Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

не могу да се отргнем утиску да ће сутра у подне шака пандура да брани устав и закон Србије док ће осталих петнес и јаче иљада шетача да оде на посао и да чека суботу да шета корзоом.

ако узнемо чињеницу да је премијер изјавио да ће у року од две године да реши проблем око гејева у смислу који личи на сви се нешто буне против ето прилике да тих петнес и јаче иљда шетача допринесе борби против премијера и то бисмо могли да назовемо неким видом коалиције јел...

(то је само само један од примера који смета народу јел, а пандури траже потпис тужиоца који ће да закопа премијера због гласања)

ако сутра изађе маса пандура под претпоставком да је објава валидна а не нека глупа пошалица) и нико од викенд шетача не дође да их подржи онда јебига

даље не бих коментарисао

nesic1

ostadose penzioneri koji kazu da sve znaju jer gledaju televizor, sve oni vide, takvi su najbolje glasacko telo za vlast, oni pametni pa jebga odose, nama koji ostajemo posle ovoga bice sve teze i teze da nesto promenimo, ne postoje demonstracije kojima bolesnik silazi sa vlasti, samo je jedan nacin
------------------------------------------------------------
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=12&dd=22&nav_id=1485103
------------------------------------------------------------
Galup: Srbiju bi narednih godina moglo da napusti 25 odsto ¹kolovanih

Srbiju bi u narednim godinama moglo da napusti i do 25 odsto ¹kolovane i mlaðe populacije, a èak i sa moguæim prilivom migranata koji u Srbiji ¾ele da se nastane, ona æe, kao i ceo Balkan, ostati u samom vrhu liste dr¾ava kojima preti opasnost od masovnog "odliva mozgova", pokazalo je istra¾ivanje analitièko-istra¾ivaèkog centra Galup iz SAD.

Galupovo istra¾ivanje pokazalo je da Srbiju u ovom trenutku ¾eli da napusti skoro polovina populacije izmeðu 15 i 29 godina, taènije njih 46 odsto, kako bi zapoèeli ¾ivot u nekoj drugoj dr¾avi, bez ideje o povratku. Osim toga, i 27 odsto ¹kolovane populacije, odnosno visoko-obrazovanog kadra, izrazilo je spremnost da trajno napusti Srbiju, prenosi sajt Demostat.

Podaci za stanovni¹tvo Kosova su odvojeni i znatno lo¹iji – ukupni gubitak za populaciju Kosova meri se sa èak 42 procenta u ¹ta je ukljuèeno 43 odsto ¹kolovanih i 48 odsto mladih koji ¾ele da se isele u neke od razvijenijih zemalja. Ovako lo¹ rezultat – sa indeksom "gubitka" populacije od 42 odsto – ubedljivo je najgori na Balkanu, a i jedan od najgorih u svetu.

Srbiju u ovom trenutku ¾eli da napusti skoro polovina populacije izmeðu 15 i 29 godina, taènije njih 46 odsto

Istra¾ivanje pokazuje da je upravo Balkan, osim pojedinaènih zemalja koje su pogoðene ratom i siroma¹tvom i nestabilnim dru¹tveno-politièkim situacijama, teritorija sa koje se stanovni¹tvo masovno iseljava, dok same dr¾ave ne preduzimaju ili nedovoljno dobro sprovode mere kojima bi spreèile "odliv mozgova" ili omoguæile "priliv" graðana drugih zemalja.

Galup je izmeðu 2015. i 2017. godine intervjuisao gotovo pola miliona odraslih iz 152 zemlje ¹irom sveta. Od zemalja u okru¾enju najgori indeks "odliva mozgova" bele¾e veæ pomenuto Kosovo sa 42 odsto, slede Bosna i Hercegovina i Albanija sa 32 odsto populacije koja bi mogla napustiti zemlju, a prati ih Makedonija sa 30 odsto.

Srbija je u ne¹to boljoj kategoriji ispod 30 odsto, ali po rezultatima znatno zaostaje za susednom Hrvatskom koja ima indeks odliva mozgova od samo ¹est odsto, ¹to pokazuje da ova dr¾ava ili uspeva da zadr¾i stanovni¹tvo, ili uspeva da prvuèe nove doseljenike.

Od evropskih zemalja prva je ©vajcarska sa 187 odsto, a sledeæa popularna svetska destinacija je Australija sa 179 odsto potencijala za dobitak stanovni¹tva. Na bliskom istoku od "odliva", odnosno "priliva mozgova" mogao bi da profitira Kuvajt sa 169 odsto ¹anse, a meðu centralno-azijskim zemljama jedina atraktivna destinacija za iseljenike je Butan sa 162 odsto ¹ansi da pro¹iri populaciju. U vrhu dr¾ava koje æe sigurno do¾iveti ekspanziju sa preko 100 odsto indeksa neto potencijala za migracije je i Norve¹ka koja ima 109 procenata ¹ansi za priliv iseljenika.

Iako je uvre¾eno mi¹ljenje u domaæoj javnosti da najvi¹e svetske populacije ¾eli da se preseli u SAD ili Nemaèku, prema odgovorima Galupovih ispitanika "dobitak" odnosno "priliv mozgova" za ove zemlje je znatno manji od oèekivanog. SAD sa 46 odsto ¹ansi, Nemaèka koja je prati sa 45 odsto, zatim i Francuska i Austrija sa po 44 procenata moguæe dobiti, neke su, od dr¾ava èiji su rezultati u sredini ovih istra¾ivanja.

Najgori indeks odliva mozgova u svetu ima Sijera Leona
Najgori indeks "odliva mozgova" na svetu od svih ispitivanih zemalja ima Sijera Leone 78 odsto, zatim Sirija 44 odsto, a odmah za njom je Kosovo sa 42 odsto, a u istra¾ivanje nije ukljuèeno samo nekoliko dr¾ava afrièkog kontinenta.

Opse¾ne analize Galupa procenjuju da bi broj migranata u svetu mogao da dostigne 400 miliona tokom narednih nekoliko decenija.

Obeæane zemlje za veæinu ispitanika iz svih krajeva sveta su redom Novi Zeland, kao najpopularniji sa èak 231 odsto ¹anse da dobije mlado i obrazovano stanovni¹tvo, zatim Island sa 208 odsto i Ujedinjeni Arapski Emirati sa 204 odsto.

Hattrick

Citat: nesic1 poslato 24 Decembar, 2018, 04:20
...¹anse da dobije mlado i obrazovano stanovni¹tvo, zatim Island sa 208 odsto i Ujedinjeni Arapski Emirati sa 204 odsto.

UAE ima najjacu sansu da dobije mlado i jeftino stanovnistvo. Pogotovo silikonirano.  [rofl]

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

boli me bre kurac za odliv mozgova....evo dosli nam mozgovi na vlast posle slobe...sve sami eksperti bez dana radnog staza u privredi....i oni koji su dosli na vlast odmah postali prepametni biznismeni ....
ko god hoce vlast u srbiji a da ga podrzim mora da stavi glavu na panj,,,,prvo svoju...da glavom garantuje da ce sve sto je pokradeno da vrati narodu (koliko god je moguce i najbrze moguce) i da garantuje da ce da lete glave...ovo sto nama rade je veleidaja.....a za veleizdaju lete glave....bilo i bice.
nisi zuti pali olovkama, vec su sami sebe srusili....narod je imao ocekivanja a oni su samo povukli pare od srbomrzaca a kad je toga ponestalo a i pare sa kipra se potrosile, onda su krenuli besomucno da pljackaju svoj narod....pizdousti je samo iskoristio nezadovoljstvo naroda i po savetima od preko obezbedio svoju vlast....penzionerima pred izbore dati jednokratnu pomoc, organizove grupe mladih ljudi sklonih nasilju finansirati koliko mozes jer ko njih kontrolise kontrolise haos...drzati narod u bedi toliko da im ubijes volju da se buni ali da ne padnu u ocaj i da se podignu...u vojsci i policiji postaviti najnesposobnije na vrh, jer to ubija moral...konstantno dezavuisati opoziciju i iznsiti istinu o njima jer oni sebe najvise zakopavaju....

a mi mozemo da ga duvamo....nama treba tiranin koji ce pobiti sva govna koja su bila na vlasti is ve koji su se nakrali i otme od njih sve sto su pokrali....da angazuje ekipu strucnjaka iz inostranstva i da ukine parlament....takve budaletine mozes da nadjes za dzabe ispred dragstora ....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


®or¾

Ajde da na citiram Alju.E,sve ¹to si rekao,u poslednjem postu,je velka istina! ©to se mog stava tièe,'ebe mi se za sve indijance i mamlaze,koji mogu,uop¹te da dovedu u pitanje zdrav razum.No ajde da idemo od poslednjih dvadeset godina.©to bi rekli stoka bezrepa da bi stoka!!Svako ko trenutno misli da mi imamo iole ozbiljnu alternativu,je bar ¹to se mene tièe( neæu izreæi)  [djavo]  [policaja]  [blahblah]  [ludak]  [bejzbolka]  [ljutko]  :'(  [zvizdi]  [zvizdi]  [zvizdi].E sve zajedno je kurac na biciklu i mo¾emo da ¹etama do sto jedan i nazad.Dokle god stoka i gamad bude predvodila bilo koji protest u Srbiji,ona druga Srbija,obrazovana,urbana,ostvarena i zaljubljena,mo¾e da se firca u ljubicu!Lepo sam rekao ¹ta mislim o svi tim gadovima zajedno( POKVARENA GLADNA GOVNA,OBIÈNA I POZICIJA  I OPOZICIJA)i ponovo bih do¹ao u BG na ¹etnju i protest( do smrta)samo i iskljuèivo kada bi to bio sveop¹ti narodni pokret,koji æe da jebe mater svima redom.Bio sam kada sam verovao i bio glup,mlatio se,gutao suzavac,vodu i batine,e sad mudraci koji veruju ovim govnarima,koji predvode proteste,J E B I T E   S E !!!!Taman rizikovao do¾ivotni ban jebe mi se.Govna i ðubrad se ru¹e samo na jedan naèin i to vam je svima jasno ali vas to ne spreèava da kenjate do iznemoglosti po forumu i da nas Perica sve na gomilu jebe sa punim pravom jer on i njegova govna se dr¾e ko pihtije!!Da, ja neæu da slu¹am prièe o po¹tenju,bilo kog mamlaza koji se isturio svoje usrano,izjebano,dupe na ovim protestima.©to se mene tièe mogu da kleknu i da mi ga pripale!Onog momenta kada me Laziæ,Uragan i ostali budu pozvali, ne da se ¹etam,nego da se mlatimo sa ðubradima,poslaæu im broj na pp i doæi ponovo da se guzim po Beogradu,do tada jebla vas i pozicija i opozicija.Uzdravlju,Dame i Gospodo.

Lazic


®or¾

 [neampojma] u po noæi ,Apis i ekipa sti¾u ;D

mali_zmaj

Mi jednostavno moramo da se rje¹imo par generacija politièara koji su ovdje veæ dvije decenije,i to mislim i na poziciju i na opoziciju!!  Svi su u nekom periodu bili na vlasti,i svi su se samo nakrali!! I pokazali da pojma nemaju!! Ljudi ne pi¹e nam se dobro!! Nisam za to da idem iz dr¾ave.. Za sada guram i ne ¾alim se..,samo do kad?? Kad doðe to "kad" bit æe ponor pakla!! Sad je vakum,i to je najgore,niti si na zemlji,niti na nebu!! Pojma...
jin-jang

Hurricane

Au al ih uhvatila panika
NIN, Vreme i Nedeljnik ne mogu na police "Lounge"-a Er Srbije http://rs.n1info.com/Vesti/a446728/NIN-Vreme-i-Nedeljnik-ne-mogu-na-police-Lounge-a-Er-Srbije.html

viper

I tako sretna nam nova godina, po svemu sudeci mnogi od nas nece doziveti da odu u penziju.

https://www.danas.rs/drustvo/novi-uslovi-za-odlazak-u-penziju-u-srbiji-od-1-januara/
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

dzimika


mkt

Citat: Hurricane poslato 24 Decembar, 2018, 20:11
Au al ih uhvatila panika
NIN, Vreme i Nedeljnik ne mogu na police "Lounge"-a Er Srbije http://rs.n1info.com/Vesti/a446728/NIN-Vreme-i-Nedeljnik-ne-mogu-na-police-Lounge-a-Er-Srbije.html

o daaaaa, mozda neko poznaje doticnu




®or¾

E pa sada ko god bude putovao uskoro,neka kupi ne¹to od tih novina i onda trening za hrtove.Kao zaboravi¹ pa kad majmuni polete da sklanjaju ti se vrati¹ po iste pa tako jedno dvesta puta,èisto za prekraæivanje dosade i treniranje imbecila.

Lazic


Hurricane

zvanièna potvrda kraðe, sad svi, tu¾no reæi ali koji su pre¾iveli ove èetiri godine, treba da presaviju tabak!


https://www.blic.rs/biznis/moj-novcanik/prva-presuda-zbog-umanjenja-penzije-penzioner-tuzio-pio-a-sada-je-sud-presudio-u/x56bwdg



Lazic

#25077
Jes' pa da voða umre od tuge ¹to su ga izdali...




https://www.blic.rs/vesti/politika/vucic-o-protestima-nervoza-je-kod-nekih-prevelika-a-sta-su-sve-govorili-stefanovicu/y6dk314

@zVuk:
Nemoj molim te poredi¹ av i Putina... Mo¾da im je naèin vladanja naoko slièan, ali samo pogledaj Putinovu biografiju i av, niðe veze... Jednom davno sam par sekundi vuèiæa gledao u oèi, pokunjio se kao ¹tene i sklonio da proðem... Hteo je ne¹to da prièa, ja bio nervozan... Putin je prilikom pada berlinskog zida sam o'ladio masu demonstranata koji su hteli da upadnu u prostorije KGB-a, ubedio ih da æe obezbeðenje da puca i da treba da iskuliraju, a on bio sam u zgradi i iz Moskve ga odjebali kao da ne postoji... Ovaj se pla¹i sopstvene senke ceo ¾ivot... Daleko od toga da volim Putina...

Hurricane


stilgar

Citat: Hurricane poslato 27 Decembar, 2018, 02:54
Јој усраћу се, види коментаре

https://www.kurir.rs/vesti/politika/3179727/ana-brnabic-zadovoljna-sam-i-ponosna-slobodom-medija-i-demokratijom-u-srbiji/komentari
poklon za brnabich



a korax joj je poklonio kalendar verovatno sa onim karikaturama  koje nisu mogle da se pokazu na izlozbi karikature...nije ga burnabich listala za kamere