Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

to je bio sarkazam

Major


monsterbnt

Citat: Laziæ poslato 26 Maj, 2017, 11:34
I dalje ne znam kako zami¹ljaju da æe da mi uðe u kuæu ako ne otvorim vrata...

Eo sad sam bas radio neko iseljenje. Investitor uzo kredit od banke, napravio zgradu, prodao stanove i popalio da nije vratio kredit. Banka oduzima stanove sadasnjim vlasnicima i to ih racuna po 30% trzisne cene. Iselili celu zgradu uz pomoc policije.... Dosli panduri sa bravarima i lepo obili sve stanove.... Bunis se sto ti obijaju stan, uhapse te....
Smrt SVIMA!!!!

Hurricane


mareskin

Citat: monsterbnt poslato 26 Maj, 2017, 14:45
Citat: Laziæ poslato 26 Maj, 2017, 11:34
I dalje ne znam kako zami¹ljaju da æe da mi uðe u kuæu ako ne otvorim vrata...

Eo sad sam bas radio neko iseljenje. Investitor uzo kredit od banke, napravio zgradu, prodao stanove i popalio da nije vratio kredit. Banka oduzima stanove sadasnjim vlasnicima i to ih racuna po 30% trzisne cene. Iselili celu zgradu uz pomoc policije.... Dosli panduri sa bravarima i lepo obili sve stanove.... Bunis se sto ti obijaju stan, uhapse te....

Da li su stanari kupili stanove, preveli u katastru na svoje ime i odradili ¹ta je sve trebalo od papirologije. Ako jesu, onda mi nije jasno po kom osnovu se uzima njihova imovina. Osim ako je objekat bio obezbeðenje kredita u kom sluèaju nije, valjda, ni moglo da se promeni vlasni¹tvo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Boban_m

Znaci i dalje je kupovina stana u Srbiji lutrija. Prilikom sklapanja ugovora o kupovini, ljudima je moralo biti predoceno da je imovina pod hipotekarnim opterecenjem. Ko je omanuo u procesu ne znam ali kupci ukoliko su prevareni treba da ganjaju i investitora i drzavu do Strazbura.

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 26 Maj, 2017, 15:20
Znaci i dalje je kupovina stana u Srbiji lutrija. Prilikom sklapanja ugovora o kupovini, ljudima je moralo biti predoceno da je imovina pod hipotekarnim opterecenjem. Ko je omanuo u procesu ne znam ali kupci ukoliko su prevareni treba da ganjaju i investitora i drzavu do Strazbura.

©to se za¹tite kupca tièe kod nas - 0 bodova.
"Investitor" je najèe¹æe DOO firma, ¹to znaèi da od imovine imaju 200 evra i laserski ¹tampaè, pa se ti od toga obe¹teti.
Mnogi uðu sa 0 dinara u posao, pa od prodaje stanova pre izgradnje finansiraju izgradnju. Ta ¹ema je sad malo sporija i te¾a, ali mnogi nemaju novac za zavr¹etak zapoèetog.
Neki depoziti i garancije su nauèna fantastika kod nas.

"Dr¾ava" ne radi praktièno ni¹ta za proveru i za¹titu - veæ ako sam ne proveri¹ sve i ne za¹titi¹ se od svake moguæe prevare, ispu¹io si.
Ako nema duple prodaje stanova, "investitori" mogu slobodno da zatvore jednu i otvore drugu firmu, pa nastave.
Lopovska zemlja.

Neka me ispravi neko ako gre¹im, ako se ne¹to promenilo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Investitor uzeo kredit od banke i kao zalog polozio zgradu. Kupci uzeli stanove, regularno sve platili, i regularno se u katastru upisali kao vlasnici. Investitor sa njihovim parama i parama od banke (nije nijednu ratu kredita platio) popali u rusiju. Banka angazuje privatne izvrsitelje koji racunaju u narodnog fronta 500 eu/m2 (realna vrednost oko 2000eu/m2). Stanari do momenta kad su im izvrsitelji zakucali na vrata nemaju pojma da postoji problem mnogi cak danas nisu ni bili kuci kad se to desavalo i kad dodju sa posla nece moci da udju u stan jer su promenjene brave.... Policija naravno pomaze izvrsiteljima koji su ispunili formu obavestavanja stanara time sto su okacili obavestenje na tabli suda.... Policija sleze ramenima, a stanarima je jedino ostalo da protiv investitora podnesu privatnu tuzbu....
Smrt SVIMA!!!!

mi¹ko_kolo

Najstra¹nije je ¹to je tu kriva dr¾ava. Kako mo¾e neko da uzme kredit i da ne plati NI JEDNU ratu?! Pri tom, regularno proda stanove i upi¹u se neki drugi ljudi kao vlasnici. A katastar ne proverava da li postoji teret na nekrernini?!

megaidiot

tako sto ima ortaka koji mu taj kredit odobri, pa dobije deo. :)
CitatI dalje ne znam kako zami¹ljaju da æe da mi uðe u kuæu ako ne otvorim vrata...
a kad sam bio mali niko nije ni zakljucavao vrata.

Lazic

Citat: monsterbnt poslato 26 Maj, 2017, 19:01
Investitor uzeo kredit od banke i kao zalog polozio zgradu. Kupci uzeli stanove, regularno sve platili, i regularno se u katastru upisali kao vlasnici. Investitor sa njihovim parama i parama od banke (nije nijednu ratu kredita platio) popali u rusiju. Banka angazuje privatne izvrsitelje koji racunaju u narodnog fronta 500 eu/m2 (realna vrednost oko 2000eu/m2). Stanari do momenta kad su im izvrsitelji zakucali na vrata nemaju pojma da postoji problem mnogi cak danas nisu ni bili kuci kad se to desavalo i kad dodju sa posla nece moci da udju u stan jer su promenjene brave.... Policija naravno pomaze izvrsiteljima koji su ispunili formu obavestavanja stanara time sto su okacili obavestenje na tabli suda.... Policija sleze ramenima, a stanarima je jedino ostalo da protiv investitora podnesu privatnu tuzbu....
Problem je ¹to to nikako ne bi smelo da je moguæe. Banka je morala da spreèi prodaju stanova posle ka¹njenja dve rate kao ¹to i sirotinji legnu na vrat. Nego je mnogo tu olo¹a ume¹ano... Zato dok ne bude krvi do kolena neæe biti bolje...

Glava Dole

Ne kapiram po kojoj logici drzava moze da tereti nekog ko je nesto posteno platio i ima papire crno na belo umesto da investitora hvata za gusu... to je problem sa njim, on je duzan banci, ne kupci stanova...

monsterbnt

Pa oni terete investitora, banka uzima ono sto je investitor obecao, za raju se jebe i jednima i drugima...
Smrt SVIMA!!!!

balcan girl

al zato metak i dalje jeftin :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Hattrick

Al se slabo koristi u zadnje vreme.  :)

slave74


[/quote]

Eo sad sam bas radio neko iseljenje. Investitor uzo kredit od banke, napravio zgradu, prodao stanove i popalio da nije vratio kredit. Banka oduzima stanove sadasnjim vlasnicima i to ih racuna po 30% trzisne cene. Iselili celu zgradu uz pomoc policije.... Dosli panduri sa bravarima i lepo obili sve stanove.... Bunis se sto ti obijaju stan, uhapse te....
[/quote]

Jel ima negde to da se procita, jesu li novinari ispratili taj slucaj

mareskin

Citat: monsterbnt poslato 27 Maj, 2017, 02:18
Pa oni terete investitora, banka uzima ono sto je investitor obecao, za raju se jebe i jednima i drugima...

Taèno je da banka uzima ono ¹to je u hipoteci, ali kako je legalno moglo ne¹to ¹to je pod hipotekom da se proda? To mi nije jasno.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mi¹ko_kolo

I ponavljam, kako su novi vlasnici mogli da se upi¹u u katastru, ako je zgrada pod teretom?!

mareskin

Citat: mi¹ko_kolo poslato 27 Maj, 2017, 12:17
I ponavljam, kako su novi vlasnici mogli da se upi¹u u katastru, ako je zgrada pod teretom?!

Pa, raèunam nikako.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

megaidiot

pa nisu se upisali, to sto stanova nema u katastru ne sprecava prodaju. na mirijevu hidrotehnika gradila zgrade, probali ljudi da upisuju stanove, ne moze.
posto zgrada nije uknjizena, na papiru stanari tehnicki lebde u svojim stambenim jedinicama iznad njiva.
a mogu da ih prodaju i kupuju. sve je to jako cudno.