Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Samo cu reci jednu stvar..,jedino mi je krivo sto su borci obezvrijedjeni,niko ni hvala da im kaze,dobijaju ili ne neke boracke dodatke, i to je to,u Hrvatskoj stalno velicaju tzv. domovinski rat i veterane,emisije na TV itd.. kod nas kao da ne postoje..,eto to me boli..,o poginulima..,to je tek teska tema,zavrsavam...!! Mi smo cudan narod,kao da se stidimo ljudi koji su ginuli za nas!!!! I oni sami se onda zapitaju sto mi je to trebalo,niko hvala da im kaze,tek prije izbora ih se sjete!!  A sa takvim zarom su ljudi isli kad se moralo...,sve je to zalosno,i opet ponavljam,cudan smo mi narod..,i nezahvalan nekad,a zaboravan takodje!!
jin-jang

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 16 Maj, 2016, 21:26
Samo cu reci jednu stvar..,jedino mi je krivo sto su borci obezvrijedjeni,niko ni hvala da im kaze,dobijaju ili ne neke boracke dodatke, i to je to,u Hrvatskoj stalno velicaju tzv. domovinski rat i veterane,emisije na TV itd.. kod nas kao da ne postoje..,eto to me boli..,o poginulima..,to je tek teska tema,zavrsavam...!! Mi smo cudan narod,kao da se stidimo ljudi koji su ginuli za nas!!!! I oni sami se onda zapitaju sto mi je to trebalo,niko hvala da im kaze,tek prije izbora ih se sjete!!  A sa takvim zarom su ljudi isli kad se moralo...,sve je to zalosno,i opet ponavljam,cudan smo mi narod..,i nezahvalan nekad,a zaboravan takodje!!

"Sve æe to narod pozlatiti". Koliko je stara pripovetka, ima li sad oko 200 godina?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

mareskin

Citat: Slaninar poslato 16 Maj, 2016, 20:58
Citat: monsterbnt poslato 16 Maj, 2016, 20:03
Ja osudjujem. Ja sam isao i ne kajem se ni jedne jedine sekunde zbog toga bez obzira na sve. A papci koji su izbegavali su isti oni koji bi u slucaju okupacije obukli NJIHOVU uniformu da bi OPET zastitili samo svoje cenjeno dupe... Imali smo takvih i 1941... Isto bi im presudjivao kao sto su i tada partizani...

Ne bih se slo¾io s tobom po tom pitanju. Mislim da je meðu tim ¹to su izbegavali bilo i dalekovidijih ljudi. Kao ¹to rekoh, moglo se oèekivati da æemo da malo ginemo, pa onda sve da rasprodaju. Nisu to bila èista posla... dobro, retko kad jesu, ali ovo je posebno bilo svinjarija. Tako bar ja mislim.

General posle bitke.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Biker-Boy

Nema sanse da idem u rat za ove nase mafijase i njihove ratne zavrzlame,
silan narod i vojska izginuli devedesetih za sta? nizasta!
Za to da bi danas decu lecili sa sms porukama??
Treba ljudi na nivou cele planete MALO da mucnu glavom, i da shvate da jebeni rat nikom nista dobro nije doneo niti ce,
ima drugih stvari u zivotu,
zamisli bre sva ona nafta koja se protraci na vojsku: vozila, tenkove , avione , brodove.... jbt koliko je to triliona milijardi litara, da ceo zivot ne silazis s motora :D
I feel the need..... the need for speed !!!

balcan girl

pa za tu naftu se i ratuje :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

eclipse4

http://www.nspm.rs/hronika/patrijarh-irinej-kosovo-ce-ostati-nase-ako-ga-budemo-nosili-u-dusi.html

Dragi gospodine Irineju,nadam se da ce jednog dana doci posten covek na vlasti i oduzeti vam sve te audije,dzipove i mercedese koje vozite...klimatizovane i sa zatamnjenim staklima....pa da vam isti ostanu vasi,tako sto cete ih nositi u dusi i voziti u mislima!!!

ovaj je bre sramota za srpsku crkvu!


Slaninar

Citat: mareskin poslato 16 Maj, 2016, 23:12
Citat: Slaninar poslato 16 Maj, 2016, 20:58
Citat: monsterbnt poslato 16 Maj, 2016, 20:03
Ja osudjujem. Ja sam isao i ne kajem se ni jedne jedine sekunde zbog toga bez obzira na sve. A papci koji su izbegavali su isti oni koji bi u slucaju okupacije obukli NJIHOVU uniformu da bi OPET zastitili samo svoje cenjeno dupe... Imali smo takvih i 1941... Isto bi im presudjivao kao sto su i tada partizani...

Ne bih se slo¾io s tobom po tom pitanju. Mislim da je meðu tim ¹to su izbegavali bilo i dalekovidijih ljudi. Kao ¹to rekoh, moglo se oèekivati da æemo da malo ginemo, pa onda sve da rasprodaju. Nisu to bila èista posla... dobro, retko kad jesu, ali ovo je posebno bilo svinjarija. Tako bar ja mislim.

General posle bitke.

Znam ljude koji su na poèetku to odmah zakljuèili. Rekli su da zbog toga neæe. I ne verujem da su kukavice inaèe. Sve ¹to je inaèe normalno, kod nas (pogotovo devedesetih) nije normalno i obrnuto. Èudna zemlja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

juga

©ta su bre zakljuèili,  ''... ko hoæe naæi æe naèin, ko neæe naæi æe razlog''.  Nisu ljudi ratovali za vlast i ljude na vlasti, veæ za svoju decu, unuke, za buduænost, a buduænost sami stvaramo. Ti ljudi bi i u nekom narednom ratu,( ne daj bo¾e), na¹li razlog da ne idu, koliko god bio legitiman.

monsterbnt

#17251
I 1941 je bilo ocigledno da ce da nas zgaze. Ipak su ljudi otisli da se bore... I 4 godine posle zvanicnog poraza proveli po sumama i jebali milu majku nemcima. Nisu sedeli kuci i kukali kako ''eto jaci su bolje da cutimo''.... Zahvaljujuci takvima vecina nas je sad uopste i ziva....
Smrt SVIMA!!!!

bucko

#17252
Slaninice pa zar to sto sam jaci daje meni za pravo da dodjem u NS razvalim ti vrata i naguzim ti celu porodicu a ti mi skuvas kafu ,jaci sam a poveo sam i ortake i cemu otpor uopste .
U stvarnosti i najludji i najpametniji primarno respektuju iskljucivo silu , uci decu da se brane u protivnom svi ce ih silovati redom.
U ostalom i  javne kuce imaju obezbedjenje koje ponekad intervenise u skladu sa ponasanjem posetilaca.

Na Kosarama su probali da udju na zadnja vrata pa nisu prosli a ko je pustio becare na glavna je vec je nesto drugo.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

#17254
Citat: monsterbnt poslato 17 Maj, 2016, 08:43
I 1941 je bilo ocigledno da ce da nas zgaze. Ipak su ljudi otisli da se bore... I 4 godine posle zvanicnog poraza proveli po sumama i jebali milu majku nemcima. Nisu sedeli kuci i kukali kako ''eto jaci su bolje da cutimo''.... Zahvaljujuci takvima vecina nas je sad uopste i ziva....

1941 smo imali saveznika. 1999. smo bili sami protiv celog sveta.

Citat: bucko poslato 17 Maj, 2016, 09:32
Slaninice pa zar to sto sam jaci daje meni za pravo da dodjem u NS razvalim ti vrata i naguzim ti celu porodicu a ti mi skuvas kafu ,jaci sam a poveo sam i ortake i cemu otpor uopste .

Zavisi od situacije. U sluèaju provale zbog kraðe, najpametnija stvar je dati novce i ne rizikovati ¾ivot & zdravlje ukuæana zbog para. Isto va¾i i za razbojni¹tva na ulici.

Da li bih okrivio nekog da se brani? Ne. Ali ne bih okrivio ni nekog ko se ne brani i to samo po sebi ne znaèi da je kukavica.

Citat: bucko poslato 17 Maj, 2016, 09:32
U stvarnosti i najludji i najpametniji primarno respektuju iskljucivo silu , uci decu da se brane u protivnom svi ce ih silovati redom.
U ostalom i  javne kuce imaju obezbedjenje koje ponekad intervenise u skladu sa ponasanjem posetilaca.

Na Kosarama su probali da udju na zadnja vrata pa nisu prosli a ko je pustio becare na glavna je vec je nesto drugo.

Ratovi devedesetih nisu bili ni napadaèki, ni odbrambeni, veæ pokriæe za pljaèku (i zloèine) svih strana. Odlazak napolje iz takve zemlje je moralno opravdan èin po mom gledi¹tu na stvari. Nisam ja, niti iko iz moje porodice, ali ne osuðujem one koji su zapalili, iskulirali.  :)

U drugom svetskom su dve nacije ratovale protiv celog sveta (Italijane i ostalu satelit boraniju ni ne raèunam), pa svi pljuju komuniste ¹to su ratovali, iako je bilo 100 za jednog odmazdi, a 1999. smo mi bili protiv celog sveta i to je bilo OK, pametno?  :)    Mogli su nas sravniti sa zemljom bez da i jedan njihov pogine. ©to je najlep¹e, na kraju smo potpisali kapitulaciju, èim smo shvatili da se ne zajebavaju. Pa koji kurac - ratuje¹, ili ne ratuje¹? Isto je bilo i sa Hrvatskom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan

Citat: Slaninar poslato 16 Maj, 2016, 21:42
Citat: mali_zmaj poslato 16 Maj, 2016, 21:26
Samo cu reci jednu stvar..,jedino mi je krivo sto su borci obezvrijedjeni,niko ni hvala da im kaze,dobijaju ili ne neke boracke dodatke, i to je to,u Hrvatskoj stalno velicaju tzv. domovinski rat i veterane,emisije na TV itd.. kod nas kao da ne postoje..,eto to me boli..,o poginulima..,to je tek teska tema,zavrsavam...!! Mi smo cudan narod,kao da se stidimo ljudi koji su ginuli za nas!!!! I oni sami se onda zapitaju sto mi je to trebalo,niko hvala da im kaze,tek prije izbora ih se sjete!!  A sa takvim zarom su ljudi isli kad se moralo...,sve je to zalosno,i opet ponavljam,cudan smo mi narod..,i nezahvalan nekad,a zaboravan takodje!!

"Sve æe to narod pozlatiti". Koliko je stara pripovetka, ima li sad oko 200 godina?


Napisana 1868g

mareskin


@Slaninar
To ¹to su neki u¹li u rat 90-ih sa idejom da pljaèkaju ne znaèi da neki ljudi (veæina) nije branila svoju porodicu i svoj prag. To ¹to su oni iznevereni nije opravdanje da ih tretira¹ kao budale.
Previ¹e ljudi znam koji su iza¹li razoèarani iz svega, ali su branili svoje. Nisu trèali da otmu tuðe. A na kraju im je sve oduzeto.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 17 Maj, 2016, 12:35

@Slaninar
To ¹to su neki u¹li u rat 90-ih sa idejom da pljaèkaju ne znaèi da neki ljudi (veæina) nije branila svoju porodicu i svoj prag. To ¹to su oni iznevereni nije opravdanje da ih tretira¹ kao budale.
Previ¹e ljudi znam koji su iza¹li razoèarani iz svega, ali su branili svoje. Nisu trèali da otmu tuðe. A na kraju im je sve oduzeto.


Ne tretiram ih ja kao budale, veæ "dr¾ava".

Ja samo ka¾em da ne osuðujem nikog ko je skontao igru i re¹io da ne uèestvuje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 17 Maj, 2016, 13:02
Citat: mareskin poslato 17 Maj, 2016, 12:35

@Slaninar
To ¹to su neki u¹li u rat 90-ih sa idejom da pljaèkaju ne znaèi da neki ljudi (veæina) nije branila svoju porodicu i svoj prag. To ¹to su oni iznevereni nije opravdanje da ih tretira¹ kao budale.
Previ¹e ljudi znam koji su iza¹li razoèarani iz svega, ali su branili svoje. Nisu trèali da otmu tuðe. A na kraju im je sve oduzeto.


Ne tretiram ih ja kao budale, veæ "dr¾ava".

Ja samo ka¾em da ne osuðujem nikog ko je skontao igru i re¹io da ne uèestvuje.

I ja samo ka¾em da neki nisu imali izbora, jer im je napadnuta kuæa i porodica. Ti gleda¹ na 90-e kao na one koji su i¹li tamo da se bore, a ja gledam kao na one koji su se branili.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

juga

Ako ti neko doddje u kuæu i ti mu bez otpora da¹ novce, doæi æe opet i opet i...  u ratu je uvek neko jaèi, ali treba skupo prodati svoju glavu, tj. slobodu, ja sam takav, ne mogu sedeti mirno, kao jbg, jaèi su!