Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

ma jeste copavi ti sad kriv
sto nemash poso ... a ni penziju
a i stoka ti ukinula davanja za
dete od 19 godina ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Ima dosta primera gde su lekari predlagali iskljuèivanje sa aparata, a onda se desilo da se bolesnici probude i ka¾u da su sve èuli ¹to se de¹avalo oko njih. Raèunam da nije ba¹ prijatno kada ne mo¾e¹ da reaguje¹, a neko veæ rasparèava tvoje telo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

æopavi je imao dr¾avu. ovi ¹to im mi smetamo imaju kolibu na vetru. al dal je to bitno? bitna je samo jedna prosta stvar. tuðe neæu, svoje nedam. èka probljem?

Slaninar

Citat: mareskin poslato 26 April, 2017, 13:46
Ima dosta primera gde su lekari predlagali iskljuèivanje sa aparata, a onda se desilo da se bolesnici probude i ka¾u da su sve èuli ¹to se de¹avalo oko njih. Raèunam da nije ba¹ prijatno kada ne mo¾e¹ da reaguje¹, a neko veæ rasparèava tvoje telo.

Zabrana doniranja organa zbog (moguæih) zloupotreba je kao i zabrana leèenja zbog gre¹aka i zloupotreba. Humana, normalna, dobra ideja - a da se sve mo¾e usrati, pogotovo kod nas, stoji. Najbolje da sve ukinemo i zatvorimo, kad pogleda¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 26 April, 2017, 14:00
Citat: mareskin poslato 26 April, 2017, 13:46
Ima dosta primera gde su lekari predlagali iskljuèivanje sa aparata, a onda se desilo da se bolesnici probude i ka¾u da su sve èuli ¹to se de¹avalo oko njih. Raèunam da nije ba¹ prijatno kada ne mo¾e¹ da reaguje¹, a neko veæ rasparèava tvoje telo.

Zabrana doniranja organa zbog (moguæih) zloupotreba je kao i zabrana leèenja zbog gre¹aka i zloupotreba. Humana, normalna, dobra ideja - a da se sve mo¾e usrati, pogotovo kod nas, stoji. Najbolje da sve ukinemo i zatvorimo, kad pogleda¹.

Vi¹e sam za to da uvedemo pravnu i "pravu" dr¾avu, a onda da uvodimo raznorazne zakone.
Gde si video dobru kuæu na lo¹em temelju?

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 26 April, 2017, 14:14
Vi¹e sam za to da uvedemo pravnu i "pravu" dr¾avu, a onda da uvodimo raznorazne zakone.
Gde si video dobru kuæu na lo¹em temelju?

U principu se sla¾em. Samo ¹to se to ovde neæe desiti jo¹... dosta godina, decenija.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

ima jedna dobra stara, al je æirilièna, pa ka¾e: Кад на Курцу никне нокат. tad æe srbija da bude pravna dr¾ava. pre æe majmun da odleti na mars i da stvori uslove za ¾ivot.

mi¹ko_kolo

Citat: Ivan1979 poslato 26 April, 2017, 11:53
Sve bi to bilo lepo da se organi ne presadjuju samo sa ZIVIH ljudi .

Znaci, nema ono  geknes pa nek dele delove, nego kada "lekari" utvrde da ti nema spasa onda krecu sa cerupanjem, dok si jos ziv.

[pop]
То сам и ја рекао али ме очигледно нису разумели. Сведочења медицинског особља се односе на описе реакција људи са којих су узимали органе за пресађивање. Али неверним Томама не може се доказати.

mareskin

Citat: Slaninar poslato 26 April, 2017, 14:23
Citat: mareskin poslato 26 April, 2017, 14:14
Vi¹e sam za to da uvedemo pravnu i "pravu" dr¾avu, a onda da uvodimo raznorazne zakone.
Gde si video dobru kuæu na lo¹em temelju?

U principu se sla¾em. Samo ¹to se to ovde neæe desiti jo¹... dosta godina, decenija.

Onda mo¾da ba¹ zbog toga ne treba ljudima dodatno davati pravo na ne¹to ¹to mogu da zloupotrebe?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 26 April, 2017, 16:06
Citat: Slaninar poslato 26 April, 2017, 14:23
Citat: mareskin poslato 26 April, 2017, 14:14
Vi¹e sam za to da uvedemo pravnu i "pravu" dr¾avu, a onda da uvodimo raznorazne zakone.
Gde si video dobru kuæu na lo¹em temelju?

U principu se sla¾em. Samo ¹to se to ovde neæe desiti jo¹... dosta godina, decenija.

Onda mo¾da ba¹ zbog toga ne treba ljudima dodatno davati pravo na ne¹to ¹to mogu da zloupotrebe?


©ansa da se jednom zloupotrebi, ali da 100 ljudi bude spa¹eno, ili obrnuto? Te¹ka dilema, ali (sreæom?) ne pitamo se ni¹ta.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 26 April, 2017, 16:15
Citat: mareskin poslato 26 April, 2017, 16:06
Citat: Slaninar poslato 26 April, 2017, 14:23
Citat: mareskin poslato 26 April, 2017, 14:14
Vi¹e sam za to da uvedemo pravnu i "pravu" dr¾avu, a onda da uvodimo raznorazne zakone.
Gde si video dobru kuæu na lo¹em temelju?

U principu se sla¾em. Samo ¹to se to ovde neæe desiti jo¹... dosta godina, decenija.

Onda mo¾da ba¹ zbog toga ne treba ljudima dodatno davati pravo na ne¹to ¹to mogu da zloupotrebe?


©ansa da se jednom zloupotrebi, ali da 100 ljudi bude spa¹eno, ili obrnuto? Te¹ka dilema, ali (sreæom?) ne pitamo se ni¹ta.

Mo¾da je bolje da se pitamo... krajnji cilj nam je isti.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

monsterbnt

Ma slobodno idite i dajte izjavu da necete da delite nista. AL onda da se uvede da ni za vas nema ako vam zatreba
Smrt SVIMA!!!!

jevta

Citat: DebeliZmaj poslato 26 April, 2017, 13:17
Citat: Slaninar poslato 26 April, 2017, 08:08
Citat: DebeliZmaj poslato 26 April, 2017, 01:10
pa realno ne vrede svi isto ...
Samo ko ima pravo i na osnovu èega da procenjuje svaèiju vrednost?

pa medicinska struka ...
kod nekih obolenje se zna da nikad nece biti produktivan clan drustva, tu se mislim da
za pocetak moze sam za sebe da zarada da se izdrzava i da ce mu biti potrebno lecenje
u produzenom periodu ili do kraja zivota ... kao i pomoc drzave u smislu finansija, smestaja
i slichno...
dakle taj ce do kraja svog zivota da kosta drzavu bara 5.000.000e ...
sa druge strane imash 20 ili 50 ljudi koji koji za te pare mogu da se lece i da potencijalno
budu efikasni posle ...
struka, lekari, daju strucno mishljenje... posle ekonomija radi proracun i to je to ...

koliko god ti surovo zvuchalo ali tako se vec postupa ...
znash li sta je trijaza ?
uglavnom medicina i poneke sluzbe to koriste da bi uveli sistem efikasnog i racionalnog
reagovanja i pruzanja pomoci... dakle kome ce se pomoci a ko ide na otpis .. i jako je bitna
i pristupa se bez emocija...
slichna metoda se koristi i u budzetiranju i u it ...
evo ja sad radim otpis 10 racunara i brdo nekih servera, jer mi se ne ispalti da ulazem u njih
da ih odrzavam i napajam strujom ... nema emocija... samo brojke ..


Jel to va¾i i za dijabetièare?

Lazic

Ko bi dobio bilo koji deo zmaja, sjebao bi se...

DebeliZmaj

Diabetes je oboljenje autoimunog sistema, jednostavno se drzi pod kontrolom wko redovno uzimad terapiju i mozes uci u reamisiju ... Potpuno ili delimicno resetovanje pankreasa ... U principu skroz ok fu cionises uz neke restrikcije i jako dugo mozes da zivis. Naravno imad extremne slucajeve gde je smrt neminovna .... Pracena slepilom, cirevima po kozi, otkazivanje telesnih funkcija ...
Svakako google trijazu za vise objasnjenja.

Genetska oboljenja ili poskedice kad plid ostane bez kisisja i ostecenja koja nastaju razna bije moguce ispraviti ... Mozda ce biti miguce za 30 godin al staviti
Na kantar finansiski ... Prihod rashod budzet ...
:( ne kazem da he ispravno alu para ima ograniceno ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 26 April, 2017, 18:59
Diabetes je oboljenje autoimunog sistema, jednostavno se drzi pod kontrolom wko redovno uzimad terapiju i mozes uci u reamisiju ... Potpuno ili delimicno resetovanje pankreasa ... U principu skroz ok fu cionises uz neke restrikcije i jako dugo mozes da zivis. Naravno imad extremne slucajeve gde je smrt neminovna .... Pracena slepilom, cirevima po kozi, otkazivanje telesnih funkcija ...
Svakako google trijazu za vise objasnjenja.

Genetska oboljenja ili poskedice kad plid ostane bez kisisja i ostecenja koja nastaju razna bije moguce ispraviti ... Mozda ce biti miguce za 30 godin al staviti
Na kantar finansiski ... Prihod rashod budzet ...
:( ne kazem da he ispravno alu para ima ograniceno ...

Menjaj tastaturu...

Kostić

Citat: monsterbnt poslato 26 April, 2017, 17:41
Ma slobodno idite i dajte izjavu da necete da delite nista. AL onda da se uvede da ni za vas nema ako vam zatreba

èitaj ¹ta sam napiso. ja 51 godinu nisam i¹ao kod lekara, osim kad sam slomio nogu ¹es puta, a i to nisam hteo da idem, nego me odneli na silu. i osim dva puta u ludnici, jednom u vojsci kad smo se napili i napravili lom, pa da ne odemo u æorku, a drugi put kad su mi trebale doznake, jer sam i¹o u kurvanje, pa nisam do¹o na poso dve nedelje. kad me boli, ja æutim. kad crknem, crko sam. ako mi se ne¹to desi, odo i to da potpi¹em u muriju, da me bace u rupu. ali celog, bez obdukcije i pipanja. ne ¾elim niæiji bubreg, oko, kurac (ako je veæi od mog) prs ili krv.

a ti zvocaj i skaèi, jer ne kapira¹ da ne vole svi slani plazma keks.

monsterbnt

Zanima me kako bi reagovao da nekom od tvojih najblizih zatreba....
Smrt SVIMA!!!!

mareskin

Citat: kosta66 poslato 26 April, 2017, 19:31
...
a ti zvocaj i skaèi, jer ne kapira¹ da ne vole svi slani plazma keks.

Nisam probao, ali mislim da je to svetogrðe!
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

isto. do¾iveo sam da mom zatreba krv. dali su moji prijatelji. i to su nam ukrali. da nisam potego veze u zavodu, ostali bi bez sopstvene krvi i biv¹a ¾ena bi mi umrla na operacionom stolu. srbi su mi ukrali. srpska medicina. prijatelju, bratu, svom detetu æu da dam oba oka, ne tra¾im da mu neko nepoznat da. ako mu je suðeno da umre, umreæe. mnogim èlanovima moje falilije je bilo suðeno da umru. niko nije tra¾io bubreg oko ili obrve.

a je l te zanima, de se nedajbo¾e pomeri se smesta, da neko tvoj najebe i da ti tra¾e da mu povade organe? ti bi verovao da æe neko dobro biæe koje zaslu¾uje da dobije organ? u srbiji? heh... ko je sa srbijom posla imo, taj ni na karibe ne ide...


i da ne seremo mnogo oko proste filozofije, ¹ta fali satroj dobroj donatorskoj kartici? ko ¾eli da donira, ima uz sebe karticu.

jel hoæe¹ da bude¹ kolonija, jel si æorav pa ne vidi¹ ¹ta se krije iza paravana? pa ti si novinar, jebemu mi¹a.... za koga si ti? jesi li ti za svoje ili za sve ono ¹to ne ide u prilog ovoj va¹oj dr¾avi?
ta ideja oko prisilnog doniranja nije humana. jelse vi drogirate? na èemu ste? ni¹ta ¹to je prisilno po zakonu nije dobra donelo. jel vi bre stvarno nemate ¹ta da radite, pa teoreti¹ete ne¹to ¹to je teorija utopije? ko komunizam

ja ne razumem. mo¾da sam ¾iveo u nekoj drugoj dr¾avi u kojoj se govorio isti jezik. i uèila drugaèija istorija.