Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

debeli umorio zmajeve sa svojim falisanjem.... ;D

megaidiot

Citat: kosta66 poslato 19 April, 2017, 07:22
slobodan èoek je onaj u d¾ungli ¹to nikada nije vido belog èoveka. i beskuænik. ostali jok.
istina, ali ljudi imaju problem sa tim, vole da veruju drugacije. bude im lakse.

Citat: El Jefe poslato 19 April, 2017, 12:51
Па и заслужио је. Не носи он џабе тутулу најглупљег човека СФРЈ.
[rofl] [rofl] [rofl]

Kostić

nemaju ljudi problem stim. ljudi vole da se prave na ¾rtve, zarad zadovoljstva. iliti, vole da se kite perjem praistorijskog èoveka, a da toga retko bivaju svesni.... pa ispadnu sme¹ni.

Boban_m

Imate dovoljno godina da znate da su sreca i sloboda individualna stvar. Nekom je sloboda da ide uz kurac drustvu i sistemu i da trpi posledice, neko voli da nauci pravila igre i onda kreira svoju igru unutar zadatog okvira.

Kostić

#20084
kako zna¹ da taj ko ide uzkurac ili niz kurac trpi posledice. i ¹ta su posledice. objasni. ovim ni¹ta nisi reko, a i lièi na klasiènu frazu oko razlièitosti





i jebemu mi¹a, pokosio si prvu reèenicu sa drugom. ka¾i da nisi :)

Boban_m

Stvarno ne znam moze li jasnije.

Kostić

jasno ili ne, uz prvu reèenicu, ne ide druga. ako je ne¹to individualno, ne mo¾e¹ da ga okarakteri¹e¹ sa trpi ili u¾iva.

Slaninar

Kakav god Kosta bio, na¹ je, jebiga... :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

farbach

 Ljudi cesto mesaju pojam - Sloboda, sa idejom - Mogu da radim sve sto mi padne na pamet.
Postoje nivoi Slobode.
Prva je ona fizicka, da mogu da se krecem. Zatim da nisam u poslovno - robovskom odnosu. Zatim da kada radim, radim ono sto volim i sto doprinosi zajednici.Obratite paznju na dva pola te ideje. Jako je bitno da bude lepo i dobro i meni i drugima, inace prave slobode nema.
Sledeca nivo gde gubimo slobodu su vezanosti paznje. Ako imam kredit, deo mene vise nije moj, nego je u vlasnistvu banke. Ako sam se razveo od zene, pola mene je ovde, a druga polovina u besnoj svadji sa zamisljenim protivnicima.  Na ovom nivou dobar deo ljudi odustaje od Slobode i prelazi u dobrovoljno ropstvo raznim idejama. Idejama mode, revolucije, posedovanja stvari...Ti okovi su zlatni, za razliku od fizickih, ali jednako efikasno drze coveka u ropstvu. U jednom momentu sam imao sedam motora. Shvatio sam da kada popravim sedmi, prvi vec pisti da hoce novi lanac...Prvobitni osecaj slobode se pretvorio u nesto drugo, gde ja pola meseca radim za njih, a drugu polovinu za decu. U ropstvu motora se moze biti i bez motora. Snazna ideja da moram kupiti  neki motor ili deo opreme za koji jos nemam para, blokira deo mog bica. Nije ovde samnom, nego tamo negde u toj ideji. Celovitost bica je okrnjena naustrb moci posedovanja.
Treci nivo je onaj najtezi, a to je Sloboda od sebe samog. Od vlastitih hirova, fiksacija i raznih -  klackalica struktura, gde bi covek istovreno i da zivi zdravo i da se napije, da budem veran zeni i porodici i da krese okolo... Tek kada pomiri sve te parove surotnosti, i kada prestane da grabi Slobodu samo za sebe, vec pocne i da je daje drugima, covek moze biti istinski Slobodan.
Pesma Mike Antica nas podseca na to.

Opomena

Vazno je,
mozda, i to da znamo:
covek je zeljan tek ako zeli.

I ako sebe celog damo,
tek tada i mozemo biti celi.


Saznacemo tek ako kazemo
reci iskrene, istovetne.

I samo onda kad i mi trazimo,
moci ce neko i nas da sretne.

Hurricane


Kostić

au rodjaci, de odoste ;D

ako sebe celog damo, ostaæemo goli i bosi ;D


zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

El Jefe

Свашта пише у Блицу. А толико пишу о томе која је показала пичку дасе нормалан свет запита, носи ли неко гаће у Београду. Или бар мозак.
Друштво за заштиту од животиња

zVuk

tekst koji sam okacio veze nema sa pickama i gacama.....idi citaj srbin info, tamo je istina.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

mrle

ma spas je u hinduizmu...

kenja mi se.

zVuk

pa kenjaj....niko ti ne brani....a to sto nisi sposoban da postujes tudju veru vise govori o tebi nego o njima....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: mrle poslato 20 April, 2017, 13:25
ma spas je u hinduizmu...

kenja mi se.

To ¹to je Farbaè napisao mi i lièi na hindu koncept Nirvane koliko sam ga razumeo.
Ali to svakako i jeste su¹tina.

A ti, ako krene¹ na vreme, wc nikad nije daleko. :P
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Citat: zVuk poslato 20 April, 2017, 13:09
tekst koji sam okacio veze nema sa pickama i gacama.....idi citaj srbin info, tamo je istina.....
Али говори о кредибилитету окупационог гласила Блитз.
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

da je spas u bilo kom obliku religije, vi se ne biste ovde nadmudrivali. spas je napolju. dobro aj nije ovih dana al u nekom dobrom pivu mo¾e ða se nazre. nego, jel zna neko ¹ta je sretja

mrle

Citat: Slaninar poslato 20 April, 2017, 13:32
Citat: mrle poslato 20 April, 2017, 13:25
ma spas je u hinduizmu...

kenja mi se.


A ti, ako krene¹ na vreme, wc nikad nije daleko. :P
vidim, ti spremio jezik :)