Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

eclipse4

trebao je jos jedan tito pa jos jedan pa jos jedan i danas isto....i sve bi to bilo uredu...a mozda bi danas svaba kopao kod nas za 25e dnevnicu....ups....za 25 dinara...kakav crni evro

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 18 Novembar, 2015, 18:52
Citat: mi¹ko_kolo poslato 18 Novembar, 2015, 18:45
Vrlo su se borili za slobodu. Da oslobode ljude od njihovih kuæa, zemlje, fabrika... Da ponovim samo jedan primer, koji sam veæ navodio. Sve ono ¹to je u Borovu izgraðeno u okolini fabrike obuæe, napravio je gazda Bata pre rata. Imali su sve: stanove za samce i porodice, zdravstvenu za¹titu, dom kulture... Sve ono ¹to je potrebno za normalan ¾ivot.

Raj je bio pre rata - kao i sad ¹to je raj u kapitalizmu. Dobro smo pre¾iveli te zle komuniste!
Jo¹ jednom ponavljam, sada su na vlasti deca i unuci tih istih komunista. Ni¹ta bolje od njih nije ni moglo da se oèekuje.

Citat: eclipse4 poslato 18 Novembar, 2015, 21:58
trebao je jos jedan tito pa jos jedan pa jos jedan i danas isto....i sve bi to bilo uredu...a mozda bi danas svaba kopao kod nas za 25e dnevnicu....ups....za 25 dinara...kakav crni evro

Izvini brate, be¹e li ono tvoja familija u Austriji, Nemaèkoj?! Deda, a iotac? Ili se varam?! Ako nisu, izvini. A ako jesu, ¹to su odlazili ako je ovde bilo tako dobro?

stilgar

Citat: mali_zmaj poslato 18 Novembar, 2015, 21:53
ma dobro je bilo,ima slaninar pravo,besplatno skolstvo,zdravstvo,sve.. ali svaki mac ima dve ostrice... a rezultat,se desio devedesetih... bilo je lijepo kad smo lagano presli iz komunizma u liberalniji socijalizam..,ali nije to moglo da traje zadugo,puno je krvi prosuto u ratu,ljudi to nisu zaboravili,nacionalizam zapravo nikad nije unisten do kraja,zahvaljujuci josipu,koji je ustase preveo u partizane,koji su lagano njucali,njucali,kopali,dok nisu razjebali utopiju... kad je trebao da zavrsi pricu,nije ju zavrsio..,i sta je bilo,cim je umro nismo sastavili ni deset godina.. e  jebiga,smrdo jedan,moj stari ga i dalje voli..  ne vrijedi,stari je dobro zivjeo u titovo vrijeme,i ja mu ne mogu,i nemam sa cime da pobijem njegov dobar zivot u to vrijeme...,i tu je slaninar u pravu.  al krv je pala,bajka je zavrsena,i sad ako se ne izborimo za nacionalni identitet,pojest ce nas ta tako zeljena demokracija..,jebala ih lijepa njihova,a i nasa.. kako sam lijep zivot imao u Puli.. kad se samo sjetim..jebo ih franjo... ubi me nostalgija..
evo ti nesto iz tog vremena iz Pule :) da smiris nostalgiju
! No longer available

mali_zmaj

jin-jang

mkt

evo malo i frke u bosni
zakuvava se

balcan girl

biæe da su gledali video...
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

dzimika


balcan girl

znas ponekad se iznenadim koliko ljudska glupost nema granica i koliko neko moze plitko da razmislja a onda stanem pa razmislim malo i shvatim da je to u stvari veæina :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

bigbad86

Pa dobro i ja sam protiv Francuske kao drzave/vlade. Ali taj narod nam stvarno nista nije kriv, pa ima i nekoliko nasih povredjenih u tom napadu. Da je bilo za ocekivati da ce Francuzi navuci bes muslimana sa svojim postupcima, jeste. Ali da je stradali narod kriv za to nije niti se tome treba radovati. Jer ako se radujemo sto su ginuli nevini, nismo mnogo bolji od onih sto ih pobise.

balcan girl

prvo meni jeste zao naroda nemoj da mislis da nije aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii oèigledno nikog nije briga za posledice i za taj jadni narod a tu veæ i sebe mogu da ubrojim sta ce da se desi :D jer svaka akcija ima i reakciju (dal bese drugi ili treæi njutnov zakon :D) ovo jos uvek nije reakcija, reakcija ce tek da bude.....
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Ostoja

@Dzimika
Ne osecam nikakvu empatiju ili sazaljenje zbog dogadjaja u Parizu. Nemam vishe zeludac da budem "moderan" i "Evropljanin" i zalim Kurtu i Murtu kad dobiju nazad ono shto su davno zasluzili. Kao, nije kriv francuski narod shto je njihova vlast bombardovala Srbiju... Ma jel'te molim vas? Tu vlast su birali Uzbekistanci, a? Nije vam smetalo shto nevini ljudi ginu diljem Srbije od vashih bombi, niste pisali  svi smo mi Srbija", niste bojili fejsbuk profile bojama srpske zastave? Podrzavali ste muslimane u gradjanskom ratu u BiH? I sad mi treba silno da zalimo za vashim zrtvama. Izvinite, potroshili smo sazaljenje na onih 250 000 Srba proteranih iz HRvatske, potroshili smo ga na nesretnike proterane sa Kosova, na poginule u Bosni, na poginule u bombardovanju. To u Parizu, to je izmedju vas Francuza raznih boja koze, mene se to ne tiche niti ce ikad. Zao bi m bilo Grka, Rumuna, Rusa, Slovaka, naroda koji se nikad nisu o nas ogreshili, za vas gospodo nemam razumevanja, ama ni malo,vasha govna u vashoj drzavi, to je, znate, samo vash problem.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

mali_zmaj

pa oni su svjetska sila...,pa nek se sad sa svom svojom velicinom uhvate u kostac..,malo straha nije naodmet..,birali su svoje politicko vodstvo,neka im oni opravdaju mrtve.. nema nevinih,kad im tomahavk proleti iznad glave nek se jave..,do tada,a sad me mozete minusirat KO IH JEBE<TRAZILI SU DUPETU CEP<DOBILI SU ISTI,tj pocetak istog. nije kraj.
jin-jang

freepartyman

#15392
 Kada ubijaju civile po Siriji nikom nista.. Dvostruki standardi od kojih se jezim.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

bigbad86

Citat: Ostoja poslato 18 Novembar, 2015, 22:51
@Dzimika
Ne osecam nikakvu empatiju ili sazaljenje zbog dogadjaja u Parizu. Nemam vishe zeludac da budem "moderan" i "Evropljanin" i zalim Kurtu i Murtu kad dobiju nazad ono shto su davno zasluzili. Kao, nije kriv francuski narod shto je njihova vlast bombardovala Srbiju... Ma jel'te molim vas? Tu vlast su birali Uzbekistanci, a? Nije vam smetalo shto nevini ljudi ginu diljem Srbije od vashih bombi, niste pisali  svi smo mi Srbija", niste bojili fejsbuk profile bojama srpske zastave? Podrzavali ste muslimane u gradjanskom ratu u BiH? I sad mi treba silno da zalimo za vashim zrtvama. Izvinite, potroshili smo sazaljenje na onih 250 000 Srba proteranih iz HRvatske, potroshili smo ga na nesretnike proterane sa Kosova, na poginule u Bosni, na poginule u bombardovanju. To u Parizu, to je izmedju vas Francuza raznih boja koze, mene se to ne tiche niti ce ikad. Zao bi m bilo Grka, Rumuna, Rusa, Slovaka, naroda koji se nikad nisu o nas ogreshili, za vas gospodo nemam razumevanja, ama ni malo,vasha govna u vashoj drzavi, to je, znate, samo vash problem.


I moj cale je devedesetih glasao za Slobu ali nije znao da ce pod njegovom vlascu Srbi pobiti gomilu muslimana u BIH. Ispade sad da je moja porodica zasluzila da bude pobijena od strane muslimana jer je moj cale tamo glasao za nekog debila. Imas pogresno misljenje. Da su muslimani razneli zgradu vlade ili parlament BOLEO BI ME KURAC, ali su napali metalce koji su otisli na svirku.

Ostoja

@Mali Zmaj
Na zalost, ti znash kako izgleda kad oni "humano intervenishu".... Nisam hteo biti vulgaran u postu gore ali brate.... Sad kao svi mi moramo pasti nichice zato shto je gomila njihovih ludaka, njihovih gradjana odluchila da poubija druge njihove gradjane... A po chemu bi to trebalo da se tiche nas? Prijatelji su nam? Podrzavali su nas? Nisu nam nikad uradili nishta loshe? ma daj...
Shto bi Nele rekao "Trazili ste, evo vam ga..."
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Ostoja

@Bigbad86
Za vreme francuskog bombardovanja Srbije u Parizu su bile ooooogromne demonstracije podrshke srpskom narodu? Ili se ja mozda varam?
U prevodu, boleo ih je kurac za nas, svo to "nevino stanovnishtvo". Zashto bih ja sad trebao da osecam bilo shta kad Francuz poubija gomilu drugih Francuza iz nekih samo njemu znanih razloga? Jeste surovo ali je tako.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

balcan girl

ja sam onda kad sam bila u bg bese pisala da ono sto je u parku nisu izbeglice, i to tvrdim i sad, plus njihovo ponasanje je katastrofa od dobacivanja pa na dalje, jako dobro znam kako izgledaju izbeglice ovi to nisu, ovo je jebena vojska, drugo, svi teroristi imaju francusko ili belgijsko drzavljanstvo znaèi rodjeni su u tim drzavama, to je znaèi njihov narod jel te? zasto nijedna televizija ne prenosi sta se desava sa tim izbeglicama, mislim, kakve sve probleme prave po drzavama? kao da je neko zabranio to jel da? treæe ovi i dalje misle da mogu da ih kontrolisu a ne shvataju da ne postoje "umerene" muslimanske snage u siriji, oni i dalje imaju u planu da skinu asada po cenu da im isis dodje na vrata a dosao je zar ne? koliko vidim svi muslimani koji zive po zapadnim zemljama pa i kod nas apsolutno nikad nisu bili deo drzave gde zive, oni imaju svoja naselja i sprovode svoje zakone i boli ih dupe za zakone zemlje u kojoj zive, koliko vidim svojim ponasanjem ce svet da doprinese da muslimani zaborave na razlike izmedju sebe a onda ko prezivi neka prièa.....jer koliko oni misle da nesto uspevaju sa bombardovanjem grdno su se presli, sjebaæe oni mozda taj kalifat ali æe onda da ih raseju po celom svetu i onda æe biti stani pani jbg....
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mali_zmaj

nista se ne sekiraj bio sam ja vulgaran za desetoricu jer smo mi za njih,gledajuci am. filmove zadnje vrijeme glavni  teroristi,mada nam to apsolutno nije u krvi niti smo to ikad radili,negativci,koljaci,snajperisti koji pucaju u djecu,kriminalci i ko zna sta..

ne kazem da nije bilo sociopata i ratnih zlocinaca sa nase strane u ratu,ali su pohapseni i osudjeni barem njih 99 odsto..,ali brate svaki drugi svjetski terorista u filmovima i serijama srbin, ma nabijem ih..,ma bin laden je za nas amater i to teski.

DA SE PONOVIM NIJE MI IH ZAO NI SEKUNDE,KAO STO NJIMA NIJE BILO ZAO NAS!!  vjerovatno ih je bilo par pametnih.al ne jebe pametan vec agresivniji...i jaci,barem je tako danas. franci nosite se,sami ste krivi!!
jin-jang

mali_zmaj

Citat: bigbad86 poslato 18 Novembar, 2015, 22:57
Citat: Ostoja poslato 18 Novembar, 2015, 22:51
@Dzimika
Ne osecam nikakvu empatiju ili sazaljenje zbog dogadjaja u Parizu. Nemam vishe zeludac da budem "moderan" i "Evropljanin" i zalim Kurtu i Murtu kad dobiju nazad ono shto su davno zasluzili. Kao, nije kriv francuski narod shto je njihova vlast bombardovala Srbiju... Ma jel'te molim vas? Tu vlast su birali Uzbekistanci, a? Nije vam smetalo shto nevini ljudi ginu diljem Srbije od vashih bombi, niste pisali  svi smo mi Srbija", niste bojili fejsbuk profile bojama srpske zastave? Podrzavali ste muslimane u gradjanskom ratu u BiH? I sad mi treba silno da zalimo za vashim zrtvama. Izvinite, potroshili smo sazaljenje na onih 250 000 Srba proteranih iz HRvatske, potroshili smo ga na nesretnike proterane sa Kosova, na poginule u Bosni, na poginule u bombardovanju. To u Parizu, to je izmedju vas Francuza raznih boja koze, mene se to ne tiche niti ce ikad. Zao bi m bilo Grka, Rumuna, Rusa, Slovaka, naroda koji se nikad nisu o nas ogreshili, za vas gospodo nemam razumevanja, ama ni malo,vasha govna u vashoj drzavi, to je, znate, samo vash problem.


I moj cale je devedesetih glasao za Slobu ali nije znao da ce pod njegovom vlascu Srbi pobiti gomilu muslimana u BIH. Ispade sad da je moja porodica zasluzila da bude pobijena od strane muslimana jer je moj cale tamo glasao za nekog debila. Imas pogresno misljenje. Da su muslimani razneli zgradu vlade ili parlament BOLEO BI ME KURAC, ali su napali metalce koji su otisli na svirku.

bigbad86

a oni su na nas bacali cvjece.. prve zrtve su bili srbi i prvi zlocini nisu bili ucinjeni od strane srba... guglajte malo mirotvorci,guglajte... eto da ti pomognem sijekovac..eto malo,za pocetak..
jin-jang

Ostoja

@Mali Zmaj
Ma jok, gde bi oni, oni su bili chiste zrtve, nigde oni nisu nishta loshe napravili, samo su Srbi loshi momci...

Pun mi je kurac vishe svega toga, neka se ubijaju gde hoce i kako hoce samo brate nas vishe da ostave na miru, nemam vishe zivaca za "zrtve", iskljuchivo tudje, americhke, francuske, evropske... A nas ko jebe, gazi, tuci, bombarduj, truj... Ma daj... "Svi smo mi Francuska". Jel'? E pa ja nisam. Gospodo, ne trazite da se mi prema vama ponashamo drugachije od onoga kako sta se vi prema nama ponashali.
I da ne serem vishe, bash sam se iznervirao...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...