Glavni meni

kako resiti grejanje u kuci (ne u stanu)

Započeo despic, 15 Decembar, 2011, 08:34

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

goranvojska

pogledaj ponudu alfa plam.sigurno ima za tvoju dusu.

*zeka*

Ovaj prvi link sto si postavio je super pecka. Koristio neku Prity Bugarsku (mislim da je ista kao ova sa prvog linka) i bas bio zadovoljan. Za male pare odlicno radi a nije ni ruzna.

Hohštapler

Citat: UFF poslato 21 Novembar, 2015, 18:41
a cene su?
meni treba da zagreje samo jednu prostoriju od 30kvm i da je koristim kao bekap grejanje a ne kao primarno pa ne bih da puca ne znam koju kintu za pec

osim ako se grejanje na norveski radijator ne ispostavi preskupo, onda bi mogao razmisljati o toj varijanti :)

Nazovi mog burazera, (ako nema¹ æu ti dam broj) evo on se veæ drugu zimu greje sa Bosh norve¹kim, isto ima oko 30ak kvm garsonjeru, nek ti ka¾e ¹ta i kako i koliko ga izaðe.
U su¹tini vi¹e ti zavisi od izolacije al to si kontam re¹io ko èovek.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dzimika

#343
imas ovo sa cim mozes i da ispeces ili skuvas nesto ako zagusti duze bez struje :D
http://www.alfaplam.rs/sr/products/category/79/Stednjaci

a imas i ovo da izgleda lepo u kuci
http://www.alfaplam.rs/sr/products/category/80/Peci+i+kamini

inace malo pre mi stigao novi kotao iz Sente, sutra stize fasek gorionik i montaza pa cemo da vidimo kako radi

ovo je gorionik
http://www.fasek.rs/gorionici_na_drveni_i_agropelet.html

od livenog gvozdja preko 1cm debljine :D

UFF

Citat: *zeka* poslato 21 Novembar, 2015, 19:19
Ovaj prvi link sto si postavio je super pecka. Koristio neku Prity Bugarsku (mislim da je ista kao ova sa prvog linka) i bas bio zadovoljan. Za male pare odlicno radi a nije ni ruzna.
nju sam mislio i duzmem, ok izgleda, ocuvana, jeftina i blizu mi je ali za ovu drugu rekord kazu da ima bolju toplotnu iskoriscenost.. bem li ga nisam se time bavio pa rekoh da pitam ovde
http://www.rekordpeci.co.rs/
sto se mene tice voleo bih da ima prozorce, da ne zauzima previse mesta i da pristojno izgleda... naravno najvaznije od svega je da akumulira toplotu i greje sto bolje (odmah da kazem da me kaljeva pec ne interesuje)

dzimika ne bi da kuvam na njoj a za ugradni kamin nemam mesta i mislim da su preskupi, zna li neko cene?
hostapleru salji mi br na pp


bigbad86

Uffe mislim da nemas potrebe za sekundarnim grejanjem jer imas kucu sa dobrom termoizolacijom, nece struja da ti nestane na 24h nego mozda na par sati. A kuce sa izolacijom dugo drze toplotu. Osim ako nisi u fazonu moje keve da provetravas na svakih par sati pa posle opet moramo da dogrevamo. Prvo probaj to sa Norveskim radijatorima pa ako bude skupo onda kompletno predji na nesto drugo.

UFF

imam samo jedan norveski, ali onaj najveci od 2m duzine i 2kw snage ovaj poslednji na tabeli
http://www.rovex.rs/norveskiradijatori/glamox.html
zidao sam i dimnjak bas za slucaj nestanka struje pa je malo glupo da imam dimnjak a ne pec, zato mi se i ne daje nesto previse novca.. osim ako nije jeftinije na pelet nego na struju bem li ga
zidano je ytongom od 20cm pa onda demit fasada sa stiroporom od 5cm i nova pvc stolarija, valjda je dovoljno dobra izolacija


penzos

Brate kuæa je to! Nema ni¹ta okolo, a iz iskustva znam da nema grejanja dok ne zalo¾i¹ peæ! Treba zagrejati zidove. Naðe¹ neku malu, pa i polovnu, ima ih za oko 50-100e one livene. Nalo¾i¹ jednom, a posle radijator mo¾e da preuzme dogrevanje. Mada sa takvom izolacijom i sa jednim lo¾enjem æe¹ veæ imati prijatnu temperaturu dosta dugo!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

ikomline

http://www.tehnomanija.rs/kamini-i-peci-na-cvrsta-goriva/alfa-plam-pec-na-pelet-luca-crvena.html

jel ima neko ko koristi ovu pec....
trebalo bi mi nekoliko saveta, hteo bi u stan da je ubacim

p.s. ima je za 82000din

Gavrolini

Za kucu postoji samo jedna pec a to je kaljeva. Moja je stara 25 godina i necu je srusiti dok se ne srusi sama. Dve kante drva i ne mozes da sedis u kuci, 8h posle lozenja i dalje vruca. Ja lozim jednu vatru dnevno i grejem celu kucu od oko 80-90m2. Ako je dobro sazidana boljeg grejanja nema.

sremac

Koliko se kracu cene da se sazidaju otprilike? Nesto ne greje ovaj gas krste ga dobro
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Gavrolini

Mislim da izadje oko 1000e nova da se uradi, imas i polovne po netu plus zidanje, plus ako hoces u nju da ubacis sistem da mozes i radijatore da razvuces po kuci. Ja garantujem da nista ne drzi takp dugo toplotu posle gasenja vatre ali iskljucivo majstor po preporuci jer od njega sve zavisi. Moze i nikako da ne greje.

ЯЭВОЛУТИОН

prednost peci na pelet je sto mozes da stavis termostat i tajmer....pa da upali sama kad ti treba,,,,,uno ujutruu 7 je krucijalno.....dok sam bio na ugljuto me izludjivalo....potpalis pec u 7 pa onda ponovo sides u pola osam da nalozis ljudski pa onda opet cekas da se razgori i da pocne da dize temparaturu.....a iz dinnjaka mi izlazi nista....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ZEMZEM

#354
Ja imam sistem sa kaljevom peæi u koju je stavljen sistem da greje vodu za radijatore. U podrumu imam kombinovanu peæ èvsto/struja koja je povezana sa kaljevom. Ujutro pustim na struju dok je jeftina struja i kad se kaljeva raspali gasim struju. Mogu i da pojaèam sa strujom uveèe kad se peæ zagasi a napolju munus. Znaèi mogu da pravim razne kombinacije. Kaljeva peæ mi greje donji deo kuæe i puni radijatora na spratu i greje. Samo ja koristim brikete koji su po meni mnogo bolji od drva. Probao i sa drvima par dana ali mnogo ide drva za istu zagrejanost kaljeve. Lo¹i briketi nisu dobra kombinacija jer su slièni drvima. Ja tro¹im oko 1,5 tonu briketa za zimu a grejem oko 110m2. Ja prezadovoljan. Struju dopunjavam samo kad je veæi minus, ono ujutro na struju dogrevanje jer mi sedimo do kasno uz TV pa do ujutro ne stigne da se razladi kuæa. Takoðe vi¹e puta dnevno provetravam dnevni boravak tj donji deo a i gornji malo manje. Naravno sve ovo ne bi bilo da nije izolacije i dobre drvene stolarije + al roletne ispunjene koje spustim uveèe.

patak91

Citat: mareskin poslato 16 Novembar, 2015, 09:24
Citat: patak91 poslato 15 Novembar, 2015, 14:47
Ne znam da li je bilo u temi, al sta mislite o ovome? :D
www.ekoterm2001.com/sr/proizvodi/elektrodni-protocni-kotlovi/elektrodni-protocni-kotao-ekonomik-03

Mislim da znam dosta ljudi koju su kupili ovaj ili slièan konkurentski prozvod (biv¹i radnik otvorio firmu u istom gradu pored biv¹eg poslodavca).
Znam samo jednog èoveka koji tvrdi da se greje na ovo èudo (a i to da mu verujem na reè) svi ostali znaju da je te¹ko sranje i da potro¹i¹ struje kao blesav da bi dobio bilo kakvu korist. Plus je problem formirati odgovarajuæu provodljivost vode itd. Prièao mi je majstor koji ih je dosta povezao u sistem centralnog grejanja.

U svakom sluèaju bacanje para. Provereno.

Ja imam dva takva, ali ih nikada nismo povezali
Ne kontam se uopste u to, al valjda nam struja nije dobro odradjena pa bi stalno izbacivala sklopka
Pa pokusavam da prodam jbg, bzvz mi stoji godinama

doktor

Imam ovu pec na Kopaoniku i malo je reci da sam zadovoljan. Veoma dobra iskoriscenost, pepeo izbacim jednom u 6-7 dana. Tokom noci ili kada nisi na gajbi moze da drzi vatru i po 10-ak sati (stavis 2-3 krupnija drveta-panjica i zatvoris cug i klapnu), posle toga samo ubacis drvo i otvoris cug i klapnu. Ja je ne gasim po nekoliko dana kada sam na skijanju.

http://www.alfaplam.rs/sr/products/details/51

Kada sam je kupovao, video sam da postoje veoma slicne peci sa razlikom od duplo i vise u ceni...U pitanju su trajnozarece (koje mogu jako dugo da drze vatru i toplotu) i kratkozarece.

Obzirom da je kod tebe u pitanju grejanje u izolovanoj kuci, opredelio bi se za pelet. Kepo proizvodi veoma dobre kotlove, nekoliko meni bliskih prijatelja ih koristi i imaju veoma malu potrosnju uz dobar kvalitet izrade. Mozes da ga kontaktiras za detalje.
Bikers work is never done!

MIGE

Citat: Gavrolini poslato 22 Novembar, 2015, 03:15
Mislim da izadje oko 1000e nova da se uradi, imas i polovne po netu plus zidanje, plus ako hoces u nju da ubacis sistem da mozes i radijatore da razvuces po kuci. Ja garantujem da nista ne drzi takp dugo toplotu posle gasenja vatre ali iskljucivo majstor po preporuci jer od njega sve zavisi. Moze i nikako da ne greje.
imam ja takav sistem..i mora da se stalno lozi...ranije mi je odrzavao neki stari majstor koji je na zalost umro...sad imam nekog dundjera...lozio sam brikete i bilo mi je ok dok nije skoro pocela da zajebava...daj broj od nekog dobrog majstora ...mozda bi trebao i da je ozidam ponovo...nisam pametan


ЯЭВОЛУТИОН

ja sam u kucu u8 Bolecu zidao kaljavu.....razidao kod babe u staroj kuci...majstora sam doveo iz okoline Novog Sada.....Jedini cijih sam deset peci video  i znam da rade kako treba........on je doneo svoje kaljeve i samot i prezidaoje....dnevnu sobu od 70 kvadrata zimi grejemo na nju....retko smo tamo zimi pa nam se ne isplati da palimo etazno grejanje....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11