Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

balcan girl

rev imam samo jednog popa za tebe da te krsti :D :D :D veruj meni iznenadiæe te :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 23 Decembar, 2015, 19:28
Ja godinama nisam znao sta sam, nisam krsten al nisam ni siguran da ne postoji nesto. Pre par godina sam saznao za pojam Agnostic i sad znam :)

Теисти и јаки атеисти доносе закључке о свету: теисти да „Бог постоји“, а јаки атеисти да „Бог не постоји“. Агностици доносе овакав заључак о овим ставовима: „Човек не може да зна да ли Бог постоји или не“.

Варијације укључују:

    јак агностицизам - мишљење да је немогуће знати да ли божанства постоје, или да барем људи то не могу сазнати;
    слаб агностицизам - мишљење да се тренутно не зна да ли божанстава постоје, али да у принципу може да се сазна; слаб агностик зато не доноси закључке док се не прикажу јаки докази;
    апатетични агностицизам - идеја да је питање постојања божанстава небитно, јер нема практичних последица;
    моделни агностицизам - идеја да се не може са сигурношћу потврдити да ли божанства постоје или не, али да се рационалном аргументацијом може доћи до закључка.


Nisi u pravu.

Teista veruje u boga.

Ateista ne veruje.

Ako je pri tom, bilo ko od njih, nedovoljno ubeðen da bi tvrdio bilo da bog postoji, ili ne - onda je pride i agnostik.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: balcan girl poslato 23 Decembar, 2015, 19:46
rev imam samo jednog popa za tebe da te krsti :D :D :D veruj meni iznenadiæe te :D :D :D
Gresniji je od mene....veruj mi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Decembar, 2015, 17:10
Vera i crkva su odvojene....mislim da previse popova ne veruje.....vera je zbirka normi ponasanja koja definise coveka....bez tih normi smo zivotinje....konzumenti....
Ateisti uglavnom biraju tu opciju iz revolta prema crkvi...
Ja recimo nisam krsten, ali svejedno sebe smatram Srbinom, Hriscaninom ,Pravoslavcem.....obecao sam da cu se krstiti kad nadjem popa koji je manje gresan od mene.....za sada bez uspeha.....
Zeleo sam da preuzmem porodicnu slavu, ali popovi kazu da ne mogu posto nisam krsten....pa zato slavim 1 maj.....sa sve jagnjicima.....za 1 maj niko nije imao primedbi. A i lepse vreme nego za sv. Jovana....mada sam hteo da se prebacim na letnjeg odma cim mi daju da slavim slavu....ali ne daju :)
Veronauka je dobra stvar, problem je u nacinu sprovodjenja iste....deci, umesto da im drobe o bibliji, trebaju da pricaju o idealma pravoslavnog hriscanstva,,,kako bi deca kao mali usvojili nesto od toga.....moje dete sam prebacio sa veronauke na neke kompjutere...bar ce nesto pametno da nauci.

Crkva preko popova i propagiranjem vere vrsi kotrolisanje naroda
Drzava preko policije i propagiranjem zakona vrsi istu stvar...
vera ili zakon...nema neke razlike.....sve religije su jako slicne i svi zakoni jako slicni...glupi po prirodi i neobjasnjivi racionalnom umu.....osim zakona iz matematike....mada i njih uspevaju da probuse.
..

boli te dupe za popovima,ako osjecas potrebu da slavis slavu,slavi je,da vidim ko ce da ti zabrani!! ta potreba je vjera,ja vjerujem,ali ni u ludilu tu vjeru ne povezujem sa crkvom. oni su gomila sluzbeniika koji se kriju iza vjere da uzmu koji dinar,i na kraju krajeva oni su ljudi,i to ljudi sa svim ljudskim manama.
ja vjerujem da ima nesto sto nas pokrece,dali je to Bog,Majka Priroda..,kao i svi u nevolji opsujem ili zazovem boga,jer mi je samo taj pojam poznat, ako ti se slavi,slavi,ocitaj si slavu,pop ti ne treba,pogaca,svijeca,,,,i udri,ako me pozoves prvi cu ti doci!!!!  
jin-jang

freepartyman

Citat: Slaninar poslato 23 Decembar, 2015, 20:35
Citat: bigbad86 poslato 23 Decembar, 2015, 19:28
Ja godinama nisam znao sta sam, nisam krsten al nisam ni siguran da ne postoji nesto. Pre par godina sam saznao za pojam Agnostic i sad znam :)

Теисти и јаки атеисти доносе закључке о свету: теисти да „Бог постоји“, а јаки атеисти да „Бог не постоји“. Агностици доносе овакав заључак о овим ставовима: „Човек не може да зна да ли Бог постоји или не“.

Варијације укључују:

   јак агностицизам - мишљење да је немогуће знати да ли божанства постоје, или да барем људи то не могу сазнати;
   слаб агностицизам - мишљење да се тренутно не зна да ли божанстава постоје, али да у принципу може да се сазна; слаб агностик зато не доноси закључке док се не прикажу јаки докази;
   апатетични агностицизам - идеја да је питање постојања божанстава небитно, јер нема практичних последица;
   моделни агностицизам - идеја да се не може са сигурношћу потврдити да ли божанства постоје или не, али да се рационалном аргументацијом може доћи до закључка.


Nisi u pravu.

Teista veruje u boga.

Ateista ne veruje.

Ako je pri tom, bilo ko od njih, nedovoljno ubeðen da bi tvrdio bilo da bog postoji, ili ne - onda je pride i agnostik.


http://s14.postimg.org/3o4jqox75/1935396_915381851876176_2246338615247659104_n.jpg
http://s16.postimg.org/6k2hrriwl/11140033_1575965275824503_6020645207066554505_n.jpg
I became a beast to rid myself the pain of being a man

balcan girl

a neee, sad tu gde su ti ateisti u fuck this shit stavis nekog ko takodjeee urlaaaa nemoj da ste glupi bog ne postojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :D :D :D :D :D i onda mu to dodje isto :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

El Jefe

Верник мисли да човеку требају цркве ,болнице и школе. Атеиста мисли да цркве нису потребне.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

http://s16.postimg.org/6k2hrriwl/11140033_1575965275824503_6020645207066554505_n.jpg
Ja sam ovaj sa sombrerom... ;D


@Ivica:
Nisam hteo da provociram, èasna titova pionirska... ;D Video èlanak, upalo mi u oèi da se predstavnik profitabilnog preduzeæa buni ¹to ne mo¾e da se umuva u vrtiæe(odprilike), nije mi bila namera da provociram ili vreðam vernike bilo koje religije, mada je ova slika iznad odlièan prikaz ko je tu u pravu... ;D


@Irena: takvi ateisti su isti andrak kao i ovi ostali, ali ja jo¹ ne upoznah takvog ateistu... ;D



@El Jefe:
Pravi vernik misli da èoveku trebaju ¹kole, bolnice i crkve... [cheers] Mada opet, pravim vernicima bolnice ne trebaju, molitva je univerzalni lek za sve... ;D

balcan girl

ja bi bila ovaj sa sombrerom al samo da je umesto sombrera pivo u ruci :D onda je to pljunuti ja :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

mkt

За неке рокенрол почиње са Битлсима. За мене 1948. Те године сам рођен.
http://akademskikrug.rs/prica-o-pravom-beogradskom-dzivdzanu/


bigbad86

Citat: El Jefe poslato 23 Decembar, 2015, 21:11
Верник мисли да човеку требају цркве ,болнице и школе. Атеиста мисли да цркве нису потребне.

Ali sada REALNO gledano skoro svako selo ima crkvu ali svako selo nema ambulantu. Crkve su nam REALNO prazne a ambulante i bolnice pune. Crkava imamo i vise nego dovoljno. Uvek bih napravio novi KBC umesto hrama svetog Save. Pomozi coveku dok je ziv, kad je mrtav ne treba mu. Tako je govorio moj pokojni deda.

Jovan D

Citat: bigbad86 poslato 24 Decembar, 2015, 16:42
Citat: El Jefe poslato 23 Decembar, 2015, 21:11
Верник мисли да човеку требају цркве ,болнице и школе. Атеиста мисли да цркве нису потребне.

Ali sada REALNO gledano skoro svako selo ima crkvu ali svako selo nema ambulantu. Crkve su nam REALNO prazne a ambulante i bolnice pune. Crkava imamo i vise nego dovoljno. Uvek bih napravio novi KBC umesto hrama svetog Save. Pomozi coveku dok je ziv, kad je mrtav ne treba mu. Tako je govorio moj pokojni deda.

Crkve nam uop¹te ne trebaju. Ja vernika u ¾ivotu nisam upoznao. Niti mislim da ih na ovom forumu ima. Ipak proèitao sam Bibliju vi¹e puta i iskreno jako je te¹ko biti vernik. Imati dve parèeta hleba i oba dati nekome. Ne te¾eti materijalnom, ¾iveti od duhovnog, okretati drugi obraz kada te neko po prvom raspali. Kod nas se vera svodi na no¹enje brojanica, kaèenje krstova o retrovizore kola, mini ikone na kontrolnoj tabli, kr¹tenje dece (po obièaju dok jo¹ nose pelene i nisu svesne da kr¹tenjem kreæu u novi duhovni ¾ivot), imati ikonu u dnevnom boravku, napijanje po slavama (iako je idolopoklonstvo osuðivano od strane Bibilije... slave mi nikada nisu bile jasne) krstiti se èim ugleda¹ crkvu ili krst na ulici (ima jedan veliki na ulazu u KG :) ) i slièno... Tako da Bigbad86 ¹to se mene tièe ti jesi u pravu. Srbiji je potrebna jedna i to vrlo mala crkva, gde mogu vernici da dolaze, pitanje je da li bi se i ona napunila...

misa-pei

Sustina vere je da budes dobar covek. Na tebi, kao verniku ili neverniku je da odredis sta je to. Mozda moze da se svede da ne radis drugima ono sto ne zelis da da se tebi desi, a da pomognes svzkome kome mozes. Ja bar tako mislim i tako radim.
Država je najveći neprijatelj naroda

Hohštapler

Citat: Jovan D poslato 24 Decembar, 2015, 17:55
Ja vernika u ¾ivotu nisam upoznao. Niti mislim da ih na ovom forumu ima. Ipak proèitao sam Bibliju vi¹e puta i iskreno jako je te¹ko biti vernik. Imati dve parèeta hleba i oba dati nekome. Ne te¾eti materijalnom, ¾iveti od duhovnog, okretati drugi obraz kada te neko po prvom raspali. Kod nas se vera svodi na no¹enje brojanica, kaèenje krstova o retrovizore kola, mini ikone na kontrolnoj tabli, kr¹tenje dece (po obièaju dok jo¹ nose pelene i nisu svesne da kr¹tenjem kreæu u novi duhovni ¾ivot), imati ikonu u dnevnom boravku, napijanje po slavama (iako je idolopoklonstvo osuðivano od strane Bibilije... slave mi nikada nisu bile jasne) krstiti se èim ugleda¹ crkvu ili krst na ulici (ima jedan veliki na ulazu u KG :) ) i slièno... Tako da Bigbad86 ¹to se mene tièe ti jesi u pravu. Srbiji je potrebna jedna i to vrlo mala crkva, gde mogu vernici da dolaze, pitanje je da li bi se i ona napunila...

..ja sam imao tu sreæu da upoznam i prave vernike. Ali oni se time ne razmeæu.
Vera je u èoveku.
Neæu dalje o ovome.  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

balcan girl

meni se èini da ljudi malo ne znaju razliku izmedju vere, organizovane religije i crkve i drzave :D :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

bigbad86

Citat: misa-pei poslato 24 Decembar, 2015, 18:03
Sustina vere je da budes dobar covek. Na tebi, kao verniku ili neverniku je da odredis sta je to. Mozda moze da se svede da ne radis drugima ono sto ne zelis da da se tebi desi, a da pomognes svzkome kome mozes. Ja bar tako mislim i tako radim.

Ne treba meni neki pop ili hodza ili rabin da mi kazu da treba da tezim ka tome da budem dobar covek, to sam nekako sam skapirao. I ne nikako mi ne smetaju vernici bilo koje vere, ali mi smeta organizovana religija. Konkretno nasim popovima pise tamo u bibliji da treba da budu ponizni pred bogom i da budu pristojni, ovo ono a tamo Kacavenda pedercina. Ne smeta mi cak ni to sto je peder (bolest ne bira de udara) smeta mi sto ga Crkva nije potpuno ekskomunicirala nego ga je lagano poslala u penziju. Ja bi mu sve oduzeo. Ako hoces da budes religiozan, praktikuj ono sto tvoja religija propoveda. To sto neko slavi slavu i krsti se pored crkve, ne znaci da veruje.

Slaninar

Imam koleginicu koja je pravi vernik. Nisam ni znao do prvog posta. OK, skontam, posti. ®ena svaki post dr¾i strogo i ceo. Fora je ¹to smo se super zezali, skroz je kul lik i ja krenem prièati neki mastan vic i ona kao "jao, nemoj sad". I ja ne kontam ¹ta je, po¹to smo se uvek zezali. Ka¾e ne sme nikakve gre¹ne misli za vreme posta! I stvarno se toga dr¾i. Da su svi kao ona, sudovi i policija ne bi imali posla uop¹te.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

ja dao slaninaru +

ode ova Srbija u kurac