Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

..najza¹tiæeniji su dr¾avljani US..
Tadiæ svojevremeno morao da potpi¹e..

Hattrick

Citat: bucko poslato 06 Decembar, 2016, 02:12
Koliko god da drzava klepa i dalje smo male bebe za zapad.
Mom prijatelju su pored poreza na luksuz u Francuskoj lupili i porez na potecijalnu dobit od izdavanja iako nije izdavao!Bukvalno ga teraju u bankrot.Zato se ®erar Depardje i odrekao drzavljanstva.

Taj zakon je tek predlozen pre mesec dana od strane socijalisticke struje u parlamentu, jos nije usao ni u raspravu ni u bilo kakvo razmatranje, i po svoj prilici nikada i nece. A po predlogu bi trebao da se odnosi samo na isplacene sekundarne nekretnine u 1/1 vlasnistvu, u kojima se zivi manje od 50% vremena godisnje, i to na specificnim lokacijama (Pariz intra muros, Azurna Obala, Alpi itd).

Lazic

Jedva èekam da èujem obja¹njenje mog brata vuèiæoljupca... Jeziv oseæaj... Izaziva jako nasilna oseæanja... Mamu im jebem olo¹ku sendvièarsku...


http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=332273&title=Odbijaju+da+se+legitimi%C5%A1u%2C+policija+ne+zna+ko+su

bobangsxr

Ovde u CH se placa porez na nekretnine dvadeset posto... Ako je nekretnine tvoja, a ako je na hipoteku onda nesto sitno se placa... Zato i ko ima para da plati on ipak uzimamo na hipoteku... Retki su toliko ludi da placaju toliko porez  [ludak]

mareskin

Citat: bucko poslato 06 Decembar, 2016, 02:12
Koliko god da drzava klepa i dalje smo male bebe za zapad.
Mom prijatelju su pored poreza na luksuz u Francuskoj lupili i porez na potecijalnu dobit od izdavanja iako nije izdavao!Bukvalno ga teraju u bankrot.Zato se ®erar Depardje i odrekao drzavljanstva.

Èinjenica je da èovek ne mo¾e da ¾ivi u svojoj kuæi, na svojoj zemlji i da ga to ne ko¹ta.
I da hoæe¹ da koristi¹ solarnu energiju za osvetljenje, da se dovikuje¹ sa kom¹ijama umesto telefona opet mora¹ da plaæa¹ i plaæa¹ i plaæa¹.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu


nano


Lazic


Biker-Boy

Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2016, 20:27
Ozbiljan je...
Manje sam ga mrzeo dok je bio radikal, sad je totalno puko covek
I feel the need..... the need for speed !!!

mali_zmaj

Tako je sa svakim kad se docepa vlasti..,sta velis Lazicu neko ima desnicare mi imamo sendvicare....!!!
jin-jang

Bojan

Sta je ovo? Sve DS, svi se zale a niko nece da odgovori na prosta pitanja.  [watching]

Lazic

Citat: Biker-Boy poslato 06 Decembar, 2016, 20:44
Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2016, 20:27
Ozbiljan je...
Manje sam ga mrzeo dok je bio radikal, sad je totalno puko covek
Meni je vi¹e od 20 godina na listi za odstrel...


Slaninar

Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2016, 22:33
Citat: Biker-Boy poslato 06 Decembar, 2016, 20:44
Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2016, 20:27
Ozbiljan je...
Manje sam ga mrzeo dok je bio radikal, sad je totalno puko covek
Meni je vi¹e od 20 godina na listi za odstrel...

... i to je poslednje ¹to smo èuli od kolege Laziæa...  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

Citat: Bojan poslato 06 Decembar, 2016, 22:25
Sta je ovo? Sve DS, svi se zale a niko nece da odgovori na prosta pitanja.  [watching]

po¹to nisam bio na forumu da ti odgovorim. Moj pokojni deda "skorojeviæ" radnik u livnici IMR-a je kupio deo kuæe i plac od neke Jelene koja je tu ¾ivela. U drugom delu kuæe, sada pokojni èika Branko se i rodio. A umro je pre neku godinu u sedamdeset, osamdsdeset i nekoj. On je nas na motorima nazivao mafijom. A pominjanje 50 i neke godine je dokaz od kada se plaæa porez, imam uplatnice. I pored toga jo¹ se vuèem po katastru da bih uklnji¾io, re¹io parcelizaciju... a ovi novi skorojeviæi odmah isparceli¹u, dobiju dozvolu i zidaju dvorce. Sve do useljenja zavr¹e za jednu sezonu. ja èekam termine u katastru po  par meseci, i uvek ft1p. Moja majka je sada zavr¹ila sve, a drugi vlasnik je moja tetka, , znaèi isti objekat, isti papiri predati, istovremeno... E, ona sada ima neki problem, koji, to niko ne zna poslednjih deset meseci. Brata mi svi znaju, svraæa im svaki dan kada je u prolazu, da se pozdravi sa zaposlenima.
A ako je neki deo ba¹ tog banovog brda bio u posedu tvoje familije, to je deo ba¹ gde su sada¹nji skorojeviæi, jedna od kuæa u linku, na nièijoj zemlji se pojavio novi vlasnik, naslednik i sazidao Nojevu barku (tako je nazivamo zbog zidina od ograde) a zamisli, sin vlasnika cementara "Carièin grad". A ako ti je roðaka bila pomenuta Jelena, ona je zemlju prodala, ima i ruèno pisan overen u sudu za ono vreme kupoprodajni ugovor. A prodala je jo¹ ne¹to svoje imovine. Bila je vlasnik veæine tog gore dela.
A mo¾da si neki od po¹tovanog  èika Ðure iz Inðije? ©to vam je Marinko maznuo 8 ari placa? Ako jesi, javi se na pp.

Bojan

Citat: mrle poslato 07 Decembar, 2016, 10:15
Citat: Bojan poslato 06 Decembar, 2016, 22:25
Sta je ovo? Sve DS, svi se zale a niko nece da odgovori na prosta pitanja.  [watching]

pošto nisam bio na forumu da ti odgovorim. Moj pokojni deda "skorojević" radnik u livnici IMR-a je kupio deo kuće i plac od neke Jelene koja je tu živela. U drugom delu kuće, sada pokojni čika Branko se i rodio. A umro je pre neku godinu u sedamdeset, osamdsdeset i nekoj. On je nas na motorima nazivao mafijom. A pominjanje 50 i neke godine je dokaz od kada se plaća porez, imam uplatnice. I pored toga još se vučem po katastru da bih uklnjižio, rešio parcelizaciju... a ovi novi skorojevići odmah isparcelišu, dobiju dozvolu i zidaju dvorce. Sve do useljenja završe za jednu sezonu. ja čekam termine u katastru po  par meseci, i uvek ft1p. Moja majka je sada završila sve, a drugi vlasnik je moja tetka, , znači isti objekat, isti papiri predati, istovremeno... E, ona sada ima neki problem, koji, to niko ne zna poslednjih deset meseci. Brata mi svi znaju, svraća im svaki dan kada je u prolazu, da se pozdravi sa zaposlenima.
A ako je neki deo baš tog banovog brda bio u posedu tvoje familije, to je deo baš gde su sadašnji skorojevići, jedna od kuća u linku, na ničijoj zemlji se pojavio novi vlasnik, naslednik i sazidao Nojevu barku (tako je nazivamo zbog zidina od ograde) a zamisli, sin vlasnika cementara "Caričin grad". A ako ti je rođaka bila pomenuta Jelena, ona je zemlju prodala, ima i ručno pisan overen u sudu za ono vreme kupoprodajni ugovor. A prodala je još nešto svoje imovine. Bila je vlasnik većine tog gore dela.
A možda si neki od poštovanog  čika Đure iz Inđije? Što vam je Marinko maznuo 8 ari placa? Ako jesi, javi se na pp.

[clapp] Bravo Mrle  [klanjam_se] Al si ih pobrojao. Nisam ja hteo da uvredim ni dedu a ni tebe, samo sam naveo procese kako je nekad (u vecini slucajeva) to bilo i kako se parcelisalo tudje.
Oni koji bespravno grade i zauzimaju tudje obicno i papire zavrse brzo.  [neampojma]
Poenta je bila da se svugde placa porez i da ako se realno pogleda i nije neki na godisnjem nivou. Naravno da je obracun debilan kao i mnoge druge stvari. Kako ono bi; zurio kuci dok je pisao zakon pa malo ofalio.
Ja sam npr dva puta kupio isti stan zato sto je drzava donela takav zakon. Nervirao sam se a onda uzmes olovku povuces crtu i preracunas se.
Kad sam spominjao brdo nisam mislio na tvoje, od spomenutih ljudi nikoga ne znam.
Ali na kraju ipak moras da priznas da i nije neki porez za tu kucu, pogotovo kad uzmes olovku i sve sracunas  ;)
Pozdrav

mi¹ko_kolo

Zavisi koja je taèka gledo¹ta na isto. Iz perspektive nekoga, kome je meseèna plata izra¾ena ciframa sa tri nule, to nije nikakav porez. Onima, koji platu primaju u rasponu 0d 200-400 evra, to je vrlo bitna stavka u kuænom bud¾etu.

DebeliZmaj

dakle imas imovinu u skladu sa prihodima
i onda mozesh da placash porez a da pri
tom ne dozivish nervni slom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Decembar, 2016, 11:29
dakle imas imovinu u skladu sa prihodima
i onda mozesh da placash porez a da pri
tom ne dozivish nervni slom ...

Ovde je problem ¹to se ti ne pomeri¹ sa svoje imovine, ¹to se ne promene tvoji prihodi, ali odjednom vi¹e ne mo¾e¹ da priu¹ti¹ da ¾ivi¹ na svom imanju jer je neko u kom¹iluku nasvirao cenu nekretnine.
Nije ba¹ po¹teno. Doðe ne¹to slièno kao okupacija i proterivanje.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

da ponovim ... : dakle imash imovinu u skladu sa prihodima ...
u ulici gde sam ziveo sa mojima sam znao skoro sve komsije
od toga sam znao bar 20 penzosa koji su sastaljali kraj sa krajem
ali ziveli u stanovima od 60-80m2 na vracaru ... brace nedica ulica
kad su poumirali naslednici su odmah prodali ...

samo moji roditelji kao da promene kraj i pomere se josh 500m ka
centru ... head_palm ... ja im pricham .. gore ka lionu ne ka centru ...
ali svideo im se stan, ima dvoriste za parking... blizu stanice
prevoza ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell