Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat

Ziveo i ja neko vreme preko, ali nema veze. Napisah i previse...

PS: Evo danas u 10h se otvara nova fabrika u Kg-u. Dolazi 'elita na otvaranje. Lideri u regionu bato.

despic

Meni niko nije odgovorio cime se vi to bavite? :)
Daj da menjam struku i pravac u bratsku nam nemacku
klasican divljak

balavurda

Citat: dzimika poslato 28 Novembar, 2019, 09:36
Dzabe pricas, njemu je i 500e super plata
Sve je lako dok roditelji finansiraju i sam si, meni bila super plata i 150e posle srednje skole, isao i na letovanje i na zimovanje ali to moze samo ako zivis kod svojih
sad 2000e mesecno nije dosta kad stavim sve na papir a pritom na sebe ne potrosim ni 50e i to je eto da bi malo odmorio mozak i da ne skrenem mentalno
ja kad pitam zenu gde su nam pare otisle ni ona ni ja ne znamo tacno
svake nedelje ima bar jedan deciji rodjendan, desava se da ima i po tri, ponekad imam osecaj da se ide na rodjendan svakom detetu iz vrtica a ima ih 25 u grupi
da ne pominjam decije rodjendane od dobrih prijatelja, kumova, brace i sestara, pa svadbe (3 u 2 meseca), pa moras da odes negde, pa onda kad se prehlade klinci pa lekari uvek najskuplje lekove ti govore da uzmes koji naravno ne idu na recept

Ja, dok sam bio balav, tamo negde pocetkom '80-ih, nije se islo ni po kakvim rodjendanima. Kakvo drustvo iz vrtica, kakvih 25 u grupi, samo rodjacima i kumovima koji su u krugu od 20km. Narod je bio razboritiji nego danas. Rekao bih da smo tada vise pazili na druge, ali smo i vise vodili racuna o sebi. Novac se racionalno trosio, iako ga je bilo vise nego sad. Danas se trosi na budalastine, a onda svi kukaju kako su svorc.
Ne znas gde su otisle pare? Zapisuj, iznenadices se koliko zivot ume da bude skup, a da nisi ni svestan.
Sto je neko gore napisao, mladi roditelji su tupavi, da ne upotrebim tezi izraz.

Lazic

Rekao sam da su retardirani i koliko poznajem mladih roditelja, veæinom jesu... I prave debile od dece...




Nekad davno sam bio re¹io da kontroli¹em tro¹kove pa sam poku¹ao da vodim evidenciju... Odustao sam posle par meseci kad sam shvatio da svaki mesec potro¹imo vi¹e nego ¹to zaradimo... :o ;D

dzimika

Citat: balavurda poslato 28 Novembar, 2019, 10:37
Citat: dzimika poslato 28 Novembar, 2019, 09:36
Dzabe pricas, njemu je i 500e super plata
Sve je lako dok roditelji finansiraju i sam si, meni bila super plata i 150e posle srednje skole, isao i na letovanje i na zimovanje ali to moze samo ako zivis kod svojih
sad 2000e mesecno nije dosta kad stavim sve na papir a pritom na sebe ne potrosim ni 50e i to je eto da bi malo odmorio mozak i da ne skrenem mentalno
ja kad pitam zenu gde su nam pare otisle ni ona ni ja ne znamo tacno
svake nedelje ima bar jedan deciji rodjendan, desava se da ima i po tri, ponekad imam osecaj da se ide na rodjendan svakom detetu iz vrtica a ima ih 25 u grupi
da ne pominjam decije rodjendane od dobrih prijatelja, kumova, brace i sestara, pa svadbe (3 u 2 meseca), pa moras da odes negde, pa onda kad se prehlade klinci pa lekari uvek najskuplje lekove ti govore da uzmes koji naravno ne idu na recept

Ja, dok sam bio balav, tamo negde pocetkom '80-ih, nije se islo ni po kakvim rodjendanima. Kakvo drustvo iz vrtica, kakvih 25 u grupi, samo rodjacima i kumovima koji su u krugu od 20km. Narod je bio razboritiji nego danas. Rekao bih da smo tada vise pazili na druge, ali smo i vise vodili racuna o sebi. Novac se racionalno trosio, iako ga je bilo vise nego sad. Danas se trosi na budalastine, a onda svi kukaju kako su svorc.
Ne znas gde su otisle pare? Zapisuj, iznenadices se koliko zivot ume da bude skup, a da nisi ni svestan.
Sto je neko gore napisao, mladi roditelji su tupavi, da ne upotrebim tezi izraz.

Mene nervira ovo pomodarstvo, rodjendani u igraonicama, razne zajebancije uz to sve,
sve znam kako je bilo nekada, ni u osnovnoj skoli nisi isao svakome na rodjendan i tada je bilo da se slavi kuci, pozoves par drugara i igrate se, duvas svecice i jedete tortu, dobijes neku svesku, knjigu ili nesto bezveze da okacis na zid
nego sada bukvalno ako uradis tako nesto ispada kao da kaznjavas dete, iskreno bilo bi lakse da nemas pare jer onda se drugacije postavis

mareskin

Citat: Laziæ poslato 28 Novembar, 2019, 11:03
...
Nekad davno sam bio re¹io da kontroli¹em tro¹kove pa sam poku¹ao da vodim evidenciju... Odustao sam posle par meseci kad sam shvatio da svaki mesec potro¹imo vi¹e nego ¹to zaradimo... :o ;D

I meni tako stalno :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


FANTOM

    Eclipse svaka cast na tekstu i informacijama .
    Neko je napisao na predhondoj strani pola plate temao na gajbu isto pola plate i ovde od 400 ti ostane 200 , a tamo od 2000 - 1000 . Pa jek ste vi ludi il se pravite ludi ovde sa 400 mozes dupe da obrises a ne da ti ostane 200 pritom na 200 e gajbe imas bar jos 100 e racuna . Hm i ostane ti 100 da jedes leb i vodu ako oces sam da zivis . A tamo ti ostane somaca druze a cena klope kao kod nas ma da jedes dok ne crknes oticice 500 i ostace ti jos 500 za ratu za kola ili garderobu . A da ovde planiras kad ces kupiti nesto i odvajas od usta .
    Ovde je tesko sranje , jel radis a ne znas za sta da bi se prehranio . A tamo radis za normalan zivot i sutra imas mogucnost novcanu za familiju , a ovde kao sto rece Lazic uvek si u minusu kad je familija u pitanju . Sto znaci imas familiju ovde jednako duznicko ropstvo. Ili kao moj komsija jedna mesec plati vrtic ne plati struju , pa rotira iduci mesec. Ma bas je divno ovde .
    Ovde em ne zaradis dovoljno za redovan zivot em sutra da ti i zena radi opet nemate dovoljno a kao radite . I jedina opcija je da pustas cekove provlacis kartice , dok jednog dana ne dodju izvrsitelji pa te isteraju na ulicu jer si se kroz godine prezaduzio od stalnog zivljenja u minusu , a oni moraju da se naplate.
    I za kraj kazne kao u EU , a plata sica . Npr ja za ovu moju kaznu ajd sto cu da dobijem zabranu brda meseci , a dozvola mi je posao , nego sto imam da platim 100 000 din a plata mi 40 000 hah sto znaci da pola godine treba da prezivim sa po 20 000 din da bi odvajao od plate da platim kaznu . Pritom cu biti onemogucen da zaradim  jel cu imati zabranu da vozim .I dolazimo do scene iz Filma Rane Pinkijev cale racuna kolko je vodokotlic i kad skonta da je bezizlazna situacija lepo se covek rokne ...

Gašpar

Citat: Glava Dole poslato 27 Novembar, 2019, 19:37
To samo znaci da se previse razmazio. Sa 1000e u Srbiji mozes da zivis kao car ako imas normalne zahteve. Bolje nego u mnogim zemljama sa 3000, a svoj na svome je neprocenjiva vrednost... da ne kenjam previse, nikad se ne zna na sta zivot sutra moze da navede... ali sto se mene tice to bi bila kraaaajnja solucija, iz ove perspektive bi mi definitivno bilo draze 500e u svojoj zemlji druzeci se sa svojim ljudima nego 5000e tamo negde... da me vecito gledaju k'o mi cigane, migrante itd... da nit smrdim nit mirisem... i rev je 100% u pravu(iako mi inace u zanje vreme ide na q kod mene nema ni po babu ni po stricevima, il si u pravu ili ne), price su cesto prenaduvane a i nije sve u parama... bio sam srecani bez dinara u dzepu i nesrecan dok preliva vise nego sto(s obzirom da sam skroman) i uspevam da potrosim. Sad kome sta vise pase... nek radi sa svojim zivotom sta ko oce, al meni bi odlazak bio krajnji izbor.

Daj Bo¾e da do¾ivi¹, pa da shvati¹ kako si lupio.

Lazic

Ne lupa Milo¹ nego ima sreæe da mu matori rade u ¾elezari za relativno normalne pare... Ili bar æale, mozak me napu¹ta... ;D

FANTOM

    Pa ima kucu u Smederevu pa Dedinu bubu koja vredi ko garsonjera ... Lako je njemu  [watching] [rofl] [rofl] [zvizdi]

TEEfqd

#27291
Brate znas kad se osetim da sam stranac....osetim se da sam stranac kad odem u opstinu da overim papir (koji sam prethodno nasao na sajtu opstine) i tamo mi kazu da oni ne overavaju to.
Uz povlacenja milion veza i price sa predsednikom opstine licno na kraju ja overim papir. To je trajalo preko 2 nedelje. U Srbiji, opstina Cukarica. U rodjenoj zemlji me jebu u mozak.

Ovamo kad se pojavim sa papirima u rukama (a povadio sam sva dokumenta, mali milion njih zapravo) stvar je resena u roku od 2 minuta, ja ne razmisljam nista.
Niko me ne jebe, ne vraca me po peti primerak. Kada pitas zasto nesto ne moze dobijes direktan odgovor. Nece niko da bude odgovoran i da preuzme na sebe teret
da nisi zavrsio posao preko njega a bio kompletan sa dokumentacijom. Nastane picvajz. Kakav crni stranac...tamo gde placas porez nisi nikakav stranac.

Mene zapravo boli djoka da nagovaram nekog o odlasku preko i slicno, ono sto je evidentno je da ljudima to bode oci. I to veoma.
A i normalno je da bode, sve sto se ne poklapa sa tudjim programom u glavi. Kad je taj program da se zivi tu gde jesi, mozak nadje hiljadu
razloga zasto ne ici negde i istovremeno zasto ostati.

Cale doktor filozofije silazi svake nedelje cisti oko zgrade ono sto olos 16 17 godina popije i polupa od zid. Djubreta svuda, ja se ne secam
da sam bilo sta gde bacio. Nego sta nego sam tu stranac. Do sutra mogu da pricam sto sam jos tu stranac, nego me mrzi

Aleks Cross

Znam da nisam merodavan da pisem u temi, kratko sam u inostranstvu.
Eklipse treba da da tacnu lokaciju i zanimanje pa svi tamo kod njega. Ode covek preko kupuje stanove, djipove, kurce palce sve kes a pjluje po arapinu kao sve lizing, kreda. Bolje procitajte komentare od crvene senke. Toliko od mene :-)

milomir22

U Srbiji ti redosled ide ovako:

Gradjani 1. reda su cigani, romi ili kako god hocete, na njih se gleda kao na ugrozenu vrstu, a kote se kao pacovi i pun ih je qrac,


Gradjani 2. reda su nac. manjine (ungri, najvise, upadne po neki bugarin, sandzaklije,... )prave svoje drzave unutar Srbije i ne sme niko rec da im kaze ni za sta. Tera se bes po utakmicama, na svaki picvajz im se zmuri, i ne sme im se nista, jer odmah se dobiju pecke iz eu,


Gradjani 3. reda su raseljena lica (Kosovo, Krajina, Bosna,...), svako ima nekog negde u vlasti, vuku se kao creva, medjusobno se pomazu i u kgu procenat nezaposlenih kod raseljenih lica je 0, ucepio se ko je gde stigao, mahom drzavne ustanove,

Gradjani 4. reda su pederi, lezbace, transrodi i verovatno ce u ovu grupu da ubace i pedofile,

Gradjani 5. reda su psi lutalice,

Gradjani 6. reda su srbi, malim slovima jer koga boli kita za njih.


Nadam se da cu u toj nemackoj biti makar u top 3.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

eclipse4

Citat: Aleks Cross poslato 28 Novembar, 2019, 18:25
Znam da nisam merodavan da pisem u temi, kratko sam u inostranstvu.
Eklipse treba da da tacnu lokaciju i zanimanje pa svi tamo kod njega. Ode covek preko kupuje stanove, djipove, kurce palce sve kes a pjluje po arapinu kao sve lizing, kreda. Bolje procitajte komentare od crvene senke. Toliko od mene :-)

evo sad cu ti kordinacije napisati i diplomu isto kopiram,ces ovde ili na postu da saljem? 3 sam vec doveo ovde,sad ce i cetvrti da stigne.....i zamisli....nisu na bausteli :)

kurce i palce ne kupujem mozda si pobrakao,a verovatno jesi, napisao sam "kuce i placeve" ne kurceve i palce :)

a mislim da ti je redshadow napisao upravo ono sta sam ja napisao.....ili mozda ja ne umem da citam.

i vidis ja sam imao jaku podlogu od kad sam bio dete,samo ja nisam pisao po tome nego usavrsavao i isao dalje.ako ti nesto nije jasno ne trebas mene pitati,trebas pitati pradedu pa dedu pa oca a na kraju sebe sta cinis ti za svoje potomstvo...nista vise.

eclipse4

Citat: milomir22 poslato 28 Novembar, 2019, 18:29
Nadam se da cu u toj nemackoj biti makar u top 3.

jos jednom kazem kad tamo udjes u prodavnicu sedis u red i tu si gde jesi,niko te ne sklanja pozadi,kad napravis sranje,platis ko i svaki drugi,kad primis platu primis ko i svaki drugi iz tvog ranga,kad cekas u opstini izvuces red i ulazis kad ti se broj pojavi na ekranu,stan kupujes kakav hoces nisi ogranicen,auto kupujes prema dzepu a ne kako ti drugi odredi,kod lekara ides gde hoces i kad zakazes termin,ne svidja ti se menjas ga a da ne nabrajam vise.....znaci definitivno si gradjanin prvog reda....jedino ako ne znas nemacki,mozes sam da se osetis gradjaninom drugog reda.

idanijel



megaidiot

Citat: eclipse4 poslato 28 Novembar, 2019, 19:21
auto kupujes prema dzepu a ne kako ti drugi odredi
a kad ides u rodno selo rentiras neki dojaja

UFF

Citat: jevta poslato 27 Novembar, 2019, 11:02
Jebo australiju.Ne sme¹ da se kupa¹ da te ne pojedu ajkule ,ne sme¹ u prirodu da te ne pojedu otrovne ¾ivotinje [rofl] [rofl] [rofl]

pa bas zato, jebo grad i asfalt, priroda svuda oko tebe, divlja, ako si picka umri ko te jebe  [rofl]
elem ovde sam placao, uvozio, svercovao i krio od drzave te ljubimce sto te pojedu u prirodi a tamo samo prosetas sumom i "naberes" ih koliko zelis

ps. vozis motor i kupas se u moru 365 dana u godini  ;)

Citat: eclipse4 poslato 28 Novembar, 2019, 09:50
moja svinja (bilo koja seljacka) pojede 2000e minimum-minimum zdrave hrane dok ne stigne za klanje.

koliko ti ta svinja ima kila kad stigne za klanje?

ako nema bar 500kg i da je se u medjuvremenu dooobro namnozila onda si magarac i pametnije bi ti bilo da porodicu prebacis u vegane i hranih ih njenom hranom  [rofl]