Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

ma pusti , uzas.... evo , samo sam se iznervirao sad bez veze ...

ajde i to ... nego , jesi ti provalio bre da svi oni rade ...ej ,alo , rade ?  pa cekaj brate , stvarno kazem ne daj Boze da se nikome desi to sto se njima desilo ,ali ne mozes ti da dodjes u Zajecar , spavas u hotelu u centru i imas posao u bolnici , a pola mojih skolskih na birou .... alo !! ne moze tako

Lazic

Naravno da mo¾e, ovo je Srbija... Ako nisi Crnogorac ili Crnogorac sa Kosova ili Crnogorac iz Hercegovine, ili Crnogorac iz pièke materine, gore nego da si iz Sirije...
Da me Crnogorci ne razumeju pogre¹no, ima vas divnih, ali oni sa dva, tri, èetiri dr¾avljanstva mi ba¹ idu na kurac...

Glava Dole

Pricaj mi o tome... svi znaju da su smederevo, kraljevo i kragujevac kosovarski gradovi... kod nas postoji narodna 'da kosovarima svetle oci smederevo bi bilo las vegas' ;D To je bre uzas, svi koriste 2 padeza, misle da su najpametniji na svetu, samo gledaju korist i nista vise, svi su ovako na hehehe a ovamo gledaju samo da komsiji crkne krava... izbaci neko zvucnike na terasu, on udje u kucu i odvrne do daske 'ko da mi uzme iz moje duse kosovo' a tamo sve rasprodao i doso meni da kuka nad glavom... u mom naselju je takvih najmanje 80%... ovi koji su ranije dosli su sasvim ok(prvi je moj cale negde u tom delu mada je vise crnogorac al je ovde od 15e godine tj i skolu zavrsio ovde i sve a '57god je), keva vec prava smederevka(oni su mi prvi od pocetka pricali kakvi su, keva me i izdvajala koliko je mogla kad sam bio mali od tih koji pricaju gu-ga-gi) a deda isto u SDu od 15e god(isto i on zavrsio nasu tehnicku u koju sam i ja isao) a on je '35 mada je on iz okoline leskovca tako da se moze reci da je na neki nacin i on pravi smederevac s obzirom od kad je tu... a ovo sto je pobeglo ovde '99... e to su djubreta u vecini slucajeva... deda je recimo na 5min od centra grada a kaze samo on i jos dvoje ljudi iz tog dela su smederevci, sve ostalo ciste izbeglice... on se najbolje druzi recimo sa jednim hrvatom koji je divan covek(dakle uopste ljude ne cenim po tome odakle su vec samo iznosim svoje misljenje o ovoj 'kosovarskoj rasi' u sustini) a ne razgovara sa pola ulice(i naravno sve kosovari) tako da veruj mi darko da te odlicno razumem, znam im dusu jer sam odrastao sa njima i potpuno se slazem sa tobom, svaka ti je na mestu...
Da, proci cu nekad kamerom kad budem kod kuce da vidite zasto mi je motor stalno onoliko kaljav, onde kad padne jaca kise treba neki kros motor bas zbog njih... 20god vec kao prave, dve ulice koje su paralelne su uradjene po 500m ovo ostalo gore zivo blato bas zbog ograda... hteli ljudi da naprave ulice, a ograde niko ne da... pogledaj recimo vojvodinu... sirok put, travnjak, staza pa tek onda kuca-ograda sta vec, ovde na mnogim mestima kad naidje auto pesak mora da se sklanja a automobili se inace stalno cekaju tj jedan se sklanja il vraca u rikverc da drugi prodje itd... lepse im je da idu u gumenjarkama nego da daju po metar zemlje i dobiju asfalt ispred kuce... a dizu nos u nebesa ko da su uhvatili boga za kurac :D Neki bi i dali al traze neke sumanute cifre, stanove za trulu zicanu ogradu koja je razvucena preko trulih drvenih stubova i sta ti vec ja znam... jedan takav napravio garazu na ulici.... koja je u sklopu kuce... znaci morali bi da mu ruse kucu da bi prosla ulica a on ne da, ovaj preko puta koji ima raspalu 100god staru zicanu ogradu koja zarasla u korov i cak i ne zivi tu(a ima dvorista koliko ti dusa voli, kuca mu tamo na 20m najmanje od ograde) ne da iz inata jer ovaj preko puta nece i tako se svi redom teraju jedan drugom inat [glavazid]

Slaninar

Citat: Milos96 poslato 15 Decembar, 2015, 07:41
pogledaj recimo vojvodinu... sirok put, travnjak, staza pa tek onda kuca-ograda sta vec,

To je bilo ¹to su Nemci projektovali. I zli komunisti do '88. Kad su do¹li Bosna, Hercegovina, pa i Crna Gora ekipa - unapredili smo se. Nema potrebe za takvim rasipanjem - sad sve novije ulice prave na knap. U selu je ulica bez trotoara, samo uzak put od kapije do kapije. U gradu trotoari od pola metra ¹irine, pa ne¹to parkinga i odmah put. Deèija kolica ne mo¾e¹ progurati. Tamo gde su bili ¹iroki trotoari (na bulevarima - opet zli komunisti), sad su ba¹te kafiæa uz ostavljanje metra za prolaz pe¹aka. Tako da nemamo vi¹e tih problema u mnogim mestima.  :)

Najveæi biser je bilo zatrpavanje jarkova pored puta - da se ne mora praviti most do kuæe!  Sad plivaju podrumi. ©to je najgore, kad pola kom¹ija zatrpa jarak, tebi je isto pred kuæom da li ostavi¹, ili ne, jer je svakako blokiran. I tako...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

farbach

Sve sto je bilo dobro, bilo je nekad. U Austrougarskoj. Sa austrougarskim kaplarom je dobro pocelo da bledi, ali je i dalje bilo dobro.
Sve sto ne valja doslo je sa dodjosima.Oni su paralisuca sila, koja nije dozvolila Canku, Pajticu i ekipi da 15 godina koliko su na vlasti promene jednu jotu. Ne promene, samo zadrze dalje propadanje. Medjutim, nisu oni supermeni. Ko moze da se bori protiv zlocinackog rezima Slobodana Milosevica i dodjosa? Samo te dve stvari su dovoljne da zaustave superlale, a ne omrzeni srpski nacionalizam koji je kriptonit za ponosno vojvodjansko nacionalnoo bice.

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Ja tebe vooolim... :-*

Slaninar

Citat: farbach poslato 15 Decembar, 2015, 10:27
Sve sto je bilo dobro, bilo je nekad. U Austrougarskoj. Sa austrougarskim kaplarom je dobro pocelo da bledi, ali je i dalje bilo dobro.
Sve sto ne valja doslo je sa dodjosima.Oni su paralisuca sila, koja nije dozvolila Canku, Pajticu i ekipi da 15 godina koliko su na vlasti promene jednu jotu. Ne promene, samo zadrze dalje propadanje. Medjutim, nisu oni supermeni. Ko moze da se bori protiv zlocinackog rezima Slobodana Milosevica i dodjosa? Samo te dve stvari su dovoljne da zaustave superlale, a ne omrzeni srpski nacionalizam koji je kriptonit za ponosno vojvodjansko nacionalnoo bice.

Zajebavaj, ali kamo lepe sreæe da smo se otcepili zajedno sa Slovenijom i spasili svih daljih sranja.

©to se doðo¹a tièe, oni ¹to su do¹li 45', pa se malo pripitomili, pizde na ove nove u poslednjem talasu.

Vojvodina je opljaèkana i poseljaèena.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

Pa sad, taj problem "doðo¹a" u Vojvodini je malo diskutabilan. Istorija malo poprckuje situaciju. Moji su se vratili u Zemun pod Èarnojeviæem. Potom je neki tamo deda sa èetvoricom sinova do¹ao u Zrenjanin i tu se naselio. To je bilo dosta negostoljubivo tlo, puno bara i ritova (mnogi i dan danas pamte Klajnovu baru koja se nalazila preko puta Toma¹evaèkog groblja. Nasuta je i isu¹ena tek devedesetih). Bili su branitelji ugarskog carstva od osmanlija. Za uzvrat su dobili zemlju i nezavisnost od Habzbur¹ke monarhije. Koliko su bolesti i muka videli - niko vi¹e ne pamti. U novijoj istoriji maðari su poku¹ali da ponovo povrate Vojvodinu za tucindan 1942. Komunisti su poku¹ali to da isprave 45. kada su u kuæe koje su naseljavali pobijeni Srbi, maðari i Nemci naselili Srbe iz Krajine (takozvana osma ofanziva). "U KOLONIZACIJI posle Drugog svetskog rata, u 114 sela i gradova u Vojvodini je doseljeno oko 250.000 ljudi, u ogromnoj veæini Srba. Najvi¹e njih, vi¹e od 76.000, stiglo je sa teritorije Bosne i Hercegovine. Istovremeno, iz Hrvatske je kolonizovano vi¹e od 40.000, iz Crne Gore oko 38.000, iz centralne Srbije preko 15.000 du¹a" - „Agrarna reforma i kolonizacija u Jugoslaviji 1945-1948“ istorièar Nikola L. Gaæe¹a. Time su etnièki oèistili deo za veliku Hrvatsku. Zemlju su masovno oduzimali stvarajuæi "zadruge". Na mesta vodeæih UDBa¹a su postavljali crnogorske, bosanske i hercegovaèke Srbe, koji su bili verni poslu¹nici jer su dobili ono o èemu nisu mogli ni sanjati. Postali su velike gazde, dobili kuæe sa strujom i kupatilom, tekuæom vodom, stoku, konje, name¹taj, zemlju... Bili su beskrajno zahvalni velikom voði. I veliki komunisti. Mnogi su se vratili na svoja ognji¹ta, jer nisu mogli da se naviknu na ¾ivot u ravnici. Ali zemlja im je ostala. Maðari koji su pre¾iveli su dobili neka svoja prava. Nisu ih dirali zarad bratstva i jedinstva. Niko nije vi¹e jada naneo Srbima u Vojvodini sem njih samih! Napravljeni su ve¹taèki prvoborci i ratnici (tipa ®arka Zrenjanina (streljan 1942), Serva Mihalja (streljan 1941!), Toza Markoviæ (uhap¹en krajem 1942. i pogubljen 1943.) jer su kao komunisti hu¹kali narod protiv vlasti i ¹tampali letke,  i mnogih drugih). To je postavilo temelj komunistièkog imperijalizma, jer se vlast prenosila sa kolena na koleno, po liniji komunizma i podobnosti. Manje po sposobnosti i znanju. Glava, zemlja, konji, ¾etva, sve se gubilo preko noæi ako se nisi svideo nekome. Zarad oèuvanja "bratstva i jedinstva". Znam kom¹ije koje su zvale redovno miliciju jer smo slavili slavu i bo¾iæ. Otac im je proveo rat u zemunici, a u njegovo ime je ratovao kmet koji je dobio kuæu i malo zemlje. Oni kao veliki komunisti imali su otvorena vrata za napredovanje na poslu i dobra radna mesta. Firme su slale na ¹kolovanje i usavr¹avanje. Postajali su direktori, ¹efovi,... Ko je umeo da pliva dobro je pro¹ao. Kao i uvek i svuda. Onda je do¹la 91. i skoro se sve isto ponovilo. Mnogi su opet iz Hercegovine, Bosne, do¹li na tu zemlju koja im je ostala jo¹ od 48. Vojvoðani su hap¹eni i odvoðeni na rati¹te. Prvo Vukovar, gde su ginuli kao snoplje. Hladnjaèe iz BEK-a su i¹le tamo da bi le¹eve pu¹tali po malo, jer je znalo da izgine po 200-300 ljudi u par sati. Autobusima su ih istovarali ispred usta¹kih cevi. Pa onda dalje po rati¹tima. Veliki komunisti u vojnom odseku, kao i maðari pazili su kako i koga ¹alju u rat. Stim ¹to su sada ti isti komunisti odjednom poèeli slaviti slavu i bo¾iæ. Najveæi dileri deviza su bili oni èije su familije i preci do¹li u osmoj ofanzivi, jer su imali veze u SUP u i vlasti. Malobrojni su doneli novac koji su stekli pljaèkom od svojih sugraðana. Niko ih nije dirao. Kao ni maðare. Oni su i dalje plivuckali kao "manjina". A potom je do¹la "privatizacija" Opet se pokralo ono ¹to je ko i kako mogao. Firme su propadale, ali su direktori znali sebe da obezbede. Radnici nisu imali pojma. Dok su oni kraduckali po kutiju elektroda, brusnu ploèu, burgiju, direktori su marnjavali po ceo pogon! E zbog takvih struènjaka sada u Vojvodini ¹ahte ¹trèe, magistrala u Zrenjaninu ide kroz centar (i tu su bile bare i rit), Hrvati su vlasnici uljare, kao i skoro sve zemlje okolo grada, ne postoji vi¹e brodogradili¹te koje je bilo jedno od najveæih na balkanu, fabrike radijatora i kotlova, fabrike alatnih ma¹ina Progres, Minela, fabrike guma, ko¾are, fabrike lekova, Luxola, ciglana, fabrike ¹inskih vozila, tepiha, ¹e¹ira, obuæe,.........
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Slaninar

Citat: penzos poslato 15 Decembar, 2015, 10:47
Pa sad, taj problem "doðo¹a" u Vojvodini je malo diskutabilan.

Ne znam ¹ta je diskutabilno. Poèetkom devedesetih se doselilo puno ljudi iz nerazvijenih krajeva i, izmeðu ostalog, do dan danas nisu nauèili ¹ta je trotoar, ¹ta parking, ¹ta biciklistièka staza. Mi smo krivi ¹to im nismo jebali mater, i njima i "dr¾avi" koja je sve to pustila.

Sve to ¹to prièa¹ za zloupotrebe polo¾aja je sitno u odnosu na ono pre i ono posle komunista.

Ljudi naseljeni posle rata su bili iz najsiroma¹nijih krajeva, a bilo je puno zemlje i kuæa proteranih Nemaca. Logièan i ispravan potez. Slièno je bilo i devedesetih. Nije problem ¹to su ljudi do¹li. Problem je kad doðe¹ sa mentalnim sklopom: "vidi budale, stavili kanal u sred ravnice pored ulice, koji æe im kurac?!" Pa zatrpa¹ kanal. Pa svi imaju vodu u podrumu. A dr¾ava te pusti, a kom¹ije isto.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

viper

Citat: Slaninar poslato 15 Decembar, 2015, 10:47
Citat: farbach poslato 15 Decembar, 2015, 10:27
Sve sto je bilo dobro, bilo je nekad. U Austrougarskoj. Sa austrougarskim kaplarom je dobro pocelo da bledi, ali je i dalje bilo dobro.
Sve sto ne valja doslo je sa dodjosima.Oni su paralisuca sila, koja nije dozvolila Canku, Pajticu i ekipi da 15 godina koliko su na vlasti promene jednu jotu. Ne promene, samo zadrze dalje propadanje. Medjutim, nisu oni supermeni. Ko moze da se bori protiv zlocinackog rezima Slobodana Milosevica i dodjosa? Samo te dve stvari su dovoljne da zaustave superlale, a ne omrzeni srpski nacionalizam koji je kriptonit za ponosno vojvodjansko nacionalnoo bice.

Zajebavaj, ali kamo lepe sreæe da smo se otcepili zajedno sa Slovenijom i spasili svih daljih sranja.

©to se doðo¹a tièe, oni ¹to su do¹li 45', pa se malo pripitomili, pizde na ove nove u poslednjem talasu.

Vojvodina je opljaèkana i poseljaèena.

Sla¾em se sa tobom da je Vojvodina opljaèkana ali da je poseljaèena to ba¹ neverujem, zaði malo po selima i videæem mnogo napu¹tenih imanja i kuæa koje zvrje prazne i na prodaju su, jer neæe niko da ¾ivi na selu, svi bi u grad pa makar i u podstanare.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

farbach

Iz tebe prosto vrca vojvodjanska superiornost u odnosu na dodjose. Sada mi lepo objasni kako ste ti i tvoji drugari materijaizovali tu ociglednu intelektualnu i svaku drugu nadmoc. Obzirom da su dodjosu polumajmuni, pretpostavljavam da ste ti i drugari vojvodjanski Cukerberzi koji drze sav kapital, a dodjosi vam ciste govna. Ili je superiornost subjektivna. Tipa - ja znam da sam bolji, a i moja mama to kaze.

El Jefe

Ненад Чанак је добра илустрација. Он је наиме дођош, сељачина и лопов.
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: farbach poslato 15 Decembar, 2015, 11:15
Iz tebe prosto vrca vojvodjanska superiornost u odnosu na dodjose. Sada mi lepo objasni kako ste ti i tvoji drugari materijaizovali tu ociglednu intelektualnu i svaku drugu nadmoc. Obzirom da su dodjosu polumajmuni, pretpostavljavam da ste ti i drugari vojvodjanski Cukerberzi koji drze sav kapital, a dodjosi vam ciste govna. Ili je superiornost subjektivna. Tipa - ja znam da sam bolji, a i moja mama to kaze.

Do¹lo je puno primitivnih ljudi iz primitivnih sredina, u velikom broju za kratko vreme i nametnuli svoja pravila. ©to se ka¾e: "do¹li divlji i oterali pitome". Od devedesetih su 90% direktora doðo¹i. Vidim da ti se ne sviða ¹to to napi¹em i ¹to to mislim, ali jeste tako.


Citat: El Jefe poslato 15 Decembar, 2015, 11:28
Ненад Чанак је добра илустрација. Он је наиме дођош, сељачина и лопов.

Tako nekako.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

Pa ti me¹a¹ barabe i olo¹e sa doðo¹ima! Kroz onaj gore post sam samo hteo da ti objasnim da je oko 1/3 ljudi u Vojvodini do¹lo posle 1945, ali su veæinom ok. A baraba i budala ima¹ svuda.
I da, Èanak je olo¹, lopov, baraba, jajara,...... doðo¹ - pa do¹li su njegovi iz Panèeva. Mada mu je æaæa iz Seènja ili okoline. Komunjara 
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

farbach

Sta ima da mi se svidja ili ne svidja. Sa tim zivim. Samo sto ja ne podnosim ni dodjose ni starosedeoce, niti vidim neku sustinsku razliku. Jedan je etno, a drugi urbana seljacina. Mos misliti razlike. Jedan korak od gliste i dva od paramecijuma. Recimo, kao kada neko pokusava da mi objasni razliku izmedju Zvezdinih i Partizanovih navijaca i kenja kako su jedni bolji od drugih, a ja vidim samo pijane i drogirane djilkose.

Slaninar

Citat: farbach poslato 15 Decembar, 2015, 11:42
Sta ima da mi se svidja ili ne svidja. Sa tim zivim. Samo sto ja ne podnosim ni dodjose ni starosedeoce, niti vidim neku sustinsku razliku. Jedan je etno, a drugi urbana seljacina. Mos misliti razlike. Jedan korak od gliste i dva od paramecijuma. Recimo, kao kada neko pokusava da mi objasni razliku izmedju Zvezdinih i Partizanovih navijaca i kenja kako su jedni bolji od drugih, a ja vidim samo pijane i drogirane djilkose.

I to ¹to ka¾e¹ - sve ¹to valja je pobeglo odavde. Sad je veæ svakako sve jedno.

Ukljuèio sam se na prièu ¹irokih ulica i kanala pored njih. Posle, kad si krenuo da bude¹ ironièan, napisao sam ¹ta sam video - devedesetih je bio culture-shock sa naletom. Sad je veæ sve jedno i sve isto. Od 1945. do osamdesetih je bilo doba napretka, pa smo svi zajedno napredovali. Posle toga je do¹lo vreme da se sve to raskuæi i raspièka, tako  da zajedno tonemo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Pi¹e se svejedno, 'bem te autonoma¹a... :P ;D :-*

mrle

ej 2008 akciza na gorivo bila 21 do 25 din, danas je 50din, a od Nove godine jo¹ nekoliko dinara vi¹e... barel bio 120dolara, sada manje od 40dolara, samo kod nas je to osnov skuplje gorivo.

http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/sumorna-prognoza-od-januara-novi-udar-na-kucni-budzet/qmq4e2z


i od Nove godine akciza na pivo 24 din.

USTANAK!

Lazic

Atomska bomba? Samo jedna mala malecna... Ne mora vi¹e od 15-20kt.

PECA BMW

Citat: mrle poslato 15 Decembar, 2015, 12:06
ej 2008 akciza na gorivo bila 21 do 25 din, danas je 50din, a od Nove godine jo¹ nekoliko dinara vi¹e... barel bio 120dolara, sada manje od 40dolara, samo kod nas je to osnov skuplje gorivo.

http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/sumorna-prognoza-od-januara-novi-udar-na-kucni-budzet/qmq4e2z


i od Nove godine akciza na pivo 24 din.

USTANAK!

kako god da bude ja i dalje sipam za 600 din .. a sve mi se vise smeska da aktiviram TOMOS opet :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !