Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

zato sto takva situacija uvek stvara situaciju za korupciju
i upitno da li cesh onda dobitimaximum lekarske pomoci
u nekoj situaciji ili je tvoje ne prezivljavanje povoljnije za
medicinsku ustanovu ... tu je problem
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Biker-Boy

Citat: monsterbnt poslato 25 April, 2017, 21:16
(a sad ce teorija o zaverrama da se namerno ubijaju pacijenti kako bi se prodavali njihovi organi...)
S obzirom sta se sve radi po svetu, kakve sve monstruozne stvari ljudi rade za pare,  nebih se cudio da upravo to budu radili, jer, ako se trguje sa ljudima, sto se nebi trgovalo sa smrcu tih ljudi, i njihovim organima.
@ DZ  [thumb_up]
I feel the need..... the need for speed !!!

DebeliZmaj

vidi ja dam diabeticar nainsulinu...
od mene ne pasuje nisht anikome...
pa ono kao libu me ... al vi zdravi
u naponu snage ste najebali ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

monsterbnt

A sta sprecava sada lekare da te iskuliraju da umres i prodaju tvoje organe na crnom trzistu?
U sistemu donora nema prodaje tako da nema ni zarade od tvoje smrti.
Smrt SVIMA!!!!

DebeliZmaj

to sto se radi autopsija...
e sad jedino ako uspesh da spojish sve
ljude u sistemu za organ ... :) ...
organi su validni za uzimanje samo neko
odredjeno vreme ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Citat: monsterbnt poslato 25 April, 2017, 21:16
Kad crknes, sta te briga gde ce tvoji organi? Nekom mogu da spasu zivot, sa tobom ce da trunu u jami.... Al naravno, tu dolazi do izrazaje nase cuveno ''JEBE MI SE, MOJE JE, NEDAM, NEK CRKNU SVI''
(a sad ce teorija o zaverrama da se namerno ubijaju pacijenti kako bi se prodavali njihovi organi...)

Ako to postane normalna stvar sigurno je da nece jer ce organa svakako biti na pretek, i vise nego dovoljno, mnogo vise ljudi gine svakodnevno i umire zbog nekih drugih stvari nego sto ima bogatih starkelja koji bi masno platili necije ubistvo i organe... tako da, sto se mene tice, ne sekiram se :)

mi¹ko_kolo

Citat: monsterbnt poslato 25 April, 2017, 21:16
Kad crknes, sta te briga gde ce tvoji organi? Nekom mogu da spasu zivot, sa tobom ce da trunu u jami.... Al naravno, tu dolazi do izrazaje nase cuveno ''JEBE MI SE, MOJE JE, NEDAM, NEK CRKNU SVI''
(a sad ce teorija o zaverrama da se namerno ubijaju pacijenti kako bi se prodavali njihovi organi...)

Сајмон Бремхол, консултант за транспантацију јетре у Болници краљице Елизабете (Нотингем) пише: „Известан број земаља има систем претпостављене сагласности, укључујући и Шпанију, али врло мало њих користи тај систем у пракси. У Шпанији је претпостављена сагласност била на снази десет година пре организационих промена (у едукацији и приступу пацијентима и њиховим породицама – С. А.) без икаквог ефекта на стопе донирања. У САД не постоји закон о претпостављеној сагласности. Шведска је прешла на претпостављену сагласност 1996. године, али и даље има веома ниске стопе донације органа, а покушај увођења претпостављене сагласности у Бразилу и Француској довело је до реакције против донирања органа“.

Nije teorija zavere veæ normalna ljudska reakcija ¹irom sveta. Mogao si bar da proèita¹ èlanak.

monsterbnt

DZ autopsija se radi samo ako je sumnjiv uzrok smrti ili tuzilastvo zahteva. Ne radi se za svakog umrlog.
Sa velikim brojem raspolozivih organa za transplantaciju nestaje i potreba da se isti kradu ili da se ljudi ubijaju za organe... Samim tim se i crno trziste minira.

@misko meni paranoja nije normalna ljudska reakcija. Elem... toliko stvari je ''NWO zavera'' da po svemu niko od nas ne bi trebao ni da bude ziv...
Smrt SVIMA!!!!

mi¹ko_kolo

Ne prièam ja da je zavera "novog svetskog poretka" nego ljudi jednostavno ¾ele da raspola¾u svojim telom. Ne kad umru nego dok su jo¹ ¾ivi. Jer transplantaciju nije moguæe izvesti sa èoveka koji je stvarno mrtav. I ta odluka je samo na lekaru. Proèitaj malo svedoèenja medicinskog osoblja sa operacija uzimanja organa.

mareskin

Citat: mi¹ko_kolo poslato 25 April, 2017, 21:58
Ne prièam ja da je zavera "novog svetskog poretka" nego ljudi jednostavno ¾ele da raspola¾u svojim telom. Ne kad umru nego dok su jo¹ ¾ivi. Jer transplantaciju nije moguæe izvesti sa èoveka koji je stvarno mrtav. I ta odluka je samo na lekaru. Proèitaj malo svedoèenja medicinskog osoblja sa operacija uzimanja organa.

Ovo me podseæa na normu koju ima saobraæajna policija. Da bi ispunili normu neko mora da najebe.
Ni policija ni lekari ne treba da imaju normu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 25 April, 2017, 21:21
zato sto takva situacija uvek stvara situaciju za korupciju
i upitno da li cesh onda dobitimaximum lekarske pomoci
u nekoj situaciji ili je tvoje ne prezivljavanje povoljnije za
medicinsku ustanovu ... tu je problem

Ovo je poenta sa na¹im olo¹ima od lekara...

mi¹ko_kolo

Ne samo sa na¹im.

balcan girl

ja se ne brinem :D od mene neæe da se ovajde :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

navajo

Meni je svejedno, i onako sam naterala matorce da mi obecaju da u slucaju da geknem sve sto mogu iz mene da iscerupaju da cerupaju i dele...necu da potpisujem donorsku akrticu, da ne prizivam maler, obzirom da sam Marfijeva omiljena igracka, ali ako se desi da nastradam i dozivim mozdanu smrt, a moji organi mogu da se iskoriste, naravno da treba sve da pouzimaju i pospasavaju sto vise zivota...zao mi je samo onog mucenika koji ce da dobije moju jetru, taj se sjebao u startu  [neampojma]

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

CBRR1

ja sam za to, uzimaj tebra sta valja kad geknem, pa realno sta ce mi bilo sta ispod dva kubika  zemlje, ionako ce da istruli..ugrubo receno...

Hattrick

Citat: Laziæ poslato 25 April, 2017, 22:24
Ovo je poenta sa na¹im olo¹ima od lekara...

To je problem sa privatizacijom zdravstva, gde za bolesno dete, vlasnik klinike kaze: "nasa je cena 200.000€, pa vi ako skupite, skupite, ako ne, mi ne pipamo nista,  ostavljamo ga da umre".

DebeliZmaj

pa realno ne vrede svi isto ...
nekad se bacaju pare na lecenje pacijenata
sa malom sansom ili pacijenata koji nikad
nece biti funkcionalni makar radno sposobni...
a to jebacanje resursa ...
ovako imas para ziv si
.. ako nemas .. sergen trifunovic, sms i propale akcije po forumima..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hattrick

Cemu onda institucija socijalnog osiguranja, ako nisu tu onda kada treba, za teske operacije ?
Ako je samo zbog Andola, snaci ce se ljudi i bez njih.

El Jefe

Које социјално у држави где могу да те отпусте са бироа за запошљавање? У кобајаги држави и социјално је кобајаги.
Друштво за заштиту од животиња