Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Joker

@Red Secas se one price gde je onaj covek nasao neku veliku kolicinu novca pa je vratio vlasniku a vlasnik je bio neki punisa, ne secam se detalja ali znam da se vuklo po novinama. Vlasnik je nakon sto mu je covek vratio pare, izvadio ja mislim neku sicu, nesto tipa par hiljada dinara i dao mu kao "zahvalnost"... To ti je slicna prica kao i ovo... Opet napominjem, crkva, mesto koja je temelj skromnosti, utehe, pomoci onima kojima je to potrebno i da ne nabrajam cega jos, da takav iznos kao pomoc, a svi mi ovde znamo sa kojim finansijama oni raspolazu a da ne pricam eto taj vozni park je ispod svega... Hvala im na tome, nisu to nikako male pare, i sigurno ce pomoci ali to je nista kada dolazi od njih... Moze to na mnogo bolji nacin da se uradi, ne pricam samo o novcu. Ne smatram da je licimerno kada kazem da je taj iznos sto je crkva uplatila za taku neku tragediju mala, jer znamo kolike su njene mogucnosti.. I to je ono sto mi znamo... A zamisli sta je ono ispod stola..
Svako je za poplave, mislim ko je hteo, izdvojio koliko je mogao i kako je mogao. Ja sam sa jos dva drugara napunio do vrha karavana namirnica i svega sto je potrebno, vrednost je bila bas lepa ali nije to bitno. Proveo dane na Banjici, pomagao da se sve slozi, skapuje, da se prime ljudi.. I dalje smatram da sam mogao vise ali jbg, to je sto je...

Ali nije stvar u tome, koliko je sada crkva dala za za poplavu ili nesto tog tipa vec njeno ponasanje, ponasanje popova po drugim crkvama i njima sto to dozvoljavaju.. Ruse svoju sliku, sliku cele pravoslavne vere i pljuju sebi u usta..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

balcan girl

bar ja imam s popovima posla pogotovo za sahrane :D ovako u celoj jagodini koja ima sada tri crkve i pun kurac popova postiji jedan pravi pop :D ostalo su lopoviiiii svi kompletno :D jedan je bio u novinama seæate se onog sex skandala :D :D inaèe taj aj sto je jebao tudje zene nego je i davao pare pod kamatu :D :D :D znas sta je jos gore kad ti nesto treba da na badnji dan pa sidjes da pozoves popa i zateknes ga kako jede pleæku od praseta :D :D :D :D biti pop je njima zanimanje kao i svako drugo iako u principu ne bi trebalo da bude al jbg :D nova klasa ljudi je sad od popova :D bogata klasa :D mislim da bi i njih neko trebao da ispampuleca nekom motkom pa da se sete sta predstavljaju :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

bigbad86

Nisam religiozan ali nisam ni ateista. To se valjda zove Agnosta. Preispitujem sve i volim da potavljam nezgodna pitanja. Jer ako ja treba da verujem u nesto zelim da onaj ko mi to propoveda veruje u to takodje. Tesko mi je da postujem svaki aspekt zakona, pogotovu saobracajnog kad vidim da ga ni policija ne postuje a sprovodi ga. Isto tako i sa religijom. Kada mi je baba umrla `94 godine u vreme najvece krize, pop je uzeo mom caletu 50 maraka a plata mu je tad bila 5. Znaci uzeo mu je 10 plata. Moj cale je to dao iz postovanja prema majci iako je ateista. Ja nisam ateista al te pare popu ne bi dao nikad makar po cenu da napravim scenu. Pre par godina umre mi deda, zovu oni seoskog popa da dodje a on govori neku cenu preko telefona, mislim da je bilo 50e za sahranu. Nekima te pare nisu puno, al moji iz te familije sa kevine strane su sa kosova(ne izbeglice) nezaposleni i jednostavno te pare nemaju. Pop je pretio da nece da dodje. Ovi moji se uzajmili za pare. Ispade veca frka kako sve platiti popu nego sto su oca izgubili koji je realno jedini imao primanja u toj kuci(penzija). Posle smo onako kao po starom obicaju isli peske od kuce do groblja, ja nosio krst, sestra zito a pop mrcina ide ispred sa golfom 4 ispred nas, mrzi ga da hoda. I kakvo je to postovanje mog dede i obicaja kad ja 2 Januara po mrazu golim rukama nosim krst, sestra metalni posluzavnik sa zitom, vetar UBIJA na sve strane, zaobilazimo zaledjene bare po neasvaltiranom putu a on pici golfom sa grejanjem. I lepo kaze u dobroj knjizi prastaj svima, budi skroman,ne psuj, ne kradi a popovi sve to rade. Ne samo popovi, nego i mi. Lepo pise ne cini preljubi a svi je cinimo. Koliko vas je imalo sex pre braka? SVI. A lepo pise da ne sme. Koliko se razvelo iako se vencalo u crkvi? Vrv dosta vas. Sto pop koji se ZAVETOVAO na skromnost da vozi audi najnovije generacija a ja Citroen star 25 godina? Sto pop da jede Uzicku prsutu( video da kupuju u maksiju i to par kila) a ja salamu? Inace radio sam svestenim licima i stanove posto sam moler, to su stanovi od po 150-200 kvadrata, odakle im pare? E pa dragi vernici to ste im VI kupili. Nemoj neko da misli da sam ljut ili kivan na vernike, samo mi nije jasno kako mogu da veruju u nesto kad svi dobro i duboko u sebi znamo da ni sami ne verujemo. Ja verujem da treba biti posten i pomoci coveku dok je ziv, koje god vere bio a kod nas te ljudi mazu govnima i tuku ceo zivot pa posle kad umres pricaju kako si bio dobar i takmice se ko ce veci spomenik da ti podigne na groblju. Imao sam susrete i u poslu i u vojsci sa ciganima, muslimanima, madjarima, hrvatima, albancima, cak i arapima. nema pravila, za mene postoji samo dobar i los covek. Vera mi malo pomaze da imam neku predrasudu o toj osobi i to je to. Crkva ima OGROMNE posede po srbiji, sto te ne proda i podeli sirotinji kao sto je Isus rekao?

balcan girl

vidis bigbad taj jedan pop koji je po meni bas pravi pop :D zove se jovica i mlad je u sustini mogao je da izgubi posao kad je dosao da drzi opelo mojoj sestri (po pravilu nema opela za samoubice) nije uzeo dinara moj æale ga jurio da mu da pare, dosao je kod mene kuæi i sedeo tri sata da razgovara sa mojim ocem i da osvesta kuci (tata trazio jbg da se osvesta) sta god treba uvek je tu i opet nista nece da naplati, elem, imam i komsiju popa koga znam od malena on je mene krstio :D njega sam uredno zatekla da jede pleæku od praseta na badnji dan a znamo da se tada posti :D pijan se valjao u blatu u tri ujutru kad se vraæao iz kafane :D i onda æe on meni takav da propagira umerenost u neèemu :D aha, vazi :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

monsterbnt

Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2016, 14:33
Nisam religiozan ali nisam ni ateista. To se valjda zove Agnosta. Preispitujem sve i volim da potavljam nezgodna pitanja. Jer ako ja treba da verujem u nesto zelim da onaj ko mi to propoveda veruje u to takodje. Tesko mi je da postujem svaki aspekt zakona, pogotovu saobracajnog kad vidim da ga ni policija ne postuje a sprovodi ga. Isto tako i sa religijom. Kada mi je baba umrla `94 godine u vreme najvece krize, pop je uzeo mom caletu 50 maraka a plata mu je tad bila 5. Znaci uzeo mu je 10 plata. Moj cale je to dao iz postovanja prema majci iako je ateista. Ja nisam ateista al te pare popu ne bi dao nikad makar po cenu da napravim scenu. Pre par godina umre mi deda, zovu oni seoskog popa da dodje a on govori neku cenu preko telefona, mislim da je bilo 50e za sahranu. Nekima te pare nisu puno, al moji iz te familije sa kevine strane su sa kosova(ne izbeglice) nezaposleni i jednostavno te pare nemaju. Pop je pretio da nece da dodje. Ovi moji se uzajmili za pare. Ispade veca frka kako sve platiti popu nego sto su oca izgubili koji je realno jedini imao primanja u toj kuci(penzija). Posle smo onako kao po starom obicaju isli peske od kuce do groblja, ja nosio krst, sestra zito a pop mrcina ide ispred sa golfom 4 ispred nas, mrzi ga da hoda. I kakvo je to postovanje mog dede i obicaja kad ja 2 Januara po mrazu golim rukama nosim krst, sestra metalni posluzavnik sa zitom, vetar UBIJA na sve strane, zaobilazimo zaledjene bare po neasvaltiranom putu a on pici golfom sa grejanjem. I lepo kaze u dobroj knjizi prastaj svima, budi skroman,ne psuj, ne kradi a popovi sve to rade. Ne samo popovi, nego i mi. Lepo pise ne cini preljubi a svi je cinimo. Koliko vas je imalo sex pre braka? SVI. A lepo pise da ne sme. Koliko se razvelo iako se vencalo u crkvi? Vrv dosta vas. Sto pop koji se ZAVETOVAO na skromnost da vozi audi najnovije generacija a ja Citroen star 25 godina? Sto pop da jede Uzicku prsutu( video da kupuju u maksiju i to par kila) a ja salamu? Inace radio sam svestenim licima i stanove posto sam moler, to su stanovi od po 150-200 kvadrata, odakle im pare? E pa dragi vernici to ste im VI kupili. Nemoj neko da misli da sam ljut ili kivan na vernike, samo mi nije jasno kako mogu da veruju u nesto kad svi dobro i duboko u sebi znamo da ni sami ne verujemo. Ja verujem da treba biti posten i pomoci coveku dok je ziv, koje god vere bio a kod nas te ljudi mazu govnima i tuku ceo zivot pa posle kad umres pricaju kako si bio dobar i takmice se ko ce veci spomenik da ti podigne na groblju. Imao sam susrete i u poslu i u vojsci sa ciganima, muslimanima, madjarima, hrvatima, albancima, cak i arapima. nema pravila, za mene postoji samo dobar i los covek. Vera mi malo pomaze da imam neku predrasudu o toj osobi i to je to. Crkva ima OGROMNE posede po srbiji, sto te ne proda i podeli sirotinji kao sto je Isus rekao?

I kraj...

[zakljucan_topic] [zakljucan_topic] [zakljucan_topic]
Smrt SVIMA!!!!

mi¹ko_kolo

I ja æu opet k'o ©vaba tra-la-la. Ti i tvoji sugraðani ste krivi ¹to je on i¹ao kolima ispred vas. Da si mu lepo rekao, pa pred svima i¹utirao nogom u guzicu (ako ne poslu¹a) i da je svaki pre i posle vas uradio to isto, da vidi¹ kako bi i¹ao pe¹ke zajedno s vama. Ali, vi ste æutali! Po¹to niste rekli da vam smeta, onda trpite! Meni tako ne bi mogao da uradi. Niti mi je ijedan tako uradio. Æale mi je umro u januaru 97-e, bilo jako hladno, a kod nas u Maèvi se ide iz kuæe u crkvu, pa iz crkve na groblje. Brat bratu 3-4 km. Da vidi¹ kako popa pegla pe¹aka.

Ivicat

Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2016, 14:33
samo mi nije jasno kako mogu da veruju u nesto kad svi dobro i duboko u sebi znamo da ni sami ne verujemo
Sa jedne strane, ako ti ne verujes, kako mozes biti siguran da drugi ne veruje (u sta god)?
A sa druge strane, zasto omalovazavas i zasto kritikujes, ako ti nesto nije jasno i ne razumes (kako neko moze da veruje u nesto u sto ti ne verujes).


Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2016, 14:33
Nisam religiozan ali nisam ni ateista. To se valjda zove Agnosta. Preispitujem sve i volim da potavljam nezgodna pitanja...
Najpoznatiji svetski ateista je ziveo pod parolom da treba slediti cinjenice i samo cinjenice. Tako je govorio i svojim studentima. Sledite cinjenice gde god vas one odvele. Okoreli analiticar. Postavljao je nezgodna pitanja. :D I? Pa nista. Napisao je knjigu: There is a God...

https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_Flew

mkt

imate temu o crkvi jbt lepo garva otvorio
prebaciite ovo tamo ili u bullshit

ЯЭВОЛУТИОН

jok bre...ovu davno temu nismo trolovali...a i minus udario...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Citat: mi¹ko_kolo poslato 20 Januar, 2016, 14:47
I ja æu opet k'o ©vaba tra-la-la. Ti i tvoji sugraðani ste krivi ¹to je on i¹ao kolima ispred vas. Da si mu lepo rekao, pa pred svima i¹utirao nogom u guzicu (ako ne poslu¹a) i da je svaki pre i posle vas uradio to isto, da vidi¹ kako bi i¹ao pe¹ke zajedno s vama. Ali, vi ste æutali! Po¹to niste rekli da vam smeta, onda trpite! Meni tako ne bi mogao da uradi. Niti mi je ijedan tako uradio. Æale mi je umro u januaru 97-e, bilo jako hladno, a kod nas u Maèvi se ide iz kuæe u crkvu, pa iz crkve na groblje. Brat bratu 3-4 km. Da vidi¹ kako popa pegla pe¹aka.

Iskreno ja nemam prava nista popu da kazem jer nisam krsten a i nismo sahranjivali mog oca nego su moji majka ujke i tetke sahranjivali njihovog. Nisam hteo da uvredim nikoga od moje familije, zato sto postujem njihove obicaje. A kad daleko bilo ja budem sahranjivao svoje bice tacno kako mi oni kazu a ne kakav je red i obicaj. Cale mi je eksplicitno zabranio popa a sa kevom nisam o tome pricao.

@ Ivica. Ja ne verujem ali sam prilicno siguran da vecina koja se deklarise da veruje zapravo ne veruje. Sad ovde ne pricam o tebi jer ne znam dubinu tvog uverenja a ni ne druzimo se toliko. Jednostavno neki nose krst oko vrata, kazu da veruju a ovamo se rasturaju od sexa i zelje za materijalnim stvarima. Slave su postale zurke sa muzikom do daske. Isus je o tome lepo rekao  [nono] Imao sam devojku koje je bila jako pobozna, isla u crkvu da se pricesti, postila itd itd. A u krevetu smo se rasturali... Nekako mi ne ide. Ja bih stvarno voleo da verujem, najvise me plasi sta to ima posle zivota i da li cu odgovarati za moja dela/nedela. Ja ne verujem, ali bih voleo da verujem.

p0peye

Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2016, 15:43

Ja bih stvarno voleo da verujem, najvise me plasi sta to ima posle zivota i da li cu odgovarati za moja dela/nedela. Ja ne verujem, ali bih voleo da verujem.
Верујеш, верујеш, чим тако пишеш, само још ниди тога свестан...
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

p0peye

Ти упоран да не верујеш, а ако је истина суштински шта пишеш - верујеш. Ови које наводиш као пример труде се да оставе утисак да верују - а не верују. Шта ти је живот...
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

mali_zmaj

crkvu cu priznavati kad i to slijedecim redom>
1. pocnu cistit svoje redove od pedofila i manijaka,i paroljubaca,a ne iste kad pojebu deckica posalju u penziju i utisaju stvari,nagrade ga sa smjestajem u nekom lijepom manastiru..
2. prestanu naplacivati i otvoreno traziti pare za krstenja,vjenjcanja,sahrane i ostalo..,to treba da se plati ali koliko ko ima,od kad se vjera i ulaz u istu naplacuje
3. vezano za broj dva,prestanu voziti skupa i najskuplja auta,graditi najvece kuce,sa najskupljim namjestajem,a kunu se na skromnost,post,uzdrzavanje od svega materijalnog
4. ima i dobrih svestenika,ali vrlo malo,da ne ogrijesim o malo onih dobrih!!
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

U Popove i politiku se casni ljudi ne mesaju...cast pojedincima....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Biker-Boy

Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2016, 15:43
Citat: mi¹ko_kolo poslato 20 Januar, 2016, 14:47
I ja æu opet k'o ©vaba tra-la-la. Ti i tvoji sugraðani ste krivi ¹to je on i¹ao kolima ispred vas. Da si mu lepo rekao, pa pred svima i¹utirao nogom u guzicu (ako ne poslu¹a) i da je svaki pre i posle vas uradio to isto, da vidi¹ kako bi i¹ao pe¹ke zajedno s vama. Ali, vi ste æutali! Po¹to niste rekli da vam smeta, onda trpite! Meni tako ne bi mogao da uradi. Niti mi je ijedan tako uradio. Æale mi je umro u januaru 97-e, bilo jako hladno, a kod nas u Maèvi se ide iz kuæe u crkvu, pa iz crkve na groblje. Brat bratu 3-4 km. Da vidi¹ kako popa pegla pe¹aka.


Iskreno ja nemam prava nista popu da kazem jer nisam krsten a i nismo sahranjivali mog oca nego su moji majka ujke i tetke sahranjivali njihovog. Nisam hteo da uvredim nikoga od moje familije, zato sto postujem njihove obicaje. A kad daleko bilo ja budem sahranjivao svoje bice tacno kako mi oni kazu a ne kakav je red i obicaj. Cale mi je eksplicitno zabranio popa a sa kevom nisam o tome pricao.

@ Ivica. Ja ne verujem ali sam prilicno siguran da vecina koja se deklarise da veruje zapravo ne veruje. Sad ovde ne pricam o tebi jer ne znam dubinu tvog uverenja a ni ne druzimo se toliko. Jednostavno neki nose krst oko vrata, kazu da veruju a ovamo se rasturaju od sexa i zelje za materijalnim stvarima. Slave su postale zurke sa muzikom do daske. Isus je o tome lepo rekao  [nono] Imao sam devojku koje je bila jako pobozna, isla u crkvu da se pricesti, postila itd itd. A u krevetu smo se rasturali... Nekako mi ne ide. Ja bih stvarno voleo da verujem, najvise me plasi sta to ima posle zivota i da li cu odgovarati za moja dela/nedela. Ja ne verujem, ali bih voleo da verujem.

Kakvih sve "vernika" ima, mi ateisti smo veci vernici od njih :D
I feel the need..... the need for speed !!!

mi¹ko_kolo

Ne vidim razlog zbog èega si citirao moj post. Nisam ja rekao da treba tuæi popove. Ako nisi shvatio, moje poimanje sve¹tenièkog poziva je da deli sa svojim parohijanima sve. I dobro i lo¹e. I ne izdvaja se od njih. Noga u dupe ide ako neæe tako. Jel' pada sneg meni i svima ostalima na sahrani?! Pada! Hoæemo propasti zbog toga? Neæemo. Neæe ni on. A ako neæe tako - æao! Idi tamo gde ti dozvole da se vozi¹ u kolima ispred povorke.

SSZGO

jebo vas religija u 3pm zar nije to zabranjeno kao tema
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hattrick

Citat: SSZGO poslato 21 Januar, 2016, 06:05
jebo vas religija u 3pm zar nije to zabranjeno kao tema

Vidi ovog islamistu, sto ga pogadjaju teme o allahu :)


Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2016, 14:33
Nisam religiozan ali nisam ni ateista. To se valjda zove Agnosta.



Dakle: ako veruje¹ da bog postoji, onda nisi ateista.
Ako ne veruje¹ da postoji, onda si ateista.


U obe varijante mo¾e¹ biti agnostik, tj. uz verovanje/neverovanje biti ubeðen da se pravi odgovor ne zna i ne mo¾e saznati. Ali i dalje ili veruje¹, ili ne veruje¹. Kao Bajaga.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen