Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

slave74

Juce bio u Republici Srpskoj, bezolovni 95 kosta 1,76 km. A to je podeljeno sa 2 u evrima.

farbach

Citat: Laziæ poslato 15 Decembar, 2015, 12:09
Atomska bomba? Samo jedna mala malecna... Ne mora vi¹e od 15-20kt.
Kozojebi razvijaju svoju atomsku bombu snage 20 KA (kiloalaha) 1A je 72 KS (kozje snage)
Inace gore je ponestalo devica. Dobijali su 72, a kako ih Rusi salju u tri smene, moraju neke device da koriste vise puta, pa se zale da to onda i nisu prave . Odluceno je da devica bude prvih godinu dana, bas kao i dole na zemlji, ili, kako bi rekli gnostici - Kako gore, tako i dole.

Slaninar

Citat: penzos poslato 15 Decembar, 2015, 11:41
Pa ti me¹a¹ barabe i olo¹e sa doðo¹ima! Kroz onaj gore post sam samo hteo da ti objasnim da je oko 1/3 ljudi u Vojvodini do¹lo posle 1945, ali su veæinom ok. A baraba i budala ima¹ svuda.
I da, Èanak je olo¹, lopov, baraba, jajara,...... doðo¹ - pa do¹li su njegovi iz Panèeva. Mada mu je æaæa iz Seènja ili okoline. Komunjara 

Ne prièam o ljudskim, nego vi¹e kulturolo¹kim razlikama. Kad primitivac doðe u grad, ili æe postati graðan, ili æe grad postati selo, zavisi ko je jaèi.

Citat: viper poslato 15 Decembar, 2015, 11:12
Sla¾em se sa tobom da je Vojvodina opljaèkana ali da je poseljaèena to ba¹ neverujem, zaði malo po selima i videæem mnogo napu¹tenih imanja i kuæa koje zvrje prazne i na prodaju su, jer neæe niko da ¾ivi na selu, svi bi u grad pa makar i u podstanare.

Mislio sam na seljaèine, ne na seljake.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Dukags

Francuska i pre najezde milion izbeglica...


Lazic

A nenene, sami su krivi, biv¹e kolonijalne zemlje su dozvolile svima iz nekada¹njih kolonija da se naseljavaju kako hoæe, tako su Afrikanci preplavili Francusku, a Indijci Englesku...

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња


Ostoja

Dotakoste me prichom o "dodjoshima" i "onima koji su vam uzurpirali vasha bogomdana prava"... Vidi ovako, silom prilika i ne svojom voljom sam bio primoran da devedesetih dodjem u "maticu", niti sam to zeleo niti sam o tome mashtao. Ziveo sam u provinciji, shkolovao se u velikom gradu, doshao u  Bg... Gospodo strosedeoci, nije taj grad bio bash uzor kulture i finoce, bivao sam na zapadu i vidjao kako to izgleda. Doshlo je svakakvih, to je chinjenica, i kulturnih i obrazovanih, a bogami i primitivni divljaci... Nije problem shto su takvi doshli, problem je shto su i ovde zatekli slichne. Na srecu, spadam u one prve, kulturnije, uklopio sam se, Beograd je moj grad, tu su mi deca rodjena, oni nemaju rezervnu domovinu. Popizdim kad mi neko kaze da je ovde bilo "med i mleko" pre nasheg dolaska. Aman, zaboravili ste gde i kako ste ziveli gospodo, glupost, primitivluk i nekultura spadaju u unverzalne kategorije, nisu vezane za teritoriju, rasu ili veru. Da sam mogao birati, nikad ne bih dolazio, kad sam vec doshao, prihvatio sam grad kao svoj, a vama moralistima mogu drzati chasove iz kulture i obrazovanja... Ali ne, za sve nevolje ovde smo krivi mi "dodjoshi", da nas nije bilo ovde bi bila Nemachka. Ma ne bi brate, i ovde prostakluka i nekulture koliko hocesh i to i kod onih koji su nebrojenokolikokolena "starosedeoci"... A i da nije bilo vasheg Slobe i njegovog "pumpanja" ti "dodjoshi" iz Hrvatske i Bosne nikad ne bi krenuli sa svojih ognjishta.
Mogao bih do sutra nabrajati chime sam sve bio zaprepashten kad sam doshao, ali kakva je svrha toga, koga trebam prozivati?
Tu sam, zivim, ne mislim ici dalje, ovo je moj grad i moja zemlja, ne ugrozavam nikog, radim, borim se... E sad ako neko misli da mu uzimam posao, komad neba, hleb, bice da je u krivu, svi smo isti, stvar je rada, volje, sposobnosti, ja da sam umetnik bio bih drugi Farbach, ma shta drugi, bio bih sto puta bolji. Al' numem brate. A takvima skidam kapu, odakle je, sa Dedinja, iz Donje Pichke Materine il sa Hercegovachkog krsha, kakva je razlika? On ume i moze, trudi se i radi... Treba li meni to smetati?
E do kurca vala.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Slaninar

Prvo ¹to ja prièam o Novom Sadu. Vojvodini generalno.

Drugo ¹to ovde veæ decenijama malo toga zavisi od rada, vi¹e od veza i spremnosti da se muva.

Za ostalo se sla¾em.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Bato moj nije ti to za Vojvodinu, nego i za Sumadiju, Pomoravlje, Pcinj, koji god kraj oces.  Svugde sve manje rada a sve vise price, palamudjevina i prodavanje magle. To se vidi i u mom poslu...

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mi¹ko_kolo

Citat: Ostoja poslato 15 Decembar, 2015, 17:34
Dotakoste me prichom o "dodjoshima" i "onima koji su vam uzurpirali vasha bogomdana prava"... Vidi ovako, silom prilika i ne svojom voljom sam bio primoran da devedesetih dodjem u "maticu", niti sam to zeleo niti sam o tome mashtao. Ziveo sam u provinciji, shkolovao se u velikom gradu, doshao u  Bg... Gospodo strosedeoci, nije taj grad bio bash uzor kulture i finoce, bivao sam na zapadu i vidjao kako to izgleda. Doshlo je svakakvih, to je chinjenica, i kulturnih i obrazovanih, a bogami i primitivni divljaci... Nije problem shto su takvi doshli, problem je shto su i ovde zatekli slichne. Na srecu, spadam u one prve, kulturnije, uklopio sam se, Beograd je moj grad, tu su mi deca rodjena, oni nemaju rezervnu domovinu. Popizdim kad mi neko kaze da je ovde bilo "med i mleko" pre nasheg dolaska. Aman, zaboravili ste gde i kako ste ziveli gospodo, glupost, primitivluk i nekultura spadaju u unverzalne kategorije, nisu vezane za teritoriju, rasu ili veru. Da sam mogao birati, nikad ne bih dolazio, kad sam vec doshao, prihvatio sam grad kao svoj, a vama moralistima mogu drzati chasove iz kulture i obrazovanja... Ali ne, za sve nevolje ovde smo krivi mi "dodjoshi", da nas nije bilo ovde bi bila Nemachka. Ma ne bi brate, i ovde prostakluka i nekulture koliko hocesh i to i kod onih koji su nebrojenokolikokolena "starosedeoci"... A i da nije bilo vasheg Slobe i njegovog "pumpanja" ti "dodjoshi" iz Hrvatske i Bosne nikad ne bi krenuli sa svojih ognjishta.
Mogao bih do sutra nabrajati chime sam sve bio zaprepashten kad sam doshao, ali kakva je svrha toga, koga trebam prozivati?
Tu sam, zivim, ne mislim ici dalje, ovo je moj grad i moja zemlja, ne ugrozavam nikog, radim, borim se... E sad ako neko misli da mu uzimam posao, komad neba, hleb, bice da je u krivu, svi smo isti, stvar je rada, volje, sposobnosti, ja da sam umetnik bio bih drugi Farbach, ma shta drugi, bio bih sto puta bolji. Al' numem brate. A takvima skidam kapu, odakle je, sa Dedinja, iz Donje Pichke Materine il sa Hercegovachkog krsha, kakva je razlika? On ume i moze, trudi se i radi... Treba li meni to smetati?
E do kurca vala.
Mislim da si se pogre¹no prona¹ao, u stvari nisu oni ni mislili na ljude kao ¹to si ti. Svi smo mi, negde, u jednom trenutku bili doðo¹i. Moj deda do¹ao iz Donje Gorevnice kod Èaèka na zanat u Beograd. Ali je nauèio osnovno: prilagodi se gradu i ne prilagoðavaj grad sebi. Svoje mesto roðenja ceni ali nemoj grad pretvarati u isto. To je osnovno u èemu su ljudi gre¹ili a i dalje gre¹e. Poku¹avaju od velikog grada da naprave svoje selo. To ne biva. Zato drugi i nemaju razumevanja za njih. Ma odakle da su.

ЯЭВОЛУТИОН

Nije problem u ljudima, vec u sistemu....ljude uklapas u sistem....kad sistema nema onda ljudi postaju individue, a to znaci da iz njih izvlacis ono najgore i najbolje....a nisu svi zasluzili da budu individue...
Ja se slio po Beogradu vise puta, pa pretpostavljam da sam i ja dodjos...ili kako u Zarkovu kazu...DODJIN.....to mu dodje nesto na Japanskom.....i Zarkovci su svi starosedeci, koje je neki kralj naselio tu sa Juga Srbije i dao im DZABE zemlju da snadbevaju povrcem Beograd....Inace je Zarkovo bilo vukojebina kad sam ja bio mali...Cukarica je bila naselje uz prugu uskog koloseka....One solitere smo zvali novi soliteri...ostalo sve udzerice i pokoja kuca ispod Beteksa....
Ssiem je dozvolio da ljudi koji dolaze u veca mesta budu protezirani od strane svojih rodjaka, kumova i prijatelja....A onda krece kapitalizam.....idealan radnik je izbeglica, podstanar sa dvoje dece i nezaposlenom zenom....idealan za jebanje po svim osnovama....i onda dodjosi krivi....
Medjutim oni zasluzju jedno postovanje....drza se zajedno...kao sto su zapalili zajedno ili u etapama sa svojih vekovnih ognjista tako zajedno i solidarno jedni druge zaposljavaju....Ja zivim u Beogradu otkad sam se rodio...i znam milon kriminalaca, doktora, biznismena, di9rektora privatnih preduzeca , i nijednog....ali nijednog direktora javnog preduzeca ili politicara....oni su svi porekom van Beograda...
U jednom momentu su se par Beogradjana pojavilo na politickoj sceni...nisu se bas pokazali,...... ali odmah skliznuse u jarak....ja sam govorio da ne seku nokte jer nece imati cime da se drze za obali one velike bare pune krokodila.....a oni vaspitani...higijena i ostalo....
Dakle ako vam treba kombinacija za muljanje, veza kod doktora, neka roba koja se teze nalazi, nesto dekrano iz italije i Austrije to imam gde da nadjem....za posao ne pitajte jer nemam ja ni teleprompter niti sam iz nambije a i slabo se saginjem kad ministar govori.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Decembar, 2015, 18:42
Mislim da si se pogre¹no prona¹ao, u stvari nisu oni ni mislili na ljude kao ¹to si ti. Svi smo mi, negde, u jednom trenutku bili doðo¹i. Moj deda do¹ao iz Donje Gorevnice kod Èaèka na zanat u Beograd. Ali je nauèio osnovno: prilagodi se gradu i ne prilagoðavaj grad sebi. Svoje mesto roðenja ceni ali nemoj grad pretvarati u isto. To je osnovno u èemu su ljudi gre¹ili a i dalje gre¹e. Poku¹avaju od velikog grada da naprave svoje selo. To ne biva. Zato drugi i nemaju razumevanja za njih. Ma odakle da su.

[clapp]  [thumb_up]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ostoja

Jebem li ga, tamo gde sam ziveo je provincija, takoreci pripizdina (mesto od 5.000 stanovnika) ali se znao neki red, smece se iznosi chetvrtkom u 10, posle odlaska smecara pochistish mesto gde je stajala kanta, kuca je od ulice udaljena 9 metara, izmedju dvorishta i ulice je 4 metra i trotoar, sve kuce u ulici su izgradjene u liniji, sve su iste visine (a iza, u dvorishtu, gradi kolko hocesh ako ne smeta komshijama), ulichna rasveta se placala i radila je, zimi se chistio sneg po celu noc i ujutro su autobusi ishli normalno... Nekako se nisam nashao u prichi o onima bez kulture.... A da se moji zemljaci drze zajedno, to je normalno, i tamo su se drzali zajedno, to je stvar mentaliteta, zemlja je shkrta, siromashni krajevi, ljudi su vekovima bili upuceni na prijatelje i komshije pa su taj obichaj doneli i ovde. Ovde oni i danas prave kuce po sistemu "radna akcija", vikendom, bez para, i to je navika "odande". Mada, ja to ne smatram loshim i nisam to koristio da se "laktam", "snadjem" i slichno.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

mali_zmaj

#15695
znas kako Ostoja,za njihove nesposobnosti i nemogucnosti da se snadju krivi su im svi samo oni nisu...,govorim o lokalcima, ma da, ljudi su otisli sa svojih ognjista zato sto im je cilj bio da poseljace BG ili NS..,bilo da su kosovari,krajisnici,hercegovci...,i meni se isto digao kurac pa sam iz hrvatske otisao u B.Luku... al kao sto ti rece donio sam im kulturu..,nabijem ih na kurac domaci..... a kad smo kod dodjosa,moj je otac trbuhom za kruhom otisao iz sirotinjskog sela lijevca polja u Pulu..,a vi pojma nemate kako Istrani vole dodjose,oni ih zovu fureshti!!  pa se stari prilagodio i poslije dvadeset godina postao poznat i postovan covjek u Puli..,i sad kazem ko jebe lokalce,moj stari je dosao kao teska sirotinja i od najgorih poslova na brodogradilistu dosao do najvecih pozicija u firmi,sindikatu,civilnoj zastiti,sveucilistu,itd... usput se doskolovao,srednja,i visa...,a gdje su dvoje djece usput...

e ja kazem jebte se domaci...,kad niste sposobni,a to da su vam poseljacili drustvo sami ste krivi....,primate govna kao spuzva..,i onda vam kriv izbjeglica... pucajte minuse jebe mi se..,zgadila mi se jebena prica..,ako ne mozete shvatiti da ti ljudi nisu otisli svojom voljom napusite se odmah.. migracije izazvane bilo ratom,bolestima,siromastvom se dogadjaju i to je fakta..,pomirite se i lopata u ruke,kniga u sake,,ili bilo sta slicno,snadjite se,nemojte da vam drugi budu krivi za vase nesposobnosti...
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

obojica niste razumeli....nijedno proteziranje nije dobro...filter treba da bude kvalitet a ne ko je kome rodjak....to se zove nepotizam....i ja se secam Beograda gde su se kante za djubre nosile, papir nije bacan na ulicu i nije bilo radio teherana po kaficima.....
Kulturu nisu doneli...igleda da su je ostavili tamo gde su se rodili....tamo ih je svako znao i bila ih sramota da komsija kaze "vidi ga" a ovo veliki grad, niko te nezna pa mozes da seres po ulici...
Nje to samo ovde...nije to patent ovdasnjih....problem je u sistemu...
Mamlaz ispred mene sa austrijskim tbblicama zavrljaci kesu konzervi kroz prozor od auta....ja stanem pokupim i za njim....bubanj potok , naplatna rampa nije daleko od Begaljickog Brda i znao sam da mora da stane....kucnem mu na prozor....a ono nije austirjanac...nije ni turcin....vec zamisli ide iz Pozarevca....Gangur ...ali sam siguran da u Becu ne baca konzerve kroz prozor....kako tamo moze da bude fin a ovde ne....otvorim mu ja vrata i 8ubacim one konzerve na zadnje sediste....i nacestitam mu se majke po nacionlnoj osnovi i prelozim mu da me prijavi kod policajca odmah na naplatnoj rampi...
Verovatno je to zafrljacio opet kroz prozor cim sam se iskljucio...jer je stoka.

I moj matori je dosao kao student u Beograd i Majka takodje....dvoje dece a oni rintali kao konji....meni nije palo nikada na pamet da nesto bacim kroz prozor od kola ako nije organskog porekla,,,dakle jabuka, kora od banane u njivu je letela....ali papiric nisam bacio kroz prozor....ne pljujem po trotoaru i ne lepim  zvake na klupe...tako sam vaspitan....e da i ne slusam selotejp jer je u moje vreme bilo sramota slusati i zdravka colica...od narodnih moze starogradska i Toma Zdravkovic....

Nepotizam je zlo ovog drustva....kraj.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

sve si u pravu,kvaliteta je bitna..,ali ja sam se osjetio prozvan,e sad da li je to bilo upakovano da lijepo zvuci ili da se ostoja i ja ,i ljudi slicni nama ne osjetimo prozvanim pojma nemam..a da se ponovim, osjetio sam se prozvanim,i sad se izvinjavam sto sam malo bio prost i grub,al to je dodjoski nacin..

i da nadodam nije vazno ko je odakle,vazan je kucni odgoj...,bilo i bit ce...
jin-jang

bigbad86

Bravo majstore. @Rev

Lazic

Citat: Slaninar poslato 15 Decembar, 2015, 19:48
Citat: mi¹ko_kolo poslato 15 Decembar, 2015, 18:42
Mislim da si se pogre¹no prona¹ao, u stvari nisu oni ni mislili na ljude kao ¹to si ti. Svi smo mi, negde, u jednom trenutku bili doðo¹i. Moj deda do¹ao iz Donje Gorevnice kod Èaèka na zanat u Beograd. Ali je nauèio osnovno: prilagodi se gradu i ne prilagoðavaj grad sebi. Svoje mesto roðenja ceni ali nemoj grad pretvarati u isto. To je osnovno u èemu su ljudi gre¹ili a i dalje gre¹e. Poku¹avaju od velikog grada da naprave svoje selo. To ne biva. Zato drugi i nemaju razumevanja za njih. Ma odakle da su.

[clapp]  [thumb_up]
Moram da citiram inaèe Mi¹ko neæe videti po¹to ignori¹e slnnncu... ;D