Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

sve te ideje sa zapada se kod nas koriste kao zloupotreba i kao naèin za punjenje bud¾eta. ja u bajke nisam verovao ni kao dete... stalno sam zbog toga dobijao packe...

Kostić

Citat: Laziæ poslato 25 Maj, 2017, 11:31
Citat: misa-pei poslato 25 Maj, 2017, 11:21
Kao ideja je odlièna stvar. Posebno ¹to æe, kako Zmaj napisa, upravnici biti postavljeni samo tamo gde ne funkcioni¹e skup¹tina stanara. Sad, kako æe to u praksi ispasti, naravno da smo skeptièni, da ne verujemo da æe doneti boljitak, jer ova dr¾ava ni¹ta ne radi da bi narodu bilo bolje, nego da bi opelje¹ila narod (iskustvo).

Za prinudnu naplatu... Postoje baksuzi, kao kod moje tetke u zgradi, koji neæe ni da prièaju o odr¾avanju zgrade. Neæe ni da èuju da plate pranje stepeni¹ta, a kamo li ne¹to ozbiljnije (popravka ulaznih vrata, interfon, krov). Neæu da plaæam popravku lifta jer ¾ivim na prvom spratu i ba¹ me briga ili neæu da plaæam popravku krova jer nisam naposlednjem spratu.

Da ljudi o svojim zgradama raumi¹ljaju iole domaæinski, da ne bacaju ðubre (od kesa sa smeæem na stepeni¹tu do pikavaca), ne prave cirkus od hodnika, ne pona¹aju se bahato prema zajednièkim prostorima itd, ne bi nam bili potrebni prinudni upravnici. Ovako, po¹to smo sami nesposobni, mora da doðe neko "odozgo" da nas uèi redu.

Sve je to tako za normalan svet, e da li æe (a hoæe) biti kakve zloupotrebe (a biæe), na stanarima i nadle¾nim organima (koji æe i da vr¹e zloupotrebu), ostaje da  stanari vode raèuna i da im to ne dozvole (a nemaju pravni lek ili je on do beskraja komplikovan i dugaèak).
Kraj diskusije...

amin.

Lazic

Citat: kosta66 poslato 25 Maj, 2017, 11:33
sve te ideje sa zapada se kod nas koriste kao zloupotreba i kao naèin za punjenje bud¾eta.
I onda ode¹ na zapad i shvati¹ da veæina toga ¹to nam ovi prodaju èak ni tamo nema... Jeb'o te, proputovah pola Italije, osim kvaliteta puteva, mi smo Evropa za njih... U Veneciji seru i pi¹aju pravo u more...

slave74

Tu ce se zaposliti botovi sns i preletaca, a cisto da bi spijunirali i naravno prijavljivali stanare ,koji krse zakon o stanovanju..
Naravno to ce se u najvecoj meri odnositi na koriscenje zajednickih prostorija, stanodavce i podstanare zbog ubiranja nenormalno visokog poreza od 20%..
Pri tome nece ispostovati zahteve stanara i podstanara ,jer ih to ne interesuje-od toga se nema para.
Da ih cistoca i urednost kao i ispravnost objekta ne interesuje to znaju vrapci..

Sama cinjenica da novi presednik skupstine stanara ili kako se vec zove kao odgovorno lice ima maksimalno zaprecenu kaznu od 5000din, a stanari do 150000din govori ,koliko ce biti odgovoran i posten.

Druga stvar je i to da on ne radi po zakonu, vec po nalogu svog poslodavca.
Treca stvar je da se obuka za taj posao tj. kurs placa 30000din , pa ce vlast uzeti pare od vecine polaznika kao poklon, jer ce samo oni odabrani moci da dobiju taj posao..

Lazic

Va¾no je da Zmaj nije pao sa Marsa i da mi to sve predpostavljamo...

DebeliZmaj

Kada su Kinezi odluèili da ¾ive u miru, izgradili su Kineski zid.
Mislili su da ga zbog njegove visine, du¾ine i èvrstine niko neæe preæi.
Tokom prvih 100 godina postojanja Zida, Kinezi su napadnuti 3 puta. I svaki put neprijateljske snage su podmitile èuvare Zida i bez ikakve ga muke pre¹le. Gre¹ka je bila u tome ¹to su izgradili Zid, ali nisu izgradili karakter ljudi.
Jedan je orijentalista to objasnio ovim rijeèima:
®elite li uni¹titi jednu civilizaciju, na raspolaganju su vam tri naèina:
1. uni¹tite porodicu
2. uni¹tite vaspitanje i obrazovanje
3. obezvrijedite nacionalne uzore.
Porodica se uni¹tava omalova¾avanjem uloge majke, pa se ¾ene poèinju stidjeti ¹to su majke ili domaæice!
Umanjite vrijednost i po¹tovanje uèitelja u dru¹tvu, tako da ih uèenici preziru!
Kako biste uklonili uzore, smanjite ili relativizirajte vrijednost uèenih ljudi i niko ih neæe slu¹ati i slijediti!
Da li Vam je to ne¹to poznato???
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 23 Jul, 2012, 09:11 

mrle


mrle


mali_zmaj

#20569
Evo ovako,kod nas je donesen zakon o zajednici eta¾nih vlasnika,¹to znaèi da ako sami ne izaberemo predjsednika zajednice eta¾nih vlasnika,neko æe za tebe to da uradi,drzava se sad ogradila,svi kvarovi i sanacije su va¹a stvar,jer su stanovi privatni u 99% sluèajeva.... Ali zato kad grad dofinansira neku obnovu,ako nema¹ registrovanu ZEV neæe¹ ni¹ta ni dobiti....,u ovom sluèaju je moj stari predsjednik,iskreno jedva èekam da on to odjebe i da se rje¹im budala,ali ne lezi vra¾e,nema normalnog èovjeka koji bi to radio,a ne bi krao pare,po¹to je i toga bilo.......
jin-jang

DebeliZmaj

kad se setim da je moj deda, pokojni bishi general, menjao komsiju na toj funkciji jedno godinu dana,
ovaj bio jako bolestan, pa pravio finansiski presek, izvestaj, ulaz, izlaz para u svaku paru, predvidjanja
buduæih troskova itd...

da bi mu ovaj kad se vratio rekao ..pa Mile (Milorad ime ...) sto si se mucio to ionako niko ne gleda ...
:) ... mogu zamislim u zgradi sa 50 stanova koja je skoro useljenja gde se i ne znaju dugo.. qq
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

monsterbnt

Sto se tice ideje da ce postavljati upravnike samo tamo gde niko od stanara nece.... PRC!!!
Mi necemo i prijavili su predsednika kucnog saveta al gle cuda.... NE MOZE NEMA LICENCU!!!!
Za licencu treba izdvoji 30.000 ako se dobro secam, al svakako sad ne moze da se prijavi jer jelte sva mesta su popunjena.... I ne, nema partijsku...
Smrt SVIMA!!!!

Kostić

biæe ovo interesantan period. do sad se niko nije me¹ao u liènu svojinu, pa ima kojekavih ispada. zafaliæe posle slu¾ba, koja æe da brani upravnike od macole, pa æe i to da uvedu ;D

Boban_m

Dakle pocelo i tamo. Zato nisam kupio stan koji je dosta jeftiniji od kuce. Sem strogih pravila oko posjeta, izdvanja, koristenja zajednicke imovine (koju doduse nemaju kod nas tipa bazen, teretana, bilijar sala itd.), zbog neplacanja regularnog odrzavanja moze da se oduzme stan. Pa onda odbor/upravnik donesu odluku da se investira u krov/lift/nesto trece, ti ne platis svoj deo u tome-ode stan opet.

Hattrick

Stigla Jevropa i u ove krajeve.  :)

Lazic

I dalje ne znam kako zami¹ljaju da æe da mi uðe u kuæu ako ne otvorim vrata...

slave74

Lepa tiranija..

Hoce da drzavu finansiraju samo od poreza, jer je industrija nula..

Gladne su im oci . Trpaju sebi u dzepove, povecavaju nekorisni deo javnog sektora, ali trajace neko vreme.

Konkretno u ovom slucaju, svi oni koji imaju vise stanova za izdavanje, i od toga zive, nezaposleni(ne uzimaju socijalnu pomoc) ce razmisliti o prodaji svojih nekretnina.
Zatim onaj ko ima viska para, ce dobro da razmisli i odustane od kupovine stana koji bi izdavao..
Znaci da ce gradnja novih nekretnina da zamre, sto je odlicno..

Jedino ako ovi imigranti budu hteli da placaju porez, i da postuju zene, eto novog naroda za drpanje poreza.

Ali kod njih ako pokusaju nepozvani da turaju nos  u privatnost, ostace bez istog..


Major

Citat: Laziæ poslato 26 Maj, 2017, 11:34
I dalje ne znam kako zami¹ljaju da æe da mi uðe u kuæu ako ne otvorim vrata...

Nista ovde ne bi cudilo da ti provale..

mrle

Citat: Major poslato 26 Maj, 2017, 13:22
Citat: Laziæ poslato 26 Maj, 2017, 11:34
I dalje ne znam kako zami¹ljaju da æe da mi uðe u kuæu ako ne otvorim vrata...

Nista ovde ne bi cudilo da ti provale..

imaæe kljuè, koji æe¹ u svom tro¹ku morati da mu napravi¹.

Hurricane

..koji æe¹ u meðuvremenu zameniti drugom bravom, neæe to da za¾ivi tako lako