Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Ne moraju da pucaju. Institucija nu¾ne odbrane ne podrazumeva da mora¹ biti napadnut vatrenim oru¾jem.

Hurricane

Sme da puca, al ne sme da ubije nikog i povredi onda je odgovoran..

Mada, sva¹ta sudije pra¹taju a opet i zbog gluposti mogu da te sjebu

mali_zmaj

To je vako bilo nekad,citiram iz pravila sluzbe,ako se dobro sjecam,izvadis oruzije pa ih upozoris da ces pucati,pa ih upozoris opet,pa im najavis da ces pucati,pa pucas da ranis,ako si u mogucnosti,i to naravno ako si iscrpio sva moguca rjesenja,i ako si napadnut i ugrozen ti je zivot....,e sad to je kad si na duznosti,e sad van duznosti bi trebalo da je isto....  ili npr citiram  stani pucat cu,stani pucam,pa eventualno roknes jedan u vazduh..,i onda nek mu je bog na pomoci....,otp,
ispravite me ko zna detaljno....,ja sam bio u specijali,mi nismo puno upozoravali..,jbg. taki poso,stas!!! Mada da ne kenjam nije doslo nikad do pucnjave,srecom..,a moglo je...

Ali em sto su njega tukli i zenu pride i to nakon sto je pokazao sluzbenu..,najebali su ako je ovo sve ovako...,sacekat cemo koji dan...,da sve izadje u novinama...
jin-jang

bigbad86

Aj njega, al sto mu zenu bili jbt... Mora da se opasno zamerili, 100 udaraca primio u telo...

mali_zmaj

Da ili strasno mrze zandarmeriju,ili su to neka nerijesena sranja...,al sto zenu majku mu...??
jin-jang

Slaninar

Citat: balcan girl poslato 28 Januar, 2017, 17:46
Citat: idanijel poslato 28 Januar, 2017, 10:52
Mislim da je pogresio i ugrozio zivote sebi i zeni i prolaznicima,to sto nije koristio pistolj .

http://www.kurir.rs/crna-hronika/sok-snimak-zandarma-krvnicki-tuku-u-novom-sadu-a-onda-pucanj-jednim-potezom-spasava-sebe-i-zenu-clanak-2655737

ako se dobro seæam zakona ne sme da vadi pistolj i puca ukoliko oni nisu prvo pucali na njega, a oni nisu :D prvo su ga tukli i njega i gospodju mu :D :D :D

Zakon je jedno, sudska praksa je drugo. U praksi, i ako izvade pi¹tolj na njega mo¾e da najebe.

Po zakonu, sme da puca ako ga napadne vi¹e od jednog lica, a dolazak pomoæi nije izgledan. Tako da je mogao. Ipak, ovo je vrlo rastegljiva kategorija.

U praksi sudije i tu¾ioci jedva èekaju da osude za svaku upotrebu oru¾ja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Pa da, al u ovom konkretnom slucaju gde njih dvojica biju i njega i zenu, cenim da bi svaki sudija bio simpatetican.

balcan girl

ne znam da li se zakon menjao, dok je moj otac bio pandur nije smeo da povuèe oruzje, tako je i on dobio malo batina od dvojice, pa je pritrèao kolega takodje u civilu pa su ih olupali kao male mece iako je jedan od te dvojice povukao oruzje :D :D :D doduse nije pistolj ovaj je povukao dvocevku :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

a nisu se zamerili jer nisu se ni znali :D ovaj ih je video da sede u kolima celo veèe pa je gledao da zapamti face i auto i tablice :D a ovi videli da gleda pa izasli iz auta da vide u èemu je probleeeeeeeeeem :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 28 Januar, 2017, 18:27
Pa da, al u ovom konkretnom slucaju gde njih dvojica biju i njega i zenu, cenim da bi svaki sudija bio simpatetican.

Hap¹enje osuðivanog kriminalca, vadi pi¹tolj na policiju, policajac ga ranjava u ruku u kojoj dr¾i pi¹tolj, jednim metkom.

Tu¾ilac preti da æe da odgovara ¹to je pucao. Uzimaju mu pi¹tolj na ve¹taèenje (kao, da se vidi je li pucano iz slu¾benog, ili, ne znam, nekog na crno, privatnog, ¹ta li?!). Alko test uz to. Tako da, pored svakog napora da se uhvati svaki propust u su¹tinski normalnom èinu, jo¹ se policajac i efektivno RAZORU®AVA neposredno nakon hap¹enja i ranjavanja kriminalca.   :)    Èisto ako neko hoæe da se osveti, da se ne muèi previ¹e.

Novine kako napi¹u, tj. kako se tekst naruèi, tako "javnost" "misli" i tako sudije sude. Nema tu ni pravde ni zakona, veæ decenijama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ts.marko

Ne znam da li je bilo neèega izmeðu njih ranije, ali, da sam ja na mestu pandura, jebao bi mu kevu. Bez razmi¹ljanja.
Ako nekog ne volim to je milicija, ali ovo prevazilazi svaku normu ponasanja, kulture, nemam reèi. Ovo je, po meni, klasicno izivljavanje dva pijana majmuna.
Pa ¹ta treba obièan èovek da radi, ako pandure oavko tuku???

Sve u svemu, stanje na¹eg dru¹tva!
Dotakli smo dno.

Slaninar

Citat: ts.marko poslato 28 Januar, 2017, 19:01
Pa ¹ta treba obièan èovek da radi, ako pandure oavko tuku???

Da gleda oko sebe i skloni se na vreme. Ako su pijani, preðe¹ na drugu stranu ulice, skloni¹ se, ne ulazi¹ u sukob - ako nisi spreman za zatvor/bolnicu/groblje.

Da smo oti¹li po kurcu, jesmo, sla¾em se.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

idanijel

Ma kakav zakon,valjda ima instinkt za prezivljavanje majku mu...
I uzeli su mu pistolj i moglibsu pucati po svima okolo... Bolje da je on njihova kolena razvalio zrnom...

Hattrick

Bez glumljenja ludila, stvarno mi nikad nece biti jasno da ti neko otme pistolj.
Pogotovo obucenom zandarmu, koji je u situaciji nuzne odbrane i nuzne samoodbrane.
Pa majku mu, pistolj se ne vadi da bi pokazao da imas, ili da bi pretio nekome, vec u slucaju kada procenis da ces biti ozbiljno povredjen/mrtav ako nesto istog trenutka ne preduzmes.
Tada izvadis, ali nema zastoja dok okvir nije ispraznjen. Bar ja to tako gledam.

balcan girl

koliko sam ja skontala on nije ni izvadio pistolj, on je izvadio legitimaciju a oni su videli da ima pistolj dok je vadio legitimaciju i onda su krenuli da ga sutiraju i da mu otimaju pistolj :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Hattrick

Nego divno mesto za zivot taj Novi Sad, ova Karaburma mala Kolumbija je vrtic za njega.  [rofl]

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 28 Januar, 2017, 19:24
Bez glumljenja ludila, stvarno mi nikad nece biti jasno da ti neko otme pistolj.
Pogotovo obucenom zandarmu, koji je u situaciji nuzne odbrane i nuzne samoodbrane.
Pa majku mu, pistolj se ne vadi da bi pokazao da imas, ili da bi pretio nekome, vec u slucaju kada procenis da ces biti ozbiljno povredjen/mrtav ako nesto istog trenutka ne preduzmes.
Tada izvadis, ali nema zastoja dok okvir nije ispraznjen. Bar ja to tako gledam.

Sa takvim gledanjem si brzo u zatvoru. Ima dosta tu i psihologije. Vaðenje na blef mo¾e da urodi plodom, samo ako se uradi kako treba i dobro proceni.  Ili ima sreæe. :)   Ima i situacija kada se lo¹e zavr¹i.  :)

Pra¾njenje celog okvira je gotovo garantovana robija - jedan, eventualno dva metka se jo¹ mo¾e pravdati na sudu kao nu¾na samoodbrana. Ceo okvir, èak i u noge, se posle te¹ko pravda.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Evo ti primer Zarko Lausevic, da nije poslao u vecna lovista napadace, i on i brat bi bilo mrtvi 100%. Do sada bi istruleli, zaboravili bi ih vec i najmiliji. Ovako sudio se, robijao, pa se smucao po USA, malo tamo snimao, sad se vratio, opet raducka, ali sto je najvaznije ZIV je, i on i njegov brat, a bogu na ispovest otisli bas oni koji trebaju.
Zato kazem, ne vadi se pistolj paradiranja radi, ali ako te neko napadne da ti je ozbiljno zivot ugrozen, ili ne daj boze tvojoj devojci, zeni, detetu, nema tu vise analize pravosudne prakse, ne zanima me sud, ni sta ce biti posle. Prvo okvir, a posle cemo da vidimo sta kako. Uvek pre zatvor nego grob. Kazem krajnja nuzda.

balcan girl

pazi ja se solidarisem sam hattrickom :D eto meni pre par nedelja neko lupao na vrata u pola pet ujutru, mene mrzelo da ustajem da vidim ko je :D jel da je neko bitan ili poznat zvao bi telefonom prvo :D da provali ne moze osim sa bombom :D dobra mi vrata :D i sutra pitam muriju sta bi bilo da ga oladim tu na pragu? oni kazu zato se robija al ako ga olupas nekom stanglom pa zatvoris vrata i pravis se luda to mu dodje drustveno korisno delo :D :D :D rekoh majku mu nemam nijednu stanglu u kuci :D moram da nabavim :D rekoh a ako se vadim na to sama, uplasena zena oladila narkosa ili krimosa na vratima jel mu to dodje samoodbrana :D murija mi rekla da to definitivno nije samoodbrana i da se ne zajebavam :D :D :D mada, da me nije mrzelo da ustajem ko zna sta bi bilo :D al spavala sam jbg, i mrzelo me izuzetno :D a i lupao je samo dva puta :D da je nastavio boleo bi me kurac ko je na vratima :D mrzim da me bude :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 28 Januar, 2017, 19:44
Evo ti primer Zarko Lausevic, da nije poslao u vecna lovista napadace, i on i brat bi bilo mrtvi 100%. Do sada bi istruleli, zaboravili bi ih vec i najmiliji. Ovako sudio se, robijao, pa se smucao po USA, malo tamo snimao, sad se vratio, opet raducka, ali sto je najvaznije ZIV je, i on i njegov brat, a bogu na ispovest otisli bas oni koji trebaju.
Zato kazem, ne vadi se pistolj paradiranja radi, ali ako te neko napadne da ti je ozbiljno zivot ugrozen, ili ne daj boze tvojoj devojci, zeni, detetu, nema tu vise analize pravosudne prakse, ne zanima me sud, ni sta ce biti posle. Prvo okvir, a posle cemo da vidimo sta kako. Uvek pre zatvor nego grob. Kazem krajnja nuzda.

Po meni je... neæu reæi glupo, ali nepotrebno ¹tetno zanemarivati pravni aspekat. Mislim da je bolje uvek imati na umu i to, pa ako je ikako moguæe, raditi tako da ako pre¾ivi¹ ne zavr¹i¹ u zatvoru.

Sla¾em se da oru¾je ne treba vaditi ako ne planira¹ da ga upotrebi¹. Opet, psihologija je èudo - samo vaðenje ume èesto da re¹i problem, a ume i da napravi situaciju gorom - sve zavisi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen