Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

Losmi, to je ok gledanje na situaciju dok si momak i dok nemas ni kuceta ni maceta. Problem je sto treba da steknes dovoljno sutra i za decu, mozda i zenu, a tu su troskovi astronomski, a pritom i ti treba da zivis, jbg, da ne robijas na slobodi.

E sad ko se snasao i ume to i u Srbiji, svaka cast, skidam kapu, bravo majstore.

Ja ocigledno nisam taj kapacitet, jbg mozda sam retard, ne znam, tako da sam prinudjen da svoju srecu potrazim na drugom mestu. Ne bih voleo da me zivot pregazi i da "budem slepac", a rintao kao raga ceo vek, lenj nisam, to znam.

Inace pojam "normalan zivot" je veoma relativan, ja necu da zidam kucerine u Srbiji od 1000 kvm, a da tamo negde jedem pastetu i narezak, ne mastam ni o kolima, motorima, stanovima, mastam da mogu da isplacam racune i priustim sebi 2 vece moto ture u godini, da mogu zenu i decu da odvedem na more, bez da kuvamo u serpama i peremo sudove na 40 stepeni. Moj brat s c kategorijom to lako odradi i priusti sebi jos mnogo toga, neka uspem sebi da priustim polovinu njegovih prohteva, bicu i vise nego zadovoljan.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

CBRR1

Citat: Glava Dole poslato 27 Novembar, 2019, 19:37
To samo znaci da se previse razmazio. Sa 1000e u Srbiji mozes da zivis kao car ako imas normalne zahteve. Bolje nego u mnogim zemljama sa 3000, a svoj na svome je neprocenjiva vrednost... da ne kenjam previse, nikad se ne zna na sta zivot sutra moze da navede... ali sto se mene tice to bi bila kraaaajnja solucija, iz ove perspektive bi mi definitivno bilo draze 500e u svojoj zemlji druzeci se sa svojim ljudima nego 5000e tamo negde... da me vecito gledaju k'o mi cigane, migrante itd... da nit smrdim nit mirisem... i rev je 100% u pravu(iako mi inace u zanje vreme ide na q kod mene nema ni po babu ni po stricevima, il si u pravu ili ne), price su cesto prenaduvane a i nije sve u parama... bio sam srecani bez dinara u dzepu i nesrecan dok preliva vise nego sto(s obzirom da sam skroman) i uspevam da potrosim. Sad kome sta vise pase... nek radi sa svojim zivotom sta ko oce, al meni bi odlazak bio krajnji izbor.

Sutra kada budes osnovao svoju porodicu, pa na svojim ledjima zena deca 1,2,3, racuni krova nad glavom, pitacu te koliko si srecan kada si bez dinara u dzepu...

Glava Dole

Citat: milomir22 poslato 27 Novembar, 2019, 20:39
Losmi, to je ok gledanje na situaciju dok si momak i dok nemas ni kuceta ni maceta. Problem je sto treba da steknes dovoljno sutra i za decu, mozda i zenu, a tu su troskovi astronomski, a pritom i ti treba da zivis, jbg, da ne robijas na slobodi.

E sad ko se snasao i ume to i u Srbiji, svaka cast, skidam kapu, bravo majstore.

Ja ocigledno nisam taj kapacitet, jbg mozda sam retard, ne znam, tako da sam prinudjen da svoju srecu potrazim na drugom mestu. Ne bih voleo da me zivot pregazi i da "budem slepac", a rintao kao raga ceo vek, lenj nisam, to znam.

Inace pojam "normalan zivot" je veoma relativan, ja necu da zidam kucerine u Srbiji od 1000 kvm, a da tamo negde jedem pastetu i narezak, ne mastam ni o kolima, motorima, stanovima, mastam da mogu da isplacam racune i priustim sebi 2 vece moto ture u godini, da mogu zenu i decu da odvedem na more, bez da kuvamo u serpama i peremo sudove na 40 stepeni. Moj brat s c kategorijom to lako odradi i priusti sebi jos mnogo toga, neka uspem sebi da priustim polovinu njegovih prohteva, bicu i vise nego zadovoljan.

Evo plus... to je subjektivna stvar, misljenje je ko dupe... svako ga ima i svakom tudje smrdi... niti koga napadam jer je otisao niti koga prisiljavam da ostane... pricam samo kako se ja osecam po tom pitanju.

Citat: CBRR1 poslato 27 Novembar, 2019, 21:11
Citat: Glava Dole poslato 27 Novembar, 2019, 19:37
To samo znaci da se previse razmazio. Sa 1000e u Srbiji mozes da zivis kao car ako imas normalne zahteve. Bolje nego u mnogim zemljama sa 3000, a svoj na svome je neprocenjiva vrednost... da ne kenjam previse, nikad se ne zna na sta zivot sutra moze da navede... ali sto se mene tice to bi bila kraaaajnja solucija, iz ove perspektive bi mi definitivno bilo draze 500e u svojoj zemlji druzeci se sa svojim ljudima nego 5000e tamo negde... da me vecito gledaju k'o mi cigane, migrante itd... da nit smrdim nit mirisem... i rev je 100% u pravu(iako mi inace u zanje vreme ide na q kod mene nema ni po babu ni po stricevima, il si u pravu ili ne), price su cesto prenaduvane a i nije sve u parama... bio sam srecani bez dinara u dzepu i nesrecan dok preliva vise nego sto(s obzirom da sam skroman) i uspevam da potrosim. Sad kome sta vise pase... nek radi sa svojim zivotom sta ko oce, al meni bi odlazak bio krajnji izbor.

Sutra kada budes osnovao svoju porodicu, pa na svojim ledjima zena deca 1,2,3, racuni krova nad glavom, pitacu te koliko si srecan kada si bez dinara u dzepu...

I za tebe Miki vazi objasnjenje iznad ;) Ja svojoj deci nikad ne bih priredio da budu veciti stranci al ko voli nek izvoli ako misli da je sve u parama. Moji prohtevi su ocigledno mnogo skromniji, nikad nisam mastao o avionima/kamionima pa odatle i taj stav... valjda...


eclipse4

Citat: Glava Dole poslato 27 Novembar, 2019, 19:37
To samo znaci da se previse razmazio. Sa 1000e u Srbiji mozes da zivis kao car ako imas normalne zahteve. Bolje nego u mnogim zemljama sa 3000, a svoj na svome je neprocenjiva vrednost... da ne kenjam previse, nikad se ne zna na sta zivot sutra moze da navede... ali sto se mene tice to bi bila kraaaajnja solucija, iz ove perspektive bi mi definitivno bilo draze 500e u svojoj zemlji druzeci se sa svojim ljudima nego 5000e tamo negde... da me vecito gledaju k'o mi cigane, migrante itd... da nit smrdim nit mirisem... i rev je 100% u pravu(iako mi inace u zanje vreme ide na q kod mene nema ni po babu ni po stricevima, il si u pravu ili ne), price su cesto prenaduvane a i nije sve u parama... bio sam srecani bez dinara u dzepu i nesrecan dok preliva vise nego sto(s obzirom da sam skroman) i uspevam da potrosim. Sad kome sta vise pase... nek radi sa svojim zivotom sta ko oce, al meni bi odlazak bio krajnji izbor.

ako sa 1000e u srbiji zivis kao car onda u nemacku sa tim istim parama zivis kao 2 cara posto je skoro sve jeftinije nego u srbiji (ako govorimo o om skromnom zivotu)....ali problem kod nas je da nam zakon o lovu pravi covek koji ne zna sta je puska i da mu je neko da da je pogleda ubio bi se iz neznanja cemu sluzi sa njom....zakon o ribolovu covek koji je ziveo ceo zivot u zgrad i ne zna 3 reke da nabroji.....problem je sto nam zakon o saobracaju pravi ministarka sirinogovic i ostali koji nemaju ni polozeno za auto.....a eto i o zivotu u inostranstvu i kuci pisu objasnjava neko ko nije ziveo van drzave ni 2 nedelje. (ovo ti uopste ne pisem iz zle namere,nit iz loseg nekog hira...jebi ga tastatura pa se ne vidimo tad bi znao da ti govorim cisto drugarski.)
trebas da znas da ako uzmemo neku...ne znam koju situaciju za primer pa tu ima dal si sam ili nisi razveden ili ne koliko dece itd....treba da se raspisemo mesec dana....ukratko plate su ti ovde od 1300 pa negde do 1800 standard...e sad ima ko ima i vise i manje dal se radi dodatni posao ili ne itd....uzmimo platu od 1800e......pa od toga odbij stan (od 850 minimum do 1300 normala)  neka stan bude sredina,moze? 1000 ok? znaci stan ti prelazi pola plate? a sta neko rece iznad u srbiji radi za 400 a stan placa 200...pa jel zvuci sad malo poznatije? ....isto :)

e sad svoj na svome...ja opet kazem ja se ovde nikad strancem nisam osecao jer sam jos u majcinoj utrobi putovao ovde i nazad (al nikad ih nisam zavoleo :) ) dakle i ovde i tamo sam svoj na svome i sta znaci zapravo svoj na svome? sta jel me neko ovde neko bije?cekam mozda na red?vredjaju me?nedaju mi pare?nedaju posao? iskreno mnogo je uredjenije sve (mozda ih zato i mrzim)... ja apsolutno imam sva prava kao i svabo sem sto ne idem na glasanje ne bih znao 1 primer da neavedem sto nisam svoj na svome......sto dal smrdis il ne smrdis veruj mi najbolje je kad ni ne smrdis ni ne mirises a ko cigana i migranta,moze samo neki srbin da te gleda,nas rodja......cepa se svabi kurac za tebe,taj gleda svoj zivot a ne tebe.uostalom i ti komentarises ponekad komsiju....kolegu,druga....nismo sveci?

evo pre godinu dana sam kupio nov stan,zasto bih dao drzavi nemackoj kroz stanarinu za 20 godine 2000e kad mogu za te pare da ga kupim i jos mu uvecam cenu i prodam kad god pozelim......i za 2-4 godine kupicu sledeci i mnogi ce reci kredit e pa kurac kredit :) ja to ne radim tako :)

a sad sta je najveca fora sto svi pricaju jao ja nisam takav jao meni ne treba jao kamenje da jedem ne bi popsao a prvim avionom bi odmah krenuo i ne bi vise ni nazad pogledao.al ok otom potom svi moramo da moralisemo.
500e ces tu uvek moci da imas i imaces,pitace te dete sutra sta ce da jede i pije da vozi od tih 500e jerl ces ga poslati kod tih "svojih ljudi"  zbog kog si tu?ces da mu das diplomu doktora u ruke,fizioterapeuta,inzenjera,nebitno, i gledati ga kako toci gorivo na pumpi?mislis da nece sam pozeliti da krene?bice ti zahvalan sto si ga drzao vezanog za radijator kako bi ti mogao da budes sa svojim ljudima?
i ovde ima ljudi i srba i hrvata i bosanaca.....ma sta ljudi...ljudine bre!

razmisli prosto ovako,ako zivis u srbiji u kojoj su kazne kao u nemacku,hrana,odeca,obuca,automobili,porezi ma da ne nabrajam.....ali plate ko u kirgistanu.....sto bi onda ziveo tu?da bi dokazao sta da si rodoljub?patriota?
a znas kad je prica prenaduvena? ja cu ti reci,samo kad ti neko kaze "nema vise posla ko pre","nije vise to to","dodji brate pa ja ti tamo bre ceo grad znam,ma nemas problem".....

a za ono srecniji bez dinara...sad ce kostic da ti da plus iz zaleta :)

tesla.....nista ovde nije usmereno u protivu tebe :) ja bi najvise voleo da ti se zivot ispuni bas tako kako ga osmislis

Lazic

A za 4 i po tone trave te zabole, jeel?

eclipse4

khm-khm.......moj habanero pustio grane listove ,iseko mu vrh da ne ide u visinu,kakva trava ? (ko ti reko ???) :)

Ivicat

Te ovde ne valja, tamo valja. Ovde nema para, tamo ima... Zar opet ista prica. I ne trujte mlade.

Vi koji ste tamo, uzivajte u malim troskovima i velikim platama. I uredjenom sistemu.
Vi koji ste ovde a zelite tamo, nemojte samo da kukate. Skupite hrabrost sto pre i put pod noge.  Da uzivate u malim troskovima i velikim platama. I uredjenom sistemu.
Ali kada dodjete ovde, nemojte da parkirate kao kauboji gde stignete. Pokusajte bar da se ponasate kao sto se ponasate tamo. Znam da je tesko ali ipak ste gosti. Ovde. Tamo. Gde god...

Ostavite nas da se mucimo ovde. Ceka me placanje rate kredita koja je 10x manja nego tamo. I placanje vrtica koje je 10x manje nego tamo. I plata je manja, ali snacicemo se.

Evo sutra klinka ne moze u vrtic jer je bolesna. Cuvace je baba i deda. A ja popodne ne znam sta cu pre, da li cu vidim sa nekim prijateljima ili cu da se vidim sa drustvom iz SKC-a. Mada znam da ce verovatno nesto da se iskomplikuje pa dodje neko iz familije sa decom da se igraju i menjaju slicice.

[cheers]


Lazic

U¾ivaj dok su mali...

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

despic

Ja ne verujem sta se desava sa decom koja isu u vrtic...3 dana idu pa bolesna mesec.
To tako nije bilo kad sam ja isao
klasican divljak

Lazic

Zato ¹to su mladi roditelji uglavnom retardi...

sasa ns 1

#27272
https://www.blic.rs/slobodno-vreme/zemljotres/0nlm7mt
pre par nedelja le¾im u krevetu-novi sad i èijem ¹kripu iz 2 puta i drmanje lustera.©kripala je kuæa.Pre 20 godina je iznad valjeva bio zemljotres noæu pa su oni navi¹im spretovima u Novm Sadu bili dobro prodrmani.Jednom poznaniku je pala slika na glavu dok je spavo.
Seæam se zemljotresa u Budvi koji ju je dobar deo sravnio sa zemljom.Takodje kopaonik 1980,mislim da onda nije postojao nijedan hotel inaèe neznam ¹ta bi bilo..Bio je zemljotres i kad su bili oni ponovljeni izbori zbog neregularnih uslova na kosovu kad su na¹i bezbednjaci bacali kutije jer im nije odgovaralo da pobedi koalicija oko patriota.Pose 2 nedelje je izi¹lo 6% glasaèa u srpskim op¹tinama i pobedio SNS i VUèiæi .Totalno nelegitimni izbori.Nekakvim èudom on za 6 godina dobije 98 posto glasova na kosovu a potpuno razgradio vlast i prvi put u istoriji neko od stanovnika kome je rasformirana  vlast glasa za njega.Ovo je neki oblik masovne ¹izfrenije.

eclipse4

Citat: Ivicat poslato 27 Novembar, 2019, 23:45
Te ovde ne valja, tamo valja. Ovde nema para, tamo ima... Zar opet ista prica. I ne trujte mlade.

Vi koji ste tamo, uzivajte u malim troskovima i velikim platama. I uredjenom sistemu.
Vi koji ste ovde a zelite tamo, nemojte samo da kukate. Skupite hrabrost sto pre i put pod noge.  Da uzivate u malim troskovima i velikim platama. I uredjenom sistemu.

samo da dodam nesto,mnogo smo bogatiji od njih i duhovno i pamecu i imovinom ama u svakom pogledu...znaci mnogo ne malo u svakom pogledu,samo nam je jebi ga ekonomija losa na zalost.
za sve se slazem sa tobom,ko gde hoce tamo ide.

Citat: Ivicat poslato 27 Novembar, 2019, 23:45
Ali kada dodjete ovde, nemojte da parkirate kao kauboji gde stignete. Pokusajte bar da se ponasate kao sto se ponasate tamo. Znam da je tesko ali ipak ste gosti. Ovde. Tamo. Gde god...

znas zasto je to tako? zato sto ovde ti isti voze patike eventualno,eventualno kad kad karta za bus mozda ponekad tramvaj ali ne stalno,mora se spara da bi se u srbiji gradilo jer se 90% radi bez mozga i na ledja,nista na pamet samo muka!
inace kako ce ti pricati pricu da je na pocetku jeo budjav leb od 7 dana? pa posle jide to sto jeo na posao jeo nista vise...pa posle ide ona standardna "e onda sam stao na noge" (nakon sto se zasitio voznje kamiona...jer skoro svaki drugi koga pitas sta radi on kaze da vozi kamion iako je kamion video na televizor samo)
da ne zaboravim vozi se i bmw i dobra s klasa kad je necija svadba....jebi ga,znas kako, iznajmis na dan platis 300-500e i boli te kita.....
zato voze tako kod nas,ne zato sto mi vozimo ko divljaci nego zato sto ne umeju da voze,zato parkiraju ko indijanci jer smatraju da su se dobro parkirali i naravno zato i naprave udes (i onda se pitas kako tamo ne napravi udes u onoliki saobracaj a kod nas ga napravi...pa zato sto tamo nema auta :) )

a sto se gosta tice i ti si brate gosti cim izadjes iz svoje kuce i odes kod komsije na kafu.

Citat: Ivicat poslato 27 Novembar, 2019, 23:45
Ostavite nas da se mucimo ovde. Ceka me placanje rate kredita koja je 10x manja nego tamo. I placanje vrtica koje je 10x manje nego tamo. I plata je manja, ali snacicemo se.

Evo sutra klinka ne moze u vrtic jer je bolesna. Cuvace je baba i deda. A ja popodne ne znam sta cu pre, da li cu vidim sa nekim prijateljima ili cu da se vidim sa drustvom iz SKC-a. Mada znam da ce verovatno nesto da se iskomplikuje pa dodje neko iz familije sa decom da se igraju i menjaju slicice.

[cheers]



zamisli sa platom odavde koliko rata za stan moze da se plati tu?
i posle dodjes kuci i zivis od kirija samo.....kirija tu,kirija tamo....krija onde kirija ovde......


nego....eto opet sto se te voznje tice...gledam pre par dana neki niger polaze za auto u x6 eeee do juce jeo balegu tamo u neko blato po africi sad polaze u x6.....pa jel on kriv? nije kriv bato,kriva je drzava koja mu to dozvoljava,i onda tesla kaze "gledaju te ko cigana" gledaju kurac moj,pare gledaju,imas ih? u sistemu si,nemas....ides na arbajtsamt i opet si u sistemu.....radio ne radio para imas   [rofl]

despic

jbte gde vi to zivite, cime se vi to bavite preko?

a slucajno videh da je vrtic 10x skuplji...
pa u becu je isto ko i ovde privatni - 250e
klasican divljak

Lazic


Ivicat

U Kg-u vrtic (drzavni i privatni) 50e. U Briselu i vecim gradovima Belgije, vrtic 700e. Bar je tako bilo pre 5-6 god.
Postoje jos dve bitne stvari vezane za Belgiju. Porodiljsko je 12 nedelja (4 meseca). Rezervacija vrtica se obavlja (ako i kod nas) na prolece. Pa ako je termin porodjaja leto ili jesen, roditelji moraju da rezervisu mesto i pre nego sto se beba rodi.

I prica da je hrana jeftinija tamo nego ovde nije bas najtacnija. Ako si tamo i gledas cene najeftinijih proizvoda, da, jeste jeftinije. Ali to je najlosija i najnezdravija hrana. Ni ja to nisam jeo a tek da dajem deci. Eto toga sada ima i ovde sve vise (Lidl piletina 200din, Lidl salama jeftinija od hrane za pse itd).

Nemojte da obmanjujete mlade da je tamo sve sjajno i bajno.
Eclipse pominje da je prosecna plata 1300-1800e. Znaci dvoje koji rade (prosecne poslove), imaju 3100e. Na netu ima primera gde su ljudi pisali koliki su im mesecni troskovi. Ko hoce da ide, obavezno da pogleda. Pogledao sam dva. U jednom primeru, za cetvoroclanu porodicu, troskovi 1800e u drugom 2400e (ako se dobro secam).  Znaci ostaje hiljadarka mesecno. Bez neplaniranih troskova. Malo li je.
Ali sta ce ta cetvoroclana porodica da radi ako jedan roditelj ostane bez posla...
Mada tamo 'malo' lakse nadjes posao nego ovde.  ;D

Samo, deca se ne razumeju u evre. Njima mozes da kupis igracku od 1000e pa da im se ne svidi. A ona od 1e moze da im bude najomiljenija. Dobro, mozes da mu das 100e da mu zameni babu, dedu, tetku... Ali ta stotka ce da poraste na hiljadarku.

PS: Kada je klinac imao 5god, trazio telefon. Imaju neki drugari. Rekoh mu, dobices ga sa 10god. Sada ima 9. Jos godinu dana i dobija (neki jeftini). Klinac trazio hoverbord. Imaju drugari. Rekoh mu, znas kada ces da ga dobijes? Nikad!  ;D


dzimika

Citat: CBRR1 poslato 27 Novembar, 2019, 21:11
Citat: Glava Dole poslato 27 Novembar, 2019, 19:37
To samo znaci da se previse razmazio. Sa 1000e u Srbiji mozes da zivis kao car ako imas normalne zahteve. Bolje nego u mnogim zemljama sa 3000, a svoj na svome je neprocenjiva vrednost... da ne kenjam previse, nikad se ne zna na sta zivot sutra moze da navede... ali sto se mene tice to bi bila kraaaajnja solucija, iz ove perspektive bi mi definitivno bilo draze 500e u svojoj zemlji druzeci se sa svojim ljudima nego 5000e tamo negde... da me vecito gledaju k'o mi cigane, migrante itd... da nit smrdim nit mirisem... i rev je 100% u pravu(iako mi inace u zanje vreme ide na q kod mene nema ni po babu ni po stricevima, il si u pravu ili ne), price su cesto prenaduvane a i nije sve u parama... bio sam srecani bez dinara u dzepu i nesrecan dok preliva vise nego sto(s obzirom da sam skroman) i uspevam da potrosim. Sad kome sta vise pase... nek radi sa svojim zivotom sta ko oce, al meni bi odlazak bio krajnji izbor.

Sutra kada budes osnovao svoju porodicu, pa na svojim ledjima zena deca 1,2,3, racuni krova nad glavom, pitacu te koliko si srecan kada si bez dinara u dzepu...


Dzabe pricas, njemu je i 500e super plata
Sve je lako dok roditelji finansiraju i sam si, meni bila super plata i 150e posle srednje skole, isao i na letovanje i na zimovanje ali to moze samo ako zivis kod svojih
sad 2000e mesecno nije dosta kad stavim sve na papir a pritom na sebe ne potrosim ni 50e i to je eto da bi malo odmorio mozak i da ne skrenem mentalno
ja kad pitam zenu gde su nam pare otisle ni ona ni ja ne znamo tacno
svake nedelje ima bar jedan deciji rodjendan, desava se da ima i po tri, ponekad imam osecaj da se ide na rodjendan svakom detetu iz vrtica a ima ih 25 u grupi
da ne pominjam decije rodjendane od dobrih prijatelja, kumova, brace i sestara, pa svadbe (3 u 2 meseca), pa moras da odes negde, pa onda kad se prehlade klinci pa lekari uvek najskuplje lekove ti govore da uzmes koji naravno ne idu na recept

eclipse4

#27278
@ivicat
Razlika izmedju mog pisanja i tvog je ta sto se ti bavis intermetom a ja stvarnom situacijom,ako neko ovde obmanjuje mlade onda si to ti jebi ga.
Sto se mene tice ako ces da zivis u raspaloj supi ili luksuznoj vili nista te nit umanjuje nit velica u mojim ocima ako se postujemo kao ljudi.moje niko nece uzeti niti tvoje,nismo konkurencija jedan drugom na planeti zemlji pa i ne vidim razlog zasto bi mi bilo krivo da bilo ko ima u zivotu.
Mogu ti slikati meso i meso i hrane i hrane pa da mi kazes ti,"po sastavu" ne po internetu i ne po tvom "pricao mi majne bruder Pero" ili "ja mislim" po cemu je ta koju ti jedes a kupujes je u mesari bolja od ove ovde u mesari.....pa jedino meso koje mogu da priznam je licno moje iz mog dvorista jer moja svinja (bilo koja seljacka) pojede 2000e minimum-minimum zdrave hrane dok ne stigne za klanje.

Elem eto jutros kupio milku 300 grama 1.20e.....cini mi se to je najgora marka?kod nas je ista mozda 50 dinara?

Ovde majce od nike,adidas,puma...kupis i za 5e jer je na njima "proslogodisnji logo" ma sta to god znacilo i kod nas iste kupis samo na buvljak tezga 402....

I na kraju sto bih ja nekog podgovarao da polazi?pa cinjenica da se niko vise ne vraca nazad niti hoce a ko se vrati vrati se autom koja vecina nasih normalnih gradjana moze samo na tv da vidi a da priusti nikad.
I posle prenapumpano nesto.ne nije nista,mani se vuciceve politike i pricao mi najbolji drug i stric.
Zapamti ko hoce da radi ovde uvek ima posao,zagarantovan posao i plate idu samo na gore ne na dole,svake godine.i zasticen si ko beli medved kao radnik,da bi dobio otkaz....vala gazda treba dobro da se potrudi da bi mogao da ti da jer ima institucije koje se bave tim poslom i stite radnike.
Jos ako znas zanat bilo sta...plocice,laminat,rigips...cssss pa ni doktor nece zaraditi koliko ti.al naravno tu trebas da imas musterije ili ako nemas onda da to radis nakon tvoj normalnog posla

I sta mislis mene raduje sto u mojoj zemlji nije tako???
A ja se vracam,cim decu sredim,prvi avion je moj.....meni ovo ovde nista ne treba,najbolje mi bilo kad sam (nemacka,austrija) za vikend seo u auto i dolazio na pice na veceru ili u soping.
Al dok sam ovde zaradicu i kuci nakupovati nekretnine da ne moram slamcicu da dizem sa zemlje kao sto i ovde radim,kao sto radili i moji,kao sto rekoh ako imas ledja idi i poturi ih ako imas u glavi iskoristi to.

I za obdaniste imas pravo sto se termina tice negde moras da rezervises i pre rodjenja.....a i naravno da ce tako biti kad imaju mnogo nataliteta.pa kad bi im vrtici bili prazni ne bi morao da pravis termin je bi bio vec zatvoren...cini mi se da se negde i vrtici zatvaraju?tako?

A to gde si procitao za tolike troskove mesecne.....verovatno kod nekog koji zivi galantno ili kod cika vucica u priricniku "kako ne otici odavde"

Ja da procitam ovo sto sam sam napisao mene ne bi motivisalo da odem nit tvoj tekst da ostanem....svako ima svoj mozak i zna sta ce i kako censam bira.

I jos jednom jedno te isto da napomenem ovde posao nema samo onaj ko ne zeli da radi! Danas otkaz da dobije a dobijes ga uz najavu 3 meseca ispred imas dovoljno vremena da nadjes jos 100-200 poslova za to vreme.a i kad dodjes i kad se javis na arbaitsamt i kad vide da hoces da radis ljudi ti malte ne kazu "reci cime zelis da se bavis i mi te skolujemo".

Dakle mani se interneta i sta si citao po internetu jer sam ja iato citao po internetu za neke simptome i 3 puta mi je ispalo da sam trudan.

Lazic

Citat: eclipse4 poslato 28 Novembar, 2019, 09:50
Dakle mani se interneta i sta si citao po internetu jer sam ja isto citao po internetu za neke simptome i 3 puta mi je ispalo da sam trudan.
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]