Glavni meni

Kacige

Započeo mikelandjelo, 19 Novembar, 2010, 02:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zemunboy

#60
Citat: phantom85 poslato 13 Maj, 2011, 01:06
@zemunboy koja je konkretno razlika izmedju Polikarbonata i Fiberglass/Kevlar/Dynema?

Izmedju ove dve kacige po mom misljenju vise bi mi znacio PINLOCK na EXO 500 nego bolji materijali na EXO 1000, a cena im je ista i odgovara mi...
http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/189/akcija/1/proizvod_id/330/_/Scorpion-EXO-1000-Integralne
http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/192/proizvod_id/456/_/Scorpion-EXO-500-Integralne

ovaj drugi je laksi, cvrsci i skuplji :)
polikarbonat je brizgana plastika pod pritiskom, a 3 kompozitne se dobijaju slaganje vlakana u kalupu i onda nanosenje smole koja vezuje vlakna

Antifog je odlican na Scorpion kacigama tako da to ne treba da te brine... cene su slicne... sve je stvar izbora :)

phantom85


djolevidak


Gašpar

A imas neku nalepnicu na njoj?  ;D ;D ;D

djolevidak

Citat: Gaspar poslato 28 Jun, 2011, 19:36
A imas neku nalepnicu na njoj?  ;D ;D ;D
imam fabricku ;)

Silvana

#65
Imam nolan N62, malo je buènija ali je èinjenica da mi je to prva stalna kaciga posle neke koja je slu¾ila s vremena na vreme. Od te pomoæne je svakako bolja. Vizir magli, ali jedan sloj premaza protiv magljenja sve svodi na jednu taèku kod nosa. Generalno sam zadovoljna. Sad ne znam da li samo da kupim pinlok ili da se upustim i kupim novu kacigu.

Jedino me zanima je li zaista bitno ako se nosi sport kaciga na enduro motoru. Mislila sam da je ovima na br¾im motorima va¾no. Sviða mi se ova, ali ka¾u na nekim forumima da je buèna na motorima kao ¹to je moj.

Shoei XR-1100 Firestrike Red


I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

3006

Svima se sviða ova...

Silvana

Ne pitam za cenu kad je sigurnost u pitanju  :D :D :D
E stvarno, sad sam mnogo gledala kacige i sva¹ta mi pada na pamet.  [balavi]
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

3006

Nemoj da te ¾ulja lova u d¾epu kao mene, pa da kupuje¹ i ¹to ti treba i ¹to ti ne treba. Ja sam kupio HJC Samuraj pre pola godine i imam 10 minuta vo¾nje sa njom, samo da je probam. Da me sad neko pita ¹to sam je kupovao, jbm li ga...

Tihi_ZR

Da li neko ima AGV K4 i kako je zadovoljan njome? Ja se nesto mislim da prodam moju Scorpion pa da uzmem AGV.
Dajte jos neke predloge kaciga do 250 evropskih.

DebeliZmaj

shubert r1/s1 ... sad za te novce mozesh nadjesh ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

perlx

Citat: Titja poslato 05 Oktobar, 2011, 17:21
Da li neko ima AGV K4 i kako je zadovoljan njome? Ja se nesto mislim da prodam moju Scorpion pa da uzmem AGV.
Dajte jos neke predloge kaciga do 250 evropskih.

Koju scorpion imas ?
K-3 basic sam imao godinu i po dana i glavu mi je spasila.
Cist k-3 sam imao oko mesec dana na koriscenju.
K-3 je malo tisi od basic i to je to.
Scorpion exo 750 i 1000 su svetlosnu godinu daleko od k-3, osim po sari, agv ima ubedljivo najlepse.

Moj predlog do 250E je scorpion exo 750 air.

Tihi_ZR

Imam Exo 750 Air battle Lord ali ne odgovara mom obliku glave.
Koja je razlika izmedju K3 i basic?
Ja bih K4, ima razlike izmedju nje i trojke.
Kako mislis da su daleko od K3? iza ili ispred?

perlx

K-3 basic nema spojlere na temenu i nema podbradak. I kosta 100E manje.
K-3 je jeftinija polikarbonat kaciga sa nevadivom postavom.
750 je klasa iznad, kompozit, zavrsna obrada, postava, udobnost, sve je bolje nego k3.
Za k4 ne znam, nisam je imao.
Meni pasuju i agv i scorpion.

Tihi_ZR

Ja sam generalno sa Scorpionom zadovoljan samo ne odgovara mom obliku glave. Da odgovara ne bih je ni menjao. Jako dobra kaciga.  [thumb_up]

Charuga


Tihi_ZR

Charuga, dva pitanja:
Koa je to Nolan kaciga i kakvi su utisci?
Kako te je sluzila Marushin?

AndreyRR

Prva kaciga HJC lotus dobra kaciga ali se brzo iscepao okovratnik,druga je
bila KBC RR teska kao tuc,lose kacenje vizira ali je dobro posluzila trenutno NOLAN
N62 udobna laka i dosta bucna na auto putu.


[attachment deleted by admin]

SrpskiDzedaj011

#78
Ја тренутно носим "Сaberg v2r xhosa".... Задовољан....

I have to return some video tapes....

Pop

Trenutno Caberg V2RR... Nije losa... Nije bas tiha na nekim vecim brzinama ali je meni licno ok skroz...

http://www.thebikerstore.co.uk/product_images/l/737/caberg_v2rr_black__46132_zoom.jpg

"Грме танки џефердари..."