Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: petar357 poslato 29 Januar, 2017, 13:03

@ slaninar

Pretpostavljam da nisi pravnik, otuda i tvoja laicka tumacenja.

U vezi konkretno Savica.... Optuznica je bila takva da je u sudskom postupku trebalo dokazati fizicki napad da bi bio osudjen. Sudiji su bile vezane ruke, jer moze da postupa samo u okvirima optuznice.
Da je optuzen po clanu zakona za delo koje je skrivio (psovanje i vredjanje sluzbenike pica) bio bi osudjen. Zasto je tuzilastvo podiglo traljavu optuznicu i zasto je bar nije tokom postupka preinacilo - to je pravo pitanje. Da ga je sudija osudio, pala bi mu presuda u drugom stepenu, sto ni za jednog sudiju nije pohvalno.

Nije bitno koju tehnikaliju koriste, bitno je samo da za napad na policajca ima ¹anse da se izvuèe¹ - u praksi, prilièno velike.
Sa druge strane, isto tako, tra¾e bilo kakvu tehnikaliju da sjebu policajca, èak i kada su¹tinski radi posao kako treba - koji god tehnièki propust da se naðe, dobro je.
Milion situacija iz prakse.

Citat: petar357 poslato 29 Januar, 2017, 13:03
Za pucanje u svom stanu na provalnika - nema nuzne odbrane (osim ako ti zivot nije neposredno ugrozen). Odbrana materijalnih vrednosti po zakonu nije srazmerna lisavanja zivota pljackasa. Cak i ako te napadne bez oruzja a ti pucas, to je prekoracenje.

Tako je bilo npr. sa Lausevicem, tukli su ga, ali su bili nenaoruzani, sto pravno gledano njemu nije davalo pravo da ih pobije.

Pravno je tako, mada se ne svidja ni tebi ni meni.


Ja sam sad siguran da me zajebava¹.  :)

Upravo na tvoj komentar kako ti je simptomatièno da je pandur kriv èim nije pucao, kako bi kao pucao da je sve èisto, dakle na ovo:

Citat: petar357 poslato 29 Januar, 2017, 10:21
Simptomaticno je i zasto nije pucao. Tada bi istraga bila ozbiljnija sto mu verovatno ne bi islo u prilog, tj. ne bi se moglo podvesti pod nuznu odbranu. Jer, pravno gledano, citat:

"Napad ne sme da bude provociran, pa prema tome, ne postoji pravo na nu¾nu odbranu u sluèaju ako je napadnuti namerno provocirao napad, da bi u navodnoj „nu¾noj odbrani“ naneo povredu ili o¹teæenje dobra provociranog lica."

sam naveo primere za¹to i kad nisi kriv za izazivanje, bolje da ne puca¹ - veæa je ¹ansa da robija¹, nego da ti priznaju nu¾nu samoodbranu.
I ti sad meni obja¹njava¹ isto to ¹to sam rekao veæ i sam.  :)

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357


@ slaninar

U vezi prvog.
Nisu u pitanju tehnikalije, nego traljav rad policije i tuzilastva na podizanju optuznica u takvim slucajevima, pa im posle nagodba bude jedini izlaz.
A pravo je okrivljenog i logicno je da na svaki nacin pokusava da se izvuce, ako mu se ukaze mogucnost. (Tako ni bekstvo iz zatvora nije ni krivicno ni prekrsajno delo i ne sankcionise se, sem disciplinski). Precizna optuznica i valjani dokazi - tu nema onda ni tehnikalija ni olakog izvlacenja.

U vezi drugog.
Moguce je da nisam protumacio tvoj post na pravi nacin. U tom slucaju je ono sto sam u vezi toga napisao izlisno.


mali_zmaj

Citat: Laziæ poslato 29 Januar, 2017, 01:20
http://www.thevintagenews.com/2016/09/07/priority-simo-hayha-white-death-deadliest-sniper-history/

Kakav lik, jeo sneg da mu se ne bi video dah... I do¾iveo 97 godina...





Toliko o Trampu...
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=28&nav_category=640&nav_id=1225045
Tramp,onaj,ovaj..,nijedan amerikanac nece voljeti Srbe..,zapamtite to...,a i Rusi su tu negdje,onog momenta kad im bude u interesu prodat ce nas u bescjenje..,sve su to ista govna...,trebali smo amere pustiti da udju u Srbiju,i nametnuti im jedan ponovljeni Vijetnam,klat ih jednog po jednog...,nabijem ih na...
jin-jang

Slaninar

Citat: petar357 poslato 29 Januar, 2017, 13:38
Nisu u pitanju tehnikalije, nego traljav rad policije i tuzilastva na podizanju optuznica u takvim slucajevima, pa im posle nagodba bude jedini izlaz.

Nisu tehnikalije? Kako god da naziva¹ propust koji je proceduralni, a ne su¹tinski. Tipa onog "a gde je peèat". Pa zbog toga padne optu¾ba za koju inaèe postoje valjani dokazi i svedoci. Prestajem da verujem da je tu sve sluèajno. Eto, poznat glumac, pa omanuli. Dok ¹ilje kurac na sirotinji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357


Pa jeste, poznatog glumca Savica optuzili za drugo delo koje nije uradio i naravno - omanuli.
Drugog poznatog glumca Lausevica optuzili za ubistva u prekoracenju odbrane, spremili jaku optuznicu, svedoke itd. i nisu omanuli - 15 pa 13 godina. Nije pomagalo sto je poznat i popularan. Na kraju mu Toma oprostio ostatak kazne.
Znaci, nema pravila.

Uostalom, evo ovde i Uffa i Lazica, prave ljudi prekrsaje u zdravlju i veselju, izbegavaju kazne i presude a nisu ni glumci ni pevaci... :D


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: petar357 poslato 29 Januar, 2017, 22:27

Pa jeste, poznatog glumca Savica optuzili za drugo delo koje nije uradio i naravno - omanuli.
Drugog poznatog glumca Lausevica optuzili za ubistva u prekoracenju odbrane, spremili jaku optuznicu, svedoke itd. i nisu omanuli - 15 pa 13 godina. Nije pomagalo sto je poznat i popularan. Na kraju mu Toma oprostio ostatak kazne.
Znaci, nema pravila.

Uostalom, evo ovde i Uffa i Lazica, prave ljudi prekrsaje u zdravlju i veselju, izbegavaju kazne i presude a nisu ni glumci ni pevaci... :D


Razbijena flasa nije oruzje....to znaci da ako te ubodem srafigerom, udarim sekirom ili zakoljem srpom nisam prekoracio nuznu odbranu....Lausevic je osudjen zato sto je to uradio u Niksicu i sudije su bile pod pritiskom rodjaka ubijenih....koji su inace privodjeni sto puta i nijednom osudjeni....dok Lausevic nije bio ni privodjen do tada...
Po recima policajaca sa lica mesta (Colovica) policijski izvestaj se pisao tri puta i prepravljao tako da imaju osnovu da ga optuze....da je u Beogradu to uradio nikad ne bi bio optuzen a kamoli osudjen..zivot njrgovog brata rodjenog je bio u opasnosti , Lausevic je istresao sarzer i ubo i napadaca na brata i onog koji je krenuo na njega....kraj.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

petar357

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Januar, 2017, 23:16
Citat: petar357 poslato 29 Januar, 2017, 22:27

Pa jeste, poznatog glumca Savica optuzili za drugo delo koje nije uradio i naravno - omanuli.
Drugog poznatog glumca Lausevica optuzili za ubistva u prekoracenju odbrane, spremili jaku optuznicu, svedoke itd. i nisu omanuli - 15 pa 13 godina. Nije pomagalo sto je poznat i popularan. Na kraju mu Toma oprostio ostatak kazne.
Znaci, nema pravila.

Uostalom, evo ovde i Uffa i Lazica, prave ljudi prekrsaje u zdravlju i veselju, izbegavaju kazne i presude a nisu ni glumci ni pevaci... :D


Razbijena flasa nije oruzje....to znaci da ako te ubodem srafigerom, udarim sekirom ili zakoljem srpom nisam prekoracio nuznu odbranu....Lausevic je osudjen zato sto je to uradio u Niksicu i sudije su bile pod pritiskom rodjaka ubijenih....koji su inace privodjeni sto puta i nijednom osudjeni....dok Lausevic nije bio ni privodjen do tada...
Po recima policajaca sa lica mesta (Colovica) policijski izvestaj se pisao tri puta i prepravljao tako da imaju osnovu da ga optuze....da je u Beogradu to uradio nikad ne bi bio optuzen a kamoli osudjen..zivot njrgovog brata rodjenog je bio u opasnosti , Lausevic je istresao sarzer i ubo i napadaca na brata i onog koji je krenuo na njega....kraj.

Sve je to tako, ako se slusa jedna strana ili cita srceparajuca knjiga popularnog ubice.
To sto je ispraznio ceo sarzer mu je i najveca otezavajuca okolnost.
Da mu je sudjeno u Beogradu, u pravu si, bio bi verovatno i osloboðen.
Beograd je inace poznat po nepristrasnom pravosudju.
U Beogradu je i TV voditeljka (Petra C.) proglasena nevinom nakon sto je u Zarkovu autom ubila coveka na pesackom prelazu...

Hattrick

Citat: petar357 poslato 29 Januar, 2017, 23:39
cita srceparajuca knjiga popularnog ubice.

Ma ne, trebao je da pusti da ga bitange zakolju, i da mu ubiju brata, tako bi na spomeniku pisalo da je bio cist pred zakonom sudija sa kupljenim ispitima.
A ovi bi 20 godina kasnije glumili opasne njuske, i hvalili se po rijalitijima kako su ukantali poznatog glumca.
Neka hvala, taj zakon neka oni primenjuju na svojoj deci.
Kao sto rekoh, uradio je pravu stvar. Tacno je da je imao mnogo problema, ali kraj je jasan, ziv je, brat mu je ziv, a napadaci su tamo gde im je i mesto. To je ono sto je najvaznije.

Lazic

#19508
Citat: petar357 poslato 29 Januar, 2017, 22:27

Uostalom, evo ovde i Uffa i Lazica, prave ljudi prekrsaje u zdravlju i veselju, izbegavaju kazne i presude a nisu ni glumci ni pevaci... :D

Zajebi, potrebne su godine i godine laganja sudija da bi se do¹lo u stadijum, jebite se svi, vi¹e ne prièam sa vama... Probao i za infostan i porez slièno, tuki... :D

Na mestu gde je Petra Cvijiæ pokupila dedu sve i da je bio na prelazu je nebitno, jer se tada prelaz nije video ni po danu a kamoli u sumrak, pri tom se vi¹e svedoka slo¾ilo da je matori kao kamikaza izleteo iza(ili ispred) busa. Kad na to doda¹ uliènu rasvetu koja je bila nepostojeæa, zajebi prièu... Kad se setim babe od dotiènog posle olobaðajuæe presude, pa neko mora da da bude kriv ¹to je poginuo... :o Za 22 godine u saobraæaju sam onda spasio bar 200 kretena time ¹to ih nisam zgazio... 90% naroda n'ume da preðe ulicu niti poznaje zakon... Pre nego ¹to neko pomene Mitroviæevog sina, ona klinka je kao muva bez glave pretrèavala na crveno, saznao to isto veèe, 100% istina, a klinac nije ni¹ta br¾e vozio nego bilo ko ko prolazi tuda na zeleno, jedina je pizdarija da ne odgovara za nepru¾anje pomoæi... Srbima je uvek neko drugi kriv... A uop¹te nije te¹ko nauèiti decu kako se bezbedno prelazi ulica, prelaz ili ne, crveno ili zeleno...


@Hattrick:
®ivim za dan kad æe promeniti usrani zakon i liberalizovati no¹enje oru¾ja...

Boban_m

I ja razmisljam da kupim neki stoljpi, ali iz dosade. Tj da idem malo da gadjam, nekad sam se bavio streljastvom. A toliko je lako kupiti ovde da prosto nemam ni jedan razlog da to ne uradim.

Lazic

A i ako ti upadne neki intruder mo¾e¹ da ga likvidira¹ fer end skver... :D

Boban_m

Ne razmisljam o tome, vjeruj mi. Nisam pristalica ni nosenja. Stoljpi pod pazuhom mijenja ponasanje priznali mi ili ne. Nego stvarno je kao kupiti igracku. Svako malo je neki sajam oruzja u blizini. Prodavnica takodje, ili narucis online, oni posalju u neku od ovlastenih radnji u komsiluku, urade ti provjeru na licu mjesta i nosi. I municija je jeftina, $10 za 50 kom 9mm. Jos nema poreza na oruzje. Pa ti ne idi u steljanu.

Hattrick

Citat: Boban_m poslato 30 Januar, 2017, 01:30
I municija je jeftina, $10 za 50 kom 9mm. Jos nema poreza na oruzje. Pa ti ne idi u steljanu.

Pucam ja IPSC u Partizanu vec 8 godina, jos iz vremena dok je Duca to sve organizovao. Bio i po nekim takmicenjima sa napaljencima iz Zandarmerije i SAJ-a. Preporucujem ti taj vid streljane, mnogo je bolje od klasicnog pucanja na nepokretne mete, a i trcanjem ujedno radis malo sporta.  :) Pogledaj malo na Youtube o cemu se radi, ako nisi upoznat.
Nego sam se u poslednje vreme malo ulenjio otkad se klinac rodio, pa me mrzi i smece da izbacim, a kamoli da se akam sa tim, a trebao bih malo da obnovim gradivo.  :) Aj na prolece  :)

TEEfqd


Lazic

Citat: Boban_m poslato 30 Januar, 2017, 01:30
Stoljpi pod pazuhom mijenja ponasanje priznali mi ili ne.
Nisam imao pojma koliko dok nisam morao... Msm, iz dana¹nje perspektive realno nisam morao, ali mi je tada prvi put u ¾ivotu paranoja bila jaèa od moguæih posledica susreta sa izazivaèem paranoje... :D Generalno sam bio mnogo mirniji... :D Zato sam i napisao ono gore, kad bi svaka budala mogla da bude naoru¾ana, mnogi bi dva puta razmislili pre nego ¹to bi uletali u frku...

TEEfqd

sve je to mlacenje prazne slame dok se ne trenira samo pucanje uz nosenje oruzja. pre 6 meseci poupucavali se neki momci ispred splava preko 20 metaka ispaljeno niko nije pogodjen.
a pouzdano znam da slavlje nije bilo povod pucanja [rofl]. vezare

Boban_m

Citat: Hattrick poslato 30 Januar, 2017, 01:40
Citat: Boban_m poslato 30 Januar, 2017, 01:30
I municija je jeftina, $10 za 50 kom 9mm. Jos nema poreza na oruzje. Pa ti ne idi u steljanu.

Pucam ja IPSC u Partizanu vec 8 godina, jos iz vremena dok je Duca to sve organizovao. Bio i po nekim takmicenjima sa napaljencima iz Zandarmerije i SAJ-a. Preporucujem ti taj vid streljane, mnogo je bolje od klasicnog pucanja na nepokretne mete, a i trcanjem ujedno radis malo sporta.  :) Pogledaj malo na Youtube o cemu se radi, ako nisi upoznat.
Nego sam se u poslednje vreme malo ulenjio otkad se klinac rodio, pa me mrzi i smece da izbacim, a kamoli da se akam sa tim, a trebao bih malo da obnovim gradivo.  :) Aj na prolece  :)
Iz cega pucas? Nemam pojma sta da kupim. Vec za $300 ima veliki izbor 9-ki sa 15+ kapacitetom. Znam samo da ne bih cijev kracu od 4".

Hattrick

Ja konkretno pucam iz CZ99 direktno radjen u Zastava Oruzje za IPSC, laksi trigger, kompenzator, tricijumski nisani, i jos neke sitnice. Bas ovaj:



Inace pucaju ljudi iz svega i svacega, CZ, Colt 1911, Beretta, svi Modeli Glockova, SigSauer. Puca se iskljucivo bojevom municijom i minimalni kalibar je 9mm para. Ja sam izabrao taj koji jesam zbog cene odrzavanja, i brzine dostupnosti delova u Srbiji, jer se u IPSC pistolji mnogo habaju. 200-300 metaka svaki trening, a na takmicenju od 9 ujutru do podne si blizu 800 metaka ispaljenih. Tako da je bitno da sve sto trebas da zamenis, mozes da zamenis u rekordnom roku. Ja bih ti preporucio CZ 75 SP-01 Shadow (ne crvena zastava, vec ceska zbrojovka), model koji je koncepcijski smisljen za streljacka takmicenja. Ima stotine opcija, konfiguracija i mogucih nadogradnji. Taj cu sledeci da uzmem cim se stabilizuje malo u Srbiji trziste rezervnih delova.



Mislim da je dovoljno da kazem da od 10 sampiona IPSC-a, bar 7 koriste upravo taj model.  :)
Inace Glockovi su se takodje dobro pokazali.

Evo inace jedan od boljih strelaca u akciji bas sa tim modelom:

! No longer available

! No longer available

Boban_m

Gledao sam CZ P09 izmedju ostalih.

Hattrick

Dobar i kvalitetan je P09, to ti je evolucija Phantoma. On je manje orijentisan "sport", vise je "tactical", konstrukcija je od polimera, samo oruzje je lakse, ali je triger dosta tezi, ima fiksne nisane, a ne stelujuce, i tako te sitnice. Jako je precizan, ali dosta manje metaka moze da izbaci u minuti. To je sluzbeni/policijski pistolj konstrukcijski. Za dobar izbor sve zavisi za sta ce ti primarno biti koriscen.