Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: bigbad86 poslato 18 Oktobar, 2016, 20:01
Ima bre onaj papir sto se izvadi u socijalnom (valjda) i cim vam zakazu nesto za sta je cekanje duze od dva ili cetiri meseca (nisam siguran) samo im trazite da vam potpisu da ne mogu da vas prime u tom vremenskom okviru na taj dokument. Odete onda kod privatnika, platite a sa tim dokumentom i fiskalnim od provatnika odete u socijalno da vam refundraju pare. Kad im spomenete to u bolnici da vidite kako ima mesta i kako zakazuju u najkracem mogucem roku.
Pederi neradnièki, niko ne sme da potpi¹e...

DebeliZmaj

odma ti zakazu brze bolje kad trazish taj papir :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

niki64

Kod nas u ZR nedaju papir nego ti zakaze zakazivanje pregleda za malo manje od mesec dana i tako u krug.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Citat: niki64 poslato 19 Oktobar, 2016, 08:15
Kod nas u ZR nedaju papir nego ti zakaze zakazivanje pregleda za malo manje od mesec dana i tako u krug.
Smotani ste... :D :-*

juga

Citat: bigbad86 poslato 18 Oktobar, 2016, 20:01
Ima bre onaj papir sto se izvadi u socijalnom (valjda) i cim vam zakazu nesto za sta je cekanje duze od dva ili cetiri meseca (nisam siguran) samo im trazite da vam potpisu da ne mogu da vas prime u tom vremenskom okviru na taj dokument. Odete onda kod privatnika, platite a sa tim dokumentom i fiskalnim od provatnika odete u socijalno da vam refundraju pare. Kad im spomenete to u bolnici da vidite kako ima mesta i kako zakazuju u najkracem mogucem roku.
Ima taj neki formularkoji ti potpi¹u ako ne mogu da te prime za (valjda ) mesec dana, pa onda ode¹ kod privatnika, plati¹ pa ti refundiraju, ali za to ima da se naèeka¹, ali si bar pre¾iveo!

mrle

to je isprobano veæ u praksi. Akoneko hoæe ¹aljem ceo njihov pravilnik na mail.
Moja ¾ena je bila trudna i primeti da joj nije ne¹to u redu sa ¹titnom ¾lezdom, ode u junu, u julu treba da se porodi, oni joj zaka¾u za avgust...
Zove me sva uznemirena, ja joj pomenem pravilnik, odmah joj zaka¾u za sutra (trudnicama sve preglede moraju da zaka¾u za tri dana, ne za mesec kao ostalima).
Rodi mi se ovaj najmlaði i doðe vreme snimanja kukova. Pozovem DZ da zajka¾em oni mi zakazuju za tri-èetiri meseca. Samo sam ljubazno zatra¾io kontakt naèelnice i postavio pitanje kada i gde mogu da doðem po potvrdu, sve ljubazno. Oni se pravdaju, te gu¾ve, te nema ko... ja nastavio smireno, ljubazno,naveo po kom i komèlanu iz njihovog pravilnika... zakazali mi u istoj toj nedelji.

I sada je moj oèuh tra¾io, dali mu, jer iako je hteo da podma¾e, nema ko da ga snimi.
Ima overen primerak da je zakazan za 1.Decembar. U Euromediku dobio raèun.
E, sada æe keva da se ubija po ¹alterima, da istera pravdu. Potrebna je potvrda, raèun, dijagnoza, kopija zdravsvene knji¾ice.

niki64

Citat: Laziæ poslato 19 Oktobar, 2016, 09:44
Citat: niki64 poslato 19 Oktobar, 2016, 08:15
Kod nas u ZR nedaju papir nego ti zakaze zakazivanje pregleda za malo manje od mesec dana i tako u krug.
Smotani ste... :D :-*

Ajd dobro kad ti to kazes, SARMO  [hello]
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Lazic


prpa_zr

Citat: mrle poslato 19 Oktobar, 2016, 11:17
to je isprobano veæ u praksi. Akoneko hoæe ¹aljem ceo njihov pravilnik na mail.
Moja ¾ena je bila trudna i primeti da joj nije ne¹to u redu sa ¹titnom ¾lezdom, ode u junu, u julu treba da se porodi, oni joj zaka¾u za avgust...
Zove me sva uznemirena, ja joj pomenem pravilnik, odmah joj zaka¾u za sutra (trudnicama sve preglede moraju da zaka¾u za tri dana, ne za mesec kao ostalima).
Rodi mi se ovaj najmlaði i doðe vreme snimanja kukova. Pozovem DZ da zajka¾em oni mi zakazuju za tri-èetiri meseca. Samo sam ljubazno zatra¾io kontakt naèelnice i postavio pitanje kada i gde mogu da doðem po potvrdu, sve ljubazno. Oni se pravdaju, te gu¾ve, te nema ko... ja nastavio smireno, ljubazno,naveo po kom i komèlanu iz njihovog pravilnika... zakazali mi u istoj toj nedelji.

I sada je moj oèuh tra¾io, dali mu, jer iako je hteo da podma¾e, nema ko da ga snimi.
Ima overen primerak da je zakazan za 1.Decembar. U Euromediku dobio raèun.
E, sada æe keva da se ubija po ¹alterima, da istera pravdu. Potrebna je potvrda, raèun, dijagnoza, kopija zdravsvene knji¾ice.

vidi ovako,
moja je keva je uredno letos dobila potvrdu da ne mogu da joj zaka¾u neko snimanje i odradila  je to privatno i platila 10.500 rsd i sve papire zajedno sa raèunom preda u RZZO i umesto refundacije tro¹kova dobila odgovor da je lekarska komisija odbila zahtev za refundaciju :(
tako da ne pali uvek

juga

To kao nije bilo hitno pa je mogla i da saèeka, jebem ih u usta!

Slaninar

Citat: mrle poslato 19 Oktobar, 2016, 11:17
to je isprobano veæ u praksi. Akoneko hoæe ¹aljem ceo njihov pravilnik na mail.
Moja ¾ena je bila trudna i primeti da joj nije ne¹to u redu sa ¹titnom ¾lezdom, ode u junu, u julu treba da se porodi, oni joj zaka¾u za avgust...
Zove me sva uznemirena, ja joj pomenem pravilnik, odmah joj zaka¾u za sutra (trudnicama sve preglede moraju da zaka¾u za tri dana, ne za mesec kao ostalima).
Rodi mi se ovaj najmlaði i doðe vreme snimanja kukova. Pozovem DZ da zajka¾em oni mi zakazuju za tri-èetiri meseca. Samo sam ljubazno zatra¾io kontakt naèelnice i postavio pitanje kada i gde mogu da doðem po potvrdu, sve ljubazno. Oni se pravdaju, te gu¾ve, te nema ko... ja nastavio smireno, ljubazno,naveo po kom i komèlanu iz njihovog pravilnika... zakazali mi u istoj toj nedelji.

I sada je moj oèuh tra¾io, dali mu, jer iako je hteo da podma¾e, nema ko da ga snimi.
Ima overen primerak da je zakazan za 1.Decembar. U Euromediku dobio raèun.
E, sada æe keva da se ubija po ¹alterima, da istera pravdu. Potrebna je potvrda, raèun, dijagnoza, kopija zdravsvene knji¾ice.

Kakva je situacija sa operacijom, dakle ne pregledom?

Tipa, hitna operacija, a ne mo¾e¹ da stigne¹ na red u roku od mesec dana?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ikomline

u Srbiji se ne isplati umreti bolestan [pop]

umrite  ljudi kad ste zdravi, mora da se stedi [srednjiprst] [srednjiprst] [srednjiprst]

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

prpa_zr


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle


Lazic


DebeliZmaj

i to iz 1945 ... :D ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell