Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bogdan

za muslimane   hri¹æani su nevernici ,  za hri¹æane  muslimani su nevernici   =   veæina ljudi gre¹i u veri

mareskin

Meni na primer smeta teza "vernik = moralan èovek" tj. ljubazan, po¹ten, moralan samim tim ¹to je vernik.

Recimo kod kriminalaca sa kojima sam saraðivao nagledao sam se krstova, tetova¾a, ikona za ceo ¾ivot. Ljudi koji ubijaju, muèe, kradu, varaju se smatraju velikim vernicima. Kad se sluèajno pomene da se ja ne krstim ili da ne postim sabla¾njavaju se. Nekako u njihovim glavama oni su sve gore nabrojano. Samo im fali oreol iznad glave.
O stotinama hiljada evra koje daju crkvi sam veæ pisao (da i dalje se daju ogromne svote). Jer da ti doðe patrijarh u kuæu mora da se debelo plati.
Kad vidim ko se sve prekrsti u crkvi ili na slavi stomak da ti se okrene.

Pravi vernik je po meni ne¹to drugo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Biker-Boy

Ja sam vec mnogo puta rekao, ja ateista sam realno 20x veci vernik od gomile kojekakvih "vernika" koji se krste, nisu procitali ni list biblije, a postenje i moral su im na izuzetno niskom nivou...
Ne moras biti vernik da bi bio posten i cestit covek.

@Ivicat, da, ratovi se vode zbog love, uvek su se i vodili zbog love, ALI fazon je u tome sto je ljude od pamtiveka uvek bilo najlakse nahuskati jedne na druge preko vere ili nacije, eto mi imamo svez primer iz bliske proslosti, rat u bivsoj Jugoslaviji, skolski primer, nahuskali glupake da se pokolju, i onda im pred nosem sve zivo pokrali i oteli, i eto nas danas, jad i beda....
I feel the need..... the need for speed !!!

megaidiot

probaj na zapadu da nekom pokucas nocu ako ti nedaj boze zatreba nesto, moz samo da budes uhapsen.
oni se boje samo zakona drzave, iznad toga nema nicega za njih.

a na istoku nekako ovako:
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Mart, 2018, 20:44
...ljudi koji veruju u boga zapravo veruju u ljudsku dobrotu...u vrline...
ili je bar bilo.

Citat: Biker-Boy poslato 05 Mart, 2018, 21:16
Ne moras biti vernik da bi bio posten i cestit covek.
ne moras, al jesi.


monsterbnt

Citat: Ivicat poslato 05 Mart, 2018, 21:03
Citat: Biker-Boy poslato 05 Mart, 2018, 20:39
...reke i reke krvi su tekle zbog religije, i dan danas teku.

Ovo je jedan od glavnih argumenata koje atesti koriste sa ciljem da pokazu svoj ispravan stav. Ali previdjaju da je ovo potpuno pogresno. Ratovi se nisu vodili zbog vere, vec zbog novca. Navedi mi koji rat nije vodjen zbog novca.



Ivice nisi razume.... nisu se ratovi vodili zbog vere nego zbog crkve i religije...
Smrt SVIMA!!!!

milomir22

#22566
Uh sunce ti, dodjosmo do teme o Svevisnjem i o zagrobnom zivotu.

Licno, odem u crkvu 1 godisnje kada secem kolac i mozda van toga ako me zadesi neko krstenje ili svadba, osetim neki spokoj u crkvi uvek. U popove i u SPC verujem kao i u nase politicare, kad zadignu mantije, vide im se crne air max, a zarade su im, najblaze receno, bezobrazno neskromne naspram bede stanovnistva, ciju sudbinu bi i oni morali da dele da imaju imalo vere u ono sto rade.

Bog-verujem u njega, desava se previse stvari oko mene da bih mogao da kazem da je sve nepovezano i da niko ne vuce konce odnekud. Kosmicka pravda je spora, ali stigne pre ili kasnije, nemojte misliti da ce neko ko je gazio preko mrtvih da bi se obogatio proci nekaznjeno. Evo par primera iz moje okoline :

-U gradu poznajem dvoje ginekologa koji su masovno radili abortuse, i jednom i drugom su deca autisticna (slucajnost mojega).

-Poznajem coveka za koga se prica da je solidnom lovom finansirao narkotike 90-ih i na taj nacin stekao zavidno bogatstvo, epilog, unuce mu ima galopirajuci oblik leukemije.

-Direktoru parking servisa je sin poginuo na yamahi r6 pre par godina, parking servis vazi za bezobrazno lopovsku firmu u KG-u cijim dranjem ove bede i sirotinje su se pojedinci mnooooooogo obogatili.


-U selu imamo prve komsije kojima je neki predak ukrao neke silne dukate u Francuskoj i s tim parama su postali enormno domacinstvo. Bukvalno ih maler bije na svakom koraku, neverovatno koliko nemaju srece ni u jednom aspektu zivota, samo muka, jad i cemer.

-Ko god se ogresio o nekog bliznjeg vezano za nasledstvo (a da ja znam za taj slucaj), nije se lepo proveo i to oko cega se grabio mu je na nos izaslo.


-Majka je radila u Zastavi i skupljali su pare jedni drugima za kola. Moja majka je uzela jugica od tih para pre inflacije, a doslo joj da vrati drugima koji su njoj davali posle. Bukvalno je mogla da vrati 1000-i deo dobijenog, ali u dogovoru sa mojim ocem, oboje su se slozili da vrate u devizama onoliko koliko su dobili. Na taj potez, koleginica ju je ismejala i nazvala majmunom, ona je naravno vratila samo delic. Nakon 2 godine, sin joj dozivi stravican udes, njen jugic ode u totalku, sinu izvade slezinu, sav izlomljen, jedva se oporavio i morao da plati solidnu odstetu drugim ucesnicima, jer je on bio krivac. Nas jugo je pre par godina ostao bez zadnjeg tocka pri 10 na sat, kada smo resili da prestanemo da ga vozimo, bukvalno je istrulio.

Imam jos par primera, ali da ne nabrajam sad ceo dan.

Cini dobro i dobru se nadaj, lose stvari se desavaju i dobrim ljudima, ali ja da znam da sam ukrao nesto od nekoga ko jedva krpi kraj sa krajem, i da me, ne daj Boze zadesi nesto slicno, sam od sebe ziv ne bih mogao da ostanem.

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

mi¹ko_kolo

Citat: zVuk poslato 05 Mart, 2018, 18:56
...sto znaci da ste vi (koji sve objasnjavate nekim "bogom")pronasli dokaz za njegovo postojanje, odavno bi i mi ostali bili vernici jer ne bismo imali razloga za sumnju.....ali neke stvari koje nauka jos uvek nije nasla nacin da objasni, ne znaci da nece objasniti u buducnosti....

...misim, mozemo ovako u beskraj, i niti cu ja poverovati, niti ces ti odverovati, nego me stvarno zanimalo da cujem definiciju zivota u koju verujes, s' obzirom da si sam postavio to pitanje....
У томе и јесте ствар, у приступу. Мени не требају "докази" да Бог постоји. Где ћеш већег доказа од човека? А то, што ја тебе не могу да убедим је потпуно друга ствар. Не морам ја никога да убеђујем, сам ћеш се убедити - једном.

Biker-Boy

Hehe, setite se toga kad se razbolite i odete u bolnicu pa vam kazu:
Imate 2 opcije
-Prva je da cete da lezite tu i cekate da vam pomogne svemoguci bog
-Druga je da vam pomogne nauka (doktor)
Sta cete izabrati pitam se... :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Lone Wolf

Ako boga zamislite kao sedog deku koji sedi na oblaku i sudi kad umrete normalno da je klimava teorija.
Ako pomislite da nema boga onda stavljate sebe i svoj ¾ivot na prvo mesto, ¹to je vrlo sebièno i usko gledano, nipoda¹tavate istoriju koja traje milionima godina, i koja æe trajati, evoluciju, napredak, smisao bilo èega osim jedenja, spavanja i jo¹ ponekih kratkotrajnih u¾ivanja.

Zamislite boga kao sebe vi¹estruko savr¹enijeg a u stvari i takvog samo kao milijarditi deo jedne vi¹e celine.
Не може рај на земљи.

Biker-Boy

Kako sad to milionima godina kad zemlja postoji 6000 godina  [rofl] ;D
I feel the need..... the need for speed !!!

Lone Wolf

Ti pretpostavlja¹ da jedino biblija zna koliko je stara zemlja i da li postoji bog. I tumaèi¹ je doslovno. Svo viðenje podreðuje¹ ljudskim merama.
Treba gledati ¹ire, vi¹e i dalje.
Не може рај на земљи.

monsterbnt

A sta je lose u tome da stavis sebe i svoj zivot na prvo mesto? Poenta religije je da te spreci u tome i da svoj zivot podredis nekom drugom.... Pre svega crkvi kao instituciji....
Ako bog ne postoji SAM si odgovoran za svoje postupke i ne mozes nista opravdati bozjom voljom...
Veruj ti u sta god oces, ali ne teraj mene da verujem niti da trpim posledice zbog tvoje vere.... Prosto zar ne?
Smrt SVIMA!!!!

Lone Wolf

Ne teram. Niko ne tera. To je i smisao ljudskog postojanja - slobodna volja.

Neki, ka¾em neki ljudi se odluèe da ne postoji bog niti bilo ¹ta posle ¾ivota jer imaju te¹ke grehe koje ¾ele da oni i drugi zaborave a u sluèaju religije toga nema.
Ili zapnu na razvoju pa ne znaju ¹ta æe sa sobom.

Jedina ispravna i pravedna jednaèina je da postoji ponovno raðanje, nije u redu da se neko rodi ovakav ili onakav.
O tome vi¹e govori budizam. A u stvari sve je slièno.
Не може рај на земљи.

monsterbnt

Kroz istoriju su razne religije itekako terale ljude da im pripadaju i aposolutno ubijale svaku slobodnu volju. Pocevsi od suptilne pretnje gorenjem u paklu do bukvalnog spaljivanja. I dan danas je ovo prvo prisutno. Ako ne pripadas nama, onda si nevernik i goreces u paklu. Uvek je bilo zloupotreba toga i uvek ce biti. Evo ti primer SPC. Ne placaju poreze, iznad zakona su, mesaju se u drzavu, otimaju na sve strane, katolicka crkva nije nista bolja, o islamu mislim da ne treba ni govoriti.... Sta su radili kad su bile poplave? Drzali moleban da prestane kisa, nisu ni dinara dali iz svoje duboke kase, cak ni ustupili nijedan objekat unesrecenim ljudima....

Opet naglasavam da pricam o crkvi i religiji a ne o veri...

https://www.facebook.com/JungleVT/videos/2444845095657318/
Smrt SVIMA!!!!

mi¹ko_kolo

Citat: monsterbnt poslato 06 Mart, 2018, 09:38

Opet naglasavam da pricam o crkvi i religiji a ne o veri...
Onda ne prièamo(te) o istim stvarima.

monsterbnt

Prica je pocela o crkvi i crkvenim sluzbenicima, ne o tome da li bog postoji ili ne. Suvise je to filozofsko pitanje za ovaj forum.
Ljudima smetaju crkva i religija a ne vera. I ja licno smatram da je slepo verovanje u bilo sta besmisleno, ali ako tebi prija i cini ti zivot boljim, ja nemam prava da ti prigovorim sve dok mene time ne ugrozavas.
Smrt SVIMA!!!!

mareskin

Citat: Lone Wolf poslato 06 Mart, 2018, 09:16
Ti pretpostavlja¹ da jedino biblija zna koliko je stara zemlja i da li postoji bog. I tumaèi¹ je doslovno. Svo viðenje podreðuje¹ ljudskim merama.
Treba gledati ¹ire, vi¹e i dalje.

Èini mi se da si pravloslavac ne bi ovako pisao. Pretpostavljam da si budista ili hinduista ili neke sliène vere.
Osnova hri¹æanske vere je da je bog samo jedan. I da se za razne stvari ide u pakao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Biker-Boy

Hehe upravo tu je zackoljica, svaka religija tvrdi da je SAMO njihov bog jedini pravi, i tu se lepo vidi da je sve to ljudski konstrukt sa ciljem vladanja masom ljudi, jer svako hoce da bude glavni baja u svom selu, tako je to pocelo...
I feel the need..... the need for speed !!!