Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Eclipse mislim da nisi u pravu, ako trse Turke u Siriji onda to nije u konfliktu sa NATO, jer je drzava potpisnica NATO pakta a ne nacija. Isto kao sto nasi ljudi otisli da ratuju protiv Ukrajine a mi nismo u ratu sa njima.


Lazic


eclipse4

#16943
Citat: bigbad86 poslato 16 Mart, 2016, 17:32
Eclipse mislim da nisi u pravu, ako trse Turke u Siriji onda to nije u konfliktu sa NATO, jer je drzava potpisnica NATO pakta a ne nacija. Isto kao sto nasi ljudi otisli da ratuju protiv Ukrajine a mi nismo u ratu sa njima.

nismo se razumeli,turci bi ruse potrsili u siriji.
e sad ja ne govorim o privatnim i vikend ratnicima,govorim o ruskoj i turskoj vojsci...i vise sam mislio da krene zvanicno rat izmedju turske i rusije.a sve to da bih stvorio sliku o toj luci i bazi koju imaju rusi u siriji....ako ostanu bez snabdevanja.

a tamo negde pise (nemoj me drzati za rec,jer nisam 100% siguran) da turci imaju pravo da zatvore bosfor ako smatraju da ima bilo kakva opasnost po njihovu drzavu..... a oni uvek mogu da kazu da su im rusi opasni i to je to :)


evo jos ovo jer ne zelim da trujem ovu temu o vladaru sveta i kosmosa putinu,koji je izigrao ceo svet jer smo mi obicni smrtnici nedostojni razmisljanja o njegovim potezima a ako nedaj boze razmisljamo i to jos u kontru onoga sto putina uzdize...onda smo mi neprijatelji rusije i sluge nato-a  i zelimo III svetski rat ;D ;D

evo prijatelj,drug i partner amer kaze "nema skidanja sankcija dok se ne vrati okupirani krim nazad"

http://www.kommersant.ru/doc/2938798

kad je to cuo putin...olicenje boga u coveku.....momentalno je kupio americke drzavne obveznice u vrednosti od  5 milijardi dolara

https://lenta.ru/news/2016/03/16/treasuries/

[cheers] [cheers]

PECA BMW


Kod nas bi gazda reko " e vodim vas sve u kafanu na rucak ! zasluzili ste "

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2016&mm=03&nav_id=1108369

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Zeljkamp

Eclipse, citiracu Pocucin post jer i ja verujem da je ovo u pitanju.

"Поводом најаве повлачења руских трупа из Сирије, морам да појасним зашто је тај потез "прст у око западу":

У досадашњим "интервенцијама" Запада тамо где су вештачки створене кризе и проблеми - америчке и НАТО снаге су долазиле да остану, запоседну и претворе ту земљу у своју колонију.

Руси, овим примером смањења и повлачења трупа након скоро завршеног посла (финалне ситне радове остављају сиријској армији) - шаљу поруку целом свету: " Ми смо ту да помогнемо, не да окупирамо. У нас можете имати поверење, ми не желимо да будете наши робови, већ наши пријатељи и савезници. Нама је правда водиља, не изговор. Не плашите се више за своју независност, ми је нећемо игнорисати него је поштовати..."

А Запад, нарочито САД (популарно званe "светски полицајац") - губи свој статус "мирођије у свакој чорби".

Нови шериф је ушао на сцену."
TwinZ Auto & Moto

juga

Sve je to taèno... skoro, osim èinjenice da Rusi nisu potro¹ili milijarde svoji para da bi nekom pomogli iz pravdoljublja , veæ imaju debeo interes!

Lazic


Neos

Citat: juga poslato 17 Mart, 2016, 08:29
Sve je to taèno... skoro, osim èinjenice da Rusi nisu potro¹ili milijarde svoji para da bi nekom pomogli iz pravdoljublja , veæ imaju debeo interes!
Naravno  da je tako. Ajdmo od poèetka, kad je svet politièki i vojno postao bipolaran(Bilo je poku¹aja da bude tripolaran,mislim na nesvrstane)Kao druga velesila Rusija je pomagala zajedno sa Kinom Vietnamce,Koreance bila u Afganistanu ali iz toga je izvukla neke pouke.
Sada kad su Ameri pomislilli da su proterali Ruse iz Sirije a to je bila jedina zemlja Bliskog istoka gde su oni bili prisutni, naravno da Rusima to ne odgovara a dovoljno su imali problema sa svim zemljama na jugu teritorije.Sirija neæe biti rasparèana na tri kao ¹to to ¾ele Ameri samo zahvaljujuæi Rusima. Turci koliko god bili nahu¹kani da ratuju , ne mogu tek tako jer prvo nemaju adekvatno naoru¾anje, nemaju naftu koju vuku iz Sirije a rusija im je bila vrlo bitan ekonomski partner ,tamo su plasirali vi¹e od polovine svojih poljoprivrednih proizvoda.
E sad, nema vi¹e jeftine nafte, Rusija se okrenula iranu i od njih kupuje poljoprivredne proizvode a Turci su od svega dobili samo Q zato sto su naseli na prazne prièe Amerièkih prijatelja.
Ako neko misli da jedna super sila kao ¹to je Rusija sve svoje vodene vojne potencijale dr¾i u jednom jezeru koje se zove Crno more malo se zajebao, oni su malo veæi  i nalaze se u svim svetskim okeanima.
Taktièki gedano Crno more i Turska su jedini logièan izbor kuda provesti naftovode ka Evropi iz Saudi zemalja ,i naravno da je Sirija vrlo bitna da se Rusi odatle izbace, no mislim da tako neæe moæi , ako rusi dr¾e Crno More i Siriju  znaèi opet se Rusi pitaju za sve .
Nemojte zaboraviti da Rusi nemaju Green Peace , ®ene u crnom , Sonju Biserko ,Nata¹u Kandiæ i da je ruski narod zdu¹no uz Putina , za razliku od svih zemalja Nato pakta gde se slu¾enje vojnog roka slu¾i u civilu.

Ivicat

eklipse,

za tebe je Lazanski malo dete. :D


mali_zmaj

Citat: stilgar poslato 16 Mart, 2016, 00:06
De si naso Srbinu da pricas da se ne razume u globalnu politiku :)

i u fudbal,u medicinu...i meteorologiju!!
jin-jang

eclipse4

#16951
Citat: Zeljkamp poslato 17 Mart, 2016, 03:32
Eclipse, citiracu Pocucin post jer i ja verujem da je ovo u pitanju.

"Поводом најаве повлачења руских трупа из Сирије, морам да појасним зашто је тај потез "прст у око западу":

У досадашњим "интервенцијама" Запада тамо где су вештачки створене кризе и проблеми - америчке и НАТО снаге су долазиле да остану, запоседну и претворе ту земљу у своју колонију.

Руси, овим примером смањења и повлачења трупа након скоро завршеног посла (финалне ситне радове остављају сиријској армији) - шаљу поруку целом свету: " Ми смо ту да помогнемо, не да окупирамо. У нас можете имати поверење, ми не желимо да будете наши робови, већ наши пријатељи и савезници. Нама је правда водиља, не изговор. Не плашите се више за своју независност, ми је нећемо игнорисати него је поштовати..."

А Запад, нарочито САД (популарно званe "светски полицајац") - губи свој статус "мирођије у свакој чорби".

Нови шериф је ушао на сцену."


lepo je to kad se pise i kad se servira na stolu bas onako kako drugi zele da cuju,iskreno i ja bih voleo da bude tako.....samo je razlika izmedju mene i pocuce ta sto on radi za propagandu a ja govorim onako kako mi mozak izvlaci zakljucke iz onoga sto se vidi  ;D
takodje  mi je zao ali pocuca je za mene od samog pocetka krize na Donbasu bio samo manekenka i nista vise,koj je on uopste kurac u svemu ovome?majmun koji je poslat od strane nasih da razotkrije srbe koji su se borili za rusku bracu kako bi ih u srbiji cekao sud.pazi da se razumemo,jos jednom,i ja bih voleo da putin lupne jednom sakom u sto i da se sve svetske krize rese ali to nazalost nemoze tako....
ali s obzirom da stvar znam mnoooooogo dobro,sve ovo sto se pise i izjavljuje,nema veze sa vezom.....

kao prvo putin je rekao da ce tu boraviti samo mesec dana i da ce za tih mesec dana da zavrsi sa dzihadistima...od jednog meseca ispade godina (ne doslovno)......milijarde otisle kroz auspuhe a rezultat....osvajanje 10 metara teritorije dnevno a onda nesposobni sirijci izgube 300 metara u toku noci.....

pocuci bi takodje neko morao objasniti da amerikanci nisu napustili siriju i nece je napustiti....a asad ce otici sa vlasti a posle ce se rusi pitati sta su dobili svime ovime i sta ce biti sa njima kad dodje opozicija na vlasi koja je...zamisli...proamericka.....

Руси, овим примером смањења и повлачења трупа након скоро завршеног посла (финалне ситне радове остављају сиријској армији) - шаљу поруку целом свету: " Ми смо ту да помогнемо, не да окупирамо. У нас можете имати поверење, ми не желимо да будете наши робови, већ наши пријатељи и савезници. Нама је правда водиља, не изговор. Не плашите се више за своју независност, ми је нећемо игнорисати него је поштовати..."

rusi su ovim primerom pokazali da su videli dno dzepa a da se posao skoro nije ni pomakao s mesta a kamoli da se vidi kraj.pa je tako izmisljeno jos jedno primirije poput "minsk 3" gde se  putinova politike vraca kuci podavijene glave ali uz pompejnu medijsku pobedu i ovime jasno salje poruku celom svetu: "mi smo tu,ne da okupiramo,vec da vas branimo kao sto smo branili nasu bracu na Donbasu,garantujuci sigurnu smrt hiljade i hiljade rusa i njihove dece....sto nas vise ubijate vise cete dobijati popuste na gas!predsednik pseto potrosenko je imao poverenja u nas i dobio je da ubija ruse po zelji,gadja skole i vrtice,kolje,razara i mi smo mu kao partneru obezbedili jako nisku cenu na gas.mi vas ne zelimo kao robove,mi vas dajemu u robove vasim neprijateljima,za jeftine pare i popust na gas...mozda neki novi tok,potok....recica...ko zna.a bicete nasi saveznici bas kao sto su bili Mozgavoj,Betmen,Drjomov....da ne nabrajam.....i svi zavrsili pod zemlju ubijeni od strane putinovaca,jer su se oglusili od kremljanske politike.
nama je pravda vodilja ali mi neznamo sta je pravda,tj znamo ali ne smemo,mozda bi i smeli ali sta ce amerika reci...u stvari mi i bas neznamo 100% sta hocemo...uradimo nesto pa kako ispadne ispalo,posle cemo da se preispitamo...

ne plasite se za svoju nezavisnost....pa pogledajte Donbas i sve ce vam biti jasno,oni su proglasili nezavisnost medjutim oni neznaju sta hoce zato smo mi tu putinoidi da im pokazemo pravac i da su oni ginuli za mirno integrisanje u sopstvenu drzavu ukrajinu a ne za neku tamo nezavisnost....

ma sta napisa covek ovde za kratko vreme hahahah....e komedija bratac,iskreno...

pokazali su oni sta su znali i ko su i sta su (mislim na putina i njegovu politiku) na donbasu....ko bi hteo pod njihovu zastitu kad su dozvolili da se seme satre sopstvenom narodu na Donbasu.

ali sve jedno PODRZAVAM ovo povlacenje iz sirije jer smatram da NISU NI TREBALI da idu tamo,vec da rese svoj problem koji imaju imaju pred vratima,prvo!


Citat: juga poslato 17 Mart, 2016, 08:29
Sve je to taèno... skoro, osim èinjenice da Rusi nisu potro¹ili milijarde svoji para da bi nekom pomogli iz pravdoljublja , veæ imaju debeo interes!

nazalost jesu.....ucinili su amerima veliku uslugu kao prvo,radeci njihov posao a za svoj trosak.opet vam kazem i ta baza i ta luka ce biti beskorisna ako:
nema snabdevanja!
nije uspostavljem ruski rezim na vlasti.

snabdevanje im moze biti preseceno za 5 minuta a ruski rezim koji je sada na vlasti uskoro ce otici i dolazi opet americki...zivi bili pa videli,pa me posle proglasite za vesticu ili vidovnjaka  [rofl] [rofl]

e to oni jebeni ameri bar svake nedelje ubiju po nekog vodju....a nasi rusi,koga oni ubise od vodja?

------------------------------------------------------------------------

moram ovo da dodam... :)

Я вот только одного не могу понять:если мы всех победили, всех запугали, всех заставили себя уважать, то почему мы уходим из Сирии даже близко не выполнив декларативно заявленную цель:уничтожить ИГ? На ИГ и Нусру перемирие не распространяется, наши самолёты и ракеты так эффективны, что по словам МО боевики ещё в октябре тысячами сдавались в плен и бежали заграницу. Так почему не довели до конца? Что помешало?

Ja ne razumem : ako smo sve pobedili , sve zaplasili , sve smo naterali da nas postuju , zasto odlazimo iz Sirije a nismo ni blizu ispunili deklarativan cilj uni¹tenje ID?
Na ID i Nusru se primirje ne odnosi , nasi avioni i rakete su tako efektni , da su se bojovnici  po recimo M(inistarstva) O(dbrane) recima  jos u oktobru predavali u hiljadama a takodje i bezali u inostranstvo.sto nismo dovrsili do kraja ? sta je smetalo ?


eclipse4

negooo...ko ga jebe daj da idemo malo u domaci guz i buz ili da menjamo vesti :)

Lazic


eclipse4

Citat: Ivicat poslato 17 Mart, 2016, 19:00
eklipse,

za tebe je Lazanski malo dete. :D



A.....pa bio bolji dok nije izjavio da se tuku nuklearnim bombama....tad sam se i ja malo zacudio sta prica....ostao sam jedini koji informise bez sajans fiksn hahah

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

jel si objasnio sasifilipovic sta znaci ukrop?

se secas?

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

eclipse4