Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 19:52
I dalje fali motiv za¹to bi savr¹eno biæe pravilo nesavr¹ena i grehu sklona biæa... Taj va¹ bog ima nekih ozbiljnih trauma iz detinjstva...

Èovek je biæe koje MO®E postati savr¹eno. Svaèiji izbor da li hoæe ili ne.

Kako se to postaje? Koji uslovi treba da se ispune? Ima li neka literatura? I kako se zove vera u kojoj je to moguæe?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lone Wolf

Mo¾e u bilo kojoj veri.
Za nas najbolje pravoslavnoj.
Evo post je, po¹tujmo post.
Po¹tujmo 10 bo¾ijih zapovesti.
èuvajmo se sledeæih grehova:
1   Po¾uda, blud
2   Gordost, oholost
3   Pohlepa, ¹krtost
4   Zavist
5   Pro¾drljivost
6   Gnev
7   Lenjost

Pisao sam u pro¹lim postovima o ovome. Put je unutar nas, nije lak. Ali mo¾e. i ja ne ka¾em za sebe da sam uspeo ni koliko sam blizu. Nisam, ali stalno mislim o tome.
Не може рај на земљи.

Lone Wolf

I nije da bog ni¹ta ne radi.
Daje snagu i pokazuje put koji se treba preæi. Put koji moramo sami preæi.
Ali æe nam pomoæi da ne lutamo i gubimo volju Ako tra¾imo molitvom.
Mo¾da neko ka¾e neka me napravi bezgre¹nim i uzme u svoje carstvo.
Koja je onda vrednost toga?
Ko sam izbori put i pobedi sve mane taj je dostojan.

Pomenuo sam post, ko posti i sam vidi koliko se odvojio od telesnog, ¾ivotinjskog u sebi i koliko je lak, u snu, u radu, u smirenosti.
A post je jedan od elemenata na putu.
Не може рај на земљи.

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 20:03
Mo¾e u bilo kojoj veri.
Za nas najbolje pravoslavnoj.
Evo post je, po¹tujmo post.
Po¹tujmo 10 bo¾ijih zapovesti.
èuvajmo se sledeæih grehova:
1   Po¾uda, blud
2   Gordost, oholost
3   Pohlepa, ¹krtost
4   Zavist
5   Pro¾drljivost
6   Gnev
7   Lenjost

Pisao sam u pro¹lim postovima o ovome. Put je unutar nas, nije lak. Ali mo¾e. i ja ne ka¾em za sebe da sam uspeo ni koliko sam blizu. Nisam, ali stalno mislim o tome.

Na motomanijaèkom dru¾enju mo¾emo da popunjavamo listu od ovih sedam grehova.
Mo¾e i anonimno samo stavite crticu pored onoga ¹to ste zgre¹ili.
Apelujem da se ¹tampa landscape da bi stale sve crtice :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 20:10
I nije da bog ni¹ta ne radi.
Daje snagu i pokazuje put koji se treba preæi. Put koji moramo sami preæi.
Ali æe nam pomoæi da ne lutamo i gubimo volju Ako tra¾imo molitvom.
Mo¾da neko ka¾e neka me napravi bezgre¹nim i uzme u svoje carstvo.
Koja je onda vrednost toga?
Ko sam izbori put i pobedi sve mane taj je dostojan.

Pomenuo sam post, ko posti i sam vidi koliko se odvojio od telesnog, ¾ivotinjskog u sebi i koliko je lak, u snu, u radu, u smirenosti.
A post je jedan od elemenata na putu.

Meni je osnovno pitanje za¹to bi bog postavljao bilo kakav put, ukazivao na njega ili radio bilo ¹ta od nabrojanog. Po¹to je svemoguæ, veèan i svevideæi koja je onda poenta. Ako je poneta njegova zabava, cenim da sam veèan mo¾da ni ja ne bih imao bolju ideju.

Mene samo zanima za¹to smrt dece, nepogode, jad i beda i posebno me interesuje za¹to su nacistièki zloèinci za koje smo svi èuli ¾iveli po 100 godina.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lone Wolf

U jednom trenutku se uvidi da je ¾ivot zemaljski kazna.

Ljudi ubijaju telo. Mi koji pre¾ivimo to vidimo iz ugla neka¾njenog zloèina.
Sasvim je druga prièa posle smrti sa onima koji su umrli ili ubijeni, ¾rtve imaju malo olak¹an put nego drugi.
Не може рај на земљи.

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

Hattrick


mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 21:02
U jednom trenutku se uvidi da je ¾ivot zemaljski kazna.

Ljudi ubijaju telo. Mi koji pre¾ivimo to vidimo iz ugla neka¾njenog zloèina.
Sasvim je druga prièa posle smrti sa onima koji su umrli ili ubijeni, ¾rtve imaju malo olak¹an put nego drugi.

Znaèi sva tek roðena deca su u stvari ka¾njena roðenjem?
Za¹to bi onda bilo koji roditelj to ¾eleo svom detetu?

Za¹to onda samoubistvo nije preèica za zagrobni ¾ivot?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Biker-Boy

Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 21:02
U jednom trenutku se uvidi da je ¾ivot zemaljski kazna.

Sve se to namenski radi, furaju tu pricu da bi posle lakse naterali ljude da ginu "za veru", da se ide u razne ratove ili da se raznesu u nekom trznom centru itd... religiozni fanatici su savrseno topovsko meso za takve rabote.
I feel the need..... the need for speed !!!

Lone Wolf

®ivot je ¹ansa za postizanje vrline.
Nekad i jeste kazna, to je ono o karmi.
Samoubistvo posebna i te¹ka tema.
Jeste preèica za smrt ali ja govorim o ponovnom raðanju, a samoubice se raðaju sa èesto... Pa recimo sa nemoguæno¹æu da ponove taj èin.
Не може рај на земљи.

Lone Wolf

Citat: Biker-Boy poslato 07 Mart, 2018, 22:29
Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 21:02
U jednom trenutku se uvidi da je ¾ivot zemaljski kazna.

Sve se to namenski radi, furaju tu pricu da bi posle lakse naterali ljude da ginu "za veru", da se ide u razne ratove ili da se raznesu u nekom trznom centru itd... religiozni fanatici su savrseno topovsko meso za takve rabote.

Grehove drugih i gresi na¹ih sve¹tenika ne treba da nam budu izgovori za na¹e odricanje od du¹e i vrline.
Не може рај на земљи.

monsterbnt

Ma da.... zivot je kazna, rodjeni smo gresni, i samo slepo verovanje u potpuno nedokazivo nas moze spasiti.....
Odlican izgovor da te jase ko stigne, a da ti cutis i trpis ''jer to je bozja kazna''

BULLSHIT!!!
Smrt SVIMA!!!!

mrle

Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 22:32
Citat: Biker-Boy poslato 07 Mart, 2018, 22:29
Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 21:02
U jednom trenutku se uvidi da je ¾ivot zemaljski kazna.

Sve se to namenski radi, furaju tu pricu da bi posle lakse naterali ljude da ginu "za veru", da se ide u razne ratove ili da se raznesu u nekom trznom centru itd... religiozni fanatici su savrseno topovsko meso za takve rabote.

Grehove drugih i gresi na¹ih sve¹tenika ne treba da nam budu izgovori za na¹e odricanje od du¹e i vrline.
sve si rekao u ovoj reèenici.


Da li ste slu¹ali Arsenija? Link ¹to sam postavio, ¹ta je pogre¹no rekao? Ba¹ i prièa o drugim verama, hvali Gandija, Indiju, Kinu...
Ako jeste, evo i ne¹to veoma op¹irno
! No longer available

sada me mo¾ete pitati za¹to da uop¹te gledate?
sazato ¹to sam npr pogledao nove mesije, svi se lo¾e na fore, vidim knjige na poslu, Stiv D¾obs neke istine i sl, ¹ta preporuèuje Mask... westernizacija (pojam je lepo objasnio Arsenije).
I onda se vraæamo na onu Mandinu: "Ovo je bila njihova, sada æe¹ da èuje¹ na¹u , pa da odluèi¹ koja je lep¹a".


ЯЭВОЛУТИОН

posto je bog nacinio coveko po svome liku, samim pogleom u ogledalo vidis boga...ili ono sto je od njega u tebi ostalo....
svako jutro se zahvali na onome sto ti daje i pozali se na ono sto ti uzima....nije da ce da te cuje, ali ko je od hvala video koristi i od zalbe utehu.
cini kako ti savest nalaze...ako je imas, to je ono bozije u tebi...
ne cini ono drugima sto ne zelis tebi da ucine....je otprilike srz vere...ili ako vam je lakse LJUDSKOSTI....onoga sto nas odvaja od zveri, a cini sve sto mozes da bi preziveo...je otprlke srz civilizacije....

ideja reinkarnacije je ideja ponovljene sanse ...da ispravis greske koje si cinio....postoji u skoro svim religijama...i to je najgori deo religija....
ne ocekujem ja ni raj ni pakao....ne ocekujem ni da neko place za mnom niti da me ikad pominje....ni u kom smislu (eno nesretni Paja se prevrce u grobu zbog onih koji ga nasledise)....nekako zelim sebi da dam svrhu postojanja i da priustim sebi poneko zadovoljstvo...ne materijano, vec duhovno.....a ne mizlim na crkvu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 22:32
Citat: Biker-Boy poslato 07 Mart, 2018, 22:29
Citat: Lone Wolf poslato 07 Mart, 2018, 21:02
U jednom trenutku se uvidi da je ¾ivot zemaljski kazna.

Sve se to namenski radi, furaju tu pricu da bi posle lakse naterali ljude da ginu "za veru", da se ide u razne ratove ili da se raznesu u nekom trznom centru itd... religiozni fanatici su savrseno topovsko meso za takve rabote.

Grehove drugih i gresi na¹ih sve¹tenika ne treba da nam budu izgovori za na¹e odricanje od du¹e i vrline.

Na kraju se sve svodi na pitanje: Da li èovek mo¾e biti dobar i moralan i ako nije vernik?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mrle

Citat: mareskin poslato 08 Mart, 2018, 10:52

Na kraju se sve svodi na pitanje: Da li èovek mo¾e biti dobar i moralan i ako nije vernik?
da li si pogledao link sa Arsenijem?

milomir22

Bit je u tome da ako covek nema vere, ako ne veruje da ce nekada, negde odgovarati za svoja zlodela, sta ga sprecava da ta zlodela cini. Zakon, drzava, pa ko zna koliki broj najstravicnijih zlocina ostane nekaznjen, zasto onda svako drugi ne bi bio ubica, lopov, nistak.

Evo, recimo, stravicnog zlocina, ciji pocinioci nikada nisu kaznjeni, a najebali su neduzni ljudi, sada se mozemo uzdati u neku visu pravdu (Boga ili sudbine).


! No longer available
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mareskin

Citat: milomir22 poslato 08 Mart, 2018, 11:39
Bit je u tome da ako covek nema vere, ako ne veruje da ce nekada, negde odgovarati za svoja zlodela, sta ga sprecava da ta zlodela cini. Zakon, drzava, pa ko zna koliki broj najstravicnijih zlocina ostane nekaznjen, zasto onda svako drugi ne bi bio ubica, lopov, nistak.

Recimo ja konkretno ne oseæam nikakvu ¾elju ni zadovoljstvo da muèim druga biæa. Bar ne stalno. Ima ne¹to valjda i do vaspitanja, porodice u kojoj raste¹, ljudi sa kojima se dru¾i¹.
Spreèava me i to ¹to ne bih u zatvor izmeðu ostalog.

Mnoge zloèine recimo u Bosni i Hrvatskoj su uèinili verujuæi ljudi sa svih strana.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: mrle poslato 08 Mart, 2018, 11:07
Citat: mareskin poslato 08 Mart, 2018, 10:52

Na kraju se sve svodi na pitanje: Da li èovek mo¾e biti dobar i moralan i ako nije vernik?
da li si pogledao link sa Arsenijem?

Pogledaæu. Do 15-og sam skoro stalno na poslu. Samo doðem kuæi i legnem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu