninar

Citat: despic poslato 01 Decembar, 2021, 22:07
jel ima neki tool sa kojim mogu da nadjem link do filma/animacije ako imam jedan kratak insert

Mo¾da pomogne:
https://gadgetstouse.com/blog/2021/11/21/search-using-video-to-find-another-video-or-source/

EDIT:
Za su¾avanje pretrage mo¾e pomoæi i ako zna¹ boju kose, obim sisa, i da li su ve¹taèke.

:)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

despic

hahah
Nasao na stari dobri nacin, ali hvala u svakom slucaju.
Probavao sam sa skrinsotovima, nije bas lako kada je redak vid...tj animacija
klasican divljak

DebeliZmaj

Ako ima zvuk porobaj preko shazam ..\
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell