Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

Citat: Laziæ poslato 05 Mart, 2018, 08:56
Evo ¹ta bi ja uradio u njegovom sluèaju...
ja bi posetio psihijatra prvo.
posle na konsultacije sa teslom, tips&tricks za zivot bez dozvole. [rofl]

Glava Dole

 [rofl] [rofl] [rofl] ;D

A sto se ovoga tice...
Citat: zVuk poslato 05 Mart, 2018, 09:17
...a to za zivot posle smrti.....bmliga, ako ti nije smetalo sto nisi bio ziv npr. 1402. godine, zasto bi ti smetalo da ne budes ziv tamo negde u buducnosti...??...

Potpuno se slazem :)

ЯЭВОЛУТИОН

Bog je brana...moralno norma koji odvaja coveka od zveri....vera u boga je nacin da ogranicimo slobodu...jer je samo zver slobodna dok je ne uhvate....ljudi imaju pored boga i druge ogranicavajuce faktore ...doduse i vanvremensku i vanprostornu slobodu gluposti....to jedino nema kraja...ljuska glupost....
Da se viseputapomenuti onaj cije se ime ne izgovara @vucicupederu boji boga, ne bi cinio ovakav zulum svom narodu....mada , on mozda misli da cini dobro....ali put do pakla poplocan je dobrim namerama....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mi¹ko_kolo

Citat: Laziæ poslato 05 Mart, 2018, 08:56
®ivot... :D Gomila mesa je morala prvo da bude ¾ivo biæe... :D
A definicija ¾ivota je?

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

megaidiot

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Mart, 2018, 09:44
Da se viseputapomenuti onaj cije se ime ne izgovara @vucicupederu boji boga, ne bi cinio ovakav zulum svom narodu....mada , on mozda misli da cini dobro....ali put do pakla poplocan je dobrim namerama....
kako je neko napisao: "pol pot ne veruje u boga, ali veruje da ga je bog izabrao da vlada i vodi svoj narod u napredak"

ЯЭВОЛУТИОН

najgore je sto nije jedini koji misli da ga je bog izabrao
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


mi¹ko_kolo

Citat: zVuk poslato 05 Mart, 2018, 11:16
...je..??
Ono u ¹ta ja verujem da je, sigurno se ne bi dopalo vama koji ne verujete ni u ¹ta. Tako da... Sinapse ili ne, struja ili du¹a... Svako ima svog Boga.

zVuk

...sto nas vraca na pocetak ove diskusije...

Citat: Laziæ poslato 04 Mart, 2018, 18:54
Boga je izmislio èovek koji nije imao kapaciteta da shvati svet oko sebe,

...postavio si pitanje na koje jos uvek niko nije nasao tacan odgovor...a verovanja o tome su razna, stotine, ako ne i hiljade razlicitih....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mi¹ko_kolo

Upravo se o tome radi. Da ste vi (koji sve obja¹njavate nekom "naukom") prona¹li dokaz da da Bog ne postoji, odavno bi mi (koji verujemo u nekog Boga) bili u manjini ili bismo nestali. Ali - neke stvari i dalje ostaju u domenu Bo¾anskog.

Biker-Boy

Ako je nesto (jos uvek) ne razumljivo, to ne znaci da je bozansko, u proslosti mnoge banalne i proste stvari ljudima nisu bile jasne pa su ih objasnjavali kao bozanske, pa se danas tome smejemo, jer je nauka napredovala i mnoge stvari su shvacene kako i zasto funkcionisu, samo treba vremena... a ne odma bog ovo bog ono....
Jos kad se setim da i dan danas jos uvek ima morona koji veruju u ravnu zemlju....  [samoubistvo] [samoubistvo] [doh] [doh] [rofl] [rofl] [rofl]
I feel the need..... the need for speed !!!

zVuk

Citat: mi¹ko_kolo poslato 05 Mart, 2018, 18:32
Upravo se o tome radi. Da ste vi (koji sve obja¹njavate nekom "naukom") prona¹li dokaz da da Bog ne postoji, odavno bi mi (koji verujemo u nekog Boga) bili u manjini ili bismo nestali. Ali - neke stvari i dalje ostaju u domenu Bo¾anskog.

...sto znaci da ste vi (koji sve objasnjavate nekim "bogom")pronasli dokaz za njegovo postojanje, odavno bi i mi ostali bili vernici jer ne bismo imali razloga za sumnju.....ali neke stvari koje nauka jos uvek nije nasla nacin da objasni, ne znaci da nece objasniti u buducnosti....

...misim, mozemo ovako u beskraj, i niti cu ja poverovati, niti ces ti odverovati, nego me stvarno zanimalo da cujem definiciju zivota u koju verujes, s' obzirom da si sam postavio to pitanje....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Ivicat

Zasto ateisti imaju stalnu potrebu da iznose svoje misljenje kako su ljudi koji veruju glupi, zatucani, zaostali? Zasto imaju stalnu potrebu da ubedjuju one koji veruju da Bog ne postoji i da grese sto veruju? Jer je njihov ateisticki stav (jedini) ispravan?

! No longer available

Biker-Boy

#22554
Citat: Ivicat poslato 05 Mart, 2018, 20:28
Zasto ateisti imaju stalnu potrebu da iznose svoje misljenje kako su ljudi koji veruju glupi, zatucani, zaostali? Zasto imaju stalnu potrebu da ubedjuju one koji veruju da Bog ne postoji i da grese sto veruju? Jer je njihov ateisticki stav (jedini) ispravan?

! No longer available

Iz istog razloga iz kojeg vernici daju sebi za pravo da govore drugima kako da zive, sta da rade, s kim da se jebu, kako da se jebu, s kim da se vencavaju/ozene, i gomila drugih stvari.... reke i reke krvi su tekle zbog religije, i dan danas teku.

p.s. ovaj na snimku kakav je takav je, al je svesniji od vecine stanovnistva  ;D ;D
I feel the need..... the need for speed !!!

ЯЭВОЛУТИОН

da li bog postoji ili ne postoji je diskutabilno....ali strah od boga ...kao neceg iznad zakona, neceg sto na kraju donosi sud, je neophodan za odvajanje coveka od zveri....ako smatras da mozes da cinis zlo i da neces biti kaznjen ako te policija ne uhvati, dovodi do toga da ima vise zlih nego dobrih i cestitih....ljudi koji veruju u boga zapravo veruju u ljudsku dobrotu...u vrline....oni koji ne veruju izgubili su veru u ljude....verovanje u boga je verovanje u sebe kao dobrog i cestitog....neverovanje u sebe te cini ateistom.....

zapravo je vera filozofski stav....a bog je tacka prelamanja....cizal veruje ali posto je naopak on kaze da ne veruje, pa je cak i sebe ubedio u to....on bre voli debelog zmaja....dakle ima veru u ljude....i dz je covek...za neverovati...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Biker-Boy

#22556
Pa kad jednog lepog dana docekamo da imamo DRZAVU, koja uz to i funkcionise, u kojoj vlada ZAKON, ljudi ce shvatiti koliko je religija suvisna stvar, kao sto su to shvatili ljudi u svim naprednim drzavama, i te drzave u kojima ima najmanje vernika, su i najnaprednije, imaju najmanju stopu nezposlenosti, najmanje kriminala, socijalna sigurnost itd...

Vrlo cesto su ljudi najzverskije grozote radili u ime religije, tako da ta stavka o odvajanju coveka od zveri otpada.
I feel the need..... the need for speed !!!

MIGE

Citat: Biker-Boy poslato 05 Mart, 2018, 20:49
Pa kad jednog lepog dana docekamo da imamo DRZAVU, koja uz to i funkcionise, u kojoj vlada ZAKON, ljudi ce shvatiti koliko je religija suvisna stvar, kao sto su to shvatili ljudi u svim naprednim drzavama, i te drzave u kojima ima najmanje vernika, su i najnaprednije, imaju najmanju stopu nezposlenosti, najmanje kriminala, socijalna sigurnost itd...

a koje su to na primer drzave?

Biker-Boy

Idi na sever evrope pa ces videti, ljudi se tamo mnooogo manje opterecuju s tim, i zato bolje zive, drzave im uredjenije, na vreme su shvatili da Thor, Odin i ekipa ne postoje :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Ivicat

Citat: Biker-Boy poslato 05 Mart, 2018, 20:39
...reke i reke krvi su tekle zbog religije, i dan danas teku.

Ovo je jedan od glavnih argumenata koje atesti koriste sa ciljem da pokazu svoj ispravan stav. Ali previdjaju da je ovo potpuno pogresno. Ratovi se nisu vodili zbog vere, vec zbog novca. Navedi mi koji rat nije vodjen zbog novca.