Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Ja samo znam da mi je plata ni¾a i u dinarima i u evrima nego 2011-e. I to, cirka, za 110 evra! NapreDno - nema ¹ta!

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357

Citat: mi¹ko_kolo poslato 01 Avgust, 2017, 19:41
Ja samo znam da mi je plata ni¾a i u dinarima i u evrima nego 2011-e. I to, cirka, za 110 evra! NapreDno - nema ¹ta!

Konkretno ti u stvari parazitiras na budzetu...

Boban_m

Google je prijatelj ali samo ako znas kako se dozira. Prvo ne postoji fiksni federal tax od 27% ili bilo koliko. On je progresivne prirode, drugaciji po poreskim razredima i ne bi trebao da brine radnicku klasu. Evo ovako izgleda odsjecak od ceka na Floridi (obrati paznju za federalni poreski zahvat):

paystub" border="0

Pa cak ni to nije fiksno, jer se kod godisnjeg obracuna primjenjuju razne poreske olaksice. Sam radim svoj poreski obracun i za proslu godinu drzava je meni platila preko $2K poreskog povracaja. Ove godine nadam se i vise jer sam kupio kucu.




mi¹ko_kolo

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 20:47
Citat: mi¹ko_kolo poslato 01 Avgust, 2017, 19:41
Ja samo znam da mi je plata ni¾a i u dinarima i u evrima nego 2011-e. I to, cirka, za 110 evra! NapreDno - nema ¹ta!

Konkretno ti u stvari parazitiras na budzetu...

U stvari ti opisuje¹ sebe.

Iako mi je ogavan gospoodin, moraæu da ga citiram:

Kad je Hitler krenuo na Britaniju, kad su „meser¹miti”, „¹tuke”, „fau 1” i „fau 2” poèeli danima da tuku London, premijer Vinston Èerèil je sabrao ministre da vide ¹ta im je èiniti. Postavilo se pitanje: kako namaknuti sredstva za odbranu zemlje, odakle uzeti? Jedan ministar je predlo¾io da se funte namenjene kulturi prebace u ratni bud¾et. „A ¹ta æemo, onda, da branimo?”, pitanjem je reagovao premijer.



Hattrick

Ima istine. Vise je jedan Thompson uradio za ustasku ideologiju, nego tamo neki anonimni strazar koji je cuvao neki magacin, ili stajao kao ker u karauli.

Lazic

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 19:33
Citat: Boban_m poslato 01 Avgust, 2017, 15:12
Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 07:31
U Americi je na primer porez na nasledje, cak i u prvom nazlednom redu - da se useres.
Jebena ta Amerika. Na Floridi porez na nasledje nula. Porez na dohodak nula.

Sto se tice poreza na zaradu, tj. dohodak kako ti kazes, na Floridi i jos 9 drzava ne placa se samo State income tax.

Placa se na zaradu: Federal income tax, Lokal income tax kao i FICA (po pola sa poslodavcem) ukupno oko 27% bez pomenutog State income fax koji bi iznosio jos par procenata da je neka druga drzava umesto Floride u pitanju.

Znas ti to vrlo dobro....




Vuèiæu ti li si?

A gde se deo porez da se usere¹ prvom naslednom delu... ??? Zna¹ ti to vrlo dobro... Taman u par tema par normalnih komentara, al' ni preCednik, ne mo¾e da se dugo pravi da nije ono ¹ta je...


mrle

Citat: petar357 poslato 01 Avgust, 2017, 20:47
Citat: mi¹ko_kolo poslato 01 Avgust, 2017, 19:41
Ja samo znam da mi je plata ni¾a i u dinarima i u evrima nego 2011-e. I to, cirka, za 110 evra! NapreDno - nema ¹ta!

Konkretno ti u stvari parazitiras na budzetu...
kultura nije potrebna.
Bedo jedna prosta.

Ivicat

Lepse je sa kultur(n)om...

mi¹ko_kolo

Ilustracije radi, izdvajanje za kulturu u Srbiji je oko 0,7% BDP-a, a u zemljama koje razmi¹ljaju o svojoj kulturi negde oko 2%. Pametnom dosta.

milomir22

U zemljama koje strmoglavo srljaju u finansijsku propast (poput nase), kultura je prvo cemu se oduzmu sredstva. Meni je krivo, licno volim pozoriste, film, muziku, ali je u neku ruku i realno sto je tako, jer sve ovo sto ima mozga i kome treba kultura polako ali sigurno ode u druge zemlje i ne planira da se vrati nikad vise. A za ove sto ostaju, tu su braca, farme, parovi, grandovi i ostalo, pa gde ces bolje.

Ne volim sto je tako, ali to je realnost jebi ga.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mi¹ko_kolo

Mislim da nisi u pravu. Kad imaju ¹ta, ljudi odaberu ono ¹to je kvalitetno. Kada bi se, nekim èudom, promenila programska politika na¹ih televizija i uop¹te medija i izbacili svaku vrstu tre¹a iz svog delokruga, ne bi pro¹lo puno i niko se vi¹e ne bi seæao likova koji su se pojavljivali u njima. Mediji u Srbiji se prosto utrkuju ko æe biti vulgarniji, prizemniji, bombastièniji u naslovima, kakvu æe bljuvotinu da iskopaju... Koliko ljudi je bilo na koncertu Filharmonije na U¹æu, pre mesec dana? Izmeðu 25 i 30 hiljada. Nije pevala ni jedna od tre¹ zvezda. Neka i polovina ponekad pusti kod kuæe klasiku, eto ti publike za narednih i-ha-haj!

Kostić

hm. od tamo neke skraja osamdesetih, poèetkom devedesetih, kad se pojavio novi modni trend iz domena kulture, primetno je da jedna strana kulture, onu drugu stranu naziva tre¹ i slièno. jo¹ nisam primetio da ta druga strana pridaje veliku va¾nost ovoj prvoj. upro¹æeno, neko ko slu¹a rahmu i voli pozori¹te ne vadi iz usta recimo liènu kartu od onog lukasa (primer). ispada da kulturna elita ustvari leèi ili ne leèi ne¹ko, dal je iskompleksirana time ¹to manji broj ljudi slu¹a rahmu ili se to ne prikazuje a veæi slu¹a liènu kartu i to se prikazuje pa im to smeta. al opet ako im to smeta, oèigledno imaju problem sa sopstvenom lièno¹æu jer:

koga boli kurac ¹to masa dobrih pièaka slu¹a liènu kartu po splavovima? realno, ja konzumiram posebnu vrstu muzike, redo bi jebo sve te nosopaljke sa splavova, jer su gospoðe iz vi¹eg kruga il ogavne il im je karakter jo¹ ogavniji. ili su previsoko pa nemo¹ se dovate. a mo¾da je kvaka u neèem treæem. ko bi ga znao.

suv 'knji¾evni' ¾ivot naspram soènog 'francuskog'. aj pa ¹ta sad


inaèe, poznavo sam èoveka od kulture, koji je psovo gore od mene. nadmetali smo se, dodu¹e ne javno u medijima, al uz pivce u kafani alwajz.

tolisu te razlike jelda

mi¹ko_kolo


Slaninar

Citat: kosta66 poslato 02 Avgust, 2017, 14:31
koga boli kurac ¹to masa dobrih pièaka slu¹a liènu kartu po splavovima? realno, ja konzumiram posebnu vrstu muzike, redo bi jebo sve te nosopaljke sa splavova, jer su gospoðe iz vi¹eg kruga il ogavne il im je karakter jo¹ ogavniji. ili su previsoko pa nemo¹ se dovate. a mo¾da je kvaka u neèem treæem. ko bi ga znao.

Time se oblikuju nova pokolenja i celo dru¹tvo. Utièe na naèin razmi¹ljanja i vrednosne stavove.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

nije istina. aj sad da mi se objasni zbog èega recimo moja drugarica koja je iz 'vi¹e inteligencije' dru¹tva koja èita knjige jel, izigrava ne¹to, a u stvari psuje ko koèija¹ i jebe se ko ¹tuka, redovno iskukava na acu lukasa (primer) i pridaje mu veliku pa¾nju èime kvari svoj ¹uj il ¹ta veæ - du¹evni mir il kako se ka¾e? imam prijatelja iz detinjstva, koji slu¹a tog lukasa i kad smo na ¾urci ja stojeæki podnesem tu muziku i te njegove navike iako mi smeta ¹to uop¹te razumem tekst koji po meni pa ja ne znam ¹ta je, al ga ne panjkam, nego pijanèimo i veselimo se. posle kad doðem kuæi leèim se jednim rahmanjivom i ka¾em sebi, pa jebu mater, sto ljudi sto æudi. iako mi smeta, smeta mi u ti¹ini i neprimetno. ja mislim da je to kultura.

pokolenja se ne oblikuju muzikom, iako sam danas proèito na fejsu da je aristotel il neki slièan mudrac reko da muzika mo¾e da oblikuje karakter. to je neistina u sirovom smislu napisane reèenice. u nekom umnom poku¹aju da se govornik izrazume mogu da se pove¾u neke stvari.


i dalje ostaje pitanje, za¹to vi¹i sloj inteligenije smatra da je kultura zajednièka religija? inaèe, kultura je subjetivna stvar. isto kao i lepota u oku posmatraèa, umetnièko delo, izbor ¾ene za seks, izbor ¾ene za ceo ¾ivot, izbor piva, rakije, vina, vode.

milomir22

@slaninar

Upravo, moral je na 0, glupo je da pricam, bio pre neki dan na bazenima, klinke '96, '97, '98 nose tanga kupace, uvukle im se gace u dupe, manje vise svakoj. Ja kazem, sutra mi se rodi cerka, sta da joj radim, da pustim da se kurva i ide gola okolo, jer sve to rade ili da je vaspitavam kao amisa i da je izolujem, nije ni to dobro, nisam pametan.

Svaka generacija je losija od prethodne po vise stavki (slabije obrazovanje, slabiji moral, manje radnih navika,...), sem kulture i manjka $ koje izdvajaju za istu, mislim da je problem u srozanom skolstvu na jad i bedu i roditelje kojima je bitnije da im dete u osnovnoj nosi ajfon 6 nego da od njega sutra postane covek.

Apropo kulture, sedim pre nekih mesec-dva ispred kuce i spontano se okupi komsiluk na po pivo. Poce prica o parovima i komentarisanje, da znate kako su me pogledali kada sam im rekao da od 2012. nisam upalio tv (otprilike koji je ovome kurac, lud). Ja ustadoh, reko' moram da provozam motor, zapek'o lanac, pa da razradim.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Kostić

¹ta su parovi? to pitanje sam postavljao i na fejsu i niko e nije udostojio odgovora.

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 02 Avgust, 2017, 14:55
nije istina. aj sad da mi se objasni zbog èega recimo moja drugarica koja je iz 'vi¹e inteligencije' dru¹tva koja èita knjige jel, izigrava ne¹to, a u stvari psuje ko koèija¹ i jebe se ko ¹tuka, redovno iskukava na acu lukasa (primer) i pridaje mu veliku pa¾nju èime kvari svoj ¹uj il ¹ta veæ - du¹evni mir il kako se ka¾e? imam prijatelja iz detinjstva, koji slu¹a tog lukasa i kad smo na ¾urci ja stojeæki podnesem tu muziku i te njegove navike iako mi smeta ¹to uop¹te razumem tekst koji po meni pa ja ne znam ¹ta je, al ga ne panjkam, nego pijanèimo i veselimo se. posle kad doðem kuæi leèim se jednim rahmanjivom i ka¾em sebi, pa jebu mater, sto ljudi sto æudi. iako mi smeta, smeta mi u ti¹ini i neprimetno. ja mislim da je to kultura.

pokolenja se ne oblikuju muzikom, iako sam danas proèito na fejsu da je aristotel il neki slièan mudrac reko da muzika mo¾e da oblikuje karakter. to je neistina u sirovom smislu napisane reèenice. u nekom umnom poku¹aju da se govornik izrazume mogu da se pove¾u neke stvari.


i dalje ostaje pitanje, za¹to vi¹i sloj inteligenije smatra da je kultura zajednièka religija? inaèe, kultura je subjetivna stvar. isto kao i lepota u oku posmatraèa, umetnièko delo, izbor ¾ene za seks, izbor ¾ene za ceo ¾ivot, izbor piva, rakije, vina, vode.

Besmisleno je raspravljati se s tobom.  Ni obja¹njavati ne vredi.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen