Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

viper

Nikada nas neæe ni nauèiti.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

El Jefe

Citat: mali_zmaj poslato 03 Januar, 2019, 16:21
Mislim da treba sve Srbe iz Krajine,i B i H,da istjerate,i fino naselite Sirijce i ostale!!  To vam nekako doðe prirodno...  Eto... Mislim kenjeli bi i po meni da ja sad ne sjedim u B.Luci,no negdje u Bg-u ili NS-u.. Bio bih doðo¹,onaj ovaj...  Eeee Srbi,i ostali rezidenti majèice Srbije,koji je vole ili mrze..,nestat æe vas,pa æe vam svako biti dobar!! Borite se za sebe,nemojte kenjati po ljudima ¹to su se sna¹li...
Оснивач и власник портала Аутономија инфо који окупља аутономаше је муслиман који је добегао из Босне у Нови Сад. Тетка му је Надира Власи, теча Азим Власи. Њему је много стало до интереса Срба у Војводини. А највећи аутономаш од 150.кила је једини Србин који је учествовао на оснивачком конгресу ХДЗа у Загребу.
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 03 Januar, 2019, 16:21
Mislim da treba sve Srbe iz Krajine,i B i H,da istjerate,i fino naselite Sirijce i ostale!!  To vam nekako doðe prirodno...  Eto... Mislim kenjeli bi i po meni da ja sad ne sjedim u B.Luci,no negdje u Bg-u ili NS-u.. Bio bih doðo¹,onaj ovaj...  Eeee Srbi,i ostali rezidenti majèice Srbije,koji je vole ili mrze..,nestat æe vas,pa æe vam svako biti dobar!! Borite se za sebe,nemojte kenjati po ljudima ¹to su se sna¹li...

Zna¹ u èemu je su¹tinska razlika?
©ta si ti uradio kad sam ti skrenuo pa¾nju da ne pe¹aèimo po biciklistièkoj? Nasmejao se i pre¹ao na trotoar.
Velik procenat boli kurac kad im to lepo objasni¹ i teraju po starom, a iz mog iskustva 99% tih prièa sa akcentom iz drugog kraja. Takvi svugde smetaju - a ovde ih je stiglo ba¹ dosta.

Prièa èovek koji je do¹ao pre devedesetih:
Stojim u redu u po¹ti, pomerim se u nazad malo i oèepim nekog. Okreæem se i veæ u glavi smi¹ljam kako da ga oteram u kurac i iznapu¹avam. Jer kontam da æe on mene. Kontam ne¹to kao “¹ta si se nabio tako blizu?!?” i slièno.

Okrenem se, a èovek se pomeri malo u nazad i ka¾e “Izvinite.”
Ja sam njega oèepio, a on se izvinjava?!

Uèesnik anegdote se vremenom navikao i “pripitomio”. 90ih je do¹lo ba¹ puno ljudi sa sliènim mentalitetom, veæinom iz primitivnijih sredina (sa svim prednostima i manama koje to nosi). U dovoljno velikom broju da postanu veæina i da sve prilagode sebi.

Ne bih ja nikoga terao - ljude je muka naterala. Ali bih voleo da su se malo ravnomernije rasporedili. :)  Ne ba¹ svi u NS. :)

Oseti se da je grad poseljaèen da tako ka¾em. Sviðalo se to nekom, ili ne - tako je. I oèigledno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

 [rofl]

Kakav bi bio sok za malog provincijalca koji slaze savrsen red po svojoj mjeri u glavi da krene u svijet i otkrije da i u Londonu, Parizu, Njujorku ili Majamiju ljudi pjesace po biciklistickim stazama.
Daleko dobacuju ovi Krajisnici i Hercegovci ;D

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 03 Januar, 2019, 18:58
[rofl]

Kakav bi bio sok za malog provincijalca koji slaze savrsen red po svojoj mjeri u glavi da krene u svijet i otkrije da i u Londonu, Parizu, Njujorku ili Majamiju ljudi pjesace po biciklistickim stazama.
Daleko dobacuju ovi Krajisnici i Hercegovci ;D

Uvek se mo¾e¹ ugledati na gore - ali mislim da to nije dobro.
Novi Sad je pre sranja 90ih bio pet u glavu za veliku veæinu gradova po pitanju infrastrukture, gradskog prevoza i sl. Primer kako treba da se radi.
Sad je primer kako ne treba, po mnogim aspektima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Pomislice vecina da nije povezano jedno sa drugim, ali itekako jeste. Ne moze drzava, ni grad, da bude uredjen poput Singapura, ljudi disciplinovaniji nego u Svajcarskoj, sa razvijenijom ekoloskom svescu od Japanaca, a da rade za 500€ kao u Najrobiju. To je suludo i prosto nemoguce. Svest o uredjenju, disciplini, cistoci, i kulturi, ide iskljucivo sa izuzetno visokim standardom zivljenja, i izuzetno visokom kupovnom moci. Sto ni u Austriji nije slucaj, a kamoli u Srbiji, ili Novom Sadu. Tako da trla baba lan.

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 03 Januar, 2019, 19:30
Pomislice vecina da nije povezano jedno sa drugim, ali itekako jeste. Ne moze drzava, ni grad, da bude uredjen poput Singapura, ljudi disciplinovaniji nego u Svajcarskoj, sa razvijenijom ekoloskom svescu od Japanaca, a da rade za 500€ kao u Najrobiju. To je suludo i prosto nemoguce. Svest o uredjenju, disciplini, cistoci, i kulturi, ide iskljucivo sa izuzetno visokim standardom zivljenja, i izuzetno visokom kupovnom moci. Sto ni u Austriji nije slucaj, a kamoli u Srbiji, ili Novom Sadu. Tako da trla baba lan.

Postoje razlike. Tj. nije sve samo u novcu i standardu. U SFRJ je svugde bilo slièno para, pa je NS ipak bio to ¹to je bio u odnosu na druge gradove. Ko god je dolazio zna o èemu prièam.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


Hattrick

NS je tada je bio prakticno varosica, a danas ozbiljan grad. Takodje druga su vremena bila, gledas danas slike Pjongjanga, to sve cisto, utegnuto, sve na svom mestu, niko ne pljuje, ne smrdi, ne vice, ne lomi, ali drug mali debeli motri na sve to, ili zatvor ekspresno, poput onomad druga cope. Ali posto su se ljudi sa enuzijazmom oslobodili komunistickog jarma i omrazene jednakosti izmedju ljudi, i prigrlili kapitalizam, gde su se svi ponadali da ce biti kapitalisti, ali na kraju cvrc, ostase sardine u sluzbi trzisnih ajkula. E pa u kapitalizmu je bitna jeftina radna snaga, neivesno sutra za najnizu klasu sljakera, i zastita privatne svojine. Ne zanima ih odakle dolaze ti sljakeri, i kakvu kulturu donose sa sobom. A za grad kao drustvenu svojinu, ih zabole patka. Posto smo mi tek odskora kapitalisticko drustvo, standard zivota je jako nizak. A kultura, cistoca, ekoloska svest, i fini maniri dolaze iskljucivo sa visokim standardom zivljenja. Koliko god to neko ne zeleo da prihvati. Tako da bice. Za jedno 100-200 godina. :D

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 03 Januar, 2019, 19:45
NS je tada je bio prakticno varosica, a danas ozbiljan grad. Takodje druga su vremena bila, gledas danas slike Pjongjanga, to sve cisto, utegnuto, sve na svom mestu, niko ne pljuje, ne smrdi, ne vice, ne lomi, ali drug mali debeli motri na sve to, ili zatvor ekspresno, poput onomad druga cope. Ali posto su se ljudi sa enuzijazmom oslobodili komunistickog jarma i omrazene jednakosti izmedju ljudi, i prigrlili kapitalizam, gde su se svi ponadali da ce biti kapitalisti, ali na kraju cvrc, ostase sardine u sluzbi trzisnih ajkula. E pa u kapitalizmu je bitna jeftina radna snaga, neivesno sutra za najnizu klasu sljakera, i zastita privatne svojine. Ne zanima ih odakle dolaze ti sljakeri, i kakvu kulturu donose sa sobom. A za grad kao drustvenu svojinu, ih zabole patka. Posto smo mi tek odskora kapitalisticko drustvo, standard zivota je jako nizak. A kultura, cistoca, ekoloska svest, i fini maniri dolaze iskljucivo sa visokim standardom zivljenja. Koliko god to neko ne zeleo da prihvati. Tako da bice. Za jedno 100-200 godina. :D

Bio je grad 1990.
Kulturni ¹ok se osetio veæ par godina kasnije. Da su druga vremena nastupila - jesu. Drastièno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

viper

Losa vremena, nazalost.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

®or¾

Varo¹ica ka¾e¹? ;D Zato je  pola Beograda dolazilo u provod i na zabavu u varo¹icu.Centar svih kulturnih de¹avanja u Srbiji bre.Najbolje i najveæe diskoteke u dr¾avi,varo¹ica ccccc.... [prebicute]


viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hattrick

Citat: ®or¾ poslato 03 Januar, 2019, 22:03
Varo¹ica ka¾e¹? ;D Zato je  pola Beograda dolazilo u provod i na zabavu u varo¹icu.Centar svih kulturnih de¹avanja u Srbiji bre.Najbolje i najveæe diskoteke u dr¾avi,varo¹ica ccccc.... [prebicute]

;D

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dzimika

Ja prvo mislio da je NJUZ, 3x proveravam da nesto ne citam pogresno

Pa prognoza vec 3 dana unazad govori da ce danas poceti sneg da pada, cak je predvidjeno bilo pre 2 dana da ce padati 5 dana, ali se danas promenilo za sutra
koliki idiot treba da budes da iako je prognoza rekla da ce krenuti u 6 ti ne posaljes ekipe vec u toku noci da dezuraju? Pa temperatura je od sinoc bila u minusu

nesic1


nesic1

#25238
Citat: mrle poslato 03 Januar, 2019, 16:30
Citat: nesic1 poslato 03 Januar, 2019, 15:54
migranti

https://www.facebook.com/657015324686799/videos/224108448474872/
Nema sadr¾aja

probaj drugi pretrazivac?

Citat: Hattrick poslato 03 Januar, 2019, 16:57
Prva generacija NIKAD ne pravi sranja, vec su dobri, fini, radni, uceni, mili, i sve ostalo. Klasicna Taquiya. Sranja pocinju sa drugom generacijom, kada su deca kroz vrtice i skole vec odavno "socijalizovani" sa njima, naviknuti na njih, kada im je brdo domorotkinja vec rodilo decu, i kad postaju punopravni drzavljani rodjenjem. Tada niti mozes da ih izbacis, niti je nase dece bude brojcano vise da ih nadjacaju. A mi kao starci sa stapom ispod duda, mozemo samo da gledamo. Kao sto sada gledaju matori stanovnici Nemacke, Francuske, Engleske i Svedske. Padne mrak, belci u  kuce. Ciji trotoari, tome i grad pripada. Nista nas Kosovo nije naucilo.

evo ga 2. i 3. generacija, bas kao sto si rekao
https://facebookreporter.org/2019/01/01/gori-na-sve-strane/?fbclid=IwAR3CKeFqmuYu38WnO8F2ab-Gni7RQnlK7NWrAPQ64iHpy1Rv0rYGyO-RTXE

Lazic

Citat: Hattrick poslato 03 Januar, 2019, 16:57
Citat: UFF poslato 03 Januar, 2019, 16:02
samo se nadam da nismo mi fini kao ostatak evrope i da cemo se skupiti i najebati im se keve cim udju kod nas i krenu da prave sranja pre nego sto ih se nakoti previse

Prva generacija NIKAD ne pravi sranja, vec su dobri, fini, radni, uceni, mili, i sve ostalo. Klasicna Taquiya. Sranja pocinju sa drugom generacijom, kada su deca kroz vrtice i skole vec odavno "socijalizovani" sa njima, naviknuti na njih, kada im je brdo domorotkinja vec rodilo decu, i kad postaju punopravni drzavljani rodjenjem. Tada niti mozes da ih izbacis, niti je nase dece bude brojcano vise da ih nadjacaju. A mi kao starci sa stapom ispod duda, mozemo samo da gledamo. Kao sto sada gledaju matori stanovnici Nemacke, Francuske, Engleske i Svedske. Padne mrak, belci u  kuce. Ciji trotoari, tome i grad pripada. Nista nas Kosovo nije naucilo.
Matori stanovnici Nemaèke, Francuske, Engleske(i svih ostalih kolonijalnih nacija) i ©vedske su se ba¹ proslavili po dobroti i humanizmu ¹irom sveta... ©veðane u isti ko¹ zato ¹to su onomad bili "neutralni" i vrlo naklonjeni nacistima... Ne opravdavam muslimanske fanatike samo ka¾em... Realno tvorac svih je zapad...