Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: balcan girl poslato 22 Decembar, 2015, 21:40
sta koj kurac??? jok vala da branim slaninara on hoce da se cepa neka ga tamo :D :D ionako ne voli dodjose :D :D :D :P nek se brani sam :D :D :D doduse kad sad veæ pominjes te slaninice i ako mi obeæa da æe da idemo opet u orkus i onaj pab na pivo e sad mozda se i predomislim :D :D :D :D :D :D :D

©ta æu kad volem cepanje.  :)

Ako doðe do sranja, lepo u gerilu, na Fru¹ku! Upalim juga da radi jedno dva sata, odmah globalno otopljavanje, gleèeri se istope, skoèi nivo mora i poplavi govna. Onda lepo imam kuæu na moru, a mo¾da i po koju naftnu bu¹otinu u pliæaku. Banja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Pazi da te Farbaè ne èuje... ;D


Lazic

http://webtribune.rs/reformator-verbic-predlozio-da-se-veronauka-i-gradansko-vaspitanje-potpuno-izbace-iz-srednje-skole/


Koordinator za veronauku ispred SPC i profesor na predmetu Pedagogija na Bogoslovskom fakultetu otac Dragomir Sando ka¾e da od Verbiæa ni¹ta drugo nije ni oèekivao.

To je pau¹alna procena èoveka za koga je oèigledno da nema apsolutno nikakve veze ni sa Crkvom, ni sa verom, ni sa nacijom. Ali od tog èoveka, nedostojnog svoje funkcije, ni¹ta se drugo nije moglo ni oèekivati. Da je sreæe, predlo¾io bi da se uveæa sada¹nji fond èasova, da deca imaju najmanje po dva èasa nedeljno, jer nam je u vremenu u kom ¾ivimo veæe prisustvo verovauke u ¹kolama i vi¹e nego neophodno.


Ovo je meni zvuèalo, veæi broj èasova, vi¹e para popovima jednog dana, preko sveæenja vodice i sliènih pagan¹tina, iskusno... [facepalm]

mrle

Citat: Laziæ poslato 23 Decembar, 2015, 13:57
http://webtribune.rs/reformator-verbic-predlozio-da-se-veronauka-i-gradansko-vaspitanje-potpuno-izbace-iz-srednje-skole/


Ovo je meni zvuèalo, veæi broj èasova, vi¹e para popovima jednog dana, preko sveæenja vodice i sliènih pagan¹tina, iskusno... [facepalm]

Nema veze sa sve¹tenicima... sveæenjem vodice...

Ako je veronauka npr obavezna u Hrvatskoj, ali samo katolièka, pa se u ovo vreme radi na pokatolièavanju srpske dece koja MORAJU da idu na njihovu veronauku. Dok kod nas deca (roditelji) biraju koju æe versku nastavu da pohaðaju ili graðansko, Verbiæeva teza pada u vodu. A ukidanjem bi samo radili na nestajanju svoje kulturne, verske ba¹tine i nestajanju srpskog identiteta.
Zaveden si EU vrednostima imenjaèe moj

mrle

da pojasnim.
Trenutno bira¹ veronauku na koju æe¹ da ide¹.
Manjinska islamska zajednica ide na svoju veronauku, katolièka takoðe. Veæinska pravoslavna na pravoslavnu.
Svako ima svoj neki identitet u okviru instotucija.
Ukidanjem dobija¹ da æe manjinska grupa da se oseti "zabranjenom" i dobiæe¹ ilegalu i ekstremizam.
A mi Srbi æemo da slavimo jer neæe tamo neki popovi da nam uzimaju pare i do jaja nam je, biæemo veæu  europejci od njih samih...
Bilo tako 50 godina u vreme komunizma, pod Titom, sada pod ovim ¹to misli da je Tioto, a najgore i narod tako misli...
Ode Srbija u kurac sa ovim stavom.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

tebe slaninar neæu da komentari¹em...

Slaninar

Citat: mrle poslato 23 Decembar, 2015, 14:19
tebe slaninar neæu da komentari¹em...

Nisam ja, Karlin je, Laziæa mi!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Нису најгори они који верују или не верују. Најгори су они који се труде, да своје веровање или не веровање, наметљиво намећу осталима.
Друштво за заштиту од животиња

Hurricane

 [clapp]

apsolutno slaganje!!

isto i za one ¹to jedu i ne jedu...

El Jefe

Пуше или не пуше
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 23 Decembar, 2015, 14:25
Нису најгори они који верују или не верују. Најгори су они који се труде, да своје веровање или не веровање, наметљиво намећу осталима.

+1

Zato i ne treba da se servira u ¹koli, pogotovo kao obavezan predmet. I ovako ima pun kurac èasova i predmeta.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

Biznis je biznis! Treba ulagati u buduænost!  ;D
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mrle

Ode Srbija u kurac sa ovakvim stavom.

Slaninar

Citat: mrle poslato 23 Decembar, 2015, 14:43
Ode Srbija u kurac sa ovakvim stavom.

Srbija je veæ odavno u kurcu. Da je veronauka ono ¹to æe nas spasiti... kamo sreæe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: penzos poslato 23 Decembar, 2015, 14:41
Biznis je biznis! Treba ulagati u buduænost!  ;D

Zato ja jedem i pravim zalihe sala.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

papaja

Citat: El Jefe poslato 23 Decembar, 2015, 14:25
Нису најгори они који верују или не верују. Најгори су они који се труде, да своје веровање или не веровање, наметљиво намећу осталима.

Kao za povratak sluzenja vojnog roka.
Svako treba da ima izbor ako mu se ide nek ide ali ne mora da namece to svima.


P.S
Isao sam u vojsku i bio u raznim ratovima ali mislim da je vojni rok duzi od mesec-dva  bespotrebno gubljenje vremena .
Ali ko voli vojsku i oruzje samo napred

A veronauku nije trebalo ni uvoditi, koga zanima moze uciti o veri na mnogo mesta kod mnogobrojnih svestenika npr.
Zasto decu trovati sa tim od 1. razreda

Jovan D

Citat: mrle poslato 23 Decembar, 2015, 14:17
da pojasnim.
Trenutno bira¹ veronauku na koju æe¹ da ide¹.
Manjinska islamska zajednica ide na svoju veronauku, katolièka takoðe. Veæinska pravoslavna na pravoslavnu.
Svako ima svoj neki identitet u okviru instotucija.
Ukidanjem dobija¹ da æe manjinska grupa da se oseti "zabranjenom" i dobiæe¹ ilegalu i ekstremizam.
A mi Srbi æemo da slavimo jer neæe tamo neki popovi da nam uzimaju pare i do jaja nam je, biæemo veæu  europejci od njih samih...
Bilo tako 50 godina u vreme komunizma, pod Titom, sada pod ovim ¹to misli da je Tioto, a najgore i narod tako misli...
Ode Srbija u kurac sa ovim stavom.

Veronauka ne postoji. Nauka je objektivno, logièki argumentovano i sistematizovano znanje o zakonitostima, èinjenicama, uzorocima i pojavama u stvarnosti, steèeno i provereno egzaktnim posmatranjem i ponovljivim eksperimentom (wiki).
Prema tome, nauka se mo¾e dokazati da ne ka¾em proveriti. Nauka je dokaz predikcije, potvrðivanje ili obaranje hipoteze. Vera je ne¹to sasvim drugo, a ko ih je spojio nemam pojma. Da me niko ne shvati pogre¹no, ako neko veruje u ne¹to ili nekoga to je njegova stvar ako mu to daje snage da svaki dan bude bolji i jaèi èovek onda to i podr¾avam.

Lazic

#15819
Citat: mrle poslato 23 Decembar, 2015, 14:03
Citat: Laziæ poslato 23 Decembar, 2015, 13:57
http://webtribune.rs/reformator-verbic-predlozio-da-se-veronauka-i-gradansko-vaspitanje-potpuno-izbace-iz-srednje-skole/


Ovo je meni zvuèalo, veæi broj èasova, vi¹e para popovima jednog dana, preko sveæenja vodice i sliènih pagan¹tina, iskusno... [facepalm]

Nema veze sa sve¹tenicima... sveæenjem vodice...

Ako je veronauka npr obavezna u Hrvatskoj, ali samo katolièka, pa se u ovo vreme radi na pokatolièavanju srpske dece koja MORAJU da idu na njihovu veronauku. Dok kod nas deca (roditelji) biraju koju æe versku nastavu da pohaðaju ili graðansko, Verbiæeva teza pada u vodu. A ukidanjem bi samo radili na nestajanju svoje kulturne, verske ba¹tine i nestajanju srpskog identiteta.
Zaveden si EU vrednostima imenjaèe moj
Jok bre, kakve crne eu vrednosti, ja sam samo ateista... ;D :-* Pomenuo sam sveæenje vodice zbog nepoznavanja materije... :D Mislio sam na situacije kad ti pop dolazi u kuæu, pa mu plaæa¹... Veæi fond èasova, vi¹e vernika jednog dana koji æe da popovima daju pare... :D

Citat: mrle poslato 23 Decembar, 2015, 14:17
da pojasnim.
Trenutno bira¹ veronauku na koju æe¹ da ide¹.
Manjinska islamska zajednica ide na svoju veronauku, katolièka takoðe. Veæinska pravoslavna na pravoslavnu.
Svako ima svoj neki identitet u okviru instotucija.
Ukidanjem dobija¹ da æe manjinska grupa da se oseti "zabranjenom" i dobiæe¹ ilegalu i ekstremizam.
A mi Srbi æemo da slavimo jer neæe tamo neki popovi da nam uzimaju pare i do jaja nam je, biæemo veæu  europejci od njih samih...
Bilo tako 50 godina u vreme komunizma, pod Titom, sada pod ovim ¹to misli da je Tioto, a najgore i narod tako misli...
Ode Srbija u kurac sa ovim stavom.
Fakat nisam razmi¹ljao o ostalim religijama, mada generalno slabo razmi¹ljam o religijama uop¹te... Kapiram problem koji æe nastati, ali ja bih ipak kompletno ukinuo veronauku, ko je vernik tako æe da vaspitava decu, to po¹tujem... Ono ¹to ne kapiram, kakve veze ima na¹ identitet sa religijom, pre hri¹æanstva smo bili pagani, dan danas se to provlaèi kroz pravoslavlje...



Citat: Slaninar poslato 23 Decembar, 2015, 14:21
Citat: mrle poslato 23 Decembar, 2015, 14:19
tebe slaninar neæu da komentari¹em...

Nisam ja, Karlin je, Laziæa mi!
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]


Citat: Jovan D poslato 23 Decembar, 2015, 14:55
Veronauka ne postoji. Nauka je objektivno, logièki argumentovano i sistematizovano znanje o zakonitostima, èinjenicama, uzorocima i pojavama u stvarnosti, steèeno i provereno egzaktnim posmatranjem i ponovljivim eksperimentom (wiki).
Prema tome, nauka se mo¾e dokazati da ne ka¾em proveriti. Nauka je dokaz predikcije, potvrðivanje ili obaranje hipoteze. Vera je ne¹to sasvim drugo, a ko ih je spojio nemam pojma. Da me niko ne shvati pogre¹no, ako neko veruje u ne¹to ili nekoga to je njegova stvar ako mu to daje snage da svaki dan bude bolji i jaèi èovek onda to i podr¾avam.
[dobarpost] [cheers] [cheers] [cheers] [cheers]




I za kraj:

http://s3.postimg.org/u1rd6e66r/ateisti.jpg