Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TEEfqd

ma ok je revolucijo sve ja razumem i da ima modernih likova, ne interesuje ih sto su neki tamo daleki njihovi ginuli za nesto sto oni sad pametni misle da ne postoji.
ono sto vidim kao cilj ovih novina i ovakvih clanaka je to ruganje nasoj pravoslavnoj veri zarad gubljenja naseg nacionalnog identiteta. od svega smo vec liseni
sad je samo to jos ostalo. kome crkva ili neki tamo pop cini nazao a da ste to culi od nekog uzivo a ne preko novina? sve neko ruganje i neka sitna zla, nikad nista lepo
a verujte ima mnogo lepog da se kaze. ako nekog interesuje ja cu pisati

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Bori¹a

posle ce momci sa njim [rofl]

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

MIGE

Citat: redshadow poslato 19 Januar, 2016, 16:08
nema sta da mi se izvinjavas, sta ti konkretno vidis lose u tome?
kao sto vidis u novinama - Ovo preduzeæe proslavilo je danas svoju krsnu slavu Bogojavljenje.
sta je tu bizarno? jel se tako pise o slavi i svetoj vodi?
a ovako se pise o beogradu na vodi, prodaji centra beograda muslimanima http://www.blic.rs/vesti/beograd/gardijan-beograd-je-grad-kreativnosti-i-novih-poduhvata/bllgh6y
Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 02 Februar, 2012, 17:46

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !


bigbad86

Sto jednostavno ne osvestaju ceo Dunav da se ne cimaju?

monsterbnt

Citat: bigbad86 poslato 19 Januar, 2016, 18:43
Sto jednostavno ne osvestaju ceo Dunav da se ne cimaju?

Pa kako to posle da naplate....

Redshadow.... Crkva odavno nije to sto ti mislis da jeste.... Mnogo se toga pretvorilo u obicnu predstavu... Osvestavanje vode u vodovod je obicna predstava....
Smrt SVIMA!!!!

TEEfqd

Citat: bigbad86 poslato 19 Januar, 2016, 18:43
Sto jednostavno ne osvestaju ceo Dunav da se ne cimaju?

to je to ruganje iz nekog hira i cista mira koje sam pomenuo na vrhu ove stranice

Citat: monsterbnt poslato 19 Januar, 2016, 19:05
Citat: bigbad86 poslato 19 Januar, 2016, 18:43
Sto jednostavno ne osvestaju ceo Dunav da se ne cimaju?

Pa kako to posle da naplate....

Redshadow.... Crkva odavno nije to sto ti mislis da jeste.... Mnogo se toga pretvorilo u obicnu predstavu... Osvestavanje vode u vodovod je obicna predstava....

ti to vidis kao predstavu, ja to vidim kao nesto sasvim normalno sa nakaradnim nazivom u novinama i cistim ruganjem pravoslavnoj veri,procitaj clanak ali iz ugla jednog vernika i videces sam o cemu pricam. pisacu jos kasnije sta mislim o ovakvim ljudima, mozda vcrs mozda sutra, sad nemam vremena.

OKi

Citat: redshadow poslato 19 Januar, 2016, 19:32
pisacu jos kasnije sta mislim o ovakvim ljudima, mozda vcrs mozda sutra, sad nemam vremena.
Predlazem >> Otvori novu temu    [thumb_up] i ja sam za !

Ivicat

I clanak i neki komentari ovde su pljuc na ono u sta ja verujem. Dobro, mene i ne poznajete. Al' sto se podsmevate svojim roditeljima i precima? Da, srbin musliman je uvek morao da bude veci turcin od turcina. Tako i sada, trend je podsmevati se veri i obicajima...

monsterbnt

Gresite ljudi. Niko se ne podsmeva veri i obicajima vec onome u sta se ova moderna spc pretvorila... Ne vera, nego crkva kao institucija...
Smrt SVIMA!!!!

TEEfqd

Citat: monsterbnt poslato 19 Januar, 2016, 23:17
Gresite ljudi. Niko se ne podsmeva veri i obicajima vec onome u sta se ova moderna spc pretvorila... Ne vera, nego crkva kao institucija...

ti gresis monsteru. http://www.blic.rs/vesti/vojvodina/sveta-cesmovaca-novosadskim-vodovodom-tece-sveta-vodica-posle-bizarnog-rituala-spc/9lv87g8

bizarnog-rituala

sada se i citanje molitve naziva bizarnim ritualom? otvoricu temu veceras samo da klopam

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ivicat poslato 19 Januar, 2016, 21:50
I clanak i neki komentari ovde su pljuc na ono u sta ja verujem. Dobro, mene i ne poznajete. Al' sto se podsmevate svojim roditeljima i precima? Da, srbin musliman je uvek morao da bude veci turcin od turcina. Tako i sada, trend je podsmevati se veri i obicajima...
podsmevaju se popovi mojim pretcima...svete vodu u vodovodu....mogli bi da osvestaju dunav i savu na ulasku u srbiju da o jednom trosku zavrse...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Kad sam bio mali uvek se osvestavla mala kolicina vode u crkvi, nikad to nije bilo vise od litar. Sad vidim osvestavaju burice od 500L pa cisterne. Ako vec zapremina nije problem ne vidim sta je problem osvestati reku, jezero? Kao sto kaze Monster, sve je to postala sharada i predstava, malo tu vere ima.

Biker-Boy

Ima ona dobra stara "dokon pop i jarice krsti" ..  [zvizdi]
I feel the need..... the need for speed !!!

TEEfqd

Citat: Biker-Boy poslato 19 Januar, 2016, 23:45
Ima ona dobra stara "dokon pop i jarice krsti" ..  [zvizdi]

Ovo preduzeæe proslavilo je danas svoju krsnu slavu Bogojavljenje.

ne pratis na casu

bigbad86

Zasto uopste preduzece, grad, skola tebaju da imaju krsnu slavu?

TEEfqd

#16179
Citat: bigbad86 poslato 19 Januar, 2016, 23:54
Zasto uopste preduzece, grad, skola tebaju da imaju krsnu slavu?

Zato sto je taj svetitelj uglavnom na neki nacin zaduzio to sto si naveo. Npr Sveti Sava je bio utemeljivač srpske crkve, države i školstva i zato je školska slava.
Kao sto ulica treba da ima ime tako i preduzece,grad, skola treba da ima krsnu slavu. Mi smo pravoslavna nacija i dalje.