Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 09:43

A zasto ne legalizovati objekat?
Kao i sto ce biti legalizovano vise od 100 000 gradjevinskih objekata u Srbiji.

Èuo sam da ga sabotiraju za dozvole... :D

mareskin

Citat: Slaninar poslato 29 Novembar, 2016, 09:55
Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 09:43

A zasto ne legalizovati objekat?
Kao i sto ce biti legalizovano vise od 100 000 gradjevinskih objekata u Srbiji.


Politika & mutne radnje - kao i sve ostalo u ovoj zemlji. Ili je vlasnike ba¹ boleo kurac, jer su kontali "ko bi smeo ru¹iti crkvu u zelotskoj zemlji?!" Pravu prièu neæemo saznati iz novina i "javnosti".

Mo¾da zato ¹to jednom mora da se preseèe i krene sa nekim redom.
Ovo u Novom Pazaru nije re¹avanje stambenog pitanja neke porodice, ovo je pljuvanje u lice dr¾avi. Kao ¹to je i Savamala pljuvanje u lice dr¾avi.
Valjda nismo toliko slepi da to vidimo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Laziæ poslato 29 Novembar, 2016, 10:28
Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 09:43

A zasto ne legalizovati objekat?
Kao i sto ce biti legalizovano vise od 100 000 gradjevinskih objekata u Srbiji.

Èuo sam da ga sabotiraju za dozvole... :D

Mo¾da zato ¹to postoji pravosna¾na presuda da imovina nije njegova.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

petar357

Citat: mareskin poslato 29 Novembar, 2016, 10:33
Citat: Slaninar poslato 29 Novembar, 2016, 09:55
Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 09:43

A zasto ne legalizovati objekat?
Kao i sto ce biti legalizovano vise od 100 000 gradjevinskih objekata u Srbiji.


Politika & mutne radnje - kao i sve ostalo u ovoj zemlji. Ili je vlasnike ba¹ boleo kurac, jer su kontali "ko bi smeo ru¹iti crkvu u zelotskoj zemlji?!" Pravu prièu neæemo saznati iz novina i "javnosti".

Mo¾da zato ¹to jednom mora da se preseèe i krene sa nekim redom.
Ovo u Novom Pazaru nije re¹avanje stambenog pitanja neke porodice, ovo je pljuvanje u lice dr¾avi. Kao ¹to je i Savamala pljuvanje u lice dr¾avi.
Valjda nismo toliko slepi da to vidimo.


Ne moze i jare i pare... :D ;D
Opredeli se... ili je rusenje nelegalnih objekata pljuvanje u lice drzavi, ili je nerusenje nelegalnih objekata pljuvanje u lice drzavi...?

Ni jedno ni drugo nije resavanje stambenog pitanja neke porodice.
I u jednom i u drugom slucaju objekti se nalaze na tudjem zemljistu (po sudskoj presudi).



mareskin

Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 11:10
Citat: mareskin poslato 29 Novembar, 2016, 10:33
Citat: Slaninar poslato 29 Novembar, 2016, 09:55
Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 09:43

A zasto ne legalizovati objekat?
Kao i sto ce biti legalizovano vise od 100 000 gradjevinskih objekata u Srbiji.


Politika & mutne radnje - kao i sve ostalo u ovoj zemlji. Ili je vlasnike ba¹ boleo kurac, jer su kontali "ko bi smeo ru¹iti crkvu u zelotskoj zemlji?!" Pravu prièu neæemo saznati iz novina i "javnosti".

Mo¾da zato ¹to jednom mora da se preseèe i krene sa nekim redom.
Ovo u Novom Pazaru nije re¹avanje stambenog pitanja neke porodice, ovo je pljuvanje u lice dr¾avi. Kao ¹to je i Savamala pljuvanje u lice dr¾avi.
Valjda nismo toliko slepi da to vidimo.


Ne moze i jare i pare... :D ;D
Opredeli se... ili je rusenje nelegalnih objekata pljuvanje u lice drzavi, ili je nerusenje nelegalnih objekata pljuvanje u lice drzavi...?

Ni jedno ni drugo nije resavanje stambenog pitanja neke porodice.
I u jednom i u drugom slucaju objekti se nalaze na tudjem zemljistu (po sudskoj presudi).




Savamala je okupacija dela glavnog grada od strane maskiranih razbojnika koji uzimaju taoce, satima ru¹e objekte u sred noæi, a na pozive policiji ne dobije¹ za¹titu.
Demagogija je poreðenje ova dva sluèaja. Meni Savamala nije problem sa aspekta divlje gradnje (mada je i to diskutabilno), veæ sa stanovi¹ta ga¾enja prava i zakona.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

petar357

Kada bi neko na tvom placu sazidao neke objekte, i vlast mu to srusi nocu a pri tome policija ne spreci rusenje, da li bi to isto smatrao okupacijom Kosjerica?

Inace, taj plac u Sava mali ima vlasnika - naslednicu predratnog vlasnika, kojoj je imovina vracena.

monsterbnt

Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 09:43

A zasto ne legalizovati objekat?
Kao i sto ce biti legalizovano vise od 100 000 gradjevinskih objekata u Srbiji.


Ako se dobro secam uzurpirao je zemljiste na kom je zapoceto obdaniste...

I da... u savamaloj nije sruseno par nelegalnih barakica.... Srusena je imovina firme koja postoji duze od sinise malog... Srusena uz pomoc bezbol palica i maskiranih majmuna... Ako su te ''barake'' bile nelegalne zasto onda nisu lepo dosli preko dana?
Smrt SVIMA!!!!

perlx

Kako napreduje 'crkva' na kosarkaskom terenu na Avali?

Lazic

Ovaj Petar trip@sedam kao da je podeljena liènost, taman pomislim ma nije vuèiæoljubac, kad ono meðutim... ;D

mareskin

Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 11:48
Kada bi neko na tvom placu sazidao neke objekte, i vlast mu to srusi nocu a pri tome policija ne spreci rusenje, da li bi to isto smatrao okupacijom Kosjerica?

Inace, taj plac u Sava mali ima vlasnika - naslednicu predratnog vlasnika, kojoj je imovina vracena.


Èim daje¹ takav primer onda ne razume¹ ili neæe¹ da razume¹ o èemu se u stvari radi.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

petar357

#18770
Citat: monsterbnt poslato 29 Novembar, 2016, 11:54
Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 09:43

A zasto ne legalizovati objekat?
Kao i sto ce biti legalizovano vise od 100 000 gradjevinskih objekata u Srbiji.


Ako se dobro secam uzurpirao je zemljiste na kom je zapoceto obdaniste...

I da... u savamaloj nije sruseno par nelegalnih barakica.... Srusena je imovina firme koja postoji duze od sinise malog... Srusena uz pomoc bezbol palica i maskiranih majmuna... Ako su te ''barake'' bile nelegalne zasto onda nisu lepo dosli preko dana?

Ok, ako je i sud to utvrdio, slazem se, treba srusiti.

A u vezi "firme" i duzine njenog postojanja:
Majstor sa bratom pre par godina otkupio "Iskru". Sa pravom koriscenja zemljista ali ne i vlasnistva.
Radnici po kratkom postupku dobili nogu u dupe, sta ce mu oni.
U medjuvremenu plac vracen naslednici predratnog vlasnika.

Majstor srusio postojece objekte I tu prestaje bilo kakvo njegovo vlasnistvo.
Sazidao druge objekte bespravno, davao ih u zakup bez placanja bilo poreza, bilo rente vlasniku placa.
E, onda dosao Beograd na vodi. Majstor se spremio da od drzave trazi par miliona evra odstete.
Zakonska vlasnica u redovnoj proceduri sklopila sporazum sa drzavom o ustupanju zemljista i dobila naknadu.
Doneto pravosnazno resenje o rusenju i izvrseno.

petar357

Citat: Laziæ poslato 29 Novembar, 2016, 12:05
Ovaj Petar trip@sedam kao da je podeljena liènost, taman pomislim ma nije vuèiæoljubac, kad ono meðutim... ;D

Lazicu, jebes Vucica, ne mislis valjda da svoje misljenje treba formirati na osnovu toga da li odgovara ili ne odgovara Vucicu?

Vucic je dobio nekoliko prethodnih izbora I na osnovu vecine u Skupstini formirao vladu. U skladu sa Ustavom. Meni nije ni mnogo bolje ni mnogo gore nego ranije. Neke od sledecih izbora ce dobiti neko drugi i formirati svoju vladu.

Pri tome, mene bas zabole da svoje stavove o nekim dogadjajima formiram na osnovu toga da li idu u prilog trenutnoj vlasti ili trenutnoj opoziciji.

mali_zmaj

Ja samo velim da je to Zukorliæ izgradio da bi napravio provokaciju,Vuèiæ nema muda da to sru¹i.....,i to meni smeta..,poeni Zukorliæu,ovaj ispade pièiæ,tj dr¾ava Srbija i vlast koju on predstavlja ispado¹e pièiæi i nemoæni,za samog Vuèiæa mi se jebe...
jin-jang

mareskin

Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 12:17
Citat: monsterbnt poslato 29 Novembar, 2016, 11:54
Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 09:43

A zasto ne legalizovati objekat?
Kao i sto ce biti legalizovano vise od 100 000 gradjevinskih objekata u Srbiji.


Ako se dobro secam uzurpirao je zemljiste na kom je zapoceto obdaniste...

I da... u savamaloj nije sruseno par nelegalnih barakica.... Srusena je imovina firme koja postoji duze od sinise malog... Srusena uz pomoc bezbol palica i maskiranih majmuna... Ako su te ''barake'' bile nelegalne zasto onda nisu lepo dosli preko dana?

Ok, ako je i sud to utvrdio, slazem se, treba srusiti.

A u vezi "firme" i duzine njenog postojanja:
Majstor sa bratom pre par godina otkupio "Iskru". Sa pravom koriscenja zemljista ali ne i vlasnistva.
Radnici po kratkom postupku dobili nogu u dupe, sta ce mu oni.
U medjuvremenu plac vracen naslednici predratnog vlasnika.

Majstor srusio postojece objekte I tu prestaje bilo kakvo njegovo vlasnistvo.
Sazidao druge objekte bespravno, davao ih u zakup bez placanja bilo poreza, bilo rente vlasniku placa.
E, onda dosao Beograd na vodi. Majstor se spremio da od drzave trazi par miliona evra odstete.
Zakonska vlasnica u redovnoj proceduri sklopila sporazum sa drzavom o ustupanju zemljista i dobila naknadu.
Doneto pravosnazno resenje o rusenju i izvrseno.


Koji deo ru¹enja dela glavnog grada u sred noæi sa neuniformisanim licima uz kidnapovanje graðana i nereagovanje policije na pozive tebi taèno nije jasan?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: mali_zmaj poslato 29 Novembar, 2016, 13:27
Ja samo velim da je to Zukorliæ izgradio da bi napravio provokaciju,Vuèiæ nema muda da to sru¹i.....,i to meni smeta..,poeni Zukorliæu,ovaj ispade pièiæ,tj dr¾ava Srbija i vlast koju on predstavlja ispado¹e pièiæi i nemoæni,za samog Vuèiæa mi se jebe...

Nije on to uradio èak ni zbog provokacije, veæ zato ¹to je svestan da mo¾e. Zabole ga i za Srbiju i za bilo koga od njegovih sunarodnika. On se smatra Bo¹njakom, Turèinom ili èime god ili kako god mu odgovara.
Njemu je bitan samo novac.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ts.marko

JEBE© takvu dr¾avu gde pojedini mogu da rade ¹ta hoæe.

ts.marko

©to se tièe Savamale,
ne bih da ulazim èije je ¹ta vlasni¹tvo i da li je bilo ¹ta graðeno sa ili bez dozvole.

Jednostavno, nijedna dr¾ava sebi ne sme da dozvoli ovakav postupak ru¹enja. Ako je bespravno, OK, zna se postupak u tom sluèaju. Ovako su samo pokazali kakva smo poluprivatna banana dr¾ava

petar357

A u kom to periodu, poslednjih decenija, nismo bili poluprivatna banana drzava?
Pa je ovo sada izazvalo toliki sok i uzas?

Slaninar

Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 16:52
A u kom to periodu, poslednjih decenija, nismo bili poluprivatna banana drzava?
Pa je ovo sada izazvalo toliki sok i uzas?


Koliko sam ja skontao celu tu prièu:
èoveka su, u sred noæi, kidnapovali. Zatvorili. Posle je zavr¹io u bolnici i ubrzo po tom umro (da li od posledica ¹oka, bio je srèani bolesnik, ili su mu malo pomogli jer je bio oèevidac - neæemo znati).
Za sve to vreme je vi¹e ljudi zvalo policiju i niko od policije nije (smeo?) do¹ao na lice mesta - za sve vreme ru¹enja.

Neka me ispravi neko ako sam ¹ta pogre¹no napisao.

To tebi ne smrdi malo na (dr¾avnu) mafiju? Ovo nije bilo ni muvanje s papirima, pa da doðu da ru¹e, da im ne mo¾e¹ ni¹ta. Ovo je bilo ba¹ bahato, sa direktnim ugro¾avanjem (barem jednog) ljudskog ¾ivota - oèigledno pod okriljem dr¾ave. To je problem. Zato ki¹jfarka¹ pizdi kad mu pomenu to pitanje samo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: petar357 poslato 29 Novembar, 2016, 16:52
A u kom to periodu, poslednjih decenija, nismo bili poluprivatna banana drzava?
Pa je ovo sada izazvalo toliki sok i uzas?

Kad nije pièkousti prevrtao oèima i kr¹io ruke...