Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


DebeliZmaj

mislim da je to samo za skutere
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

balcan girl

Citat: monsterbnt poslato 26 Oktobar, 2016, 08:53
Birokrate, dabodga svi pocrkali zato sto vam fali jedan papir...

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/mozes-da-se-lecis-ali-samo-ako-je-hitno-beogradanki-izdali-zdravstvenu-knijzicu-uz/h40e1bm





a pa ovo je jos od pre par godina :D :D ja sam dobila istu tu knjizicu kad sam trebala da se operisem :D zamisli tumor na materici nije hitan sluèaj :D :D :D operisala sam se privatno :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mali_zmaj

Postadoh Balcan na momenat......
jin-jang

balcan girl

nemoj brate da budes ja to nije dobroooo :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

doktor

Citat: balcan girl poslato 26 Oktobar, 2016, 16:28
Citat: monsterbnt poslato 26 Oktobar, 2016, 08:53
Birokrate, dabodga svi pocrkali zato sto vam fali jedan papir...

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/mozes-da-se-lecis-ali-samo-ako-je-hitno-beogradanki-izdali-zdravstvenu-knijzicu-uz/h40e1bm
a pa ovo je jos od pre par godina :D :D ja sam dobila istu tu knjizicu kad sam trebala da se operisem :D zamisli tumor na materici nije hitan sluèaj :D :D :D operisala sam se privatno :D :D :D

Sve vreme mi je uplaceno zdravstveo osiguranje vec godinama, ali retko kada overavam knjizicu jer mi to oduzima mnogo vremena (pausalac-podnosenje zahteva za potvrdu o placenim doprinosima, podizanje potvrde, nosenje u zavod...)
Prebacim decu sa mene na zenu i njima izdaju ove knjizice...moroni!
Prvo, za hitnu medicinsku pomoc nije potrebno osiguranje tj. knjizica po zakonu, pa je samim tim ova knjizica karikatura.
Drugo, po kom zakonu im je odobreno da ti ogranicavaju uslugu za koju si kompletno platio...jbt. pa nisi platio deo usluge pa da se ogranicava.
I na kraju kakve veze imaju njihova objasnjenja da li si prekidao ili nisi...ako je placeno, placeno je.


Bikers work is never done!

DebeliZmaj

doktore ... pa nisi u pravu ;)

za bolnicko lecenje ti treba uput i knjzica, samo za stanja zivotne ugrozenosti moze kroz urgentni ..

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Slusam na radiju vest da ce za nove zdravstvene knjizice moci elektronski preko neta da se prijavis i oni ce knjizicu poslati na tvoju kucnu adresu ...

A jos huskaju ljude da jure i da promene to na vreme , naravno na salteru . Ko ne slusa radio - ceka redove .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle


Slaninar

Dva bolida dali minuse bez èitanja teksta. Hoæemo prsluke? Kr¹enje ustava?  K'o BJB.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

doktor

Citat: DebeliZmaj poslato 26 Oktobar, 2016, 19:34
doktore ... pa nisi u pravu ;)

za bolnicko lecenje ti treba uput i knjzica, samo za stanja zivotne ugrozenosti moze kroz urgentni ..



Pa bas to sam i rekao...hitna medicinska pomoc (zivotna ugrozenost, saobracajna nesreca i sl.). Za bolnicko lecenje treba uput.
Bikers work is never done!

mali_zmaj

Citat: Slaninar poslato 27 Oktobar, 2016, 16:54
Dva bolida dali minuse bez èitanja teksta. Hoæemo prsluke? Kr¹enje ustava?  K'o BJB.  :)

Pa nosenje prsluka je svakako plus kad je  smanjena vidljivost na putu,pa ko hoce,hoce...,ko nece njegova stvar....,a minusi..,glupost...
jin-jang

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 27 Oktobar, 2016, 20:43
Citat: Slaninar poslato 27 Oktobar, 2016, 16:54
Dva bolida dali minuse bez èitanja teksta. Hoæemo prsluke? Kr¹enje ustava?  K'o BJB.  :)

Pa nosenje prsluka je svakako plus kad je  smanjena vidljivost na putu,pa ko hoce,hoce...,ko nece njegova stvar....,a minusi..,glupost...

Hoæe da uvedu kao obavezu - i po gradu i van grada - kad god je smanjena vidljivost. U gradu je prsluk notorna glupost, jer oboreni farovi na gradskim rastojanjima ne mogu da ga obasjaju.
Uz to se prièa i o oduzimanju kola ako ih vozi neko pijan preko dva promila - èak i ako je pozajmio auto!? ©to je protivustavno koliko se razumem. Veæ imamo zakon o komunalnoj policiji koji je protivustavan, pa me ne bi èudilo da i ovo stupi na snagu.
Idioti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Puno se ti meni iscudjavas,znas da cemo mi pojesti evropsko govno,samo zato sto su ga nekad evropljani jeli.., da im se umilimo..,eto da ti dokazem..,evo npr. znas da mi jedini,na Balkanu  moramo imati upaljene farove na autu  tokom citave godine...,a to niko u Evropi ne radi vise ,skontali da nema smisla ljeti..,al vidis u B i H se mora....,vjerovatno neko ko je donio tu odluku dobio lovu od npr. Osrama,ili neke fabrike sijalica...,mislim karikiram,al me ne bi ni cudilo...
jin-jang

petar357

Citat: Slaninar poslato 27 Oktobar, 2016, 21:11

Uz to se prièa i o oduzimanju kola ako ih vozi neko pijan preko dva promila - èak i ako je pozajmio auto!? ©to je protivustavno koliko se razumem.

Kako mislis da je protiv ustavno?
Pa kreni sad po ulici da vitlas pistoljem i da senlucis, iako imas i oruzni list, pa da vidis kako ce da ti ga oduzmu, bilo da je tvoj ili da ti ga je neko dao.

Biker-Boy

Citat: Slaninar poslato 27 Oktobar, 2016, 07:23
IdiJoti jebeni.

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/147700/Biciklisti-ce-morati-nocu-da-nose-fluorescentne-prsluke.html
Ovde je u pitanju zesca zabuna, koju su (po obicaju) napravili idiotski novinari, a cak su lepo icitirali taj clan zakona:

>>Nacrt izmena ovog zakona, u èlanu 91, sadr¾i novi stav koji glasi: "Vozaè bicikla, odnosno mopeda, mora za vreme vo¾nje noæu odnosno u uslovima smanjene vidljivosti nositi svetloodbojni prsluk". <<

Znaci, to ovo sranje sa prslucima vazi za bicikliste i MOPEDE,
nigde se ne pominju motocikli, osim u delu ispod koji nije citat iz zakonika, nego su oni sami napisali, jer ne razlikuju MOPED od MOTOCIKLA :D


I feel the need..... the need for speed !!!

DebeliZmaj

ja to isto napisah al ne cita niko
dakle BEEECIKLI i MOPEDI ...
jer se slabo vide njihova svetla kako ih i ima ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: petar357 poslato 27 Oktobar, 2016, 21:58
Citat: Slaninar poslato 27 Oktobar, 2016, 21:11

Uz to se prièa i o oduzimanju kola ako ih vozi neko pijan preko dva promila - èak i ako je pozajmio auto!? ©to je protivustavno koliko se razumem.

Kako mislis da je protiv ustavno?
Pa kreni sad po ulici da vitlas pistoljem i da senlucis, iako imas i oruzni list, pa da vidis kako ce da ti ga oduzmu, bilo da je tvoj ili da ti ga je neko dao.


Jedno je krivièno delo, drugo je prekr¹aj. U tom primeru koji navodi¹ se oduzima predmet izvr¹enja kriviènog dela.
Ovo je prekr¹aj. Ozbiljan, ali prekr¹aj. Bez suðenja i odluke suda ne mogu ti tek tako oduzeti imovinu. Bar koliko se ja razumem.



Citat: Biker-Boy poslato 27 Oktobar, 2016, 22:59
Citat: Slaninar poslato 27 Oktobar, 2016, 07:23
IdiJoti jebeni.

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/147700/Biciklisti-ce-morati-nocu-da-nose-fluorescentne-prsluke.html
Ovde je u pitanju zesca zabuna, koju su (po obicaju) napravili idiotski novinari, a cak su lepo icitirali taj clan zakona:

>>Nacrt izmena ovog zakona, u èlanu 91, sadr¾i novi stav koji glasi: "Vozaè bicikla, odnosno mopeda, mora za vreme vo¾nje noæu odnosno u uslovima smanjene vidljivosti nositi svetloodbojni prsluk". <<

Znaci, to ovo sranje sa prslucima vazi za bicikliste i MOPEDE,
nigde se ne pominju motocikli, osim u delu ispod koji nije citat iz zakonika, nego su oni sami napisali, jer ne razlikuju MOPED od MOTOCIKLA :D




I opet su idioti. Da ne obrazla¾em sad na¹iroko za¹to prsluk u gradu nema nikakvog smisla-  bilo na bajsu, ili motoru.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen