Glavni meni

Test "jevtilen" guma.....

Započeo Charuga, 03 Januar, 2012, 14:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Charuga poslato 04 Januar, 2012, 14:59
Citat: revolution poslato 04 Januar, 2012, 10:35
Ne ,ne....nismo se razumeli.....niko nije rekao da nema razlike...razlika postoji, ali cena nije opravdana.....par SHINKO guma kosta kao jedna zadnja od velike cetvorke....MAXXIS nijansu skuplje.....e sad ne mozemo svi da izlecemo iz krivine sa 300 ko gsn Charuga i Rossi...mi rekreativci jedva da sa 200 izadjemo....ipak je u pitanju svetska titula......ako profi na stazi napravi razliku od jedne do dve sekunde po krugu sa najskupljim gumama u odnosu na shinka koji je najeftiniji, onda niko nemoze da me ubedi da taj brend vredi te pare, ili ja placam ime a ne kvalitet.
Usput budi receno mislim da je sve to napisano po Motorradu palamudjenje u korist velikih brendova koje su to i platili. A onda mi neko to copy paste na forum, a ne pregleda net, i ne postavi jos neki tekst, koji je suprotan tom.......to mu dodje ko RTS...gde imamo uspesnu vladu, prosperitetnu drzavu i nemamo skok cena.....ako negledas nijednu drugu televiziju i ako ne mislis svojom glavom, to ce ti uliti laznu nadu da zivimo u uredjenoj zemlji.

Charuga sebe nikada nije poredio sa drugima a kamoli sa Rossijem.... sve sto pises samo pokazuje tvoje "veliko" znanje u svemu, nasta su mi neki ljudi koji te poznaju skrenuli paznju ,tako da iskreno vise i ne obracam paznju na tvoje postove u svakoj temi.....
A sto se tice voznje..... pa ja sam penzioner covece.....meni trebaju mekane gume radi udobnosti......






Opet se ti pecas......Batali te slike guma, imam ja i bolje, ali to nista ne znaci.....Samo kazem da prosecnom vozacu u Srbiji veci problem predstavlja los i klizav put nego jeftina guma, a nova......Pri svemu tome , sto se drzanja afalta tice bitniji je set vesanja nego gume...gume tek dolaze na kraju....
Ja mozda mislim da dosta znam, ali ne kazim DEBILNE testove sa DEBILNIM naslovom, o tome kako su SKUPE gume bolje od JEFTINIH....da jesu bolje, ali ja gledao u TOPGEARU da je McLaren F1 bolji od Golfa 4, i Audia a3...ali pricamo o upoterbnoj vrednosti a ne o tome kako se koja ponasa na pisti pi ekstremnim naprezanjima....do kojih cak ni ti sa svojim najboljim kawasakijem nemozes da dosegnes...
p.s.
Ne javljam se na sve tvoje teme vec samo na one de propagiras gluposti.....nazalost one su u vecini
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Charuga

Imas toliko godina a vecito nesto kontriras..... umesto da sam sebi priznas neke stvari..... znam sigurno da imas dovoljno, iskustva i znanja o motorima..... neznam zasto se trudis da vecito kontriras ne samo ljudima sa foruma vec i eminentnim testovima.....
Ajde lepo mi objasni dali ces u nekoj ekstremno zajebanoj situaciji...kada recimo prebrzo udjes u krivinu.....ili ako se desi da moras da kocis na guzove...ili u krivini zbog nepredvidjenih uslova....isto reagovati ti koji imas iskustva ili neko ko ga nema..... sta je ono sto ce pomoci toj istoj osobi bez iskustva.... ABS....bolje gume....kontrola trakcije itd......
Nemoj mi samo reci da se nikada nisi zaleteo u desnu krivinu na uskom putu a u sred krivine protutnji sleper sa prikolicom..... nemoj mi reci da ti nije sevnulo kroz stomak.....ili isto tako forsiras recimo desnu krivinu a u susret idiot sa nabudzenim golfom "leti" i to vecinom kroz tvoju traku..... sta je sve osim iskustva ono sto ce ti spasiti glavu.....
Opet ponavljam da na slabijim motorima mozete staviti sve i svasta...na zahtevnim....neigrajte se glavama.....
Necu poput tebe i jos jedne osobe da pisem stalno ja, pa ja..... ali sve sto sam napisao napisao sam iz ne malog iskustva..... kada nesto napisem ili prenesem, nadam se da ce doci do mozga neiskusnijih vozaca..... nadam se da ce nam se poboljsati opsta kultura upotrebe motocikla kakva je na Zapadu.... netrudim se da serem po nekim stvarima samo zato sto sam nadrkan....kao i uostalom vecina nas.... a razlog svi znamo ......
Ne ja nikada necu savetovati novajliju na motoru da stavi jevtine gume da bi ustedeo....necu ga savetovati da lepi plocice zato sto nema para......ili slicne stvari...
Kao sto necu probati da ucim SSGO-a ili UFF-a kako se vozi na zadnjem tocku ili Tomicu kako se vozi KTM...ili pak Mikulu sta moze njegov BMW......
Nemojte da citate uvek samo ono sto vam prija da cujete.... vec i ono sto Vam moze koristiti u zivotu..... a kada se radi o glavi....onda to nema cenu....


AndreyRR

Lepo si ovo napisao,a jos lepse bi bilo da pises iz licnog
iskustva a ne sa testova.Ipak vise cenim tudja iskustva nego testove gde
su uslovi kontrolisani.

Charuga

Citat: AndreyRR poslato 04 Januar, 2012, 19:41
Lepo si ovo napisao,a jos lepse bi bilo da pises iz licnog
iskustva a ne sa testova.Ipak vise cenim tudja iskustva nego testove gde
su uslovi kontrolisani.

Dali si ti procitao i jedan moj putopis.... na tolikim kilometrima se stice bar malo iskustva......

bokilic

slazem se caruga da mozda vozis po ivici gume,i da imas para da kupis skuplju bolju gumu,i to je ok,ali to neznaci da sirotinja treba da gleda u motor posto nema pare za skupu gumu...
moras i to da razumes,neko nema za neku tamo,,,lepu skupu i jos lepljiviju gumu pa kupi neku malo jeftiniju gumu pa se isto vozi..
sto znaci ja cu sad da namiculjim 160 do 170e za dve nove gume,i to mi je to,i vozikaricu se kao i do sad,
eh sad ako 250 do 300e ili jos vise,,znaci netreba da se vozim,,jebiga,,
nevaljaju ti schinko gume a ono govno hju song ti je bio odlican motor,,
jebiga po toj logici koj si ga kurac kupovao kad je i on napljuvan po mnogim casopisima...
a mislim i dalje da treba da probas neku jevtiniju gumu pa tek onda da das komentar...
a to rekla kazala po casopisima......da si njima verovao sve sto napisu...nebi hjua ni pazario,verovatno bi hondu vozao a ne kantasakija..
nego,,,mi se trkamo do avale ,ko stigne zadnji plati pice,i eto ti test guma...:P
brmmmm

Charuga

Hyosong nisam vozio ja nego moj sin, i za pocetnike je vise nego izvrstan motor..... inace mi se cele godine trkamo do Mladenovca i Arandjelovca, pa izvoli pridruzi se.... a pice cemo popiti i bez trkanja :)
Mislim da mu je pametnije bilo da vozi 250, pa 650 Hyosunga pa tek onda Kawu 750 nego da je odmah seo na nesto jako....ali Vi verovatno imate druge teorije.....
A Kantasakija nemoze svako da vozi...neprasta greske kao Honda i pojedini.....pa ga zato i pljuju..... :)

pit



                  Mislim da sa gumama nema zezanja...uvek cu za moj motor da kupim najbolje sto ima.Moj izbor su Metzeler Z-6 ili Mislhelin Pilot.Bitno je i kako se guma ponasa prilikom ulaska u barice ,na hladnom asfaltu i jos dosta faktora.
                  Meni ove dve marke najbolje lepe asfalt prilkom ulaska u krivinu.
                   Ne znam mozda ima bolje ali sa losijom i jeftinijim sigurno necu  eksperimentisati.Mala je razlika u lovi ....100 -nak evra da bi se na tome stedelo.

AndreyRR

Citat: Charuga poslato 04 Januar, 2012, 20:28
Citat: AndreyRR poslato 04 Januar, 2012, 19:41
Lepo si ovo napisao,a jos lepse bi bilo da pises iz licnog
iskustva a ne sa testova.Ipak vise cenim tudja iskustva nego testove gde
su uslovi kontrolisani.

Dali si ti procitao i jedan moj putopis.... na tolikim kilometrima se stice bar malo iskustva......
naravno da jesam,sobzirom da svi hvale tvoje putopise
samo ne vidim vezu izmedju ove teme i putopisa.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Charuga poslato 04 Januar, 2012, 21:59
Hyosong nisam vozio ja nego moj sin, i za pocetnike je vise nego izvrstan motor..... inace mi se cele godine trkamo do Mladenovca i Arandjelovca, pa izvoli pridruzi se.... a pice cemo popiti i bez trkanja :)
Mislim da mu je pametnije bilo da vozi 250, pa 650 Hyosunga pa tek onda Kawu 750 nego da je odmah seo na nesto jako....ali Vi verovatno imate druge teorije.....
A Kantasakija nemoze svako da vozi...neprasta greske kao Honda i pojedini.....pa ga zato i pljuju..... :)
Ja ne znam da vozim....i moislim da niko ne zna.....ja sam nesto malo vozio stazu...tridesetak puta....i igrom slucaja u Grckoj radio u renta bajku,. pa smo tamo imali prilike da dobijamo razne pneumatike....pa sam i na svoj motor stavljao razne....ima boljih i ima za nijansku losijih....ali neupotrebljivih nema. Pre dvadeset godina me zanimalo samo da guma ima neku saru...nisam ni gledao DOT i koja je meksa ili tvrdja....prolazio sam neke krivine tako kako sdada ne bih ni u ludilu...omatorilo se resetovao se i to je to....Guma se ne drzi za asvalt vec se drzi za neravninu...hrapav asvalt i testovi na stazi su realni samo za stazu....Meni je pustio Michelin 2ct u krivini u koju sam usao sa 80.....takvu krivinu na stazi bi prosao sa 200.......dakle testovi nisu merodavni za drzavu SRBIJU i gotovo.....i molio bi da ne ulazimo u diskusiju o tome kako je neko brend bolji ili losiji, vec koliko za koje pare daje...MOTUL V300 je medju najboljim uljima na svetu, ali je 5100 verovatno jedno od najgorih koje sam sipao u motore....to Motul cini brendom , ali ne cini njegova ulja najboljim, vec samo da fabrika poseduje tehnologiju koja joj sluzi za reklamu, a uz nju uvaljuje djubre po viskokoj ceni...Sigurno je da svi veliki brendovi testiraju svoje pneumatike na stazi, ali staza i Srpski putevi nisu isto....To sto su gume oguljne do kraja ne znaci da si brzo prosao krivinu, nego da si oborio motor, mozda i vise nego sto treba....kad omasis putanju onda te napadaju kamioni i avioni, sam si kriv a hoces guma da te cupa.
Evo imas Pita koji se solidari sa tobom u vezi guma....covek misli da je Yamaha najbolja i da Michelin i Metzeler prave najbolje gume.....aj po pare da je montirao na svoja kola Wintere :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR


grber

Naravno da asfalt igra OGROMNU ulogu. Bežali su mi točkovi i na Bridgestoneu i na Michelinu na nekim mestima da sam morao da se vraćam da se uverim da nije bilo rizle na putu... 

Samo, zar nije logično da će lošije gume i na takvom asfaltu biti lošije i da će imati veću tendenciju da popuste? :-\

bokilic

a mogao si i jos textova da procitas..
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=112396.0
malo licnijih..
i jos po nekih..
Sip

   ****
   Offline Offline
   Spol: Mu¹ki
   Postova: 9337
   Vozi: Snove
   Lokacija: Slavonija

Odg: Test Shinko guma
« Odgovori #12 : 15. Studeni 2008, 16:43:18 »
Neki dan gledam Discovery i opisuju motorkotace. Kako su rekli da motora ma jako puno, podjelili su ih u tri kategorije i sad jedna kategorija je bila najbrzi motori.
Tu se medju ostalim izdvoji vec dobro nam poznati Y2K sa turbinom, ali nije to zanimljivo. Zanimljivo mi je bilo vidjeti njegove gume 8) 8)

Lik ima poznatu gumu, prepoznatljiva sara, o da; ima Shinko na najbrzem motoru :shock: :mrgreen: identican sa testiranim 8)
« Zadnja izmjena: 15. Studeni 2008, 16:52:00 Sip »
Prijaviti moderatoru   Evidentirano
Hard Extremea
a koriste vidim i u amerike,,tamo bre nista neznaju..
bimba

   ***
   Offline Offline
   Spol: Mu¹ki
   Postova: 1822
   Vozi: CBF 1000
   Lokacija: Split

Odg: Test Shinko guma
« Odgovori #15 : 15. Studeni 2008, 18:07:49 »
Citat: Sip - 15. Studeni 2008, 16:43:18

   Neki dan gledam Discovery i opisuju motorkotace. Kako su rekli da motora ma jako puno, podjelili su ih u tri kategorije i sad jedna kategorija je bila najbrzi motori.
   Tu se medju ostalim izdvoji vec dobro nam poznati Y2K sa turbinom, ali nije to zanimljivo. Zanimljivo mi je bilo vidjeti njegove gume 8) 8)

   Lik ima poznatu gumu, prepoznatljiva sara, o da; ima Shinko na najbrzem motoru :shock: :mrgreen: identican sa testiranim 8)


R-003 , model koji smo ti poklonili na test, se u americi masovno koristi na utrkama ubrzanja. 90% motora koristi te gume :palacgore:

Shinko proizvodi gume u biv¹oj tvornici Yokohame u Koreji, koju su kupili od iste.  Odatle usporedba te dvije ¹are. Najvjerojatnije su odreðene modele zadr¾ali i dalje ih razvijali sa novim modelima.

i dalje se slazem da je skuplje bolje,,
jebiga onda nisi trebo ni tog hjuuussunga da kupujes ..
no dobro,,kad mi idemo na tu kaficu sokic ...





brmmmm

pit

Citat: revolution poslato 04 Januar, 2012, 22:24
Citat: Charuga poslato 04 Januar, 2012, 21:59
Hyosong nisam vozio ja nego moj sin, i za pocetnike je vise nego izvrstan motor..... inace mi se cele godine trkamo do Mladenovca i Arandjelovca, pa izvoli pridruzi se.... a pice cemo popiti i bez trkanja :)
Mislim da mu je pametnije bilo da vozi 250, pa 650 Hyosunga pa tek onda Kawu 750 nego da je odmah seo na nesto jako....ali Vi verovatno imate druge teorije.....
A Kantasakija nemoze svako da vozi...neprasta greske kao Honda i pojedini.....pa ga zato i pljuju..... :)
Ja ne znam da vozim....i moislim da niko ne zna.....ja sam nesto malo vozio stazu...tridesetak puta....i igrom slucaja u Grckoj radio u renta bajku,. pa smo tamo imali prilike da dobijamo razne pneumatike....pa sam i na svoj motor stavljao razne....ima boljih i ima za nijansku losijih....ali neupotrebljivih nema. Pre dvadeset godina me zanimalo samo da guma ima neku saru...nisam ni gledao DOT i koja je meksa ili tvrdja....prolazio sam neke krivine tako kako sdada ne bih ni u ludilu...omatorilo se resetovao se i to je to....Guma se ne drzi za asvalt vec se drzi za neravninu...hrapav asvalt i testovi na stazi su realni samo za stazu....Meni je pustio Michelin 2ct u krivini u koju sam usao sa 80.....takvu krivinu na stazi bi prosao sa 200.......dakle testovi nisu merodavni za drzavu SRBIJU i gotovo.....i molio bi da ne ulazimo u diskusiju o tome kako je neko brend bolji ili losiji, vec koliko za koje pare daje...MOTUL V300 je medju najboljim uljima na svetu, ali je 5100 verovatno jedno od najgorih koje sam sipao u motore....to Motul cini brendom , ali ne cini njegova ulja najboljim, vec samo da fabrika poseduje tehnologiju koja joj sluzi za reklamu, a uz nju uvaljuje djubre po viskokoj ceni...Sigurno je da svi veliki brendovi testiraju svoje pneumatike na stazi, ali staza i Srpski putevi nisu isto....To sto su gume oguljne do kraja ne znaci da si brzo prosao krivinu, nego da si oborio motor, mozda i vise nego sto treba....kad omasis putanju onda te napadaju kamioni i avioni, sam si kriv a hoces guma da te cupa.
Evo imas Pita koji se solidari sa tobom u vezi guma....covek misli da je Yamaha najbolja i da Michelin i Metzeler prave najbolje gume.....aj po pare da je montirao na svoja kola Wintere :)

           Bokilice ne solidarisem se ja ni sa kim samo sam izneo svoje iskustvo.Ne znam samo sta hoces ovim svojim kontriranjem da dokazes ....da je i jeftinija guma nerenomiranih proizvodjaca ista kao i ove skuplja proverenih brendova.Pa ako je tako zasto onda ljudi medji njima i ja kupuju skuplje i bolje gume.Ne verujem da je i ovde u pitanju pomodarstvo.Razumeo bih te da govoris o kacigama....ili motojaknama ...ali ponavljam sa gumama nema zezanja.
            I ne vidim kakve veze imaju Vintere sa ovom temom....auto ima 4 tocka i mnogo manje problema sa ravnotezom nego motor.
            P.S.Vintera je odlicna guma....sasvim dobra za nase uslove i puteve pune rupa.

bokilic

Citat: pit poslato 04 Januar, 2012, 23:08
Citat: revolution poslato 04 Januar, 2012, 22:24
Citat: Charuga poslato 04 Januar, 2012, 21:59
Hyosong nisam vozio ja nego moj sin, i za pocetnike je vise nego izvrstan motor..... inace mi se cele godine trkamo do Mladenovca i Arandjelovca, pa izvoli pridruzi se.... a pice cemo popiti i bez trkanja :)
Mislim da mu je pametnije bilo da vozi 250, pa 650 Hyosunga pa tek onda Kawu 750 nego da je odmah seo na nesto jako....ali Vi verovatno imate druge teorije.....
A Kantasakija nemoze svako da vozi...neprasta greske kao Honda i pojedini.....pa ga zato i pljuju..... :)
Ja ne znam da vozim....i moislim da niko ne zna.....ja sam nesto malo vozio stazu...tridesetak puta....i igrom slucaja u Grckoj radio u renta bajku,. pa smo tamo imali prilike da dobijamo razne pneumatike....pa sam i na svoj motor stavljao razne....ima boljih i ima za nijansku losijih....ali neupotrebljivih nema. Pre dvadeset godina me zanimalo samo da guma ima neku saru...nisam ni gledao DOT i koja je meksa ili tvrdja....prolazio sam neke krivine tako kako sdada ne bih ni u ludilu...omatorilo se resetovao se i to je to....Guma se ne drzi za asvalt vec se drzi za neravninu...hrapav asvalt i testovi na stazi su realni samo za stazu....Meni je pustio Michelin 2ct u krivini u koju sam usao sa 80.....takvu krivinu na stazi bi prosao sa 200.......dakle testovi nisu merodavni za drzavu SRBIJU i gotovo.....i molio bi da ne ulazimo u diskusiju o tome kako je neko brend bolji ili losiji, vec koliko za koje pare daje...MOTUL V300 je medju najboljim uljima na svetu, ali je 5100 verovatno jedno od najgorih koje sam sipao u motore....to Motul cini brendom , ali ne cini njegova ulja najboljim, vec samo da fabrika poseduje tehnologiju koja joj sluzi za reklamu, a uz nju uvaljuje djubre po viskokoj ceni...Sigurno je da svi veliki brendovi testiraju svoje pneumatike na stazi, ali staza i Srpski putevi nisu isto....To sto su gume oguljne do kraja ne znaci da si brzo prosao krivinu, nego da si oborio motor, mozda i vise nego sto treba....kad omasis putanju onda te napadaju kamioni i avioni, sam si kriv a hoces guma da te cupa.
Evo imas Pita koji se solidari sa tobom u vezi guma....covek misli da je Yamaha najbolja i da Michelin i Metzeler prave najbolje gume.....aj po pare da je montirao na svoja kola Wintere :)

           Bokilice ne solidarisem se ja ni sa kim samo sam izneo svoje iskustvo.Ne znam samo sta hoces ovim svojim kontriranjem da dokazes ....da je i jeftinija guma nerenomiranih proizvodjaca ista kao i ove skuplja proverenih brendova.Pa ako je tako zasto onda ljudi medji njima i ja kupuju skuplje i bolje gume.Ne verujem da je i ovde u pitanju pomodarstvo.Razumeo bih te da govoris o kacigama....ili motojaknama ...ali ponavljam sa gumama nema zezanja.
            I ne vidim kakve veze imaju Vintere sa ovom temom....auto ima 4 tocka i mnogo manje problema sa ravnotezom nego motor.
            P.S.Vintera je odlicna guma....sasvim dobra za nase uslove i puteve pune rupa.
AJ SAD,,PROCITAJ I VIDI KO JE PISAO... i koga si citirao...
a stvarno,,aj priznaj da si turio vintere..
nemo da dodjemo u nis na burek i obracun sa onim komunalcima i da zateknemo vintere :P
brmmmm

ЯЭВОЛУТИОН

Vintere su dobre. a Shinko ne valja....a da napravmo test vintera vs vredestein ili Michelin....ove vintere kurac..ne valjaju, pustaju u krivini po snegu....ali kad coveku kazes duplu razliku, onda mu misli sa bezbednosti predju na novcanik. Skuplje gume su verovatno bolje ali nisu bolje koliko vise kostaju...duplo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

Tigrove gume su jedno veliko djubre,e to je test gume

rboban

....SHINCO nisam vozio, cutim... MAXISS su mi bile odlicne GOLDSPEED !!!
Ride It Like You Stole It

ЯЭВОЛУТИОН

JA vozio nek supermoto maxxis...kidale ...jedino pirelli scorpion za poredjenje.......
Prosle godine mi je stigao jedan motor sa Shinko gumama  "stelth", po suvom u krivinama prijatno iznenadjen.....nisam ih vozio po kisi....ali po kisi ne divljam ni sa jednim, pogotovu na tudjem motoru....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

rboban

Ride It Like You Stole It

AndreyRR