Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 30 Januar, 2017, 03:20
Ja bih ti preporucio CZ 75 SP-01 Shadow (ne crvena zastava, vec ceska zbrojovka), model koji je koncepcijski smisljen za streljacka takmicenja.

Znam ko je u NS trenirao to sa tim pi¹toljem, pa mogu pitati za iskustva.

Ja bih za zajebanciju uzeo Colt Python, jer je najlep¹i pi¹tlj (revolver) na svetu.  :)

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Jagodinac

Citat: redshadow poslato 29 Januar, 2017, 08:35
Citat: petar357 poslato 28 Januar, 2017, 22:25

Za sada znamo samo ono sto je objavljeno po novinama.

A po tome, ova dvojica su mirno sedela u autu. Pandur je prvi, iako je bio u privatnoj poseti, osetio potrebu da ih malo maltretira, ispituje sta rade itd. a znajuci urodjenu pandursku bahatost verujem da je to bilo na pandurima svojstven drzak nacin.
Pri tome, ova dvojica bili su sa nesto kracim fitiljem, dokurcilo im pandursku preseravanje, izasli iz auta, razoruzali ga i olupali kao majmuna.
Sustina je ipak da nisu oni prvi cackali njega, nego on njih.


vrlo verovatan scenario je da se pandur mozda prokurcio pred zenkom. bez obzira nisu trebali da ga onoliko useru od batina i da je to slucaj bio
To se meni desilo... neka majmuncina od policajca se izivljavala ,unosila mi se u facu ,vredjala,ponizavala.. cak i pretila..ispred neke prepicke od kolegenice. Jedva sam se suzdrzao da ga ne iznabadam...opet,u uniformi je bio...tako da,ako je to i ovde slucaj bio....opravdavam.

Lazic

Ovaj ¹to sam ga davio je sreæom umesto prepièke imao trezvenog kolegu koji me smirio... :D Uhhh, ovo zvuèi pogre¹no... :D

Major

Citat: monsterbnt poslato 30 Januar, 2017, 09:29
Kazete pucate...

! No longer available

Ovaj te izreseta i ode, a ti tek posle 30 sekundi shvatis da te upucao :)

Hattrick

Citat: Laziæ poslato 30 Januar, 2017, 17:03
Ovaj ¹to sam ga davio je sreæom umesto prepièke imao trezvenog kolegu koji me smirio... :D Uhhh, ovo zvuèi pogre¹no... :D

Sledeci put ce dobro da razmisli koga ce da smara alkotesterom  [rofl]

Slaninar

Nahvali¹e Shadow na sva usta - ka¾u da za IPSC nema boljih.
Ako sam dobro razumeo, ima i u 9mm i u .40 varijanti?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Ovde tvrde da se vise ne proizvodi, pa ako ga neko i ima na zalihama cijena je ludacka.

Citat: Hattrick poslato 30 Januar, 2017, 06:12
Dobar i kvalitetan je P09, to ti je evolucija Phantoma. On je manje orijentisan "sport", vise je "tactical", konstrukcija je od polimera, samo oruzje je lakse, ali je triger dosta tezi, ima fiksne nisane, a ne stelujuce, i tako te sitnice. Jako je precizan, ali dosta manje metaka moze da izbaci u minuti.
Ovo mi nije jasno. Ako oba pucaju sa single action u cemu je razlika u brzini, tj na sta se odnosi to da izbacuje manje metaka u minuti?

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 30 Januar, 2017, 20:31
Nahvali¹e Shadow na sva usta - ka¾u da za IPSC nema boljih.
Ako sam dobro razumeo, ima i u 9mm i u .40 varijanti?

Ma da, bukvalno nema boljeg, mnogo je brz, precizan, nikad ne glavi, nema onaj jak eksplozivni pucanj kao standardne devetke koji moze da te dekoncentrise, nego puca kao da ima DB-killer, onako polupriguseno, ekstra lagan okidac kratkog hoda, veliki stelujuci tricijumski nisani, ili sa osvetljenim optickim vlaknom, vise verzija ergononije rukohvata, odlican balans masa, ma milion nekih cuda, i sve serijski. Cak u kutiji imas 3 razlicita potisna federa, razlicitih snaga, u zavisnosti od toga kako zelis da se ponasa na repetiranju i okidanju. Stvarno vrh vrhova ko zeli da se ozbiljno bavi IPSC-om.  [thumb_up]
I sto je najbolje, sa shadow imas izbor standardni 16, ili pak big capacity 19, 21 i 32 metaka sarzer. Pa zavisno od stage-a, koristis one koji ti odgovaraju  :)
Nema tu dileme, cim vidis na ozbiljnim evropskim i svetskim takmicenjima, da uvek od 10 najbolje klasiranih, vise od pola koristi bas taj pistolj, a druga polovina sve ostale postojece, nije to bas slucajno :)

p.s: jeste, tacno, imas i .40sw varijantu sa sarzerom od 12 metaka, ko voli malo ozbiljniji trzaj i jacu udarnu snagu  ;)

Hattrick

Citat: Boban_m poslato 30 Januar, 2017, 23:35
Ovde tvrde da se vise ne proizvodi, pa ako ga neko i ima na zalihama cijena je ludacka.
Ovo mi nije jasno. Ako oba pucaju sa single action u cemu je razlika u brzini, tj na sta se odnosi to da izbacuje manje metaka u minuti?

Pa ne bi me cudilo, proculo se, pa kad ga ima, sve to razgrabe brzo spotski korisnici, i onda ako nesto ostane, onda se izivljavaju, dizu cenu u nebesa.
Normalno se standardno vrti tu oko 700€, kada sam zadnji put gledao. Tako da ako naletis na jeftinije od toga, tu ne gubis na ceni nikad u zivotu na preprodaji. Pa mnogo je internih razlika, razlika u snazi potrebnoj za pokretanje okidaca, u samom ultra krakom hodu istog, u snazi potisnog federa koji cini da repetiras ultra-brzo, na stejdzu gde se prazni po 6-7 sarzera, velika se razlika stvori, pa razlika u kaljenu cevi, jer treba da izdrzi vise desetina hiljada ispaljenih metkaka, i tako te nijanse. Ima tu dosta konstrukcionih razlika, mada su to u prinipu samo detalji, tipa kao da uporedjujemo R1 i S1000RR, ni jedan nije sustinski los, samo je razlika sto je jedan smisljen specificno za streljanu/ipsc, a drugi kao tactical/policijski pistolj. Koji god da uzmes neces nesto radikalno da pogresis.

Hattrick

A ovaj Colt Python sto rece slaninar, mnogo me podseca na one americke filmove, gde te zaustavi Sheriff sa Ray Ban naocarima, ode iza auta, sutne cizmom stop svetlo, i onda dodje do prozora i pita:" Zasto vozis sa polomljenim migavcem ?"  [rofl]

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 31 Januar, 2017, 01:18
A ovaj Colt Python sto rece slaninar, mnogo me podseca na one americke filmove, gde te zaustavi Sheriff sa Ray Ban naocarima, ode iza auta, sutne cizmom stop svetlo, i onda dodje do prozora i pita:" Zasto vozis sa polomljenim migavcem ?"  [rofl]

Meni su revolveri estetski najlep¹i. Za zajebanciju da kupujem, samo tako ne¹to. Pogotovo Colt. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bucko

O Hetrice streljana ti klice!

Kada sam kupovao u Snajperu dali su mi da drzim u ruci i CZ valjda shadow i beretu F92 i odlucih se za beretu,ionako samo rekreativno odem do Humske,eventualno rokam komsije i slucajne prolaznike i ja zadovoljan . ;D

Mada kad tetka zagrmi igraju im vrata na sefu! :D

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: El Jefe poslato 31 Januar, 2017, 15:59
http://www.fsksrb.ru/fond-strateske-kulture/ostalo/hotentotska-ljudska-prava/
I posle se ljudi cude sto su partizani posle rata pobili sve neistomisljenike....a to je bio preduslov da ne postoje "zene u crnom" "borci za humanost i ljudska prava" i slicni....
Kad se pobedi u ratu mora se pobediti i u miru...inace sve gubi smisao....
Da li je bilo zlouptrebe , jeste, ali i dalje mi niko ne moze reci da to nije bio jedini nacin....kad das dva gola u prvom poluvremenu, moras dati jos dva da bi sigurno pobedio...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Ja ne znam ko mo¾e da glasa za tog proliva...




Citat: Hattrick poslato 30 Januar, 2017, 20:23
Citat: Laziæ poslato 30 Januar, 2017, 17:03
Ovaj ¹to sam ga davio je sreæom umesto prepièke imao trezvenog kolegu koji me smirio... :D Uhhh, ovo zvuèi pogre¹no... :D

Sledeci put ce dobro da razmisli koga ce da smara alkotesterom  [rofl]
Nisam tad pio... Skrenuo levo iz trake za desno... Malo posle toga su i tu traku obele¾ili za levo...

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11